Spelprogram - Svenska Cupen, damer

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2013-03-23 12:00 Nittorps IK - Torslanda IK 1 - 2 40 Dalshov
2013-03-29 14:00 IF Angered United - IK Rössö Uddevalla 2 - 6 20 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2013-04-06 12:00 IFK Mora FK - IK Huge 0 - 2 28 Prästholmens IP
2013-04-07 12:00 Karlskrona FF - FC Oscarshamn 2 - 0 84 Jämjö IP
2013-04-07 15:00 Norrstrands IF - Sils IF 0 - 7 Kewab Arena, konstgräs
2013-04-12 19:00 Västerviks FF - Landsbro IF FK 0 - 8 Bökensved
2013-04-13 13:30 Kungsbacka DFF - Vara SK 3 - 0 e.f. Inlags konstgräs
2013-04-13 14:00 Öfvre Adolfsberg FC - IFK Norrköping DFK 1 - 8 Pettersbergs IP, konstgräs
2013-04-13 14:00 Remsle UIF FF - Spölands Vännäs IF 0 - 6 Nipvallen
2013-04-13 16:30 Bergdalens IK - IFK Värnamo 1 - 8 Lassalyckan A-plan konstgräs
2013-04-14 12:00 P18 IK - FC Djursholm 4 - 3 Rävhagen Konstgräs
2013-04-17 20:00 Tyresö DFF - IFK Täby FK 0 - 3 25 Tyresövallen 1
2013-04-24 19:15 Stehags AIF - FC Bjerred 4 - 3 Berga IP, konstgräs
2013-05-01 13:00 Egnahems BK - Lidköpings FK 0 - 6 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
2013-05-01 14:00 Krokom/Dvärsätt IF - IFK Timrå 4 - 1 Jämtkraft Arena
2013-05-01 14:30 BK Vången - Ljungby IF 2 - 0 100 Oxievångs IP
2013-05-01 15:00 IFK Munkfors - Lillån FK 1 - 8 Munkfors Arena
2013-05-01 16:00 Torsby IF - IF Viken 1 - 2 75 Björnevi
2013-05-02 19:00 BK Astrio - Hittarps IK 3 - 6 Söndrums IP A
2013-05-06 19:30 Ekerö IK - Västerås BK 30 0 - 7 Träkvistavallen 1
2013-05-07 20:15 Alnö IF - Östersunds DFF 0 - 5 53 Kubikenborgs konstgräs
2013-05-08 19:00 Landvetter IF 2003 - Holmalunds IF 0 - 2 Landvetter IP A-plan
2013-05-08 19:00 Borens IK - IFK Nyköping 1 - 0 50 Borens IP
2013-05-08 19:30 Moheds SK - Korsnäs IF FK 1 - 10 45 Lägervallen
2013-05-08 20:00 Gimo IF FK - Bollstanäs SK 0 - 1 100 Gimo Konstgräs
2013-05-09 14:00 Rimbo IF - IF Brommapojkarna 1 - 4 74 IP Arkadien
2013-05-09 16:30 Byske IF - Notvikens IK 0 - 5 8 Skogsvallen IP
2013-05-14 19:00 Lörby IF - Veberöds AIF 2 - 1 Lörby Park
2013-05-14 19:00 Skövde KIK - IK Gauthiod 0 - 1 Södermalms IP
2013-05-14 19:00 Ljusdals IF - IFK Gävle 0 - 1 Älvvallen
2013-05-14 19:30 Bele Barkarby FF - Enskede IK 0 - 4 Veddestavallen 1
2013-05-14 19:30 Avesta AIK - Tierps IF 0 - 7 Avestavallen Konstgräs
2013-05-14 19:30 Mariehem SK - Själevads IK 3 - 6 10 MSK Arena
2013-05-15 19:00 IK Tun - Smedby AIS 1 - 4 60 Enstaberga Idrottsplats
2013-05-15 19:30 BK Tinnis - Ormaryds IF 4 - 0 45 Karlbergsplan
