Spelprogram - Träningsmatcher Örebro Fotboll

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Adolfsbergs IK (D3H) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Adolfsbergs IK (U16) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
AIK FF (P17) AIK FF(Föreningen) Svart, Vit, Svart/Gul
AIK FF (U16) AIK FF(Föreningen) Svart, Vit, Svart/Gul
Alingsås IF FF (D3H) Alingsås IF FF(Föreningen)
Arboga Södra IF (D4H) Arboga Södra IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Arboga Södra IF (U) Arboga Södra IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Assyriska FF (D2H) Assyriska FF(Föreningen) Vit, Röd, Vit
Athletic FC (U16) Athletic FC Eskilstuna(Föreningen) Orange, Orange, Orange
Axbergs IF (D5H) Axbergs IF(Föreningen) Marinblå, Vinröd, Marinblå
BK Forward (D1H) BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Forward (U) BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Forward (U19) BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Bobby BK (D7H) Bobby BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Borens IK Dam (D2D) Borens IK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Bråtens IK (D4H) Bråtens IK(Föreningen) blå, blå, blå
Bråtens IK Dam (D3D) Bråtens IK(Föreningen) blå, blå, blå
Carlstad United BK (D1H) Carlstad United BK(Föreningen) svart, svart, svart
Carlstad United BK (U19) Carlstad United BK(Föreningen) svart, svart, svart
Degerfors IF (U17) Roger Werner 0704321899 0704321899 röd, vita, vita
Djurgårdens DFF (F19) Djurgårdens DFF(Föreningen)
Djurgårdens Elitfotboll AB (U17) Djurgårdens Elitfotboll AB(Föreningen) Blårandig, Blå, Blå
Ervalla SK (D5H) Ervalla SK(Föreningen) Gul, gul, gul
Eskilstuna City FK (D3H) Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna City FK (U16) Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Fall IF (D7H) Fall IF(Föreningen) Guld, Svart, Svart
FBK Karlstad (D3H) FBK Karlstad(Föreningen) röd, vit, svarta
FBK Karlstad (P15) FBK Karlstad(Föreningen) röd, vit, svarta
FBK Karlstad (U16) FBK Karlstad(Föreningen) röd, vit, svarta
Fellingsbro GoIF (D7H) Fellingsbro GOIF(Föreningen) Svart/Vit, Svart, Vit/Svart
Finnerödja IF (D6H) Finnerödja IF(Föreningen) Grön/vit, Grön, Vit
Fjugesta IF (D7H) Fjugesta IF(Föreningen) Röd, Svart, Svart
FK Bosna 92 (D4H) FK Bosna 92 Örebro(Föreningen) blå, blå, blå
FK Örebro (D6H) FK Örebro(Föreningen) Vitgrön, Grön, Grön
Forsby FF (D2D) Forsby FF(Föreningen) Blå/vit, Svart, Vita
Frövi IK (D6H) Frövi IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Garphyttans IF (D3D) Garphyttans IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Garphyttans IF Herr (D7H) Garphyttans IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Glanshammars IF (D7H) Glanshammars IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Grythyttans IF (D3H) Grythyttans IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
GSBK/IFK Lindesberg (D4D) Guldsmedsh.-Stråssa BK(Föreningen) Röd-vit, vit-röd, vit-röd
Hammarby IF (P14) Hammarby IF FF(Föreningen) Vit, Grön, Vit
Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) Hampetorp-Odensbackens IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Hed IF (D7H) Heds IF(Föreningen) Blå-röd randig, Blå, Röd
