Tabell och resultat - Div 1 Norra Götaland, damer

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-04-22 15:00 IK Gauthiod - IK Friscopojkarna 3 - 1 Lunnevi IP A-plan
2019-04-19 17:00 Lödöse Nygård IK - Skoftebyns IF 2 - 2 Alevi A
2019-04-19 15:00 Skövde KIK - Rävåsens IK Karlskoga 1 - 1 Södermalms IP
2019-04-19 15:00 Göteborgs DFF - Hertzöga BK 2 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
2019-04-19 15:00 IK Rössö Uddevalla - Qviding FIF 1 - 0 Rimnersvallen
2019-04-19 14:00 Alingsås FC United - Orust FC 8 - 2 Noltorpsvallen B Konstgräs
2019-04-13 17:30 Qviding FIF - Lödöse Nygård IK 2 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2019-04-13 15:00 Hertzöga BK - IK Rössö Uddevalla 1 - 2 Ilanda IP A-plan
2019-04-13 15:00 IK Friscopojkarna - Skövde KIK 1 - 0 Katebovallen A
2019-04-13 14:00 Rävåsens IK Karlskoga - Alingsås FC United 0 - 2 Kilsta IP C-plan
2019-04-13 13:45 Orust FC - Göteborgs DFF 2 - 3 Tavlebordsvallen konstgräs
2019-04-10 19:30 Skoftebyns IF - IK Gauthiod 1 - 3 Nysätra IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Alingsås FC United 2 2 0 0 10-2 8 6 1 1 0 0 8-2 6 3 1 1 0 0 2-0 2 3
IK Gauthiod 2 2 0 0 6-2 4 6 1 1 0 0 3-1 2 3 1 1 0 0 3-1 2 3
Göteborgs DFF 2 2 0 0 5-2 3 6 1 1 0 0 2-0 2 3 1 1 0 0 3-2 1 3
IK Rössö Uddevalla 2 2 0 0 3-1 2 6 1 1 0 0 1-0 1 3 1 1 0 0 2-1 1 3
Lödöse Nygård IK 2 1 1 0 5-4 1 4 1 0 1 0 2-2 0 1 1 1 0 0 3-2 1 3
IK Friscopojkarna 2 1 0 1 2-3 -1 3 1 1 0 0 1-0 1 3 1 0 0 1 1-3 -2 0
Skövde KIK 2 0 1 1 1-2 -1 1 1 0 1 0 1-1 0 1 1 0 0 1 0-1 -1 0
Skoftebyns IF 2 0 1 1 3-5 -2 1 1 0 0 1 1-3 -2 0 1 0 1 0 2-2 0 1
Rävåsens IK Karlskoga 2 0 1 1 1-3 -2 1 1 0 0 1 0-2 -2 0 1 0 1 0 1-1 0 1
Qviding FIF 2 0 0 2 2-4 -2 0 1 0 0 1 2-3 -1 0 1 0 0 1 0-1 -1 0
Hertzöga BK 2 0 0 2 1-4 -3 0 1 0 0 1 1-2 -1 0 1 0 0 1 0-2 -2 0
Orust FC 2 0 0 2 4-11 -7 0 1 0 0 1 2-3 -1 0 1 0 0 1 2-8 -6 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-04-27 15:00 Hertzöga BK - Alingsås FC United Ilanda IP A-plan
2019-04-27 15:00 Orust FC - Skövde KIK Lövängens IP
2019-04-27 15:00 IK Friscopojkarna - Lödöse Nygård IK Katebovallen A
2019-04-27 15:00 Skoftebyns IF - Qviding FIF Nysätra IP
2019-04-27 15:00 Göteborgs DFF - IK Rössö Uddevalla Valhalla 1 Konstgräs
2019-04-28 14:00 Rävåsens IK Karlskoga - IK Gauthiod Kilsta IP C-plan
2019-05-04 15:00 Qviding FIF - IK Friscopojkarna Valhalla 1 Konstgräs
2019-05-04 15:00 Lödöse Nygård IK - Rävåsens IK Karlskoga Alevi A
2019-05-04 15:00 Skövde KIK - Hertzöga BK Södermalms IP
2019-05-04 15:00 Alingsås FC United - Göteborgs DFF Mjörnvallen, A-plan
2019-05-04 16:00 IK Rössö Uddevalla - Skoftebyns IF Rimnersvallen
2019-05-05 14:00 IK Gauthiod - Orust FC Lunnevi IP A-plan