Spelprogram - Svenska Cupen omg. 1-2, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2014-06-03 19:00 Kungsbacka IF - Sävedalens IF 2 - 3 Tingbergsvallen B
2014-06-17 18:30 Wollmars FF - IK Frej Täby 1 - 4 Vikingavallen/Täby IP 1
2014-06-18 19:00 IK Gauthiod - Norrby IF 7 - 8 e.s. Lunnevi
2014-07-18 18:00 Carlstad United BK - IFK Åmål 3 - 1 260 Klasmossen IP Konstgräs
2014-07-18 19:30 Östavalls IF - Hudiksvalls Förenade FF 1 - 6 203 Skogsvallens IP
2014-07-19 15:00 Ytterhogdals IK - Sollefteå GIF FF 0 - 1 75 Svedjevallen
2014-07-20 18:00 Eskilsminne IF - FC Höllviken 7 - 1 Harlyckan
2014-07-28 19:00 Gnosjö IF - Assyriska Turab. IK JKP. 1 - 3 57 Töllshov
2014-07-29 18:30 Asarums IF FK - Kristianstads FF 0 - 2 375 Asarums IP
2014-07-30 19:00 Nora-Pershyttan BK - Karlstad BK 1 - 4 393 Norvalla
2014-07-30 19:00 Upsala IF - Valsta Syrianska IK 5 - 6 e.s. Österängens IP
2014-07-31 19:00 Nässjö FF - Oskarshamns AIK 2 - 3 168 Skogsvallen
2014-08-01 19:00 Eneby BK - Motala AIF FK 0 - 7 Fyrby A
2014-08-02 14:00 Dalhem IF - Nyköpings BIS 0 - 3 213 Dalhem IP
2014-08-02 14:00 Ockelbo IF - Dalkurd FF 0 - 12 297 Ockelbo IP Konstgräs
2014-08-04 18:30 Kvibille BK - IS Halmia 0 - 1 198 Björkevi IP
2014-08-05 18:30 Strömsbergs IF - Vasalund IF 2 - 4 100 Hedens IP 1
2014-08-05 19:00 Lindome GIF - Örgryte IS 1 - 2 1 047 Lindevi IP 1 Konstgräs
2014-08-05 19:00 IF Lödde - Höganäs BK 4 - 1 250 Tolvans IP A-plan
2014-08-05 19:00 IFK Malmö FK - Torns IF 1 - 4 150 Malmö Stadion
2014-08-05 19:00 Kinna IF - Torslanda IK 1 - 6 Viskavallen
2014-08-05 19:00 IFK Kumla - Skövde AIK 0 - 1 125 Kumla IP
2014-08-05 19:00 Sandviks IK - IFK Luleå 2 - 3 362 Sandviks IP
2014-08-05 19:00 Skoftebyns IF - FC Trollhättan 0 - 3 650 Nysätra IP
2014-08-05 19:00 Konyaspor KIF - Huddinge IF 0 - 6 250 Alby BP 1
2014-08-06 18:30 Akropolis IF - Västerås SK FK 1 - 2 Akalla Gårds BP 1
2014-08-06 19:00 BW 90 IF - BK Olympic 3 - 1 70 Bjärsjölagårds IP A-plan
2014-08-06 19:00 Grebbestads IF - Utsiktens BK 0 - 1 315 Siljevi 1 11-manna
2014-08-06 19:00 Eskilstuna City FK - IF Sylvia 2 - 1 196 Tunavallen
2014-08-06 19:00 Myresjö/Vetlanda FK - Nybro IF 2 - 1 180 Myrvalla
2014-08-06 19:00 Enskede IK - Athletic FC United 0 - 1 162 Enskede IP 2
2014-08-06 19:00 Värmdö IF - Nacka FF 4 - 3 e.s. 320 Värmdövallen 1
Omgång 2
