Spelprogram - Div 3 Västra Svealand, herrar

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-13 12:15 Yxhults IK - Säffle FF 1 - 2 150 Kumla IP
2019-04-13 13:00 Kungsör BK - Grythyttans IF 5 - 0 129 Centralvallen (konstgräs)
2019-04-13 15:00 IFK Ölme - Hertzöga BK 2 - 2 57 Ölme IP A-plan
2019-04-13 15:00 IFK Kumla - IFK Sunne 5 - 1 85 Kumla IP
2019-04-13 15:00 FBK Karlstad - Adolfsbergs IK 2 - 2 129 Örsholmens IP
2019-04-13 16:00 IK Arvika Fotboll - Nora BK 1 - 0 159 Lingonvallen
2019-04-17 19:30 Säffle FF - Nora BK 1 - 3 Sporthälla IP B-plan
2019-04-18 19:30 Adolfsbergs IK - IFK Kumla 4 - 2 122 Lugnets IP Konstgräs
2019-04-18 19:30 Hertzöga BK - Yxhults IK 1 - 3 125 Ilanda IP A-plan
2019-04-19 15:00 Grythyttans IF - FBK Karlstad 2 - 7 103 Kalhyttan
2019-04-19 15:00 IFK Sunne - IFK Ölme 3 - 2 220 Fryxellska skolan
2019-04-19 16:00 IK Arvika Fotboll - Kungsör BK 1 - 1 Lingonvallen
2019-04-22 14:00 Säffle FF - Yxhults IK 3 - 1 125 Sporthälla IP B-plan
2019-04-26 19:00 IFK Kumla - Grythyttans IF 3 - 1 52 Kumla IP
2019-04-27 13:00 Kungsör BK - Säffle FF 2 - 4 269 Centralvallen (konstgräs)
2019-04-27 14:00 FBK Karlstad - IK Arvika Fotboll 2 - 0 Örsholmens IP, Coop Arena
2019-04-27 14:00 Nora BK - Yxhults IK 0 - 1 70 Norvalla
2019-04-27 15:00 IFK Ölme - Adolfsbergs IK 0 - 2 51 Ölme IP A-plan
2019-04-28 15:00 IFK Sunne - Hertzöga BK 1 - 1 290 Kolsvik
Maj
2019-05-03 19:00 Yxhults IK - Kungsör BK 2 - 3 77 Moabvallen
2019-05-03 19:00 Säffle FF - FBK Karlstad 1 - 0 Sporthälla IP A-plan
2019-05-04 13:00 Adolfsbergs IK - IFK Sunne 0 - 3 60 Lugnets IP Konstgräs
2019-05-04 14:00 Hertzöga BK - Nora BK 8 - 0 114 Ilanda IP A-plan
2019-05-04 15:00 Grythyttans IF - IFK Ölme 0 - 2 Grythyttans IP
2019-05-04 16:00 IK Arvika Fotboll - IFK Kumla 0 - 2 Solviksvallen
2019-05-10 19:30 Adolfsbergs IK - Hertzöga BK 1 - 1 78 Lugnets IP Konstgräs
2019-05-11 14:00 IFK Kumla - Säffle FF 2 - 0 105 Kumla IP
2019-05-11 14:00 FBK Karlstad - Yxhults IK 3 - 2 136 Örsholmens IP, Coop Arena
2019-05-11 15:00 IFK Ölme - IK Arvika Fotboll 1 - 2 68 Ölme IP A-plan
2019-05-11 15:00 Kungsör BK - Nora BK 5 - 0 212 Runevallen
2019-05-13 19:30 IFK Sunne - Grythyttans IF 1 - 0 235 Kolsvik
2019-05-17 19:00 Yxhults IK - IFK Kumla 2 - 1 225 Moabvallen
2019-05-18 13:00 Hertzöga BK - Kungsör BK 1 - 1 114 Ilanda IP A-plan
2019-05-18 14:00 Nora BK - FBK Karlstad 3 - 3 111 Norvalla
2019-05-18 15:00 Grythyttans IF - Adolfsbergs IK 0 - 7 40 Grythyttans IP
2019-05-19 14:00 Säffle FF - IFK Ölme 5 - 2 Sporthälla IP B-plan
2019-05-19 17:00 IK Arvika Fotboll - IFK Sunne 1 - 2 314 Solviksvallen
2019-05-23 19:00 IFK Sunne - Säffle FF 0 - 1 257 Kolsvik
2019-05-24 19:00 IFK Kumla - Nora BK 2 - 0 53 Kumla IP
2019-05-25 13:00 Adolfsbergs IK - IK Arvika Fotboll 3 - 1 112 Lugnets IP Konstgräs
2019-05-25 15:00 IFK Ölme - Yxhults IK 1 - 0 Ölme IP A-plan
2019-05-25 15:00 Grythyttans IF - Hertzöga BK 0 - 1 Grythyttans IP
2019-05-26 16:00 FBK Karlstad - Kungsör BK 1 - 7 Örsholmens IP
