Spelprogram - DM, InterSport Cup, Herr

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2018-10-11 19:00 200300063 IK Gauthiod - Norrby IF 3 - 4 e.s. Sparbanksvallen Konstgräs
Semifinal
2018-09-11 18:30 200300062 IK Gauthiod - IF Elfsborg 3 - 0 Sparbanksvallen Konstgräs
2018-09-19 19:00 200300061 Skövde AIK - Norrby IF 0 - 2 Södermalms IP
Kvartsfinal
2018-07-30 19:00 200300057 Vårgårda IK - Norrby IF 0 - 1 Tånga Hed A-plan
2018-07-30 19:00 200300060 Vänersborgs IF - IF Elfsborg 0 - 1 Vänersvallen Nord Konstgräs
2018-07-31 19:00 200300059 IK Gauthiod - Skoftebyns IF 6 - 0 Lunnevi IP A-plan
2018-08-14 19:00 200300058 FC Trollhättan - Skövde AIK 1 - 2 Edsborgs IP A-plan
1/8-final
2018-05-15 18:30 200300052 Värings GoIF - Skövde AIK 1 - 3 Väringsvallen A-plan
2018-05-15 19:30 200300054 IFK Falköping FF - IK Gauthiod 2 - 4 Odenvi Konstgräs
2018-05-22 19:00 200300055 Lidköpings FK - Vänersborgs IF 1 - 2 Framnäs IP A-plan
2018-05-22 19:00 200300056 Hestrafors IF - IF Elfsborg 2 - 3 Bollevi A
2018-05-30 19:00 200300049 Redvägs FK - Norrby IF 0 - 8 Dalums IP A-plan
2018-06-05 19:00 200300051 Sjuntorps IF - FC Trollhättan 0 - 7 Sjuntorpsvallen A
2018-06-05 19:00 200300053 Skara FC - Skoftebyns IF 1 - 3 Sparbanken Arena A
2018-06-05 19:30 200300050 Tidaholms GoIF - Vårgårda IK 2 - 3 Ulvesborg A-plan
1/16-final
2018-04-17 18:30 200300048 IFK Tidaholm - IF Elfsborg 1 - 2 Tidavallen B-plan Konstgräs
2018-04-17 19:00 200300038 Edet FK - FC Trollhättan 0 - 2 Strömsvallen A konstgräs
2018-04-17 20:00 200300042 Äspereds IF - Skara FC 0 - 3 Borås Arena
2018-04-17 20:00 200300045 Trollhättans FK - Lidköpings FK 0 - 2 Edsborgs IP Konstgräs
2018-04-18 19:00 200300043 IFK Falköping FF - Dalstorps IF 4 - 0 Odenvi Konstgräs
2018-04-25 19:00 200300040 Holmalunds IF - Skövde AIK 0 - 5 Alströmervallen konstgräs
2018-04-25 19:30 200300034 Redvägs FK - Gerdskens BK 3 - 1 Lassalyckan A-plan konstgräs
2018-04-25 19:30 200300041 Jula BK - Skoftebyns IF 0 - 3 Lekevi IP Konstgräsplan
2018-05-01 14:00 200300035 Råda BK - Tidaholms GoIF 0 - 2 Rådavallen A-plan
2018-05-01 14:00 Matchen bröts pga åskväder efter 60 minuter. VFF har beslutat att det resultat som uppnåtts ska gälla som slutresultat. 200300047 IFK Mariestad - Hestrafors IF 0 - 4 Lekevi IP A-plan
2018-05-01 15:00 200300036 Ardala GoIF - Vårgårda IK 1 - 4 Ardala IP A
2018-05-01 15:00 200300037 Sjuntorps IF - Trollhättans BoIS 2 - 1 Sjuntorpsvallen A
2018-05-01 15:00 200300046 Gällstads FK - Vänersborgs IF 0 - 7 Lassalyckan A-plan konstgräs
2018-05-01 19:00 200300044 Limmareds IF - IK Gauthiod 1 - 9 Dalshov Konstgräs
2018-05-02 18:30 200300039 Värings GoIF - Göta BK WO (3 - 0) Väringsvallen A-plan
2018-05-15 18:30 200300033 Götene IF - Norrby IF 1 - 4 Västerby IP A-plan
1/32-final
