Landskamper 2010

Herrar/Men
20 jan Oman-Sverige - Muscat 19.30
23 jan Syrien-Sverige - Damaskus 15.00
3 mar Wales-Sverige - Swansea 19.45
29 maj Sverige-Bosnien/Hercegovina - Solna 19.00
2 juni Vitryssland-Sverige - Minsk 20.30
11 aug Sverige-Skottland - Solna 20.00
3 sep Sverige-Ungern EM-kval Solna 20.00
7 sep Sverige-San Marino EM-kval Malmö 20.00
12 okt Holland-Sverige EM-kval Amsterdam 20.30
17 nov Sverige-Tyskland - Göteborg 20.30
Damer / Women
24 feb Sverige-Norge Algarve Cup Vila Real S António 18.00
26 feb Island-Sverige Algarve Cup Vila Real S António 15.00
1 mar USA-Sverige Algarve Cup Ferreiras 15.00
3 mar Sverige-Kina Algarve Cup Albufeira 11.00
31 mar Wales-Sverige VM-kval Broughton 19.00
22 apr Tyskland-Sverige INSTÄLLD* - Dresden 16.00
19 juni Sverige-Tjeckien VM-kval Göteborg 18.00
23 juni Sverige-Azerbajdzjan VM-kval Göteborg 18.00
13 juli USA-Sverige - Omaha 20.00
17 juli USA-Sverige - Hartford 19.30
21 aug Tjeckien-Sverige VM-kval Prag 14.00
25 aug Sverige-Wales VM-kval Växjö 18.00
11 sep Sverige-Danmark VM playoff 1 Göteborg 16.00
16 sep Danmark-Sverige VM playoff 1 Vejle 18.30
26 okt Sverige-Norge - Falkenberg 19.00
U21 herrar/men
2 mar Portugal-Sverige - Anadia 18.15
4 juni Israel-Sverige EM-kval Tel Aviv 17.05
8 juni Sverige-Montenegro EM-kval Halmstad 19.15
11 aug Skottland-Sverige - Paisley 19.45
3 sep Sverige-Israel EM-kval Göteborg 17.30
7 sep Bulgarien-Sverige EM-kval Lovech 18.00
7 okt Schweiz-Sverige EM play off Sion 20.15
11 okt Sverige-Schweiz EM play off Malmö 20.00
U23 damer/women
22 april England-Sverige INSTÄLLD* - Bisham 12.00
18 juni Sverige-Norge - Boden 19.00
7 juli Sverige-Norge 4-nations Coventry 11.00
9 juli England-Sverige 4-nations Coventry 14.00
12 juli USA-Sverige 4-nations Coventry 12.00
15 sep Finland-Sverige - Eerikkilä 16.00
F20/90 - Girls U-20
5 maj Sverige-Frankrike Ronneby 18.00
20 jun Finland U23-Sverige - Mariehamn 15.00
13 jul Sverige-Nya Zeeland U20-VM Bielefeld 14.30
16 jul Brasilien-Sverige U20-VM Bielefeld 15.00
20 jul Nordkorea-Sverige U20-VM Augsburg 14.30
24 jul Sverige-Colombia U20-VM
kvartsfinal
Bielefeld 11.30
P19/91 - Boys U-19
3 mars Tjeckien-Sverige - Nymburk 14.00
7 okt Österrike U21-Sverige - Wiener Neudorf 19.00
9 okt Österrike U21-Sverige - Gloggnitz 15.30
F19/91 - Girls U-19
1 mar Sverige-USA Flernations La Manga 14.30
3 mar Sverige-Holland Flernations La Manga 14.30
5 mar Sverige-Danmark Flernations La Manga 13.00
27 mar Sverige-Turkiet EM-kval 2 Örebro 14.30
29 mar England-Sverige EM-kval 2 Västerås 19.00
1 apr Sverige-Irland EM-kval 2 Eskilstuna 14.00
P18/92 - Boys U-18
1 jun Sverige-Bulgarien - Skutskär 19.00
3 jun Sverige-Bulgarien - Gävle 14.00
10 aug Polen-Sverige - Koszalin 17.00
