Spelprogram - Herrar, Div 5 Södra

Sortera spelprogram på:

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bergdalens IK Andreas Lundberg 0704061227 Röd/Vit/Röd
Borås AIK Adnan Jahic 033141339 0768818205 Röd, Blå, Röd
Brämhults IK Viktor Andersson 0763409797 Svart/svart/svart
Byttorps IF Alexander Jonsson Ekström 0765151632 grön/vit/vit
Dalsjöfors GoIF Stefan Engström 0702192028 Grön/Svart/Grön
Horreds IF Anders Gunnarsson 0705263700 Grön/vit/vit
IFK Örby Jesper Park 0735129744 Blå-vit/blå/blå
Kinnahults IF Lasse Ramström 032014730 0709207866 Grön/svart/grön
Mariedals IK Ingrid Lundkvist 0702378280 Blå/vita/vita
Sandhults SK Karl Hjertén 0706405063 0706405063 gul/svart/gul
Torestorp-Älekulla FF Bengt Svensson 032055471 0767696605 vit/vit/vit
Äspereds IF Magnus Persson 03327511 0705319950 Svart, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-17 19:00 200007004 Mariedals IK - Torestorp-Älekulla FF 6 - 0 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-04-18 18:30 200007001 Horreds IF - Sandhults SK 1 - 1 Eksätersvallen A-plan
2019-04-18 19:00 200007003 Borås AIK - Äspereds IF 3 - 1 Bodavallen A konstgräs
2019-04-18 19:30 200007002 Byttorps IF - IFK Örby 14 - 0 Byttorps IP A Konstgräs
2019-04-22 18:30 200007006 Kinnahults IF - Bergdalens IK 2 - 5 Horndalsvallen A-plan
2019-04-23 19:00 200007005 Dalsjöfors GoIF - Brämhults IK 5 - 1 Dalsjöhov konstgräs
2019-04-25 19:30 200007010 Byttorps IF - Äspereds IF 4 - 1 Byttorps IP A Konstgräs
2019-04-26 18:30 200007012 Sandhults SK - Kinnahults IF 2 - 3 Thåängen A
2019-04-27 14:00 200007009 Torestorp-Älekulla FF - Borås AIK 3 - 3 Äbyvallen A
2019-04-28 15:00 200007011 IFK Örby - Horreds IF 0 - 8 Örby IP A
2019-04-29 19:00 200007008 Brämhults IK - Mariedals IK 0 - 3 Bodavallen A konstgräs
Maj
2019-05-02 19:00 200007013 Horreds IF - Äspereds IF 1 - 5 Eksätersvallen A-plan
2019-05-02 19:00 200007015 Borås AIK - Brämhults IK 22 - 2 Bodavallen A konstgräs
2019-05-02 19:00 200007016 Mariedals IK - Bergdalens IK 2 - 2 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-05-02 19:00 200007018 IFK Örby - Sandhults SK 2 - 2 Örby IP A
2019-05-04 14:00 200007017 Dalsjöfors GoIF - Kinnahults IF 7 - 1 Dalsjöhov konstgräs
2019-05-06 19:30 200007014 Byttorps IF - Torestorp-Älekulla FF 2 - 2 Byttorps IP A Konstgräs
2019-05-09 19:00 200007023 Äspereds IF - IFK Örby 12 - 1 Lundavallen A
2019-05-09 19:00 200007024 Sandhults SK - Dalsjöfors GoIF 0 - 4 Thåängen A
2019-05-09 19:15 200007021 Brämhults IK - Byttorps IF 2 - 3 Brämhults IP A
2019-05-10 19:00 200007019 Kinnahults IF - Mariedals IK 1 - 0 Horndalsvallen A-plan
2019-05-10 19:30 200007020 Bergdalens IK - Borås AIK 1 - 2 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-05-11 14:00 200007022 Torestorp-Älekulla FF - Horreds IF 2 - 1 Svansjövallen A
2019-05-14 19:00 200007076 Mariedals IK - Brämhults IK 2 - 1 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-05-15 19:00 200007029 Sandhults SK - Äspereds IF 1 - 3 Thåängen A
