Österås IP G-plan 9-manna (plan 91)

Anläggning
Österås IP
Adress
Hövdingegatan 16, 28121 HÄSSLEHOLM
Zon
Hässleholmszonen
Kommun
Hässleholm
Telefon
0451-268217 
Plantyp
9 mot 9 
Underlag
Naturgräs 
Belysning
Okänd
Storlek
85x55 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Österås IP G-plan 9-manna

Hövdingegatan 16, 28121 HÄSSLEHOLM
56.14622, 13.77817
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Juli
2019-07-27 14:00 Träningsmatcher Div.1-2 IFK Hässleholm - GIF Nike Österås IP A-plan
2019-07-31 19:00 DM Herrar slutspel Hässleholms IF (2) - Hittarps IK (2) Österås IP A-plan
Augusti
2019-08-03 16:00 Div 2 Östra Götaland, herrar IFK Hässleholm - FK Älmeboda/Linneryd Österås IP A-plan
2019-08-05 19:00 HJ Div.1 Skåne, höst Hässleholms IF - Torns IF 1 Österås IP C-plan
2019-08-10 12:00 F15 Skåne, höst FC Hessleholm 1 - Uppåkra IF Österås IP B-plan
2019-08-10 14:00 P16 Skåneserie A, höst IFK Hässleholm - BK Olympic Österås IP B-plan
2019-08-10 15:00 Div 2 Östra Götaland, herrar Hässleholms IF - Råslätts SK Österås IP A-plan
2019-08-11 16:00 P19 Div.1 - Region 1 IFK Hässleholm - IF Limhamn Bunkeflo Österås IP B-plan
2019-08-12 18:45 P15 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Vinslövs IF Österås IP C-plan
2019-08-13 19:00 P16 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Hässleholms IF Österås IP B-plan
2019-08-14 19:00 DM Herrjunior slutspel IFK Hässleholm (P19 div.1) - Hässleholms IF Österås IP A-plan
2019-08-14 19:00 P14 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm 2 - Gärsnäs AIS Österås IP E-plan
2019-08-14 19:00 P16 Nationell Grupp 1 Hässleholms IF - Husie IF Österås IP C-plan
2019-08-16 19:00 Div 2 Mellersta Götaland Dam FC Hessleholm - IFK Osby Österås IP A-plan
2019-08-17 10:00 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF svart - Broby IF orange Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-17 10:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm blå - Kristianstads DFF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-08-17 10:00 F14 Östra, höst FC Hessleholm - Sankt Olofs IF/Kiviks AIF Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-17 11:00 F12 Nordöstra, höst FC Hessleholm Mörkblå - Tjörnarps BoIF (F13) Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-08-17 11:30 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Sibbhults IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-17 11:30 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm gul - Åhus IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-08-17 12:00 F15 Skåne, höst FC Hessleholm 1 - Kullabygdens DFF Österås IP B-plan
2019-08-17 12:00 P15 Skåneserie B, höst Hässleholms IF - Helsingborgs IF Österås IP C-plan
2019-08-17 13:00 P11 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Hästveda IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-17 14:00 Div 2 Östra Götaland, herrar IFK Hässleholm - Dalstorps IF Österås IP A-plan
2019-08-17 14:30 P11 Nordöstra A, höst Hässleholms IF svart - Åhus Horna BK röd Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-18 10:00 P12 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF - Hästveda IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-18 11:30 P12 Nordöstra B1, höst Hässleholms IF vit - Vinnö IF blå Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-18 12:00 P16 Nationell Grupp 1 Hässleholms IF - Malmö FF Österås IP C-plan
2019-08-18 15:00 HJ Div.1 Skåne, höst Hässleholms IF - FC Trelleborg 1 Österås IP C-plan
2019-08-18 18:00 P13 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm gul - Hässleholms IF Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-18 18:00 P14 Nordöstra B, höst IFK Hässleholm 3 - VMA IK Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-21 18:30 HJ Div.2 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - IFK Osby 2 Österås IP B-plan
2019-08-22 19:00 Div 2 Östra Götaland, herrar Hässleholms IF - IFK Hässleholm Österås IP A-plan
2019-08-24 10:00 F13 Nordöstra, höst FC Hessleholm - Broby IF Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-24 11:30 P13 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Ifö Bromölla IF svart Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-24 12:00 P11 Nordöstra C1, höst IFK Hässleholm - Hässleholms IF vit Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-08-24 13:30 P12 Nordöstra C1, höst IFK Hässleholm svart - Sibbhults IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-08-24 14:00 P16 Skåneserie A, höst IFK Hässleholm - Eslövs BK Österås IP B-plan
2019-08-25 10:00 P9 Nordöstra C3, höst Hässleholms IF - Broby IF 2 Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-25 10:15 F11 Nordöstra, höst FC Hessleholm - Röke IF/Hörja IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-08-25 11:30 P10 Nordöstra B1, höst Hässleholms IF grön - Kristianstad FC svart Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-25 11:30 P11 Nordöstra B, höst Hässleholms IF grön - Ifö Bromölla IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-25 12:00 P16 Skåneserie B, höst IFK Hässleholm 2 - IFK Knislinge Österås IP E-plan