Hertzöga BK (D1D) Hertzöga BK(Föreningen) Gul, Grön, Gula
Hidingsta IK (D5H) Hidingsta IK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Gul
Himmeta IF (D7H) Himmeta IF(Föreningen) Gul, blå, blå
Hovsta IF (D7H) Hovsta IF(Föreningen) Orange, Svart, Svart
IF Brommapojkarna (P14) IF Brommapojkarna(Föreningen) Röd/Svart, Svarta, Svarta
IF Eker Örebro (D4H) IF Eker Örebro(Föreningen) Svart, Svart, Svart
IF Elfsborg (P14) IF Elfsborg(Föreningen) Gul, Svart, Gul
IF Sylvia (D1H) Kim Hellberg 0728560298 Svart/vit, Svart, Vit
IF Vulcanus (D7H) IF Vulcanus(Föreningen) BlåRöd, Blå, Blå
IFK Askersund (D4H) IFK Askersund(Föreningen) Vit, blå, blå
IFK Eskilstuna (D3H) IFK Eskilstuna(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Hallsberg (D5H) IFK Hallsberg FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Hallsberg FK (D2D) IFK Hallsberg FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Haninge (P14) IFK Haninge(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Kumla (D3H) IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Lindesberg (D4H) IFK Lindesberg(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Lindesberg (Dam) IFK Lindesberg(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Lindesberg (Reserv) IFK Lindesberg(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Lindesberg U21 IFK Lindesberg(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Norrköping FK (P14) IFK Norrköping FK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Norrköping FK (U19) IFK Norrköping FK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Örebro (D4H) IFK Örebro(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IK Brage (U19) IK Brage(Föreningen) Grön, Vit, Vit
IK Franke (D3H) IK Franke(Föreningen) Grön, Grön
IK Sirius FK (U19) IK Sirius FK(Föreningen) Blå/Svart randig, Svart, Svart
IK Sturehov (B) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Sturehov (D4D) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Sturehov (D4H) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Viljan Strängnäs (D2D) IK Viljan Strängnäs(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Järnboås IF (D7H) Järnboås IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Karlslunds IF HFK (D1H) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlslunds IF HFK (P14) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlslunds IF HFK (U16) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlstads BK (U16) Karlstads BK(Föreningen) blå, vita, blå
Katrineholms SK FK (D4H) Katrineholms SK FK(Föreningen)
KB Karlskoga FF (D4H) KB Karlskoga FF(Föreningen) blå, blå, blå
KIF Örebro DFF (DA) KIF Örebro DFF(Föreningen) röd, röd, röd
KIF Örebro DFF (F19) KIF Örebro DFF(Föreningen) röd, röd, röd
Kopparberg BK (D7H) Kopparberg BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kumla BK (D4H) Kumla BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kurdiska FF Örebro (D6H) Kurdiska FF Örebro(Föreningen) Röd grön randigt, Grön, Grön
Köping FF (D4H) Köping FF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Latorps IF (D4H) Latorps IF(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Lekebergs IF (D6H) Lekebergs IF(Föreningen) Svart-Röd, Svart, Svart
