Spelprogram - Svenska Cupen, damer

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-03-29 12:00 Töcksfors IF - IF Viken 0 - 1 75 Marker Kunstgress
2015-04-06 14:00 Gustafs GoIF - Forsby FF 7 - 1 Må Bättre Arena
2015-04-06 14:30 Dösjöbro IF - IS Halmia 1 - 3 Dösjöbro IP A-plan
2015-04-09 19:00 Säffle FF - IK Gauthiod 0 - 3 Sporthälla IP A-plan
2015-04-12 15:00 BK Astrio - Stattena IF 1 - 7 Söndrums IP A
2015-04-12 15:00 Krokom/Dvärsätt IF - Sundsvalls DFF OW (0 - 3) Tallvallen 1
2015-04-19 14:00 Bureå IF - Gimonäs UIF 0 - 5 37 Electrolux Home Arena
2015-04-19 14:00 Kiruna FF - Alviks IK 0 - 4 76 Lombia IP
2015-04-19 16:00 Ulvåkers IF - Holmalunds IF Alingsås 0 - 3 35 Åbrovallen A
2015-04-22 19:30 FC Oscarshamn - BK Tinnis 0 - 3 58 Arena Oskarshamn
2015-04-22 19:30 LSW IF - Töreboda IK 1 - 0 Idrottsparken Motala A
2015-04-27 19:45 Göteborgs FF - IF Böljan 1 - 3 68 Majvallen 1 Konstgräs
2015-04-28 18:30 Glumslövs FF - Husie IF 2 - 5 Örevångs IP
2015-04-29 19:00 Ängelholms FF - Eskilsminne DIF 2 - 6 Ängelholms IP
2015-05-04 19:30 Qviding FIF - IFK Örby 4 - 5 e.s. 55 Härlanda Park 1 Konstgräs
2015-05-06 20:00 Bergdalens IK - Mariebo IK 0 - 4 100 Björkängsvallen konstgräs, Borås
2015-05-12 19:00 Stångenäs AIS - Ytterby IS 4 - 5 e.f. Brastad Arena
2015-05-13 20:00 Rimbo IF - Sätra SK 4 - 0 56 Mullevallen Konstgräs
2015-05-14 14:00 Trönninge IF - Lindome GIF 1 - 6 Tuvasvallen A
2015-05-14 15:00 Ljusdals IF - IK Huge 0 - 2 Erik Hamréns plan
2015-05-17 14:00 Växjö BK - Fjälkinge IF 0 - 1 Sportfältet Teleborg Konstgräs
2015-05-17 14:00 Guldhedens IK - IK Friscopojkarna 1 - 0 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2015-05-19 19:30 Tranås FF - Smedby AIS 0 - 3 72 Bredstorps IP - Konstgräs
2015-05-20 19:00 DFF Kristianstadstjejerna - Borgeby FK 2 - 1 40 Vilans IP B-plan 11-manna
2015-05-20 19:00 Habo IF - Nittorps IK 1 - 5 62 Slättens IP
2015-05-20 19:30 Örebro SK Söder - IFK Skoghall DF 4 - 0 Grönpepparparkens IP A
2015-05-20 19:30 DFK Värmbol - Älvsjö AIK FF 2 - 4 56 Backavallen
2015-05-20 19:30 Gammelgårdens IF - Morön BK 2 - 4 60 Furuvallen
2015-05-20 19:30 Västerås BK 30 - Korsnäs IF FK 7 - 0 25 Ringvallen 2 (konstgräs)
2015-05-20 20:00 Enskede IK - FC Djursholm 0 - 4 45 Enskede IP 2
2015-05-21 20:00 IFK Lidingö FK - Gamla Upsala SK 0 - 2 Lidingövallen 1
2015-05-26 19:30 Sollentuna FK - Vaksala SK 2 - 4 43 Helenelunds IP 1
2015-05-26 20:00 Tyresö FF - IFK Nyköping 1 - 4 55 Tyresövallen 1
2015-05-27 19:00 Färjestadens GoIF - Växjö DFF 0 - 2 65 Tallhöjden
