Tabell och resultat - Division 5A Herrar

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-05-18 14:00 Björndammens BK - Utbynäs SK 1 - 6 Furulundsplan 1 Konstgräs
2019-05-17 19:15 IF Vardar/Makedonija - Angered MBIK 1 - 0 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-05-17 19:00 Ytterby IS - Partille IF FK 1 - 0 Ytterns IP 3 konstgräs
2019-05-17 19:00 Finlandia/Pallo AIF - Älvängens IK 2 - 1 Tuvevallen 1 Gräs
2019-05-17 19:00 Floda BoIF - Hönö IS 2 - 1 Flodala IP 1 Gräs
2019-05-11 13:00 Älvängens IK - IF Vardar/Makedonija 2 - 2 Älvevi 1 Gräs
2019-05-11 13:00 Partille IF FK - Finlandia/Pallo AIF 0 - 1 Lexby 1 Gräs
2019-05-10 19:30 Hönö IS - Ytterby IS 0 - 4 Hönö Arena 1
2019-05-10 19:00 Romelanda UF - Floda BoIF 4 - 0 Romevi 1 Gräs
2019-05-09 18:30 Utbynäs SK - Angered MBIK 2 - 4 Lemmingvallen 1 Gräs
2019-05-03 19:15 IF Vardar/Makedonija - Partille IF FK 2 - 5 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-05-03 19:00 Hönö IS - Finlandia/Pallo AIF 2 - 2 Hönö Arena 1
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D FP P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
FP
= Fair play-poäng,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Ytterby IS 6 6 0 0 34-5 29 5 18 3 3 0 0 11-1 10 9 3 3 0 0 23-4 19 9
Finlandia/ Pallo AIF 6 5 1 0 12-5 7 20 16 2 2 0 0 6-2 4 6 4 3 1 0 6-3 3 10
Älvängens IK 7 4 2 1 20-7 13 23 14 3 1 2 0 7-2 5 5 4 3 0 1 13-5 8 9
Angered MBIK 6 4 0 2 11-10 1 13 12 3 2 0 1 6-7 -1 6 3 2 0 1 5-3 2 6
Partille IF FK 7 3 1 3 9-7 2 15 10 3 1 0 2 1-2 -1 3 4 2 1 1 8-5 3 7
IF Vardar/ Makedonija 6 3 1 2 11-10 1 14 10 3 2 0 1 6-6 0 6 3 1 1 1 5-4 1 4
Utbynäs SK 6 2 0 4 21-15 6 19 6 3 0 0 3 5-9 -4 0 3 2 0 1 16-6 10 6
Hönö IS 6 1 1 4 5-14 -9 20 4 4 1 1 2 4-11 -7 4 2 0 0 2 1-3 -2 0
Björndammens BK 6 1 0 5 12-22 -10 14 3 4 0 0 4 5-18 -13 0 2 1 0 1 7-4 3 3
Romelanda UF 6 1 0 5 7-19 -12 15 3 2 1 0 1 5-2 3 3 4 0 0 4 2-17 -15 0
Floda BoIF 6 1 0 5 7-35 -28 16 3 4 1 0 3 6-27 -21 3 2 0 0 2 1-8 -7 0
Sveakurd FC Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-05-23 18:30 Utbynäs SK - IF Vardar/Makedonija Lemmingvallen 1 Gräs
2019-05-23 19:45 Angered MBIK - Finlandia/Pallo AIF Lövgärdesplan 2 Konstgräs
2019-05-24 19:00 Partille IF FK - Floda BoIF Lexby 1 Gräs
2019-05-24 19:00 Romelanda UF - Björndammens BK Romevi 1 Gräs
2019-05-25 13:00 Älvängens IK - Ytterby IS Älvevi 1 Gräs
2019-05-29 19:00 Ytterby IS - Angered MBIK Ytterns IP 1 Gräs
2019-05-29 19:00 Romelanda UF - Utbynäs SK Romevi 1 Gräs
2019-05-30 12:00 Floda BoIF - Älvängens IK Flodala IP 1 Gräs
2019-05-31 19:00 Finlandia/Pallo AIF - IF Vardar/Makedonija Tuvevallen 1 Gräs
2019-05-31 19:15 Björndammens BK - Hönö IS Furulundsplan 1 Konstgräs
2019-06-05 19:00 Finlandia/Pallo AIF - Utbynäs SK Tuvevallen 1 Gräs
2019-06-05 20:15 IF Vardar/Makedonija - Ytterby IS Tuvevallen 2 Konstgräs