Lekebergs IF (P02/03) Lekebergs IF(Föreningen) Svart-Röd, Svart, Svart
Lillkyrka IF (D5H) Lillkyrka IF(Föreningen) Gul, A-lag:Gul, B-lag:Blå/ Junior: gul, A-lag:Gul /B-lag:Gul
Lillån FK (D4H) Lillån FK(Föreningen) Vit/grön, Grön, Vit
Lillån FK (P14) Lillån FK(Föreningen) Vit/grön, Grön, Vit
Lillån FK U Lillån FK(Föreningen) Vit/grön, Grön, Vit
Lindö FF (P14) Lindö FF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Lysviks IF (D2D) Lysviks IF(Föreningen) gul, svart, gul
Mariebergs IK (D5H) Mariebergs IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Mariebergs IK U, Reservlag Mariebergs IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Motala AIF FK (D2H) Motala AIF FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Nora BK Herrar (D3H) Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Nyckelby IF (D7H) Nyckelby IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Pålsboda GoIF (D7H) Pålsboda GOIF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
QBIK (D2D) QBIK(Föreningen) Blå, blå, blå
Rynninge IK (D1H) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rynninge IK (D2D) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rävåsens IK 2 (D3D) Rävåsens IK Karlskoga(Föreningen) röd, röd, röda
Scandinavian FC Örebro (D3D) Scandinavian FC Örebro(Föreningen) Röd (herr) Svart (dam) , Svart, Svart
Scandinavian FC Örebro (D4H) Scandinavian FC Örebro(Föreningen) Röd (herr) Svart (dam) , Svart, Svart
Scandinavian FC Örebro Reservlag Scandinavian FC Örebro(Föreningen) Röd (herr) Svart (dam) , Svart, Svart
Skiljebo SK (D2H) Skiljebo SK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Svart
Skyllbergs IK (D3D) Skyllbergs IK(Föreningen) vit, blå, vit/blå
Skyllbergs IK (P14) Skyllbergs IK(Föreningen) vit, blå, vit/blå
Sköllersta IF (D2D) Sköllersta IF(Föreningen) Blå, Svart, Blå
Sköllersta IF (D5H) Sköllersta IF(Föreningen) Blå, Svart, Blå
Skövde AIK (D1H) Stefan Strind 0322221199 0732046169 Röd, Röd, Röd
SMÅ IF (D5H) Stora Mellösa-Åsbyvikens IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Svärtinge SK (D2D) Svärtinge SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Tillberga IK Fotboll(D5H) Tillberga IK Fotboll(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Torstorps IF (D3H) Mikael Johansson 0704453330 Blå, Vit, Vita
Torsåkers IF (D3H) Torsåkers IF(Föreningen) Grön, Svart, Svart
Vadstena GIF (D4H) Vadstena GIF(Föreningen) Vit, Grön, Vita
Wahlsta SK (D7H) Wahlsta SK(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Vingåkers IF (D5H) Vingåkers IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Vretstorps IF (D4H) Vretstorps IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Västerås BK 30 (D1D) Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Växjö Norra IF (D3H) Gustaf Lundholm 0767856300 0767856300 Svart, Vit, svart
Yxhults IK (D3H) Yxhults IK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Åmmebergs IF (D6H) Åmmebergs IF(Föreningen) blå, blå, blå
Åtvidabergs FF (D1H) Åtvidabergs FF(Föreningen) Blå, Vit, Röd