2018-03-25 12:00 200300026 Fröjereds IF - Trollhättans FK 1 - 4 Tidavallen B-plan Konstgräs
2018-03-27 19:00 200300002 Vinninga AIF - Götene IF 1 - 2 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2018-03-27 19:00 200300022 IFK Örby - Dalstorps IF 1 - 8 Örby IP B konstgräs
2018-03-27 19:15 200300012 Lödöse Nygård IK - FC Trollhättan 0 - 13 Strömsvallen A konstgräs
2018-03-27 19:30 200300003 Redvägs FK - Edsvära-Norra Vånga FF 3 - 2 Lassalyckan A-plan konstgräs
2018-03-27 19:30 200300006 Torestorp-Älekulla FF - Råda BK 1 - 3 Kunskapens Hus, konstgräs
2018-03-27 19:30 200300010 Sjuntorps IF - Vänersborgs FK 1 - 0 Torsbovallen Konstgräs
2018-03-27 19:30 200300027 Mariestads BK - Gällstads FK 1 - 2 Lekevi IP Konstgräsplan
2018-03-27 19:30 200300031 Axvalls IF - IFK Tidaholm 1 - 4 Sparbanken Arena F Konstgräs
2018-03-27 20:30 200300032 Kronängs IF - IF Elfsborg 0 - 4 Borås Arena 2 konstgräs
2018-03-28 19:00 200300004 Sollebrunns AIK - Gerdskens BK 1 - 6 Nya Bjärkevi Konstgräs
2018-03-28 19:00 200300008 Dalsjöfors GoIF - Vårgårda IK 1 - 10 Borås Arena
2018-03-28 19:00 200300014 Värings GoIF - Alingsås IF FF 4 - 1 Södermalms IP konstgräs
2018-03-28 19:00 200300021 Moholms SK - IFK Falköping FF 0 - 3 Töreshov B-plan Konstgräs
2018-03-28 19:00 200300025 Ulricehamns IFK - Lidköpings FK 0 - 2 Lassalyckan A-plan konstgräs
2018-03-28 19:00 200300028 Wargöns IK - Vänersborgs IF 0 - 3 Vänersvallen Nord Konstgräs
2018-03-28 19:00 200300029 Annelunds IF - Hestrafors IF 1 - 3 Mörlanda B konstgräs
2018-03-28 19:15 200300009 Nossebro IF - Trollhättans BoIS 2 - 6 Sparbanksvallen Konstgräs
2018-03-28 19:30 200300017 Skepplanda BTK - Skoftebyns IF 0 - 1 Forsvallen Konstgräs
2018-03-28 19:30 200300024 Ekedalens SK - IK Gauthiod 0 - 1 Tidavallen B-plan Konstgräs
2018-03-28 19:30 200300030 Valtorps IF - IFK Mariestad 0 - 2 Odenvi Konstgräs
2018-03-28 19:45 200300005 Vara SK - Tidaholms GoIF 2 - 4 Bendersvallen Konstgräs
2018-03-28 20:15 200300023 Öxabäcks IF - Limmareds IF 0 - 1 Örby IP B konstgräs
2018-03-28 20:30 200300018 Jula BK - IFK Skövde FK 5 - 3 Lekevi IP Konstgräsplan
2018-03-29 19:00 200300013 Göta BK - Åsarp-Trädet FK 2 - 0 e.f. Strömsvallen A konstgräs
2018-03-29 19:30 200300011 Hössna/Timmele - Edet FK 2 - 3 Lassalyckan A-plan konstgräs
2018-03-29 20:30 200300019 Äspereds IF - Trollhättans Syrianska FK 2 - 1 Borås Arena 2 konstgräs
2018-04-02 15:00 200300016 Sandared/Sjömarken - Skövde AIK 0 - 3 Kransmossens IP, Konstgräs 2
2018-04-04 19:00 200300001 Kinna IF - Norrby IF 1 - 3 Kunskapens Hus, konstgräs
2018-04-04 19:45 200300020 Skara FC - Skene IF 4 - 1 Sparbanken Arena F Konstgräs
2018-04-05 19:00 200300015 Trässbergs BK - Holmalunds IF 0 - 5 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2018-04-05 19:30 200300007 Bergdalens IK - Ardala GoIF 1 - 2 Borås Arena