Tabell och resultat - P16 Skåneserie A, höst

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-18 14:00 Eskilsminne IF 1 - IFK Simrishamn 7 - 2 Västergårds IP 11
2019-08-18 14:00 Eslövs BK - Kulladals FF 1 2 - 1 Ekevalla IP, Eslöv A-plan
2019-08-18 13:00 BK Olympic - Kristianstad FC 2 - 2 Lindängens IP, Malmö B-plan
2019-08-17 15:30 Bjärreds IF 2 - IFK Hässleholm 4 - 2 Borgeby IP A-plan
2019-08-16 19:00 Södra Sandby IF - Staffanstorp United FC 1 1 - 7 Södra Sandby IP gräsplan 2
2019-08-11 11:30 Kristianstad FC - Eskilsminne IF 1 2 - 3 G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
2019-08-10 14:00 IFK Hässleholm - BK Olympic 2 - 5 Österås IP B-plan
2019-08-10 12:30 Staffanstorp United FC 1 - Eslövs BK 1 - 3 Staffansvallen Plan 2, Konstgräs
2019-08-09 18:30 Kulladals FF 1 - Bjärreds IF 2 4 - 1 Kulladals IP A-Plan
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Eskilsminne IF 1 2 2 0 0 10-4 6 6 1 1 0 0 7-2 5 3 1 1 0 0 3-2 1 3
Eslövs BK 2 2 0 0 5-2 3 6 1 1 0 0 2-1 1 3 1 1 0 0 3-1 2 3
BK Olympic 2 1 1 0 7-4 3 4 1 0 1 0 2-2 0 1 1 1 0 0 5-2 3 3
Staffanstorp United FC 1 2 1 0 1 8-4 4 3 1 0 0 1 1-3 -2 0 1 1 0 0 7-1 6 3
Kulladals FF 1 2 1 0 1 5-3 2 3 1 1 0 0 4-1 3 3 1 0 0 1 1-2 -1 0
Bjärreds IF 2 2 1 0 1 5-6 -1 3 1 1 0 0 4-2 2 3 1 0 0 1 1-4 -3 0
Kristianstad FC 2 0 1 1 4-5 -1 1 1 0 0 1 2-3 -1 0 1 0 1 0 2-2 0 1
IFK Hässleholm 2 0 0 2 4-9 -5 0 1 0 0 1 2-5 -3 0 1 0 0 1 2-4 -2 0
IFK Simrishamn 1 0 0 1 2-7 -5 0 0 0 0 0 0-0 0 0 1 0 0 1 2-7 -5 0
Södra Sandby IF 1 0 0 1 1-7 -6 0 1 0 0 1 1-7 -6 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-23 18:30 Kulladals FF 1 - Staffanstorp United FC 1 Kulladals IP A-Plan
2019-08-23 19:00 Södra Sandby IF - Eskilsminne IF 1 Södra Sandby IP gräsplan 2
2019-08-24 14:00 IFK Hässleholm - Eslövs BK Österås IP B-plan
2019-08-24 14:30 Kristianstad FC - Bjärreds IF 2 G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
2019-08-25 16:00 IFK Simrishamn - BK Olympic Korsavads IP A-plan
2019-08-30 18:30 Kulladals FF 1 - Södra Sandby IF Kulladals IP A-Plan
2019-08-31 11:00 Bjärreds IF 2 - IFK Simrishamn Borgeby IP A-plan
2019-08-31 15:00 Staffanstorp United FC 1 - IFK Hässleholm Staffansvallen Plan 2, Konstgräs
2019-09-01 13:00 BK Olympic - Eskilsminne IF 1 Lindängens IP, Malmö B-plan
2019-09-01 14:00 Eslövs BK - Kristianstad FC Ekevalla IP, Eslöv A-plan
2019-09-02 19:00 IFK Simrishamn - Södra Sandby IF Södra Sandby IP A-plan
2019-09-06 19:00 Södra Sandby IF - BK Olympic Södra Sandby IP gräsplan 2