Tabell och resultat - P17 Div.1 - Region 2

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-04-22 15:00 IFK Skövde FK - GAIS 1 - 4 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-04-19 19:00 Utbynäs SK - Älvsborg FF 2 - 3 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-04-19 13:00 IFK Mariestad - Norrby IF 0 - 4 Lekevi IP A-plan
2019-04-17 19:30 Skoftebyns IF - IFK Uddevalla 5 - 2 Nysätra IP
2019-04-14 14:30 GAIS - Stenkullen GoIK 5 - 1 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2019-04-14 14:15 Älvsborg FF - IFK Skövde FK 1 - 4 Påvelund 1 Konstgräs
2019-04-13 16:00 Utsiktens BK - IFK Mariestad 6 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-04-13 13:00 Skövde AIK - Skoftebyns IF 2 - 1 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-04-13 11:30 Norrby IF - Utbynäs SK 3 - 2 Ramnavallen konstgräs
2019-04-06 13:30 Stenkullen GoIK - Skövde AIK 1 - 6 Stenkullens IP 2 KG
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
GAIS 2 2 0 0 9-2 7 6 1 1 0 0 5-1 4 3 1 1 0 0 4-1 3 3
Skövde AIK 2 2 0 0 8-2 6 6 1 1 0 0 2-1 1 3 1 1 0 0 6-1 5 3
Norrby IF 2 2 0 0 7-2 5 6 1 1 0 0 3-2 1 3 1 1 0 0 4-0 4 3
Utsiktens BK 1 1 0 0 6-1 5 3 1 1 0 0 6-1 5 3 0 0 0 0 0-0 0 0
Skoftebyns IF 2 1 0 1 6-4 2 3 1 1 0 0 5-2 3 3 1 0 0 1 1-2 -1 0
IFK Skövde FK 2 1 0 1 5-5 0 3 1 0 0 1 1-4 -3 0 1 1 0 0 4-1 3 3
Älvsborg FF 2 1 0 1 4-6 -2 3 1 0 0 1 1-4 -3 0 1 1 0 0 3-2 1 3
Utbynäs SK 2 0 0 2 4-6 -2 0 1 0 0 1 2-3 -1 0 1 0 0 1 2-3 -1 0
IFK Uddevalla 1 0 0 1 2-5 -3 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 2-5 -3 0
Stenkullen GoIK 2 0 0 2 2-11 -9 0 1 0 0 1 1-6 -5 0 1 0 0 1 1-5 -4 0
IFK Mariestad 2 0 0 2 1-10 -9 0 1 0 0 1 0-4 -4 0 1 0 0 1 1-6 -5 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-04-27 12:00 Skövde AIK - IFK Skövde FK Lillegårdens IP, D-plan, Konstgräs
2019-04-27 12:30 IFK Uddevalla - Stenkullen GoIK Kamratgården
2019-04-28 13:00 Utsiktens BK - Skoftebyns IF Ruddalen 1 Konstgräs
2019-04-28 14:15 Älvsborg FF - Norrby IF Påvelund 1 Konstgräs
2019-04-28 14:30 GAIS - Utbynäs SK Gaisgården 2 Konstgräs 1
2019-05-01 15:00 IFK Skövde FK - IFK Uddevalla Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2019-05-04 13:00 Norrby IF - GAIS Ramnavallen konstgräs
2019-05-04 13:30 Stenkullen GoIK - Utsiktens BK Stenkullens IP 1 Gräs
2019-05-05 13:00 IFK Mariestad - Älvsborg FF Vänershofs IP A
2019-05-05 14:00 Utbynäs SK - Skövde AIK Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-05-11 12:30 IFK Uddevalla - Utbynäs SK Kamratgården
2019-05-11 13:00 Utsiktens BK - IFK Skövde FK Åkeredsvallen 1 Gräs