Grimsta IP 2 (plan 2)

Anläggning
Grimsta IP
Adress
Gulddragargränd 100, 16258 VÄLLINGBY
Zon
NORDVÄST Bro-Järfälla-Sollentuna-UpplandsVäsby-Solna-Sundbyberg-Spånga-Västerort-Ekerö-Kungsholmen-Essinge
Kommun
Stockholm
Telefon
08-384648, 070-417 93 14 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja
Storlek
105x65 m
Omklädningsrum
8 st
Dusch
Ja
Toalett
Ja
Domarrum
Ja
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Grimsta IP 2

Gulddragargränd 100, 16258 VÄLLINGBY
59.36138, 17.85461
 
Delplaner
Plannr Plantyp Underlag Belysning
21 7 mot 7 Konstgräs Ja
22 7 mot 7 Konstgräs Ja
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2019-09-25 19:00 Superettan IF Brommapojkarna - IK Frej Täby Grimsta IP 1
2019-09-27 20:00 Herrar 7 C Vällingby AIK - Åkeshovs IoFK Grimsta IP 2
2019-09-28 09:00 P 8-10 IF Brommapojkarna 9 - Bele Barkarby FF Röd 1 Grimsta IP 35
2019-09-28 09:00 P 8-13 IF Brommapojkarna 26 - Bromstens IK Svart Grimsta IP 36
2019-09-28 09:00 P11- 4 IF Brommapojkarna 4 - IFK Haninge Vit Grimsta IP 22
2019-09-28 09:00 P12-17 Vällingby AIK 1 - Karlbergs BK Vit 1 Grimsta IP 21
2019-09-28 10:00 F 9- 5 IF Brommapojkarna 2 - Bele Barkarby FF 1 Grimsta IP 36
2019-09-28 10:30 F13- 2A IF Brommapojkarna 7 - Åkersberga BK Grön Grimsta IP 21
2019-09-28 10:30 P13- 1B IF Brommapojkarna 22 - AIK FF 1 Grimsta IP 22
2019-09-28 11:00 F 9- 4 IF Brommapojkarna 1 - Bromstens IK Grimsta IP 35
2019-09-28 11:00 P 9-11 IF Brommapojkarna 22 - Spånga IS FK 7 Grimsta IP 36
2019-09-28 12:00 P 9-12 IF Brommapojkarna 23 - Kälvesta IOFF FK M Grimsta IP 35
2019-09-28 12:00 P 9-10 IF Brommapojkarna 2 - Järfälla FF Grimsta IP 36
2019-09-28 12:30 F14- 3A IF Brommapojkarna 4 - Vallentuna BK DF 2 Grimsta IP 2
2019-09-28 13:00 SM F17 Mellersta Svealand IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF (2) Grimsta IP 1
2019-09-28 13:00 P 9-10 IF Brommapojkarna 9 - IFK Viksjö 3 Grimsta IP 35
2019-09-28 13:00 P 9-15 IF Brommapojkarna 6 - IFK Viksjö 8 Grimsta IP 36
2019-09-28 14:00 P 9-13 IF Brommapojkarna 12 - Bele Barkarby FF Orange 2 Grimsta IP 36
2019-09-28 14:00 P 9-14 IF Brommapojkarna 19 - Spånga IS FK 12 Grimsta IP 35
2019-09-28 14:15 P14- 3A IF Brommapojkarna 11 - Täby FK 31 Blå Grimsta IP 2
2019-09-28 15:00 P 9-13 IF Brommapojkarna 17 - Ängby IF Vit 3 Grimsta IP 35
2019-09-28 15:00 P 9-12 IF Brommapojkarna 4 - Ursvik IK Blå1 Grimsta IP 36
2019-09-28 16:00 P17- 3A IF Brommapojkarna 8 - IF Brommapojkarna 5 Grimsta IP 2