Ämterviks FF (D1D) Ämterviks FF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Örebro SK FK (P17) Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Örebro SK FK (U16) Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Örebro SK FK (U17) Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Örebro SK FK (U19) Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Örebro SK Söder (D1D) Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Örebro SK Söder (D5H) Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Örebro Syrianska IF (D2H) Örebro Syrianska IF(Föreningen) Röd/Gul, Röd, Röda
ÖrebroSyrianska IF Ungdom (P15) ÖrebroSyrianska IF Ungdom(Föreningen) Röd/Gul, Röd, Röd
Östansjö IF (D6H) Östansjö IF(Föreningen) grön, grön, grön
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-01-20 12:00 120889020 Karlslunds IF HFK (U16) - FBK Karlstad (U16) 0 - 9 Karlslund Arena
2019-01-26 12:00 120889002 Örebro SK FK (U16) - Athletic FC (U16) 6 - 0 Behrn Arena
2019-01-26 15:00 120889005 Örebro SK FK (U19) - Carlstad United BK (U19) Behrn Arena
2019-01-26 17:00 120889001 Scandinavian FC Örebro (D4H) - Tillberga IK Fotboll(D5H) Karlslund Arena
2019-01-27 13:00 120889031 Örebro SK FK (U17) - Degerfors IF (U17) 5 - 2 Behrn Arena
2019-02-06 19:15 120889065 Örebro SK FK (U19) - Scandinavian FC Örebro (D4H) Behrn Arena
Omgång 2
2019-02-02 12:15 120889007 Karlslunds IF HFK (D1H) - Örebro Syrianska IF (D2H) 4 - 0 Karlslund Arena
2019-02-02 12:30 120889003 Örebro SK FK (U16) - Eskilstuna City FK (U16) 5 - 1 Behrn Arena
2019-02-02 14:00 120889021 Karlslunds IF HFK (U16) - Adolfsbergs IK (U16) 3 - 0 Karlslund Arena
2019-02-02 15:30 120889004 Örebro SK FK (U17) - Djurgårdens Elitfotboll AB (U17) Behrn Arena
2019-02-03 13:00 120889061 KIF Örebro DFF (F19) - Djurgårdens DFF (F19) Behrn Arena
2019-02-03 16:00 120889006 Örebro SK FK (U19) - IK Brage (U19) Uppskj. Behrn Arena
2019-02-09 12:15 120889008 Karlslunds IF HFK (D1H) - BK Forward (D1H) 0 - 1 Karlslund Arena
2019-02-09 12:15 120889075 Yxhults IK (D3H) - KB Karlskoga FF (D4H) 0 - 0 Kumla IP
2019-02-09 14:30 120889023 IFK Kumla (D3H) - FBK Karlstad (D3H) Inst. Kumla IP
2019-02-10 15:00 120889070 Örebro Syrianska IF (D2H) - Skiljebo SK (D2H) 2 - 2 Karlslund Arena
2019-02-10 16:00 120889045 IFK Hallsberg FK (D2D) - Borens IK Dam (D2D) 2 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-02-16 12:15 120889009 Karlslunds IF HFK (D1H) - Carlstad United BK (D1H) 0 - 2 Karlslund Arena
2019-02-16 13:00 120889022 IFK Kumla (D3H) - BK Forward (D1H) 1 - 1 Kumla IP
2019-02-16 13:15 120889056 Hovsta IF (D7H) - Lillån FK U 2 - 2 Lillåvallen Konstgräs
2019-02-17 12:00 120889018 Scandinavian FC Örebro (D4H) - Köping FF (D4H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-02-17 14:00 120889083 IF Eker Örebro (D4H) - Mariebergs IK (D5H) 7 - 3 Mellringe IP Konstgräs
2019-02-22 19:00 120889030 IK Sturehov (D4H) - Mariebergs IK (D5H) 7 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-02-23 12:00 120889101 Adolfsbergs IK (D3H) - Scandinavian FC Örebro (D4H) 4 - 1 Lugnets IP Konstgräs
2019-02-23 12:10 120889010 Karlslunds IF HFK (D1H) - Skövde AIK (D1H) 2 - 4 Karlslund Arena
2019-02-23 12:15 120889073 Örebro Syrianska IF (D2H) - Rynninge IK (D1H) 4 - 2 Mellringe IP Konstgräs
2019-02-23 12:15 120889076 Yxhults IK (D3H) - BK Forward (D1H) 2 - 7 Kumla IP
2019-02-23 13:15 120889077 Hidingsta IK (D5H) - Glanshammars IF (D7H) 5 - 3 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-02-23 14:00 120889090 ÖrebroSyrianska IF Ungdom (P15) - FBK Karlstad (P15) 5 - 3 Mellringe IP Konstgräs