2015-05-27 19:30 Tierps IF - IF Brommapojkarna 1 - 0 109 Vegavallen 1
2015-05-28 19:00 Madesjö IF - Asarums IF FK 1 - 5 Madesjövallen
2015-05-31 IF Team Hudik - Själevads IK WO (3 - 0)
2015-06-08 19:00 P18 IK - Täby FK 0 - 4 Visborgsvallen A plan
Omgång 2
2015-07-19 14:00 Nittorps IK - Växjö DFF 3 - 4 75 Åsavallen A
2015-07-21 19:00 Alviks IK - Piteå IF 0 - 3 138 Liko Arena
2015-07-21 19:00 Västerås BK 30 - Gustafs GoIF 7 - 3 40 Ringvallen 2 (konstgräs)
2015-07-26 15:00 Hägglunds IoFK - Östersunds DFF 0 - 8 26 Bussbyvallen
2015-07-28 19:00 IK Huge - Bollstanäs SK 1 - 3 62 Kastvallen
2015-08-05 18:30 IFK Nyköping - KIF Örebro DFF 1 - 4 300 Folkungavallen
2015-08-05 19:00 Vaksala SK - Hammarby IF DFF 0 - 12 Årsta IP 1
2015-08-10 19:00 Holmalunds IF Alingsås - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 9 Brogårdsvallen A-plan
2015-08-10 19:30 Lindome GIF - Hovås Billdal IF 0 - 3 Lindevi IP 1 Konstgräs
2015-08-10 19:30 Guldhedens IK - IFK Örby 0 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2015-08-11 19:00 IS Halmia - Kristianstads DFF 1 - 4 Halmstad Arena P1
2015-08-12 18:00 Gamla Upsala SK - AIK 1 - 3 350 Gamlis IP
2015-08-12 18:30 Husie IF - IF Limhamn Bunkeflo 2 - 3 e.f. Husiegårds IP A-plan
2015-08-12 19:00 Smedby AIS - Eskilstuna United DFF 0 - 2 102 Mirum Arena
2015-08-12 19:00 IF Viken - QBIK 0 - 5 101 Rösvallen
2015-08-12 20:30 Älvsjö AIK FF - Älta IF 2 - 4 Älvsjö IP 1
2015-08-18 18:00 IK Gauthiod - Lidköpings FK 7 - 6 e.s. 118 Lunnevi IP A-plan
2015-08-18 18:30 DFF Kristianstadstjejerna - IFK Kalmar 0 - 3 G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
2015-08-18 18:45 Ytterby IS - Jitex Mölndal BK 0 - 8 100 Ytterns IP 1 Gräs
2015-08-18 19:00 Asarums IF FK - Vittsjö GIK 0 - 3 171 Asarums IP konstgräs
2015-08-18 19:00 Eskilsminne DIF - FC Rosengård 3 - 7 250 Västergårds IP 1
2015-08-18 20:15 FC Djursholm - Täby FK 7 - 8 e.s. Djursholms IP 2
2015-08-19 18:30 Tierps IF - IK Sirius FK 0 - 2 Vegavallen 1
2015-08-19 19:00 Morön BK - Umeå IK FF 0 - 9 85 Skogsvallen
2015-08-19 19:00 Rimbo IF - Djurgårdens IF FF 1 - 0 420 IP Arkadien 1
2015-08-19 19:00 LSW IF - BK Tinnis 1 - 5 27 Norra IP
2015-08-19 19:00 Örebro SK Söder - Mallbackens IF Sunne 0 - 3 Grönpepparparkens IP A
2015-08-19 19:00 IF Böljan - Kungsbacka DFF 2 - 1 Falkenbergs IP A
2015-08-19 19:00 Fjälkinge IF - Stattena IF 0 - 5 Maxilandia IP
2015-08-19 19:30 Gimonäs UIF - Sunnanå SK 2 - 1 32 Ålidhem Arena
