Tabell och resultat - Herrar, Div 6 Falköping

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-05-19 16:00 Tomtens IF - Kinnarp-Slutarps IF 2 - 1 Klostervallen A
2019-05-18 16:00 Hössna/Timmele - Fröjereds IF 0 - 4 Granvalla A
2019-05-17 19:00 Stenstorps IF - Marbäcks IF 1 - 2 Sportvallen A
2019-05-17 19:00 Norra Fågelås IF - Redvägs FK 5 - 1 Landbyvallen
2019-05-16 18:30 Folkabo IK - Vartofta SK 1 - 2 Skedevallen 1
2019-05-12 18:00 Fröjereds IF - Tomtens IF 1 - 2 Fröjevi A
2019-05-12 15:00 Marbäcks IF - Norra Fågelås IF 2 - 2 Bäckavallen A
2019-05-11 15:00 Vartofta SK - Hössna/Timmele 2 - 2 Strömsborg A
2019-05-10 19:00 Redvägs FK - Folkabo IK 2 - 2 Dalums IP A-plan
2019-05-10 19:00 Kinnarp-Slutarps IF - Stenstorps IF 1 - 0 Kinnemo A
2019-05-09 19:00 Marbäcks IF - Hössna/Timmele 9 - 1 Bäckavallen A
2019-05-05 18:00 Fröjereds IF - Vartofta SK 8 - 0 Fröjevi A
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Tomtens IF 4 4 0 0 10-2 8 12 2 2 0 0 4-1 3 6 2 2 0 0 6-1 5 6
Fröjereds IF 4 2 1 1 14-3 11 7 2 1 0 1 9-2 7 3 2 1 1 0 5-1 4 4
Marbäcks IF 4 2 1 1 14-8 6 7 2 1 1 0 11-3 8 4 2 1 0 1 3-5 -2 3
Folkabo IK 4 2 1 1 10-7 3 7 2 1 0 1 5-3 2 3 2 1 1 0 5-4 1 4
Norra Fågelås IF 4 1 3 0 9-5 4 6 2 1 1 0 5-1 4 4 2 0 2 0 4-4 0 2
Redvägs FK 4 1 2 1 7-9 -2 5 2 0 2 0 3-3 0 2 2 1 0 1 4-6 -2 3
Kinnarp-Slutarps IF 4 1 1 2 4-5 -1 4 2 1 0 1 3-3 0 3 2 0 1 1 1-2 -1 1
Vartofta SK 4 1 1 2 4-15 -11 4 2 0 1 1 2-6 -4 1 2 1 0 1 2-9 -7 3
Stenstorps IF 4 0 1 3 3-7 -4 1 2 0 1 1 3-4 -1 1 2 0 0 2 0-3 -3 0
Hössna/ Timmele 4 0 1 3 4-18 -14 1 2 0 0 2 1-7 -6 0 2 0 1 1 3-11 -8 1
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-05-23 19:00 Marbäcks IF - Kinnarp-Slutarps IF Bäckavallen A
2019-05-24 19:00 Hössna/Timmele - Tomtens IF Idrottsparken A, Timmele
2019-05-25 15:00 Vartofta SK - Norra Fågelås IF Strömsborg A
2019-05-25 15:00 Redvägs FK - Stenstorps IF Dalums IP A-plan
2019-05-26 15:00 Fröjereds IF - Folkabo IK Fröjevi A
2019-05-30 15:00 Tomtens IF - Marbäcks IF Klostervallen A
2019-05-31 19:00 Norra Fågelås IF - Fröjereds IF Landbyvallen
2019-05-31 19:00 Folkabo IK - Hössna/Timmele Skedevallen 1
2019-06-02 14:00 Stenstorps IF - Vartofta SK Sportvallen A
2019-06-02 17:00 Kinnarp-Slutarps IF - Redvägs FK Kinnemo A
2019-06-05 19:00 Folkabo IK - Tomtens IF Skedevallen 1
2019-06-08 16:00 Hössna/Timmele - Norra Fågelås IF Granvalla A