2019-02-23 14:15 120889057 Ervalla SK (D5H) - Örebro SK Söder (D5H) 2 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-02-23 14:30 120889024 IFK Kumla (D3H) - IFK Eskilstuna (D3H) 5 - 1 Kumla IP
2019-02-24 11:00 120889089 BK Forward (U19) - Vretstorps IF (D4H) 0 - 5 Trängens IP Konstgräs
2019-02-24 12:00 120889046 IFK Hallsberg FK (D2D) - Lysviks IF (D2D) 2 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-02-24 19:00 120889092 IFK Hallsberg (D5H) - Kumla BK (D4H) 0 - 1 Kumla IP
2019-02-27 19:30 120889062 KIF Örebro DFF (F19) - Hertzöga BK (D1D) Behrn Arena
2019-02-27 20:00 120889103 Lillån FK (D4H) - Ervalla SK (D5H) 6 - 0 Lillåvallen Konstgräs
Omgång 3
2019-03-01 18:00 120889068 IFK Kumla (D3H) - Alingsås IF FF (D3H) 1 - 2 Kumla IP
2019-03-01 19:00 120889093 IK Sturehov (D4H) - IFK Lindesberg (D4H) 3 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-01 19:45 120889109 Hovsta IF (D7H) - Glanshammars IF (D7H) 2 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-02 11:00 120889027 IK Sturehov (D4H) - KB Karlskoga FF (D4H) 3 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-02 11:15 120889098 Lillån FK (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) 3 - 0 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-02 12:00 120889047 IFK Hallsberg FK (D2D) - Örebro SK Söder (D1D) 1 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-03-02 12:00 120889104 Adolfsbergs IK (D3H) - Katrineholms SK FK (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2019-03-02 12:10 120889011 Karlslunds IF HFK (D1H) - IF Sylvia (D1H) 2 - 3 Karlslund Arena
2019-03-02 12:15 120889038 Rynninge IK (D2D) - IK Viljan Strängnäs (D2D) 0 - 0 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-02 13:00 120889025 IFK Kumla (D3H) - Torstorps IF (D3H) 1 - 1 Kumla IP
2019-03-02 13:15 120889044 IFK Örebro (D4H) - FK Bosna 92 (D4H) 1 - 5 Mellringe IP Konstgräs
2019-03-02 14:15 120889074 Örebro Syrianska IF (D2H) - Motala AIF FK (D2H) 1 - 0 Karlslund Arena
2019-03-03 11:15 120889035 IK Sturehov (D4D) - Sköllersta IF (D2D) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-03 12:15 120889032 Vretstorps IF (D4H) - Hidingsta IK (D5H) 5 - 0 Allévallen, konstgräs
2019-03-03 16:15 120889078 Sköllersta IF (D5H) - Frövi IK (D6H) 3 - 0 Allévallen, konstgräs
2019-03-08 19:00 120889028 IK Sturehov (D4H) - Växjö Norra IF (D3H) 1 - 2 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-09 10:15 120889039 Rynninge IK (D2D) - IFK Hallsberg FK (D2D) 1 - 6 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-09 10:15 120889116 Sköllersta IF (D2D) - Bråtens IK Dam (D3D) Allévallen, konstgräs
2019-03-09 11:00 120889036 IK Sturehov (D4D) - GSBK/IFK Lindesberg (D4D) 6 - 6 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-09 11:30 120889113 Örebro SK Söder (D5H) - Kurdiska FF Örebro (D6H) Ekängs IP, Konstgräs
2019-03-09 12:15 120889086 Östansjö IF (D6H) - Pålsboda GoIF (D7H) Allévallen, konstgräs