2019-05-16 19:00 200007027 Borås AIK - Kinnahults IF 0 - 3 Bodavallen A konstgräs
2019-05-16 19:30 200007026 Byttorps IF - Bergdalens IK 2 - 2 Byttorps IP A Konstgräs
2019-05-17 19:00 200007030 IFK Örby - Torestorp-Älekulla FF 0 - 10 Örby IP A
2019-05-18 14:00 200007025 Horreds IF - Brämhults IK 2 - 2 Eksätersvallen A-plan
2019-05-19 18:00 200007028 Mariedals IK - Dalsjöfors GoIF 4 - 4 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-05-21 19:15 200007034 Brämhults IK - IFK Örby 9 - 1 Brämhults IP A
2019-05-22 19:00 200007032 Kinnahults IF - Byttorps IF 2 - 5 Horndalsvallen A-plan
2019-05-22 19:00 200007035 Torestorp-Älekulla FF - Äspereds IF 5 - 1 Äbyvallen A
2019-05-22 19:30 200007033 Bergdalens IK - Horreds IF 3 - 2 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-05-23 19:00 200007031 Dalsjöfors GoIF - Borås AIK 5 - 3 Gårdavallen A-plan
2019-05-23 19:00 200007036 Sandhults SK - Mariedals IK 0 - 2 Thåängen A
2019-05-24 19:00 200007042 IFK Örby - Bergdalens IK 0 - 7 Örby IP A
2019-05-25 14:00 200007037 Horreds IF - Kinnahults IF 2 - 3 Eksätersvallen A-plan
2019-05-27 19:00 200007040 Torestorp-Älekulla FF - Sandhults SK 7 - 0 Svansjövallen A
2019-05-27 19:00 200007041 Äspereds IF - Brämhults IK 4 - 5 Lundavallen A
2019-05-27 19:30 200007038 Byttorps IF - Dalsjöfors GoIF 1 - 1 Byttorps IP A Konstgräs
2019-05-28 19:00 200007039 Borås AIK - Mariedals IK 2 - 2 Bodavallen A konstgräs
2019-05-31 19:00 200007043 Mariedals IK - Byttorps IF 1 - 2 Kransmossens IP, Konstgräs 1
Juni
2019-06-01 13:00 200007045 Kinnahults IF - IFK Örby 6 - 0 Horndalsvallen A-plan
2019-06-02 17:00 200007044 Dalsjöfors GoIF - Horreds IF 7 - 1 Gårdavallen A-plan
2019-06-02 17:00 200007046 Bergdalens IK - Äspereds IF 1 - 2 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-06-03 19:00 200007048 Sandhults SK - Borås AIK 2 - 4 Thåängen A
2019-06-03 19:15 200007047 Brämhults IK - Torestorp-Älekulla FF 1 - 6 Brämhults IP A
2019-06-05 19:00 200007053 Äspereds IF - Kinnahults IF 5 - 0 Lundavallen A
2019-06-05 19:30 200007007 Bergdalens IK - Dalsjöfors GoIF 1 - 1 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-06-07 19:00 200007054 IFK Örby - Dalsjöfors GoIF 1 - 11 Örby IP A
2019-06-07 19:30 200007050 Byttorps IF - Borås AIK 3 - 0 Byttorps IP A Konstgräs
2019-06-09 13:00 200007049 Mariedals IK - Horreds IF 5 - 3 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-06-10 19:00 200007052 Torestorp-Älekulla FF - Bergdalens IK 3 - 4 Äbyvallen A
2019-06-10 19:30 200007051 Brämhults IK - Sandhults SK 1 - 1 Brämhults IP A
2019-06-13 19:00 200007055 Sandhults SK - Byttorps IF 0 - 4 Thåängen A
2019-06-13 19:00 200007056 Borås AIK - Horreds IF 5 - 3 Bodavallen A konstgräs
2019-06-13 19:00 200007058 Dalsjöfors GoIF - Äspereds IF 0 - 0 Gårdavallen A-plan
2019-06-15 13:00 200007059 Kinnahults IF - Torestorp-Älekulla FF 0 - 3 Horndalsvallen A-plan
2019-06-16 17:00 200007060 Bergdalens IK - Brämhults IK 4 - 1 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-06-18 19:00 200007064 Äspereds IF - Mariedals IK 1 - 1 Lundavallen A