2019-09-28 16:00 Elitettan IF Brommapojkarna - IFK Kalmar Grimsta IP 1
2019-09-28 16:00 P 9-22 IF Brommapojkarna 21 - Norrtulls SK blå 3 Grimsta IP 35
2019-09-28 16:00 P 9-22 IF Brommapojkarna 29 - IFK Lidingö FK 6 vit Grimsta IP 36
2019-09-28 17:00 P 8-18 IF Brommapojkarna 12 - AIK FF 4 Grimsta IP 36
2019-09-28 17:00 P 8-15 IF Brommapojkarna 27 - IFK Viksjö 7 Grimsta IP 35
2019-09-29 09:00 P 8-16 IF Brommapojkarna 20 - Ekerö IK 1:Vit Grimsta IP 36
2019-09-29 09:00 P 8-19 IF Brommapojkarna 5 - Sundbybergs IK Röd Grimsta IP 35
2019-09-29 10:00 P 9-16 IF Brommapojkarna 10 - Ekerö IK 1:Blå Grimsta IP 36
2019-09-29 10:00 P 9-17 IF Brommapojkarna 7 - Ekerö IK 2:Blå Grimsta IP 35
2019-09-29 10:30 P13- 3E Vällingby AIK 1 - AIK FF 5 Grimsta IP 22
2019-09-29 11:00 P 9-18 IF Brommapojkarna 13 - Norrtulls SK gul:2 Grimsta IP 35
2019-09-29 11:00 P 9-19 IF Brommapojkarna 16 - IFK Bergshamra Vit Grimsta IP 36
2019-09-29 12:00 F 8- 4 IF Brommapojkarna 4 - Ängby IF Grön 2 Grimsta IP 36
2019-09-29 12:00 F 8- 5 IF Brommapojkarna 5 - Ursvik IK 2 Grimsta IP 35
2019-09-29 12:15 P14- 2B IF Brommapojkarna 14 - Vasalunds IF A-Röd Grimsta IP 2
2019-09-29 13:00 P19 Allsvenskan Slutspelsserie IF Brommapojkarna - IF Elfsborg Grimsta IP 1
2019-09-29 13:00 F 8- 5 IF Brommapojkarna 8 - Spånga IS FK 1 Grimsta IP 36
2019-09-29 14:00 P 8-12 IF Brommapojkarna 8 - Sundbybergs IK Lila Grimsta IP 36
2019-09-29 14:00 F14- 2A IF Brommapojkarna 3 - Åkersberga BK Grimsta IP 2
2019-09-29 15:00 P 8-14 IF Brommapojkarna 23 - Spånga IS FK 11 Grimsta IP 35
2019-09-29 15:00 P 8-14 IF Brommapojkarna 10 - Bele Barkarby FF Grön 2 Grimsta IP 36
2019-09-29 16:00 P 8-11 IF Brommapojkarna 17 - Bro IK Blå Grimsta IP 35
2019-09-29 16:00 Svenska Spel F19 Norra IF Brommapojkarna - Kvarnsvedens IK Grimsta IP 1
2019-09-29 16:00 P14- 1A IF Brommapojkarna 6 - IFK Österåker FK 1 Grimsta IP 2
2019-09-29 17:00 P 8-15 IF Brommapojkarna 22 - Ängby IF Grön 2 Grimsta IP 36
2019-09-29 17:00 P 8-12 IF Brommapojkarna 25 - Assyriska FF Babylon 1 Grimsta IP 35
2019-09-29 18:00 P 8-17 IF Brommapojkarna 21 - Ekerö IK 2:Gul Grimsta IP 35
2019-09-29 18:00 Herrar Vet B Vällingby AIK - Apollon Solna FK Grimsta IP 2
2019-09-29 18:15 P16 Nationell A3 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF FF Grimsta IP 1
Oktober
2019-10-04 20:00 Herrar 7 C Vällingby AIK - Skå IK & Bygdegård Grimsta IP 2
2019-10-05 09:00 P13- 3E IF Brommapojkarna 5 - Ekerö IK Grimsta IP 22
2019-10-05 09:00 F13- 1B IF Brommapojkarna 2 - Saltsjöbadens IF 1 Grimsta IP 21