2019-03-09 14:00 120889052 IFK Hallsberg (D5H) - Glanshammars IF (D7H) 3 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-03-09 14:45 120889108 Lillån FK (D4H) - SMÅ IF (D5H) 5 - 0 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-09 16:15 120889071 FK Bosna 92 (D4H) - Latorps IF (D4H) 1 - 5 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-09 16:15 120889112 Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) - FK Örebro (D6H) 6 - 3 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-09 17:15 120889085 Mariebergs IK (D5H) - Hidingsta IK (D5H) 3 - 3 Lugnets IP Konstgräs
2019-03-10 10:15 120889067 Sköllersta IF (D5H) - IFK Lindesberg (D4H) Allévallen, konstgräs
2019-03-10 12:15 120889081 Mariebergs IK (D5H) - Lekebergs IF (D6H) 3 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-03-10 13:00 120889063 KIF Örebro DFF (F19) - Djurgårdens DFF (F19) Behrn Arena
2019-03-10 14:00 120889115 IF Eker Örebro (D4H) - Nora BK Herrar (D3H) Mellringe IP Konstgräs
2019-03-10 14:15 120889082 IFK Askersund (D4H) - Ervalla SK (D5H) Allévallen, konstgräs
2019-03-13 19:15 120889099 Lillån FK (D4H) - BK Forward (U) Lillåvallen Konstgräs
2019-03-13 19:30 120889064 KIF Örebro DFF (F19) - Örebro SK Söder (D1D) Behrn Arena
2019-03-16 12:00 120889048 IFK Hallsberg FK (D2D) - Hertzöga BK (D1D) 0 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-03-16 12:00 120889105 Adolfsbergs IK (D3H) - Lillån FK (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2019-03-16 12:15 120889040 Rynninge IK (D2D) - QBIK (D2D) 4 - 2 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-16 13:00 120889094 Nyckelby IF (D7H) - Järnboås IF (D7H) 2 - 2 Ekbacken A (konstgräs)
2019-03-16 13:00 120889102 Örebro SK FK (U19) - IFK Norrköping FK (U19) 1 - 2 Behrn Arena
2019-03-16 13:15 120889123 IFK Örebro (D4H) - Rynninge IK (D1H) 2 - 3 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-16 16:15 120889072 FK Bosna 92 (D4H) - Vretstorps IF (D4H) 1 - 6 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-17 12:30 120889120 Örebro SK FK (U16) - AIK FF (U16) 2 - 2 Behrn Arena
2019-03-17 14:15 120889091 Mariebergs IK (D5H) - Lillkyrka IF (D5H) Allévallen, konstgräs
2019-03-17 16:00 120889053 IFK Hallsberg (D5H) - SMÅ IF (D5H) 3 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-03-17 19:00 120889122 Latorps IF (D4H) - Örebro SK Söder (D5H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-20 19:00 120889111 Frövi IK (D6H) - Järnboås IF (D7H) 0 - 3 Fröjevi IP Konstgräs
2019-03-20 20:00 120889132 Yxhults IK (D3H) - Scandinavian FC Örebro (D4H) 3 - 1 Kumla IP
2019-03-20 20:15 120889136 Latorps IF (D4H) - Nora BK Herrar (D3H) Karlslund Arena
2019-03-22 19:00 120889029 IK Sturehov (D4H) - FK Bosna 92 (D4H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-22 19:30 120889121 Örebro SK FK (U16) - FBK Karlstad (U16) 3 - 4 Behrn Arena
2019-03-23 10:15 120889135 IFK Askersund (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Allévallen, konstgräs
2019-03-23 12:15 120889124 Yxhults IK (D3H) - IFK Örebro (D4H) Kumla IP
2019-03-23 13:00 120889017 BK Forward (D1H) - Skiljebo SK (D2H) Trängens IP Konstgräs
2019-03-23 13:00 120889095 Nyckelby IF (D7H) - Fellingsbro GoIF (D7H) 2 - 1 Ekbacken A (konstgräs)
2019-03-23 13:15 120889134 Latorps IF (D4H) - Bråtens IK (D4H) 2 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-03-23 14:15 120889129 Örebro SK Söder (D1D) - Västerås BK 30 (D1D) Lugnets IP Konstgräs