12 aug Polen-Sverige - Szczecinek 12.00
7 sep Sverige-Finland - Ytterhogdal 17.30
9 sep Sverige-Finland - Myssjö-Oviken 11.30
7 okt Ryssland-Sverige EM-kval 1 Ängelholm 18.00
9 okt Sverige-Ukraina EM-kval 1 Laholm 14.00
12 okt Danmark-Sverige EM-kval 1 Helsingborg 14.00
F18/92 - Girls U-18
19 aug Sverige-Norge - Visby 19.00
21 aug Sverige-Norge - Visby 16.00
11 sep Sverige-Slovakien EM-kval 1 Lidköping 15.00
13 sep Serbien-Sverige EM-kval 1 Tidaholm 19.00
16 sep Sverige-Skottland EM-kval 1 Skövde 19.00
27 okt Sverige-Tyskland - Sollentuna 18.30
P17/93 - Boys U-17
2 mar Schweiz-Sverige - Altstätten 19.30
4 mar Schweiz-Sverige - Wil 18.30
27 mar England-Sverige Elite Round Northampton 15.00
29 mar Sverige-Slovakien Elite Round Northampton 15.00
1 apr Malta-Sverige Elite Round Burton-upon-Trent 19.00
20 juli Sverige-Norge 4-nations Laholm 19.00
22 juli Island-Sverige 4-nations Vinberg 19.00
24 juli Wales-Sverige 4-nations Falkenberg 15.30
14 sep Slovakien-Sverige - Bernolákovo 16.00
16 sep Slovakien-Sverige - Senec 11.00
F17/93 - Girls U-17
18 mar Danmark-Sverige - Roskilde 18.00
20 mar Danmark-Sverige - Tårnby 12.00
10 apr Sverige-Polen EM-kval 2 Simferopol 16.00
13 apr Sverige-Ukraina EM-kval 2 Simferopol 13.00
15 apr Irland-Sverige EM-kval 2 Simferopol 16.00
P16/94 - Boys U-16
8 juni Sverige-Slovakien - Rydaholm 19.00
10 juni Sverige-Slovakien - Älmhult 12.30
3 aug Sverige-Skottland Nordisk pojk Närpes 18.30
4 aug Sverige-Färöarna Nordisk pojk Korsholm 18.30
6 aug Norge-Sverige Nordisk pojk Seinäjoki 18.30
8 aug Sverige-England Nordisk pojk Vasa 14.00
28 sep Serbien-Sverige - Jagodina 15.30
30 sep Serbien-Sverige - Kragujevac 15.30
18 okt England-Sverige EM-kval 1 Tblisi 15.00
20 okt Polen-Sverige EM-kval 1 Tblisi 15.00
23 okt Sverige-Georgien EM-kval 1 Tblisi 15.00
F16/94 - Girls U-16
15 maj Sverige-Danmark - Kristianstad 13.00
17 maj Sverige-Danmark - Bromölla 12.30
5 juli Tyskland-Sverige Nordisk flick Birkerød 18.00
6 juli Sverige-Finland Nordisk flick Hørsholm 17.00
8 juli Island-Sverige Nordisk flick Vangede 19.00
10 juli Sverige-Holland Nordisk flick Hillerød 12.30
21 aug Sverige-Norge - Umeå 14.00
23 aug Sverige-Norge - Umeå 15.00
5 okt Sverige-Kroatien EM-kval 1 St-Paul les Dax 14.30
7 okt Sverige-Israel EM-kval 1 St-Paul les Dax 14.30
10 okt Frankrike-Sverige EM-kval 1 Dax 15.00
P15/95 - Boys U-15
24 aug Finland-Sverige - Pargas 17.30
26 aug Finland-Sverige - Nådendal 17.30
21 sep Sverige-Norge - Karlstad 18.30
23 sep Sverige-Norge - Arvika 12.00
F15/95 - Girls U-15
8 okt Sverige-Norge - Heby 18.00
10 okt Sverige-Norge - Enköping 13.00

*Flygproblem p g a vulkanutbrott på Island stoppade landskampen

Landskampsprogrammet 2009