2019-08-25 13:00 P10 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Wä IF orange Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-25 13:00 P16 Östra, höst Hässleholms IF - Fjälkinge IF (9m) Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-25 14:00 P14 Skåneserie B, höst IFK Hässleholm - BK Landora röd Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-25 14:00 HJ Div.1 Skåne, höst Hässleholms IF - Högaborgs BK Österås IP C-plan
2019-08-25 16:00 P19 Div.1 - Region 1 IFK Hässleholm - IF Lödde Österås IP B-plan
2019-08-25 16:00 P13 Nordöstra C, höst IFK Hässleholm Svart - Åsums BK Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-26 18:45 P15 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Broby IF Österås IP C-plan
2019-08-27 19:00 P16 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Tyringe IF (9m) Österås IP G-plan
2019-08-29 19:00 P14 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm 2 - Höörs IS Österås IP konstgräs 2
2019-08-31 10:00 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Hässleholms IF svart Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-31 10:00 F14 Östra, höst FC Hessleholm - VMA IK Österås IP G-plan 9-manna
2019-08-31 10:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm blå - Vinslövs IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-08-31 11:30 P11 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Broby IF orange Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-08-31 12:00 F15 Skåne, höst FC Hessleholm 1 - Hyllie IK Österås IP B-plan
2019-08-31 14:00 Div 2 Mellersta Götaland Dam FC Hessleholm - Ingelstads IK Österås IP A-plan
2019-08-31 14:00 Div 2 Östra Götaland, herrar IFK Hässleholm - FK Karlskrona Österås IP A-plan
September
2019-09-01 10:00 P12 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF - Treby IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-01 11:30 P12 Nordöstra B1, höst Hässleholms IF vit - Åhus Horna BK vit Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-01 14:00 P13 Nordöstra C, höst IFK Hässleholm Svart - Åhus Horna BK svart Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-01 14:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm gul - IFK Osby Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-01 16:00 P13 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm gul - Degeberga GoIF Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-05 19:00 P14 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm 2 - Åsums BK Österås IP konstgräs 2
2019-09-07 10:00 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Finja IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-07 11:30 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF svart - Vinslövs IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-07 12:00 P12 Nordöstra C1, höst IFK Hässleholm svart - Hörja IF/Röke IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-07 12:00 P15 Skåneserie B, höst Hässleholms IF - Råå IF Österås IP C-plan
2019-09-07 13:00 P11 Nordöstra A, höst Hässleholms IF svart - IFK Knislinge vit Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-07 13:30 P11 Nordöstra C1, höst IFK Hässleholm - Hanaskogs IS Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-07 14:00 P16 Skåneserie A, höst IFK Hässleholm - Kulladals FF 1 Österås IP B-plan
2019-09-07 14:00 Div 2 Östra Götaland, herrar Hässleholms IF - Räppe GOIF Österås IP A-plan
2019-09-08 10:00 P9 Nordöstra C3, höst Hässleholms IF - Glimåkra IF (P10) Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-08 10:15 F11 Nordöstra, höst FC Hessleholm - Vinslövs IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-08 11:15 F12 Nordöstra, höst FC Hessleholm Mörkblå - Åhus IF vit Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-08 11:30 P10 Nordöstra B1, höst Hässleholms IF grön - Vinslövs IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-08 12:00 P16 Skåneserie B, höst IFK Hässleholm 2 - Hyllie IK Österås IP E-plan
2019-09-08 13:00 P12 Nordöstra B1, höst Hässleholms IF vit - Kristianstad FC svart Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-08 14:00 HJ Div.1 Skåne, höst Hässleholms IF - GIF Nike 1 Österås IP C-plan
2019-09-08 16:00 P19 Div.1 - Region 1 IFK Hässleholm - Eskilsminne IF Österås IP B-plan
2019-09-08 16:00 P13 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm gul - Ifö Bromölla IF svart Österås IP konstgräs 1
2019-09-08 18:00 P14 Nordöstra B, höst IFK Hässleholm 3 - Wisseltofta IF Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-09 19:00 DR Div 2 Nordöstra, höst FC Hessleholm/Tyringe IF - Näsums IF (9m) Österås IP B-plan