2019-10-05 11:00 P14- 2B IF Brommapojkarna 5 - IF Brommapojkarna 14 Grimsta IP 2
2019-10-05 13:00 P19 Div.1 - Region 5 Brommapojkarna DFF - IK Brage Grimsta IP 2
2019-10-05 15:00 P14- 2B IF Brommapojkarna 14 - IFK Viksjö 1 Grimsta IP 2
2019-10-06 Svenska Spel F19 Norra IF Brommapojkarna - Ospecificerat lag (2) Grimsta IP 1
2019-10-06 10:30 P13- 3C IF Brommapojkarna 8 - Täby FK 31 Grimsta IP 22
2019-10-06 12:15 P14- 1B IF Brommapojkarna 2 - AIK FF 1 Grimsta IP 2
2019-10-06 13:00 P17 Allsvenskan Slutspelsserie IF Brommapojkarna - Bele Barkarby FF Grimsta IP 1
2019-10-06 14:00 F16/19- 2A IF Brommapojkarna 6 - Vallentuna BK DF 2 Grimsta IP 2
2019-10-06 16:00 P14- 2A IF Brommapojkarna 3 - IFK Vaxholm 1 Grimsta IP 2
2019-10-06 18:00 P18-kval till U19 Brommapojkarna DFF 1 - Tyresö FF Grimsta IP 2
2019-10-06 20:00 P16- 1A IF Brommapojkarna 1 - Bollstanäs SK 1 Grimsta IP 2
2019-10-12 12:15 F14- 2B IF Brommapojkarna 2 - IFK Viksjö 1 Grimsta IP 2
2019-10-12 14:00 P15- 1A IF Brommapojkarna 1 - AIK FF 1 Grimsta IP 2
2019-10-12 16:00 F16/19- 2A IF Brommapojkarna 6 - IK Frej Täby FK 2 Grimsta IP 2
2019-10-13 10:30 P13- 3E IF Brommapojkarna 5 - Ursvik IK gul Grimsta IP 22
2019-10-13 12:15 P14- 3A IF Brommapojkarna 11 - IFK Vaxholm 2 Grimsta IP 2
2019-10-13 16:00 F14- 3A IF Brommapojkarna 4 - IFK Vaxholm 2 Grimsta IP 2
2019-10-13 18:00 Junior 19 Flickor IF Brommapojkarna - Västerås BK 30 Grimsta IP 2
2019-10-15 16:00 P19 Allsvenskan Slutspelsserie IF Brommapojkarna - Malmö FF Grimsta IP 1
2019-10-19 F13- 2A IF Brommapojkarna 7 - Ospecificerat lag (2) Grimsta IP 21
2019-10-19 10:30 P13- 1B IF Brommapojkarna 22 - Hässelby SK FF 1 Grimsta IP 22
2019-10-19 12:30 Elitettan IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF Grimsta IP 1
2019-10-19 14:00 P19 Allsvenskan Slutspelsserie IF Brommapojkarna - GIF Sundsvall Grimsta IP 2
2019-10-19 16:00 Superettan IF Brommapojkarna - Dalkurd Grimsta IP 1
2019-10-19 16:30 P18-kval till U19 Brommapojkarna DFF 1 - Viggbyholms IK FF Grimsta IP 2
2019-10-20 12:00 P13- 3E Vällingby AIK 1 - Spånga IS FK 3 Grimsta IP 22
2019-10-20 14:00 P17 Allsvenskan Slutspelsserie IF Brommapojkarna - IK Frej Täby FK Grimsta IP 1
2019-10-20 14:00 P15 Regional A Norra IF Brommapojkarna (P15) - Västerås IK (P15) Grimsta IP 2
2019-10-20 16:00 P14- 2A IF Brommapojkarna 3 - Täby United FC 2 Grimsta IP 2
2019-10-27 17:30 Superettan IF Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC Grimsta IP 1