2019-06-25 19:00 200007061 Horreds IF - Byttorps IF 1 - 0 Eksätersvallen A-plan
2019-06-25 19:00 200007063 Torestorp-Älekulla FF - Dalsjöfors GoIF 4 - 4 Svansjövallen A
2019-06-25 19:00 200007065 IFK Örby - Borås AIK 1 - 13 Örby IP A
2019-06-25 19:00 200007066 Sandhults SK - Bergdalens IK 0 - 1 Thåängen A
2019-06-25 19:15 200007062 Brämhults IK - Kinnahults IF 1 - 1 Brämhults IP A
2019-06-27 19:00 200007057 Mariedals IK - IFK Örby 8 - 1 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-06-28 19:00 200007068 Brämhults IK - Dalsjöfors GoIF 1 - 7 Brämhults IP A
2019-06-28 19:00 200007070 Äspereds IF - Borås AIK 3 - 0 Lundavallen A
2019-06-29 16:00 200007072 Sandhults SK - Horreds IF 3 - 2 Thåängen A
2019-06-30 17:00 200007067 Bergdalens IK - Kinnahults IF 2 - 1 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
Juli
2019-07-01 19:00 200007069 Torestorp-Älekulla FF - Mariedals IK 3 - 3 Äbyvallen A
2019-07-01 19:00 200007071 IFK Örby - Byttorps IF 1 - 7 Örby IP A
2019-07-03 19:00 200007074 Äspereds IF - Byttorps IF 2 - 0 Lundavallen A
2019-07-04 19:00 200007075 Borås AIK - Torestorp-Älekulla FF 1 - 7 Bodavallen A konstgräs
2019-07-04 19:00 200007077 Dalsjöfors GoIF - Bergdalens IK 4 - 4 Gårdavallen A-plan
2019-07-04 19:00 200007078 Kinnahults IF - Sandhults SK 1 - 3 Horndalsvallen A-plan
2019-07-06 15:00 200007073 Horreds IF - IFK Örby 8 - 1 Eksätersvallen A-plan
Augusti
2019-08-08 19:00 200007082 Torestorp-Älekulla FF - Byttorps IF 0 - 3 Svansjövallen A
2019-08-09 19:00 200007084 Sandhults SK - IFK Örby 6 - 3 Thåängen A
2019-08-12 19:00 200007079 Kinnahults IF - Dalsjöfors GoIF 2 - 2 Horndalsvallen A-plan
2019-08-12 19:00 200007083 Äspereds IF - Horreds IF 1 - 2 Lundavallen A
2019-08-13 19:15 200007081 Brämhults IK - Borås AIK 3 - 6 Brämhults IP A
2019-08-15 19:00 200007089 Dalsjöfors GoIF - Sandhults SK 5 - 1 Gårdavallen A-plan
2019-08-17 13:00 200007090 IFK Örby - Äspereds IF 0 - 4 Örby IP A
2019-08-18 14:00 200007085 Horreds IF - Torestorp-Älekulla FF 2 - 4 Eksätersvallen A-plan
2019-08-19 19:00 200007087 Borås AIK - Bergdalens IK 1 - 4 Bodavallen A konstgräs
2019-08-19 19:00 200007088 Mariedals IK - Kinnahults IF 2 - 0 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-08-19 19:30 200007086 Byttorps IF - Brämhults IK 10 - 1 Byttorps IP A Konstgräs
2019-08-22 18:30 200007091 Dalsjöfors GoIF - Mariedals IK 4 - 1 Gårdavallen A-plan
2019-08-23 18:30 200007096 Äspereds IF - Sandhults SK 1 - 0 Borås Arena 2 konstgräs
2019-08-23 19:30 200007093 Bergdalens IK - Byttorps IF 1 - 1 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-08-24 13:00 200007092 Kinnahults IF - Borås AIK 5 - 2 Horndalsvallen A-plan
2019-08-25 16:00 200007095 Torestorp-Älekulla FF - IFK Örby 8 - 3 Äbyvallen A
2019-08-25 18:00 200007094 Brämhults IK - Horreds IF 0 - 7 Brämhults IP A
2019-08-29 18:15 200007101 Äspereds IF - Torestorp-Älekulla FF 4 - 2 Lundavallen A