2013-05-15 19:30 Eskilsminne DIF - IF Böljan 2 - 0 50 Västergårds IP 1
2013-05-15 20:30 Hässelby SK FF - Fanna BK 0 - 2 75 Hässelby IP 1
2013-05-22 19:30 BK Höllviken - FC Hessleholm 0 - 3 27 Höllvikens IP plan 3
Omgång 2
2013-06-04 19:30 Korsnäs IF FK - Västerås IK 1 - 2 42 Lindvallen A
2013-06-06 13:00 P18 IK - Älta IF 0 - 8 Visborgsvallen A plan
2013-06-10 19:00 Holmalunds IF - Lidköpings FK 2 - 5 Brogårdsvallen A-plan
2013-06-12 20:00 Fanna BK - IFK Täby FK 1 - 4 e.f. 69 Korsängen IP Enköping
2013-06-25 19:00 Stångenäs AIS - Hovås Billdal IF 2 - 5 40 Brastad Arena
2013-07-02 19:00 Skurups AIF - BK Vången 5 - 0 78 Skurups IP
2013-07-18 19:30 Alviks IK - Sunnanå SK 1 - 2 e.f. 82 Liko Arena
2013-07-20 13:00 Själevads IK - Krokom/Dvärsätt IF 4 - 3 71 Själevads IP A-Plan
2013-07-20 15:00 IF Viken - Mallbackens IF 1 - 4 250 Rösvallen
2013-07-21 16:00 Östersunds DFF - Kvarnsvedens IK 0 - 4 97 Hofvallens IP
2013-07-22 19:00 Torslanda IK - Kungsbacka DFF 0 - 5 Torslandavallen 1 Gräs
2013-07-23 19:30 FC Hessleholm - FC Rosengård 0 - 13 448 Österås IP A-plan
2013-07-24 18:30 Spölands Vännäs IF - Umeå IK FF 0 - 7 240 Vännäs IP Konstgräs
2013-07-25 19:00 Notvikens IK - Piteå IF 2 - 8 153 Tunavallen
2013-07-25 19:00 IK Rössö Uddevalla - Jitex BK 1 - 8 Ängevi
2013-07-29 19:00 Karlskrona FF - IFK Kalmar 1 - 4 63 Hästö IP
2013-07-30 19:00 IK Huge - AIK FF 1 - 3 235 Kastvallen
2013-07-30 19:00 IFK Gävle - Enskede IK 3 - 5 Brynäsvallen
2013-07-30 19:00 Tierps IF - IK Sirius FK 3 - 5 Vegavallen 1
2013-07-30 19:00 Hittarps IK - IF Limhamn Bunkeflo 3 - 10 Laröds IP A-plan
2013-07-30 19:00 Stehags AIF - Eskilsminne DIF 1 - 6 Gyavallen, Stehag
2013-07-30 19:30 Lillån FK - Sils IF 0 - 6 68 Lillåvallen
2013-07-31 19:00 Västerås BK 30 - Tyresö 0 - 19 950 Ringvallen 2 (konstgräs)
2013-07-31 19:00 Bollstanäs SK - Hammarby IF DFF 2 - 1 Bollstanäs IP 1
2013-07-31 19:00 IFK Norrköping DFK - KIF Örebro DFF 1 - 3 233 Bollspelaren
2013-07-31 19:00 Borens IK - Smedby AIS 1 - 2 132 Borens IP A
2013-07-31 19:00 BK Tinnis - Eskilstuna United DFF 0 - 6 Karlbergsplan
2013-07-31 19:00 Landsbro IF FK - Linköpings FC 0 - 13 390 Borovallen
2013-07-31 19:00 IK Gauthiod - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 7 680 Lunnevi 1
2013-07-31 19:00 IFK Värnamo - Vittsjö GIK 0 - 17 Finnvedsvallen
2013-07-31 19:00 Lörby IF - Kristianstads DFF 0 - 2 570 Lörby Park
2013-07-31 19:30 IF Brommapojkarna - Djurgården 6 - 3 98 Grimsta IP 1
Omgång 3
2013-08-22 19:00 IFK Kalmar - Linköpings FC 0 - 3 369 Gröndals IP
2013-08-27 18:00 Själevads IK - Umeå IK FF 0 - 7 320 Själevads IP