2019-09-09 19:00 P15 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Näsums IF Österås IP C-plan
2019-09-10 19:00 P16 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Hörby FF Österås IP B-plan
2019-09-11 18:30 P16 Östra, höst Hässleholms IF - Tyringe IF (9m) Österås IP C-plan
2019-09-11 18:30 HJ Div.2 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Nosaby IF Österås IP B-plan
2019-09-14 10:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm blå - Lönsboda GoIF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-14 10:00 F13 Nordöstra, höst FC Hessleholm - Näsums IF Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-14 11:30 P11 Nordöstra B, höst Hässleholms IF grön - Kristianstad FC svart Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-14 11:30 P13 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Wä IF grön Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-14 12:00 F15 Skåne, höst FC Hessleholm 1 - Glumslövs FF/Asmundtorps IF Österås IP B-plan
2019-09-14 14:00 Div 2 Östra Götaland, herrar Hässleholms IF - Österlen FF Österås IP A-plan
2019-09-15 10:00 P10 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Åhus Horna BK röd Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-15 14:00 P16 Skåneserie A, höst IFK Hässleholm - Södra Sandby IF Österås IP B-plan
2019-09-15 14:00 Div 2 Mellersta Götaland Dam FC Hessleholm - Waggeryds IK Österås IP A-plan
2019-09-15 14:00 P14 Skåneserie B, höst IFK Hässleholm - Åhus Horna BK röd Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-15 14:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm gul - Glimåkra IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-15 16:00 P13 Nordöstra C, höst IFK Hässleholm Svart - Farstorps GoIF Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-15 16:00 P19 Div.1 - Region 1 IFK Hässleholm - BK Olympic Österås IP B-plan
2019-09-15 16:00 P12 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF - Vinslövs IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-19 19:00 P14 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm 2 - Åhus Horna BK vit Österås IP konstgräs 2
2019-09-21 10:00 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF svart - Sibbhults IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-21 10:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm blå - Åhus IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-21 11:30 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Wisseltofta IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-21 11:30 P13 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - IFK Hässleholm gul Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-21 12:00 P15 Skåneserie B, höst Hässleholms IF - Trollenäs IF Österås IP C-plan
2019-09-21 13:00 P11 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Hanaskogs IS Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-21 14:00 Div 2 Östra Götaland, herrar IFK Hässleholm - Nässjö FF Österås IP A-plan
2019-09-21 14:30 P11 Nordöstra A, höst Hässleholms IF svart - Nosaby IF blå Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-22 10:00 F14 Östra, höst FC Hessleholm - Gärsnäs AIS Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-22 10:15 F11 Nordöstra, höst FC Hessleholm - Sibbhults IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-22 11:15 F12 Nordöstra, höst FC Hessleholm Mörkblå - Wä IF orange Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-22 12:00 P16 Skåneserie B, höst IFK Hässleholm 2 - Svedala IF Österås IP E-plan
2019-09-22 12:00 P11 Nordöstra C1, höst IFK Hässleholm - Wä IF grön Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-22 14:00 HJ Div.1 Skåne, höst Hässleholms IF - Laholms FK Österås IP C-plan
2019-09-22 17:00 HJ Div.2 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Liga 06 IF Österås IP B-plan
2019-09-23 18:30 P15 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - IFK Osby vit Österås IP C-plan
2019-09-24 19:00 P16 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Janstorps AIF Österås IP B-plan
2019-09-25 19:00 P16 Östra, höst Hässleholms IF - Hörby FF Österås IP konstgräs 2
2019-09-28 10:00 F13 Nordöstra, höst FC Hessleholm - Lönsboda GoIF Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-28 12:00 P12 Nordöstra C1, höst IFK Hässleholm svart - IFK Osby blå Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-28 12:00 F15 Skåne, höst FC Hessleholm 1 - FC Staffanstorp Österås IP B-plan
2019-09-28 14:00 P16 Skåneserie A, höst IFK Hässleholm - IFK Simrishamn Österås IP B-plan
2019-09-28 14:00 Div 2 Östra Götaland, herrar Hässleholms IF - FK Karlskrona Österås IP A-plan
2019-09-28 14:30 P11 Nordöstra B, höst Hässleholms IF grön - Nosaby IF vit Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-29 10:00 P9 Nordöstra C3, höst Hässleholms IF - IFK Knislinge vit Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-29 13:00 P10 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - IFK Knislinge Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-29 14:00 P14 Skåneserie B, höst IFK Hässleholm - Helsingborgs IF Österås IP konstgräs 1