2019-08-29 19:00 200007099 Borås AIK - Dalsjöfors GoIF 1 - 7 Bodavallen A konstgräs
2019-08-29 19:00 200007100 Mariedals IK - Sandhults SK 5 - 0 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-08-29 19:30 200007098 Byttorps IF - Kinnahults IF 7 - 2 Byttorps IP A Konstgräs
2019-08-30 18:15 200007097 Horreds IF - Bergdalens IK 2 - 2 Eksätersvallen A-plan
September
2019-09-01 16:00 200007102 IFK Örby - Brämhults IK 2 - 5 Örby IP A
2019-09-04 18:00 200007105 Kinnahults IF - Horreds IF 1 - 3 Horndalsvallen A-plan
2019-09-05 19:00 200007103 Mariedals IK - Borås AIK 1 - 1 Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-09-05 19:00 200007107 Brämhults IK - Äspereds IF 0 - 4 Bodavallen A konstgräs
2019-09-05 19:30 200007108 Sandhults SK - Torestorp-Älekulla FF 1 - 5 Borås Arena 2 konstgräs
2019-09-06 19:30 200007106 Bergdalens IK - IFK Örby 10 - 2 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-09-09 19:00 200007104 Dalsjöfors GoIF - Byttorps IF 4 - 3 Dalsjöhov konstgräs
2019-09-11 19:30 200007080 Bergdalens IK - Mariedals IK 4 - 1 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-09-12 19:00 200007111 Borås AIK - Sandhults SK 1 - 3 Bodavallen A konstgräs
2019-09-14 13:00 200007113 Äspereds IF - Bergdalens IK 1 - 2 Lundavallen A
2019-09-14 13:00 200007114 IFK Örby - Kinnahults IF Avbr. Örby IP A
2019-09-14 14:00 200007109 Horreds IF - Dalsjöfors GoIF 1 - 5 Eksätersvallen A-plan
2019-09-14 14:00 200007112 Torestorp-Älekulla FF - Brämhults IK 3 - 1 Svansjövallen A
2019-09-16 19:30 200007110 Byttorps IF - Mariedals IK 9 - 1 Byttorps IP A Konstgräs
2019-09-19 19:00 200007115 Borås AIK - Byttorps IF 2 - 7 Bodavallen A konstgräs
2019-09-22 13:00 200007116 Horreds IF - Mariedals IK Eksätersvallen A-plan
2019-09-22 15:00 200007117 Dalsjöfors GoIF - IFK Örby Gårdavallen A-plan
2019-09-22 15:00 200007120 Sandhults SK - Brämhults IK Thåängen A
2019-09-22 17:00 200007118 Kinnahults IF - Äspereds IF Horndalsvallen A-plan
2019-09-22 17:00 200007119 Bergdalens IK - Torestorp-Älekulla FF Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
2019-09-26 19:30 200007126 Byttorps IF - Sandhults SK Byttorps IP A Konstgräs
2019-09-28 13:00 200007121 Horreds IF - Borås AIK Eksätersvallen A-plan
2019-09-28 13:00 200007124 Äspereds IF - Dalsjöfors GoIF Lundavallen A
2019-09-28 14:00 200007122 Brämhults IK - Bergdalens IK Brämhults IP A
2019-09-28 14:00 200007123 Torestorp-Älekulla FF - Kinnahults IF Äbyvallen A
2019-09-28 16:00 200007125 IFK Örby - Mariedals IK Örby IP A
Oktober
2019-10-05 15:00 200007127 Byttorps IF - Horreds IF Byttorps IP A Konstgräs
2019-10-05 15:00 200007128 Borås AIK - IFK Örby Bodavallen A konstgräs
2019-10-05 15:00 200007129 Mariedals IK - Äspereds IF Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-10-05 15:00 200007130 Dalsjöfors GoIF - Torestorp-Älekulla FF Gårdavallen A-plan
2019-10-05 15:00 200007131 Kinnahults IF - Brämhults IK Horndalsvallen A-plan
2019-10-05 15:00 200007132 Bergdalens IK - Sandhults SK Björkängsvallen, Borås, Konstgräs