2019-03-24 12:00 120889080 Örebro SK FK (U19) - IK Sirius FK (U19) 4 - 4 Behrn Arena
2019-03-24 12:15 120889117 Sköllersta IF (D2D) - IFK Lindesberg (Dam) 3 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-03-24 14:00 120889079 Karlslunds IF HFK (U16) - Lekebergs IF (P02/03) 0 - 4 Karlslund Arena
2019-03-24 14:15 120889137 Finnerödja IF (D6H) - Pålsboda GoIF (D7H) Allévallen, konstgräs
2019-03-30 10:00 120889054 IFK Hallsberg (D5H) - Vretstorps IF (D4H) 0 - 7 Allévallen, konstgräs
2019-03-30 12:00 120889019 Scandinavian FC Örebro (D4H) - Grythyttans IF (D3H) 1 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-30 12:00 120889106 Adolfsbergs IK (D3H) - IFK Örebro (D4H) 4 - 1 Lugnets IP Konstgräs
2019-03-30 12:10 120889012 Karlslunds IF HFK (D1H) - Skiljebo SK (D2H) 3 - 0 Karlslund Arena
2019-03-30 12:15 120889114 FK Örebro (D6H) - Bobby BK (D7H) 2 - 5 Vivalla IP Konstgräs
2019-03-30 12:15 120889143 Åmmebergs IF (D6H) - Kumla BK (D4H) Allévallen, konstgräs
2019-03-30 13:00 120889026 IFK Kumla (D3H) - IK Franke (D3H) Kumla IP
2019-03-30 14:00 120889014 Rynninge IK (D1H) - Åtvidabergs FF (D1H) Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-30 14:15 120889100 Lillån FK (D4H) - FK Bosna 92 (D4H) 4 - 2 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-30 16:00 120889131 SMÅ IF (D5H) - Garphyttans IF Herr (D7H) 8 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
2019-03-30 16:15 120889087 Östansjö IF (D6H) - Sköllersta IF (D5H) 0 - 3 Allévallen, konstgräs
2019-03-30 16:15 120889138 Örebro Syrianska IF (D2H) - Nora BK Herrar (D3H) 3 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-31 10:00 120889049 IFK Hallsberg FK (D2D) - Örebro SK Söder (D1D) 3 - 3 Allévallen, konstgräs
2019-03-31 12:15 120889034 IFK Askersund (D4H) - Vadstena GIF (D4H) 0 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-03-31 14:15 120889118 Sköllersta IF (D2D) - Svärtinge SK (D2D) 1 - 3 Allévallen, konstgräs
2019-03-31 15:30 120889140 Frövi IK (D6H) - Fellingsbro GoIF (D7H) 4 - 1 Fröjevi IP Konstgräs
2019-03-31 16:15 120889144 Lillkyrka IF (D5H) - Hidingsta IK (D5H) 1 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-03-31 17:30 120889139 IF Eker Örebro (D4H) - Nora BK Herrar (D3H) Mellringe IP Konstgräs
Omgång 4
2019-04-02 17:30 120889141 BK Forward (D1H) - Yxhults IK (D3H) 1 - 3 Trängens IP Konstgräs
2019-04-03 20:00 120889130 IFK Kumla (D3H) - Vretstorps IF (D4H) 3 - 4 Kumla IP
2019-04-04 19:00 120889146 Fellingsbro GoIF (D7H) - Järnboås IF (D7H) Fröjevi IP Konstgräs
2019-04-06 11:10 120889128 IK Sturehov (D4D) - Scandinavian FC Örebro (D3D) 0 - 1 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-04-06 12:00 120889107 Adolfsbergs IK (D3H) - Torsåkers IF (D3H) 2 - 0 Lugnets IP Konstgräs
2019-04-06 13:00 120889096 Nyckelby IF (D7H) - Wahlsta SK (D7H) 3 - 1 Ekbacken A (konstgräs)
2019-04-06 14:15 120889126 Örebro (P04) - Uppland (P04) 1 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2019-04-06 16:15 120889127 Örebro (P04) - Uppland (P04) 0 - 4 Lillåvallen Konstgräs
2019-04-07 11:15 120889151 Örebro SK Söder (D1D) - Karlslunds IF HFK (P14) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-04-07 12:15 120889110 Åmmebergs IF (D6H) - Mariebergs IK (D5H) Allévallen, konstgräs