2015-08-19 19:30 IF Team Hudik - Sundsvalls DFF 0 - 10 92 Glysisvallen
2015-08-26 19:00 Mariebo IK - Linköpings FC 0 - 1 510 Stadsparksvallen
Omgång 3
2015-09-02 19:30 Sundsvalls DFF - IK Sirius FK 0 - 1 65 Idrottsparken
2015-09-08 19:00 Rimbo IF - Bollstanäs SK 1 - 6 320 IP Arkadien 1
2015-09-08 19:30 IF Böljan - Vittsjö GIK 2 - 6 45 Falkenbergs IP A
2015-09-08 20:15 Täby FK - AIK 0 - 2 150 Tibblevallen (Täby SC 1)
2015-09-16 19:00 Älta IF - Hammarby IF DFF 1 - 2 65 Älta IP 1
2015-09-16 19:00 IK Gauthiod - KIF Örebro DFF 0 - 3 340 Lunnevi konstgräs
2015-09-22 19:30 Gimonäs UIF - Piteå IF 0 - 7 50 Ålidhems Arena
2015-09-30 19:00 Västerås BK 30 - Eskilstuna United DFF 1 - 4 Solid Park Arena
2015-09-30 19:00 QBIK - Mallbackens IF Sunne 0 - 2 347 Tingvalla IP
2015-09-30 19:00 IFK Örby - Hovås Billdal IF 2 - 1 70 Örby IP C
2015-10-06 19:00 Match 000361061 är Mariebo IK - Linköpings FC BK Tinnis - Linköpings FC 0 - 8 202 Campus Valla
2015-10-07 18:00 Jitex Mölndal BK - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 2 Åbyvallen 1 Konstgräs
2015-10-07 19:00 Stattena IF - Kristianstads DFF 0 - 4 200 Olympiafältet Plan 5
2015-10-14 19:00 Östersunds DFF - Umeå IK FF 1 - 2 239 Jämtkraft Arena
2015-10-28 19:05 Växjö DFF - IFK Kalmar 1 - 4 127 Myresjöhus Arena 1
2015-11-01 13:00 IF Limhamn Bunkeflo - FC Rosengård 3 - 10 320 Limhamns IP grusplan
Omgång 4
2016-02-14 14:00 Hammarby IF DFF - Piteå IF 0 - 3 100 Stadshagens IP 1
2016-02-18 19:00 IFK Kalmar - Vittsjö GIK 2 - 4 35 Gasten IP
2016-02-20 15:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Linköpings FC 0 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2016-02-21 15:30 IK Sirius FK - Umeå IK FF 0 - 3 Lötens IP
2016-02-23 19:00 KIF Örebro DFF - Eskilstuna United DFF 0 - 4 Behrn Arena
2016-02-24 19:00 Bollstanäs SK - AIK 0 - 4 65 Bollstanäs IP 1
2016-02-26 19:00 FC Rosengård - Kristianstads DFF 3 - 0 307 Malmö IP
2016-02-27 15:00 IFK Örby - Mallbackens IF Sunne 0 - 6 140 Örby IP C
Omgång 5
2016-03-16 17:00 AIK - Piteå IF 0 - 5 Skytteholms IP 1
2016-03-20 15:00 Mallbackens IF Sunne - Linköpings FC 0 - 10 Fryxellska skolan
2016-03-20 16:00 Eskilstuna United DFF - Umeå IK FF 2 - 0 Tunavallen
2016-04-27 19:00 Vittsjö GIK - FC Rosengård 0 - 2 Vittsjö IP A-plan
Omgång 6
2016-06-18 14:00 Match 000361097 är Vittsjö GIK - FC Rosengård Piteå IF - FC Rosengård 1 - 2 645 LF Arena
2016-06-19 16:00 Linköpings FC - Eskilstuna United DFF 1 - 0 970 Arena Linköping
Omgång 7
2016-08-28 15:00 FC Rosengård - Linköpings FC 3 - 1 2 057 Malmö IP