2019-09-29 14:00 P13 Nordöstra C, höst IFK Hässleholm Svart - IFK Knislinge blå Österås IP G-plan 9-manna
2019-09-29 14:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm gul - FC Hessleholm blå Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-09-29 14:30 P12 Nordöstra B1, höst Hässleholms IF vit - Broby IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-09-29 16:00 P13 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm gul - Wä IF grön Österås IP konstgräs 1
2019-09-29 16:00 P19 Div.1 - Region 1 IFK Hässleholm - Kristianstad FC Österås IP A-plan
Oktober
2019-10-03 19:00 P14 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm 2 - Degeberga GoIF Österås IP konstgräs 2
2019-10-05 10:00 F14 Östra, höst FC Hessleholm - Janstorps AIF Österås IP G-plan 9-manna
2019-10-05 11:30 P13 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Kristianstad FC orange Österås IP G-plan 9-manna
2019-10-05 11:30 P11 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Wä IF grön Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-05 12:00 P11 Nordöstra C1, höst IFK Hässleholm - Hästveda IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-10-05 12:00 P15 Skåneserie B, höst Hässleholms IF - BK Höllviken Österås IP C-plan
2019-10-05 12:00 F15 Skåne, höst FC Hessleholm 1 - Perstorp Bälinge IK/Röke IF Österås IP B-plan
2019-10-05 14:00 Div 2 Östra Götaland, herrar Hässleholms IF - Nosaby IF Österås IP A-plan
2019-10-05 15:00 Div 2 Mellersta Götaland Dam FC Hessleholm - Älmhults IF Österås IP A-plan
2019-10-06 10:00 P10 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Ifö Bromölla IF svart Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-06 10:15 F11 Nordöstra, höst FC Hessleholm - Kristianstads DFF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-10-06 11:15 F12 Nordöstra, höst FC Hessleholm Mörkblå - Kristianstads DFF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-10-06 11:30 P12 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF - Sibbhults IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-06 12:00 P16 Skåneserie B, höst IFK Hässleholm 2 - Vedby/Rönne IF 1 Österås IP E-plan
2019-10-06 12:00 P15 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Åsums BK Österås IP C-plan
2019-10-06 13:00 HJ Div.1 Skåne, höst Hässleholms IF - Hittarps IK 1 Österås IP C-plan
2019-10-06 16:00 P14 Nordöstra B, höst IFK Hässleholm 3 - Näsby IF Österås IP G-plan 9-manna
2019-10-08 19:00 P16 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Sövestads IF Österås IP B-plan
2019-10-09 19:00 P16 Östra, höst Hässleholms IF - Janstorps AIF Österås IP konstgräs 2
2019-10-09 19:00 HJ Div.2 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Wä IF Österås IP B-plan
2019-10-12 10:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm blå - IFK Osby Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-10-12 10:00 F13 Nordöstra, höst FC Hessleholm - Kristianstads DFF Österås IP G-plan 9-manna
2019-10-12 10:00 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF vit - Broby IF orange Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-12 11:30 P10 Nordöstra C1, höst Hässleholms IF svart - Wisseltofta IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-12 11:30 P12 Nordöstra C1, höst IFK Hässleholm svart - IFK Knislinge Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-10-12 11:30 P13 Nordöstra A, höst Hässleholms IF - Degeberga GoIF Österås IP G-plan 9-manna
2019-10-12 13:00 P11 Nordöstra B, höst Hässleholms IF grön - Önnestad BoIF Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-12 14:00 Div 2 Östra Götaland, herrar IFK Hässleholm - Råslätts SK Österås IP A-plan
2019-10-12 14:30 P11 Nordöstra A, höst Hässleholms IF svart - Wä IF orange Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-13 11:30 P10 Nordöstra B1, höst Hässleholms IF grön - Höörs IS vit Österås IP F-plan 7-manna 2
2019-10-13 14:00 P13 Nordöstra C, höst IFK Hässleholm Svart - IFK Osby Österås IP konstgräs 1
2019-10-13 14:00 F10 Nordöstra, höst FC Hessleholm gul - Kristianstads DFF Österås IP F-plan 7-manna 1
2019-10-13 16:00 P14 Skåneserie B, höst IFK Hässleholm - Linero IF röd Österås IP G-plan 9-manna
2019-10-15 19:00 P16 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Åhus Horna BK Österås IP B-plan
2019-10-20 10:00 F14 Östra, höst FC Hessleholm - SoGK Charlo röd Österås IP G-plan 9-manna
2019-10-20 12:00 HJ Div.2 Östra, höst IFK Hässleholm 2 - Ystads IF FF Österås IP B-plan
2019-10-20 16:00 P13 Nordöstra A, höst IFK Hässleholm gul - Kristianstad FC orange Österås IP G-plan 9-manna
2019-10-27 13:00 P16 Östra, höst Hässleholms IF - Sövestads IF Österås IP C-plan