2019-05-29 19:00 Kungsör BK - IFK Kumla 0 - 1 249 Runevallen
2019-05-31 19:00 Hertzöga BK - FBK Karlstad 2 - 4 245 Ilanda IP A-plan
Juni
2019-06-01 13:00 Säffle FF - Adolfsbergs IK 3 - 1 Sporthälla IP B-plan
2019-06-01 14:00 Nora BK - IFK Ölme 1 - 2 60 Norvalla
2019-06-01 15:00 Yxhults IK - IFK Sunne 1 - 0 53 Moabvallen
2019-06-01 16:00 IK Arvika Fotboll - Grythyttans IF 0 - 1 130 Solviksvallen
2019-06-04 19:30 Adolfsbergs IK - FBK Karlstad 0 - 2 83 Lugnets IP Konstgräs
2019-06-06 16:00 IK Arvika Fotboll - Hertzöga BK 1 - 2 Solviksvallen
2019-06-08 13:00 Grythyttans IF - Säffle FF 2 - 1 77 Grythyttans IP
2019-06-08 13:00 IFK Sunne - Nora BK 0 - 1 71 Kolsvik
2019-06-08 14:00 IFK Kumla - FBK Karlstad 3 - 3 Kumla IP
2019-06-08 15:00 IFK Ölme - Kungsör BK 3 - 2 85 Ölme IP A-plan
2019-06-08 15:00 Adolfsbergs IK - Yxhults IK 0 - 2 168 Lugnets IP Konstgräs
2019-06-14 19:00 Yxhults IK - Grythyttans IF 4 - 0 40 Moabvallen
2019-06-14 19:00 Säffle FF - IK Arvika Fotboll 3 - 2 92 Sporthälla IP A-plan
2019-06-14 19:30 IFK Kumla - Hertzöga BK 3 - 0 105 Kumla IP
2019-06-15 13:00 FBK Karlstad - IFK Ölme 4 - 6 Örsholmens IP
2019-06-15 13:00 Kungsör BK - IFK Sunne 4 - 1 176 Runevallen
2019-06-15 14:00 Nora BK - Adolfsbergs IK 1 - 6 150 Norvalla
2019-06-19 19:00 Hertzöga BK - Säffle FF 2 - 1 189 Ilanda IP A-plan
2019-06-19 19:00 Adolfsbergs IK - Kungsör BK 2 - 2 60 Lugnets IP Konstgräs
2019-06-19 19:00 IFK Sunne - FBK Karlstad 3 - 0 253 Kolsvik
2019-06-19 19:30 IK Arvika Fotboll - Yxhults IK 1 - 1 108 Solviksvallen
2019-06-20 19:00 IFK Ölme - IFK Kumla 2 - 2 110 Ölme IP A-plan
2019-06-22 13:00 Grythyttans IF - Nora BK 1 - 2 215 Grythyttans IP
2019-06-25 19:30 Hertzöga BK - IFK Ölme 4 - 0 125 Ilanda IP A-plan
2019-06-26 19:00 IFK Kumla - Adolfsbergs IK 4 - 2 212 Kumla IP
2019-06-28 19:30 Nora BK - Säffle FF 2 - 2 76 Norvalla
2019-06-28 19:30 Yxhults IK - Hertzöga BK 0 - 0 85 Moabvallen
2019-06-29 14:00 FBK Karlstad - Grythyttans IF 5 - 1 78 Örsholmens IP
2019-06-29 15:00 IFK Ölme - IFK Sunne 1 - 3 83 Ölme IP A-plan
2019-06-29 15:00 Kungsör BK - IK Arvika Fotboll 4 - 2 182 Runevallen
Juli
2019-07-03 19:30 IFK Sunne - IFK Kumla 0 - 1 220 Kolsvik
2019-07-06 13:00 Grythyttans IF - Kungsör BK 0 - 10 Grythyttans IP
2019-07-06 15:00 Nora BK - IK Arvika Fotboll 1 - 3 133 Norvalla
Augusti
2019-08-02 19:00 Yxhults IK - Nora BK 2 - 1 68 Moabvallen
2019-08-02 19:00 Hertzöga BK - IFK Sunne 1 - 1 220 Ilanda IP A-plan
2019-08-03 13:00 Säffle FF - Kungsör BK 1 - 2 Sporthälla IP
2019-08-03 13:00 Adolfsbergs IK - IFK Ölme 1 - 2 122 Lugnets IP Konstgräs
2019-08-03 14:00 IK Arvika Fotboll - FBK Karlstad 1 - 4 197 Solviksvallen
2019-08-06 19:00 Grythyttans IF - IFK Kumla 1 - 3 Grythyttans IP
2019-08-09 19:00 FBK Karlstad - Säffle FF 1 - 0 300 Örsholmens IP
2019-08-09 19:00 Kungsör BK - Yxhults IK 1 - 1 319 Runevallen
2019-08-10 14:00 IFK Kumla - IK Arvika Fotboll 4 - 3 215 Kumla IP