2014-08-20 17:45 Hudiksvalls Förenade FF - Husqvarna FF 2 - 0 546 Glysisvallen
2014-08-20 18:00 Nyköpings BIS - Syrianska FC 1 - 3 242 Rosvalla IP A
2014-08-20 18:00 BW 90 IF - Östers IF 0 - 5 190 Bjärsjölagårds IP A-plan
2014-08-20 18:15 Kristianstads FF - Kalmar FF 2 - 1 648 Kristianstads Arenaområde
2014-08-20 18:30 IF Lödde - Ljungskile SK 0 - 1 420 Tolvans IP
2014-08-20 18:30 Sävedalens IF - Ängelholms FF 2 - 5 250 Vallhamra 1 Gräs
2014-08-20 19:00 Huddinge IF - Åtvidabergs FF 7 - 6 e.s. 475 Källbrinks IP 1
2014-08-20 19:00 IK Frej Täby - IF Brommapojkarna 1 - 5 Vikingavallen/Täby IP 1
2014-08-20 19:00 Dalkurd FF - GIF Sundsvall 4 - 1 250 Domnarvsvallen
2014-08-20 19:00 Västerås SK FK - Östersunds FK 3 - 1 1 187 Solid Park Arena
2014-08-20 19:00 Vasalund IF - IK Sirius FK 2 - 5 150 Skytteholms IP 1
2014-08-20 19:00 IFK Luleå - AIK 0 - 2 2 816 Skogsvallen
2014-08-20 19:00 Valsta Syrianska IK - Gefle IF FF 2 - 3 Midgårdsvallen 2
2014-08-20 19:00 FC Trollhättan - Falkenbergs FF 2 - 1 e.f. 710 Edsborg IP
2014-08-20 19:00 Assyriska Turab. IK JKP. - IFK Göteborg 0 - 5 1 300 Stadsparksvallen
2014-08-20 19:00 Skövde AIK - Varbergs BoIS FC 4 - 5 249 Södermalms IP konstgräs
2014-08-20 19:30 Eskilstuna City FK - Örebro 0 - 2 1 212 Tunavallen
2014-08-21 18:00 Myresjö/Vetlanda FK - IFK Värnamo 2 - 1 e.f. 502 Myrvalla
2014-08-21 18:30 Sollefteå GIF FF - Assyriska FF 0 - 1 950 Nipvallen
2014-08-21 18:30 Torns IF - Landskrona BoIS 8 - 9 750 Tornvallen, Stångby A-plan
2014-08-21 19:00 Athletic FC United - Degerfors IF 2 - 1 e.f. 280 Skytteholms IP 1
2014-08-21 19:00 Värmdö IF - Jönköpings Södra IF 0 - 2 425 Värmdövallen 1
2014-08-21 19:00 Oskarshamns AIK - BK Häcken 0 - 4 Arena Oskarshamn
2014-08-21 19:00 Örgryte IS - Halmstads BK 1 - 2 e.f. Valhalla 1 Konstgräs
2014-08-26 17:45 Torslanda IK - Helsingborgs IF 1 - 4 Torslandavallen 1 Gräs
2014-09-03 17:30 Motala AIF FK - Djurgården 0 - 4 Idrottsparken Motala A
2014-09-04 19:00 Norrby IF - GAIS 3 - 2 962 Borås Arena
2014-09-07 17:00 Utsiktens BK - Mjällby AIF 0 - 2 303 Ruddalen 1 Konstgräs
2014-09-11 18:30 Carlstad United BK - IFK Norrköping FK 1 - 3 753 Tingvalla IP
2014-09-17 18:00 Karlstad BK - Hammarby 1 - 2 Tingvalla IP
2014-10-22 19:00 Eskilsminne IF - IF Elfsborg 1 - 6 1 532 Olympia, Helsingborg
2014-11-15 14:00 IS Halmia - Malmö FF 1 - 2 e.f. 1 618 Örjans Vall