Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Matcher 2018-10-21
Tid Match Resultat Anläggning
Allsvenskan, herrar
15:00 BK Häcken - Östersund 2 - 0 Bravida Arena
15:00 Djurgården - AIK 0 - 0 Tele2 Arena
17:30 IF Elfsborg - GIF Sundsvall Borås Arena
17:30 Kalmar FF - IFK Norrköping FK Guldfågeln Arena
17:30 Trelleborgs FF - IK Sirius FK Vångavallen, Trelleborg A-plan
Superettan
15:00 Athletic Eskilstuna - Falkenbergs FF 1 - 0 Tunavallen
17:30 IK Brage - Jönköpings Södra IF Domnarvsvallen
Div 1 Norra, herrar
14:00 Skellefteå FF - Karlslunds IF HFK 1 - 2 Electrolux Home Arena
15:00 Syrianska FC - Akropolis IF 1 - 1 Södertälje Fotbollsarena
Div 2 Södra Svealand, herrar
14:00 AFK Linköping - Enskede IK 0 - 2 Linköping Arena
14:00 Huddinge IF - Nora BK 6 - 2 Källbrinks IP 1
14:00 IFK Haninge - Värmbols FC 2 - 0 Torvalla IP 1
14:00 IK Sleipner - Eskilstuna City FK 4 - 0 Östgötaporten
14:00 Motala AIF FK - IF Sylvia 1 - 2 Idrottsparken Motala A
14:00 Newroz FC - IFK Aspudden-Tellus 1 - 1 Sätra IP 1
14:00 Södertälje FK - Värmdö IF 2 - 4 Östertälje IP B
Div 2 Östra Götaland, herrar
14:00 Asarums IF FK - IFK Hässleholm 2 - 0 Asarums IP A-plan
14:00 Assyriska Turabdin IK - Nässjö FF 5 - 0 Rosenlunds IP 2 - konstgräs
14:00 Hässleholms IF - Räppe GOIF 3 - 2 Österås IP A-plan
14:00 IFK Berga - Dalstorps IF 3 - 0 Bergavik IP A
14:00 Nosaby IF - Österlen FF 5 - 3 Nya Vallbjörka A-plan
14:00 Råslätts SK - Lindsdals IF 5 - 0 Råslätts IP
14:00 Sölvesborgs GoIF - IFÖ Bromölla IF 1 - 1 Svarta Led
Div 2 Västra Götaland, herrar
14:00 FC Rosengård 1917 - KSF Prespa Birlik 4 - 0 Rosengårds IP Huvudarenan
14:00 Hittarps IK - IFK Malmö FK 0 - 0 Laröds IP A-plan
14:00 Högaborgs BK - Vinbergs IF 0 - 7 Harlyckans IP 1
14:00 IS Halmia - BK Olympic 3 - 2 Örjans Vall
14:00 Lindome GIF - Assyriska BK 4 - 0 Lindevi IP 1 Konstgräs
14:00 Ullareds IK - Sävedalens IF 4 - 2 Hedevi 1
14:00 Varbergs GIF FK - Kvarnby IK 4 - 1 Påskbergsvallen A
Damallsvenskan
15:00 Vittsjö GIK - Eskilstuna United DFF 4 - 0 Vittsjö IP A-plan
Elitettan
13:00 IF Böljan Falkenberg - Ljusdals IF 0 - 1 Falcon Alkoholfri Arena
13:00 Umeå IK FF - Lidköpings FK 0 - 3 Umeå Energi Arena SOL
14:00 Assi IF - Västerås BK 30 1 - 0 Billerud Kornäs Arena
15:00 Mallbackens IF Sunne - AIK 1 - 1 Strandvallen, Mallbacken
Kval till div 2 herrar, omg. 1
14:00 IF Limhamn Bunkeflo - Stafsinge IF 1 - 2 Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs
15:00 Umeå FC Akademi - Frösö IF 4 - 2 Vildmannavallen IP
18:00 Västra Frölunda IF - IFK Tidaholm Ruddalen 1 Konstgräs
Kval till div 3 herrar, grupp 2
14:00 Salsåker-Ullångers IF - Söråkers FF 3 - 0 Kinavallen
Kval till div 3 herrar, grupp 3
15:00 Hille IF - Delsbo IF 2 - 5 Hille IP
Kval till div 3 herrar, grupp 4
16:00 Irsta IF - IFK Sunne Solid Park Arena
Kval till Elitettan
15:30 Morön BK - Bollstanäs SK 2 - 1 Skogsvallen
U19 Div.1 Svealand
13:00 Håbo FF - Forssa BK 0 - 5 Gröna Dalens IP Konstgräs
16:00 IFK Tumba FK - Värmdö IF Storvretens BP 1
17:30 Tyresö FF - Karlbergs BK Tyresövallen 1
U19 Div.1 Norra Götaland
15:00 Carlstad United BK - Assyriska IF i Norrköping 5 - 0 Klasmossen IP
U19 Div.1 Södra Götaland
13:00 IF Lödde - Utsiktens BK 3 - 0 Tolvans IP
13:00 IFK Osby - Lerums IS 4 - 2 Osby IP
13:00 Landskrona BoIS - Eskilsminne IF 7 - 2 Landskrona IP B-plan
14:00 Lunds BK - IK Oddevold 6 - 1 Klostergårdens IP, centrumplan
U19 Allsvenskan Slutspelsserie
15:00 Örebro SK FK - Halmstads BK 0 - 2 Behrn Arena
15:30 Vasalunds IF - Mjällby AIF Skytteholms IP 1
U19 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie
13:00 Sollentuna FK - Skövde AIK 2 - 0 Sollentunavallen 1
U17 Allsvenskan Slutspelsserie
13:00 AIK FF - IF Brommapojkarna 1 - 4 Skytteholms IP 1
13:00 GIF Sundsvall - BK Häcken NP3 Arena
14:00 IF Elfsborg - FC Djursholm 3 - 0 Borås Arena 2
U17 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie
12:00 Täby FK - Älvsjö AIK FF 1 - 2 Tibblevallen (Täby SC 2)
16:00 Skiljebo SK - IFK Lidingö FK Hamre 5 (konstgräs)
U17 Allsvenskan Södra Nedflyttningsserie
17:00 Örgryte IS FF - Malmö FF Hammarviken Arena
U16 Nationell B4
14:00 Degerfors IF/Ungdom - Jönköpings Södra IF 1 - 4 Stora Valla
15:00 BK Forward - IK Sleipner Trängens IP Konstgräs
16:30 FBK Karlstad - Karlslunds IF HFK Örsholmens IP
U16 Nationell Slutspel
15:00 Hammarby IF FF - Malmö FF 2 - 1 Hammarby IP 1
Svenska Spel F19 Norra
16:30 Umeå IK FF - IK Uppsala Fotboll Umeå Energi Arena SOL
Svenska Spel F19 Södra
15:00 IF Limhamn Bunkeflo - IFK Kalmar Limhamns IP, konstgräs
15:00 KIF Örebro DFF - Växjö DFF 7 - 2 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
15:00 Växjö DFF - Kungsbacka DFF 7 - 2 Värendsvallen
Svenska Futsalligan
16:00 Halmstads BK - Djurgårdens IF FF Högskolehallen
18:00 Hammarby IF FF Futsal - Nacka Juniors FF Eriksdalshallen