2019-08-10 14:00 IFK Sunne - Adolfsbergs IK 1 - 0 Kolsvik
2019-08-10 15:00 IFK Ölme - Grythyttans IF 5 - 1 52 Ölme IP A-plan
2019-08-11 14:00 Nora BK - Hertzöga BK 2 - 3 65 Norvalla
2019-08-16 19:30 Hertzöga BK - Adolfsbergs IK 1 - 2 78 Ilanda IP A-plan
2019-08-17 13:00 Säffle FF - IFK Kumla 1 - 2 57 Sporthälla IP B-plan
2019-08-17 14:00 Nora BK - Kungsör BK 4 - 1 100 Norvalla
2019-08-17 15:00 Yxhults IK - FBK Karlstad 5 - 5 47 Moabvallen
2019-08-17 15:00 Grythyttans IF - IFK Sunne 2 - 1 33 Grythyttans IP
2019-08-17 16:00 IK Arvika Fotboll - IFK Ölme 1 - 1 203 Solviksvallen
2019-08-23 19:00 IFK Kumla - Yxhults IK 1 - 0 362 Kumla IP
2019-08-23 19:30 Adolfsbergs IK - Grythyttans IF 4 - 2 98 Lugnets IP Konstgräs
2019-08-24 14:00 FBK Karlstad - Nora BK 6 - 1 85 Örsholmens IP
2019-08-24 15:00 IFK Ölme - Säffle FF 2 - 2 80 Ölme IP A-plan
2019-08-24 15:00 Kungsör BK - Hertzöga BK 1 - 2 197 Runevallen
2019-08-24 15:00 IFK Sunne - IK Arvika Fotboll 2 - 0 747 Kolsvik
2019-08-30 18:15 Säffle FF - IFK Sunne 3 - 2 112 Sporthälla IP B-plan
2019-08-31 14:00 Hertzöga BK - Grythyttans IF 4 - 1 98 Ilanda IP A-plan
2019-08-31 15:00 Kungsör BK - FBK Karlstad 1 - 1 284 Runevallen
2019-08-31 15:00 Yxhults IK - IFK Ölme 7 - 1 65 Moabvallen
2019-08-31 16:00 IK Arvika Fotboll - Adolfsbergs IK 2 - 3 87 Solviksvallen
September
2019-09-02 18:15 Nora BK - IFK Kumla 1 - 3 Norvalla
2019-09-06 19:00 IFK Kumla - Kungsör BK 1 - 1 345 Kumla IP
2019-09-07 13:00 FBK Karlstad - Hertzöga BK 6 - 1 234 Örsholmens IP
2019-09-07 13:00 Adolfsbergs IK - Säffle FF 3 - 4 87 Lugnets IP Konstgräs
2019-09-07 15:00 IFK Ölme - Nora BK 4 - 0 Ölme IP A-plan
2019-09-07 15:00 Grythyttans IF - IK Arvika Fotboll 5 - 1 45 Grythyttans IP
2019-09-07 15:00 IFK Sunne - Yxhults IK 1 - 2 85 Kolsvik
2019-09-14 13:00 Säffle FF - Grythyttans IF 5 - 1 89 Sporthälla IP A-plan
2019-09-14 14:00 FBK Karlstad - IFK Kumla 4 - 2 120 Örsholmens IP
2019-09-14 14:00 Nora BK - IFK Sunne 2 - 2 55 Norvalla
2019-09-14 14:00 Hertzöga BK - IK Arvika Fotboll 1 - 1 68 Ilanda IP A-plan
2019-09-14 15:00 Kungsör BK - IFK Ölme 2 - 5 214 Runevallen
2019-09-14 15:00 Yxhults IK - Adolfsbergs IK 2 - 1 73 Moabvallen
2019-09-20 19:30 Hertzöga BK - IFK Kumla 1 - 2 98 Ilanda IP A-plan
2019-09-20 19:30 Adolfsbergs IK - Nora BK 4 - 0 79 Lugnets IP Konstgräs
2019-09-21 15:00 IFK Ölme - FBK Karlstad 2 - 4 148 Ölme IP A-plan
2019-09-21 15:00 Grythyttans IF - Yxhults IK 2 - 4 80 Grythyttans IP
2019-09-21 15:00 IFK Sunne - Kungsör BK 0 - 4 104 Kolsvik
2019-09-22 17:00 IK Arvika Fotboll - Säffle FF 0 - 5 80 Solviksvallen
2019-09-28 14:00 IFK Kumla - IFK Ölme 2 - 0 73 Kumla IP
2019-09-28 14:00 FBK Karlstad - IFK Sunne 3 - 3 130 Örsholmens IP
2019-09-28 14:00 Kungsör BK - Adolfsbergs IK 1 - 0 185 Runevallen
2019-09-28 14:00 Nora BK - Grythyttans IF 3 - 5 50 Norvalla
2019-09-28 14:00 Yxhults IK - IK Arvika Fotboll 4 - 0 43 Moabvallen
2019-09-28 14:00 Säffle FF - Hertzöga BK 2 - 1 Sporthälla IP B-plan