2013-08-27 18:00 Kungsbacka DFF - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 4 563 Tingbergsvallen
2013-08-27 19:00 Kvarnsvedens IK - Mallbackens IF 5 - 3 e.s. 125 Ljungbergsplanen
2013-08-28 19:00 Piteå IF - Sunnanå SK 1 - 0 303 LF Arena
2013-08-28 19:00 Bollstanäs SK - AIK FF 1 - 2 Bollstanäs IP 1
2013-08-28 19:00 Sils IF - Hovås Billdal IF 1 - 3 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-08-28 19:30 Enskede IK - Älta IF 3 - 4 e.f. 78 Enskede IP 1
2013-09-04 17:30 Smedby AIS - KIF Örebro DFF 0 - 6 150 Smedby IP
2013-09-04 19:00 Västerås IK - IK Sirius FK 0 - 6 Apalby 1
2013-09-04 19:00 IF Limhamn Bunkeflo - FC Rosengård 0 - 4 527 Limhamns IP grusplan
2013-09-05 18:00 Skurups AIF - Vittsjö GIK 0 - 11 602
2013-09-07 16:00 IF Brommapojkarna - Tyresö 0 - 4 Grimsta IP 1
2013-09-10 20:00 IFK Täby FK - Eskilstuna United DFF 1 - 2 124 Tibblevallen (Täby SC 1)
2013-09-11 17:30 Lidköpings FK - Jitex BK 0 - 3 453 IP Framnäs
2013-09-24 19:00 Eskilsminne DIF - Kristianstads DFF 0 - 6 Harlyckans IP 1
Omgång 4
2014-02-28 19:00 Hovås Billdal IF - Kristianstads DFF 1 - 6 Valhalla 1 Konstgräs
2014-03-01 16:00 FC Rosengård - KIF Örebro DFF 1 - 2 150 Malmö IP
2014-03-15 16:00 AIK FF - Kvarnsvedens IK 5 - 0 Skytteholms IP 1
2014-03-16 14:00 Älta IF - IK Sirius FK 1 - 2 250 Älta IP 1
2014-03-16 14:00 Vittsjö GIK - Jitex BK 2 - 0 Österås IP
2014-03-16 15:00 Eskilstuna United DFF - Tyresö 0 - 2 615 Tunavallen
2014-03-18 19:00 Linköpings FC - Kopparbergs/Göteborg FC 3 - 1 137 Linköping Arena
2014-03-29 15:00 Umeå IK FF - Piteå IF 2 - 1 437 FC Vindeln
Omgång 5
2014-03-26 18:00 KIF Örebro DFF - Vittsjö GIK 9 - 8 e.s. 219 Behrn Arena
2014-05-14 19:00 IK Sirius FK - Linköpings FC 0 - 3 Studenternas IP 1
2014-05-15 16:30 AIK FF - Kristianstads DFF 2 - 4 86 Skytteholms IP 1
2014-05-28 18:00 Tyresö - Umeå IK FF 0 - 2 90 Tyresövallen 1
Omgång 6
2014-05-29 13:30 Matchen sänds i SvT 2 Kristianstads DFF - KIF Örebro DFF 2 - 0 311 Vilans IP B-plan
2014-07-02 18:30 Linköpings FC - Umeå IK FF 2 - 0 387 Arena Linköping
Omgång 7
2014-08-07 19:00 SvFF har tillsammans med EFD den 30 juni lottat fram hemmalaget i finalen av Svenska Cupen damer 2013-2014, i händelse av att Linköpings FC vinner semifinalen mot Umeå IK. Lottningen genomförs med anledning av att både Linköpings FC och Kristianstads DFF har och haft hemmaplan i semifinalspelet.

Lotten utföll på sådant sätt att Linköpings FC får fördel av hemmaplan i finalen av Svenska Cupen damer 2013-2014. Linköpings FC - Kristianstads DFF 2 - 1 1 223 Linköping Arena