Olympiafältet Plan 6 (plan 6)

Anläggning
Olympiafältet
Adress
M Stenbocksgatan, 25200 HELSINGBORG
Zon
Helsingborgszonen
Kommun
Helsingborg
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Naturgräs 
Belysning
Okänd
Storlek
105x63 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Olympiafältet Plan 6

M Stenbocksgatan, 25200 HELSINGBORG
56.05280, 12.70740
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2019-09-18 19:00 P17 Allsvenskan Slutspelsserie Helsingborgs IF - Halmstads BK Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-09-20 19:00 P13 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF 1 - Hittarps IK vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 9-manna
2019-09-20 19:30 P13 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF 2 - Hyllinge GIF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 9-manna
2019-09-21 11:00 P12 Nordvästra B1, höst Helsingborg City FC vit - Spanska Akademin FF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-21 11:00 P16 Norra, höst Helsingborgs AIS - Dösjöbro IF Olympiafältet Plan 6
2019-09-21 13:00 P15 Skåneserie B, höst Helsingborgs IF - Bjärreds IF Olympiafältet Plan 9
2019-09-21 15:00 P16 Nationell B2 Helsingborgs IF - Örgryte IS FF Olympiafältet Plan 8
2019-09-22 09:30 P9 Nordvästra B4, höst Stattena IF 1 - Landskrona BoIS Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-22 11:00 HA Div.7 Nordvästra Stattena IF Akademi - Färingtofta IK Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2019-09-22 12:00 P9 Nordvästra C3, höst Stattena IF 3 - Glumslövs FF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-22 12:00 P12 Nordvästra A, höst Stattena IF - Fortuna FF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-22 13:30 F12 Nordvästra, höst Stattena IF - Ekeby GIF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2019-09-22 15:30 P10 Nordvästra C2, höst Helsingborgs IF blå - Perstorp Bälinge IK vit Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2019-09-22 15:30 P12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Dösjöbro IF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
2019-09-23 19:30 HR Div.3 Nordvästra B Stattena IF/Stattena IF Akademi - FC Kopparmöllan Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2019-09-25 20:00 P19 Allsvenskan Slutspelsserie Helsingborgs IF - Malmö FF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-09-27 18:30 P13 Nordvästra B2, höst Stattena IF - Dösjöbro IF röd Olympiafältet Plan 10 konstgräs 9-manna
2019-09-27 19:00 P10 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - Åstorps FF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-27 19:00 P11 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Billesholms GIF/Bjuvstorps FF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-28 10:00 P12 Nordvästra A, höst Helsingborg City FC svart - Vejby IF 1 Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-28 11:00 P15 Nordvästra A, höst Stattena IF blå (9m) - Hittarps IK vit Olympiafältet Plan 9
2019-09-28 11:30 P11 Nordvästra B1, höst Helsingborg City FC - Höganäs BK blå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-28 12:00 P9 Nordvästra C2, höst Stattena IF 2 - Ekets GoIF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-28 12:00 P10 Nordvästra B2, höst Stattena IF - Hittarps IK vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-28 14:00 F15 Skåne, höst Stattena IF blå - Hittarps IK 1 Olympiafältet Plan 9
2019-09-28 14:00 P19 Allsvenskan Slutspelsserie Helsingborgs IF - Djurgården Olympiafältet Plan 6
2019-09-28 15:00 HA Div.6 Västra Stattena IF - Häljarps IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2019-09-29 11:00 P11 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Hittarps IK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-29 12:00 P10 Nordvästra B2, höst Helsingborg City FC - Helsingborg Östra IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-09-29 13:00 HA Div.5 Nordvästra Croatia Helsingborg KIF - FC Kopparmöllan Olympiafältet Plan 9
2019-09-29 13:00 HA Div.5 Nordvästra Helsingborgs AIS - Billesholms GIF Olympiafältet Plan 6
2019-09-29 14:00 P17 Allsvenskan Slutspelsserie Helsingborgs IF - AIK FF Olympiafältet Plan 8
2019-09-30 19:00 HR Div.3 Nordvästra B Croatia Helsingborg KIF - Allerums GIF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
Oktober
2019-10-04 18:30 P14 Skåneserie B, höst Helsingborgs IF - Vankiva IF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2019-10-05 10:00 P12 Nordvästra B1, höst Helsingborg City FC vit - Råå IF ljusblå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-05 11:30 P12 Nordvästra A, höst Helsingborg City FC svart - Harrie FF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-05 13:00 P10 Nordvästra C2, höst Helsingborgs IF blå - FC Kopparmöllan Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-05 15:30 P12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Stattena IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
2019-10-06 10:00 P9 Nordvästra B4, höst Stattena IF 1 - Spanska Akademin FF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-06 11:00 P16 Norra, höst Helsingborgs AIS - Höganäs BK Olympiafältet Plan 6
2019-10-06 11:00 F12 Nordvästra, höst Stattena IF - Höganäs BK Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2019-10-06 13:00 P15 Skåneserie B, höst Helsingborgs IF - Nosaby IF Olympiafältet Plan 9
2019-10-06 13:00 P11 Nordvästra C2, höst Stattena IF - Klippans FF grön Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-06 13:00 P9 Nordvästra C3, höst Stattena IF 3 - Asmundtorps IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-11 18:30 F15 Nordvästra, höst Stattena IF vit (9m) - Munka Ljungby IF (9m) Olympiafältet Plan 7 konstgräs 9-manna
2019-10-11 19:00 P13 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF 1 - Ramlösa Södra IF svart Olympiafältet Plan 7 konstgräs 9-manna
2019-10-11 19:30 P13 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF 2 - Högaborgs BK Olympiafältet Plan 10 konstgräs 9-manna
2019-10-12 09:30 P10 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - Eskilsminne IF gul Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-12 09:30 P11 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Hittarps IK röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-12 10:00 P10 Nordvästra B2, höst Helsingborg City FC - Fortuna FF svart Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-12 11:00 P15 Nordvästra B, höst Stattena IF vit (9m) - Eskilsminne IF 2 Olympiafältet Plan 9
2019-10-12 11:30 P11 Nordvästra B1, höst Helsingborg City FC - Ängelholms FF blå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-12 12:00 P13 Nordvästra B2, höst Stattena IF - Hittarps IK svart Olympiafältet Plan 7 konstgräs 9-manna
2019-10-12 14:00 P17 Allsvenskan Slutspelsserie Helsingborgs IF - IF Brommapojkarna Olympiafältet Plan 6
2019-10-12 15:00 P16 Nationell B2 Helsingborgs IF - Lunds BK Olympiafältet Plan 8
2019-10-13 11:00 P10 Nordvästra B2, höst Stattena IF - Ödåkra IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 11:00 P9 Nordvästra C2, höst Stattena IF 2 - Råå IF orange Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 13:00 P11 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Vejby IF orange Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 13:00 P11 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF vit - Åstorps FF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 14:00 P15 Nordvästra A, höst Stattena IF blå (9m) - Hittarps IK röd Olympiafältet Plan 8
2019-10-13 14:00 F15 Skåne, höst Stattena IF blå - Fortuna FF röd Olympiafältet Plan 9
2019-10-13 15:00 P12 Nordvästra A, höst Stattena IF - Helsingborg City FC svart Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2019-10-13 15:30 P19 Allsvenskan Slutspelsserie Helsingborgs IF - Hammarby IF FF Olympiafältet Plan 6
2019-10-27 12:00 P16 Norra, höst Helsingborgs AIS - Vejby IF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs