Matchändringar - Smålands Fotbollförbund

Visa ändringar för tävling
Matchändringar
Datum Match Ändrades
P17 Div.1 - Region 3
2019-09-21 13:00 Östers IF - Oskarshamns AIK 2019-09-13 14:09
2019-09-25 19:00 Oskarshamns AIK - Hovshaga AIF 2019-09-10 08:14
Div 6 Kalmar/Öland
2019-09-26 18:30 Bergkvara AIF - Nybro IF Ungd. 2019-09-16 11:07
Div 6 Växjö
2019-09-26 19:00 Wexiö FK - Skruvs IF 2019-09-16 15:37
2019-09-29 13:00 Wexiö FK - Sandsbro AIK 2019-09-16 11:53
Div 6 Gislaved
2019-09-22 15:00 Nissafors IS /Hestra SSK - Västboås GoIF 2019-09-10 15:36
Utv A NV
2019-09-22 11:30 Värnamo S:a FF - IF Hallby FK 2019-09-15 20:51
Utv A SÖ
2019-09-22 15:00 Högsby IK - Pukebergs BK 2019-09-11 11:28
2019-10-02 19:00 Ängö BK/KAIK - Högsby IK 2019-09-11 11:29
Utv A SV
2019-09-30 19:00 Ljungby IF - Gransholms IF 2019-09-11 06:53
2019-10-02 19:00 Markaryds IF - Alvesta GOIF 2019-09-12 10:38
Utv B Jönköping
2019-09-22 17:00 Jönköpings BK - Lekeryd/Svart. SK (9-m) 2019-09-13 13:26
Utv B Nässjö
2019-09-18 17:30 Höreda GIF (9-m) - Forserums IF (9-m) 2019-09-11 12:54
Utv B Öland
2019-09-17 18:45 Böda/Högby (9-m) - IFK Borgholm 2019-09-16 10:27
2019-09-18 19:00 Persnäs AIF (9-m) - Färjestadens GoIF J 2019-09-16 11:13
2019-09-22 11:00 Runsten/Möck. IF - Högsrums FF (9-m) 2019-09-10 11:52
2019-09-24 19:00 IFK Borgholm - Böda/Högby (9-m) 2019-09-16 13:37
Utv B Nybro
2019-09-15 17:45 (Uppskjuten) Flerohopps GOIF (9-m) - Älghults IF (9-m) 2019-09-16 08:39
Utv B Gislaved
2019-09-20 19:00 Gislaveds IS C - Västboås GoIF (9-m) 2019-09-13 10:22
2019-09-25 19:00 Hillerstorps GoIF (9-m) - Reftele GoIF 2019-09-13 13:36
Junior P18 Herr NV
2019-09-18 19:30 Tranås FF - Mullsjö IF 2019-09-10 13:17
Div 3 Norra Dam
2019-09-22 16:00 Tjust IF FF - Fredriksdal/Äng 2019-09-10 08:45
Div 3 SÖ Dam
2019-09-17 19:00 IFK Kalmar/Lindsdals IF B - Färjestadens GOIF B 2019-09-16 10:34
Div 4 JKPG/Gislaved Dam
2019-09-22 16:00 Burseryds IF - Westbo United DFF 2019-09-13 14:48
2019-09-24 17:15 Jönköpings Södra IF - IF Hallby FK B 2019-09-10 08:17
Div 4 Nässjö Dam
2019-09-20 19:00 Egnahems BK B (9-m) - Sommens AIF (9-m) 2019-09-13 14:12
2019-09-28 10:30 Lommaryds IF (9-m) - Egnahems BK B (9-m) 2019-09-10 16:12
Div 4 Växjö Dam
2019-09-23 19:00 IFK Grimslöv B (9-m) - LGOIF/HGOIF 2019-09-13 16:08
2019-09-29 12:00 Ingelstads IK B (9-m) - Hovshaga/Sandsbro 2019-09-16 12:01
Div 4 Ljungby Dam
2019-09-22 16:00 Hjortsberga IF (9-m) - Vrigstads IF (9-m) 2019-09-11 10:07
2019-09-28 10:00 IFK Lammhult - Hamneda GIK 2019-09-16 08:08
F16 Dam NV
2019-09-27 18:30 Waggeryds IK - Husqvarna FF 2019-09-10 08:44
Herr7an Höglandet
2019-09-29 14:00 Sommens AIF 7m7 - Myresjö IF 7m7 2019-09-10 12:57
2019-09-29 15:00 Sommens AIF 7m7 - Mörlunda GOIF 7m7 2019-09-10 12:58
2019-09-29 16:00 Myresjö IF 7m7 - Mörlunda GOIF 7m7 2019-09-10 12:59
Toyota Cup Dam Cupspelet
2019-10-03 19:30 Husqvarna FF - IFK Kalmar 2019-09-10 14:40
JDM P18 Intersport Cup Cupspelet
2019-09-22 14:00 Hvetlanda GIF - Nässjö FF 2019-09-12 11:14
P16 Elit
2019-09-19 19:00 Värnamo Södra FF 1 - Gnosjö IF 2019-09-14 15:54
2019-09-22 13:00 Gnosjö IF - Hvetlanda GIF 2019-09-16 09:32
P03 Sö
2019-09-26 19:00 Oskarshamns AIK - Emmaboda komb. 2019-09-10 08:00
P03 Sv
2019-09-20 17:30 Alvesta GoIF - Stockaryd/Rörvik/VIF 9-m 2019-09-10 09:06
2019-10-06 14:00 Markaryds IF - Östers IF 2 2019-09-16 13:26
P04 Nv1
2019-09-20 17:30 IK Tord - Husqvarna FF 2019-09-11 10:26
2019-09-22 11:00 Nässjö FF 1 - IFK Värnamo 2019-09-16 11:12
P04 Nv2
2019-09-27 19:00 Tranås FF - Waggeryds IK 2019-09-10 15:54
P04 Ö1
2019-10-09 19:00 Nybro komb. 1 - Färjestadens GoIF 2019-09-10 22:28
2019-10-13 13:00 Nybro komb. 1 - Vimmerby IF 2019-09-14 20:43
P04 Ö2
2019-09-15 16:30 Torsås UFF 9-m - Högsby IK 9-m 2019-09-15 13:36
2019-09-18 19:00 Nybro IF 2 - Lindsdals IF 2019-09-10 22:26
2019-10-12 Västerviks FF 2 9-m - IFK Borgholm 2019-09-14 12:21
P05 Nv3
2019-09-17 18:00 NIK/NGIS - Stensjöns IF 7-m 2019-09-10 17:40
P05 Ö1
2019-09-15 17:00 Kalmar Södra IF - Kalmar FF 2019-09-10 23:55
2019-09-21 10:00 Hossmo BK - Smedby BoIK 2019-09-10 12:46
P05 Ö3
2019-09-22 11:00 Hjorted/Totebo komb. 7-m - Tjust IF FF 2019-09-15 15:56
P05 S1
2019-09-21 11:00 Tingsryd United FC 1 - Östers IF 2019-09-12 09:00
2019-09-29 11:00 Braås GoIF - Hovshaga AIF 2019-09-12 19:55
P05 S2
2019-09-22 17:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Moheda IF 7-m 2019-09-15 22:12
P05 Sv2
2019-09-18 17:45 Hillerstorps GoIF - Waggeryds IK 2019-09-15 20:32
2019-09-18 18:00 Hestra/Grimsås - Smålandsstenars GOIF 2 2019-09-12 18:45
P06 Nv2
2019-09-19 17:50 Skillingaryds IS - Jönköpings Södra IF 2 2019-09-16 09:33
2019-09-25 17:30 Barnarps IF - Assyriska IK 2019-09-16 14:08
P06 Nv4
2019-09-22 14:00 Bodafors SK - Malmbäcks IF 7-m 2019-09-10 10:53
2019-09-24 17:30 IF Eksjö Fotboll - Nässjö FF 2 2019-09-15 10:04
P06 N
2019-09-18 18:30 Myresjö/Landsbro - Holsby SK 2019-09-16 20:17
P06 Nö
2019-09-18 18:30 Oskarshamns AIK 2 - Högsby IK 2019-09-12 11:18
P06 Sö2
2019-09-22 15:00 Torsås komb 7-m - IFK Berga 2 2019-09-16 21:52
P06 S3
2019-09-27 17:00 Vislanda IF - Alvesta GIF 2 2019-09-13 14:27
P06 V
2019-09-22 11:00 Gnosjö IF - Smålandsstenars GOIF 2019-09-10 08:01
P07 Nv röd
2019-09-14 12:00 Husqvarna FF röd - Nässjö FF röd 2019-09-12 09:26
2019-09-20 18:00 Tranås FF röd - Tenhults IF vit 2019-09-16 19:09
P07 Nv vit
2019-09-15 10:00 Husqvarna FF vit - Waggeryds IK 2019-09-12 09:27
P07 Nv blå
2019-09-22 10:00 Husqvarna FF blå - Bankeryds SK svart 2019-09-16 14:15
P07 N vit
2019-09-14 11:00 Ekenässjöns IF - Nässjö FF blå 2019-09-12 17:08
2019-09-29 11:00 Myresjö/Landsbro - Aneby/Bälaryd vit 2019-09-16 21:16
P07 Nö röd
2019-09-28 11:00 Hultsfreds FK grön - Fårbo FF 2019-09-10 09:15
P07 Sö röd
2019-09-18 17:15 IFK Berga - Färjestadens GOIF röd 2019-09-15 22:10
P07 Sö blå
2019-09-16 18:00 Långemåla/Fliseryd - Blomstermåla IK 2019-09-16 15:09
P07 S svart
2019-09-22 17:00 Slätthögs BoIF - Åby/Tjureda IF 2019-09-12 08:28
P07 Sv vit
2019-09-16 18:00 Reftele Ås GOIF - IFK Värnamo vit 2019-09-10 21:40
P08 Nv röd
2019-09-15 15:00 Ekhagens IF - Husqvarna FF röd 2019-09-14 16:39
P08 Nv vit
2019-09-22 12:00 Husqvarna FF vit - Jönköpings Södra IF vit 2019-09-16 14:13
P08 Nv svart
2019-09-14 10:00 Husqvarna FF blå - Mariebo IK svart 2019-09-12 09:26
P08 Sö röd
2019-09-28 15:00 Hossmo BK röd - Möre BK 2019-09-12 09:49
P08 S gul
2019-09-18 18:15 Kosta IF - Urshults IF 2019-09-16 03:49
P08 Sv röd
2019-09-16 17:15 Gislaveds IS röd - Skillingaryds IS 2019-09-13 17:44
P08 Sv vit
2019-09-26 18:00 Forsheda IF - IFK Värnamo vit 2019-09-16 20:21
P09 Nv röd
2019-09-20 19:00 Mullsjö IF - IK Vista 2019-09-12 10:14
P09 Nv blå
2019-09-28 11:00 IK Tord lila - Tabergs SK gul 2019-09-13 16:23
P09 N vit
2019-09-19 18:00 IFK Österbymo - Höreda GIF 2019-09-10 15:24
P09 Sö vit
2019-09-15 16:00 Tvärskog/Påryd - Hossmo BK vit 2019-09-12 09:10
DM P16 (03) Final
2019-10-19 16:00 Jönköpings Södra IF - Värnamo Södra FF 2019-09-16 08:09
F15 Elit
2019-09-19 18:30 IFK Värnamo 1 - Forsheda IF 2019-09-16 21:24
F04 NV1
2019-09-21 15:30 IF Hallby FK - Taberg/Tenhult 2 2019-09-10 12:57
2019-10-06 15:00 Smålandsstenars GoIF 9-m - Nässjö FF 2 9-m 2019-09-15 12:33
F04 Nv2
2019-09-24 19:00 Gnosjö IF - Mullsjö IF 9-m 2019-09-10 14:46
F04 S
2019-09-27 17:30 VDIF/IIK/NBK - Älmhults IF 2019-09-13 18:02
F05 Nv1
2019-09-21 13:00 Taberg/Tenhult - Waggeryds IK 2019-09-16 15:00
2019-09-26 17:15 Vetlanda FF/Bäckseda IF 1 - Norrahammars GIS 2019-09-12 20:37
F05 Nv2
2019-09-23 19:30 Bankeryds SK 2 - Hovslätts IK 2019-09-12 17:37
F05 Ö2
2019-09-22 17:00 Lindsdals IF - RM/SSG IF 2019-09-16 10:00
2019-09-24 18:30 Persnäs AIF - Färjestadens GoIF 2019-09-12 17:54
F05 S1
2019-09-22 11:30 Alvesta GIF 9-m - Liatorp/Eneryda IF 2019-09-13 11:03
2019-09-29 14:00 Räppe GOIF - Ljungby IF 2019-09-16 07:58
F06 Nv3
2019-09-18 19:30 Bankeryds SK 2 - Ekhagens IF 2019-09-11 09:34
F06 Ö1
2019-09-26 19:00 IFK Kalmar 1 - Team Södermöre 2019-09-16 19:43
F06 S1
2019-09-24 19:15 Ljungby IF 1 - Alvesta GIF 2019-09-13 08:17
F06 S2
2019-09-22 17:00 Lagans AIK 7-m - Reftele Ås komb 7-m 2019-09-14 21:59
F07 Nv röd
2019-09-15 10:30 Ekhagens IF röd - Bankeryds SK gul 2019-09-12 09:17
F07 Nö
2019-09-16 18:15 IF Stjärnan - Rosenfors IK 2019-09-15 20:02
2019-09-17 17:15 Rödsle BK - Mönsterås/Timmernabben 2019-09-10 11:28
F07 S vit
2019-09-14 09:00 Tingsryd United FC - Växjö DFF blå 2019-09-13 09:22
F08 N
2019-09-23 17:30 Landsbro/Myresjö - Vetlanda FF 2019-09-13 13:42
F08 Sö röd
2019-09-17 17:30 IFK Borgholm - IFK Kalmar blå 2019-09-13 15:40
F08 Sö vit
2019-09-10 18:30 IFK Kalmar vit - Glömminge-Algutsrums IF 2019-09-12 11:11
F08 S röd
2019-09-24 17:30 Sandsbro AIK - FK Älmeboda/Linneryd komb 2019-09-14 16:32
F08 V
2019-09-20 18:00 Gislaveds IS - Rydaholms GoIF 2019-09-15 21:29
F09 Nö
2019-09-15 14:00 Hvetlanda GIF - IFK Västervik 2019-09-15 09:02
F09 S röd
2019-09-29 14:00 Alvesta GIF - Växjö BK gul 2019-09-12 13:58
DM F16 Intersport Cup Final
2019-10-13 14:00 RÅs LB - IFK Kalmar 2019-09-11 11:52