2019-04-07 20:00 120889152 IFK Hallsberg (D5H) - Lillån FK U 2 - 2 Allévallen, konstgräs
2019-04-08 20:00 120889150 Nora BK Herrar (D3H) - Järnboås IF (D7H) Fröjevi IP Konstgräs
2019-04-11 20:30 120889147 Scandinavian FC Örebro Reservlag - Mariebergs IK U, Reservlag Ekängs IP, Konstgräs
2019-04-13 11:30 120889133 Pålsboda GoIF (D7H) - Vingåkers IF (D5H) 3 - 1 Pålsboda IP Konstgräs
2019-04-13 12:00 120889050 IFK Hallsberg FK (D2D) - QBIK (D2D) 6 - 0 Allévallen, konstgräs
2019-04-13 12:15 120889043 Rynninge IK (D2D) - KIF Örebro DFF (DA) Pettersbergs IP, konstgräs
2019-04-13 13:00 120889097 Nyckelby IF (D7H) - Hed IF (D7H) 4 - 1 Ekbacken A (konstgräs)
2019-04-13 14:15 120889084 Fall IF (D7H) - Järnboås IF (D7H) Allévallen, konstgräs
2019-04-14 09:15 120889153 Garphyttans IF Herr (D7H) - Bobby BK (D7H) Trängens IP Konstgräs
2019-04-14 10:15 120889125 Åmmebergs IF (D6H) - IFK Askersund (D4H) Allévallen, konstgräs
2019-04-14 12:15 120889119 FK Örebro (D6H) - Fjugesta IF (D7H) 3 - 3 Vivalla IP Konstgräs
2019-04-14 14:00 120889051 IFK Hallsberg FK (D2D) - Rävåsens IK 2 (D3D) 0 - 4 Allévallen, konstgräs
2019-04-14 14:00 120889148 Kopparberg BK (D7H) - IF Vulcanus (D7H) 5 - 0 Olofsvallen Konstgräs
2019-04-14 18:20 120889088 Östansjö IF (D6H) - IK Sturehov (B) 0 - 0 Allévallen, konstgräs
2019-04-17 19:15 120889145 FK Örebro (D6H) - Järnboås IF (D7H) 6 - 1 Vivalla IP Konstgräs
2019-04-18 19:15 120889155 Fellingsbro GoIF (D7H) - Arboga Södra IF (U) 3 - 4 Fröjevi IP Konstgräs
2019-04-19 16:15 120889156 Skyllbergs IK (D3D) - Bråtens IK Dam (D3D) Allévallen, konstgräs
2019-04-21 11:15 120889154 Glanshammars IF (D7H) - Garphyttans IF Herr (D7H) Lillåvallen Konstgräs
2019-04-22 10:00 120889149 IFK Lindesberg U21 - Järnboås IF (D7H) 1 - 0 Fröjevi IP Konstgräs
2019-04-22 12:15 120889069 IFK Askersund (D4H) - Östansjö IF (D6H) 6 - 1 Allévallen, konstgräs
2019-04-27 13:00 120889157 Nyckelby IF (D7H) - Garphyttans IF Herr (D7H) 5 - 2 Sörbyvallen Nyckelby
Omgång 5
2019-05-19 10:30 120889158 Karlslunds IF HFK (P14) - IF Brommapojkarna (P14) Karlslund Arena
2019-05-19 16:30 120889159 Karlslunds IF HFK (P14) - IF Elfsborg (P14) Karlslund Arena
2019-05-23 19:15 120889160 Karlslunds IF HFK (P14) - Lindö FF (P14) Karlslund Arena
2019-06-16 19:30 120889163 Karlslunds IF HFK (P14) - Skyllbergs IK (P14) Karlslund Arena
2019-07-11 13:00 120889165 Örebro SK FK (P17) - AIK FF (P17) Behrn Arena
2019-07-26 19:00 120889161 Örebro Syrianska IF (D2H) - Karlslunds IF HFK (D1H) 0 - 1 Mellringe IP Konstgräs
2019-07-27 14:00 120889164 IFK Kumla (D3H) - Eskilstuna City FK (D3H) Kumla IP
2019-07-27 14:00 120889166 Vretstorps IF (D4H) - Arboga Södra IF (D4H) Fredriksberg
2019-07-28 15:00 120889162 IFK Askersund (D4H) - Yxhults IK (D3H) Inst. Solberga IP
2019-08-10 13:00 120889167 Åmmebergs IF (D6H) - FK Örebro (D6H) Inst. Björkvallen
2019-08-25 18:30 120889168 Karlslunds IF HFK (P14) - Skyllbergs IK (P14) Karlslund Arena
2019-09-07 13:00 120889169 Karlslunds IF HFK (P14) - Hammarby IF (P14) Karlslund Arena
2019-09-12 19:00 120889170 Karlslunds IF HFK (P14) - IFK Norrköping FK (P14) Karlslund Arena
2019-09-21 15:00 120889171 Karlslunds IF HFK (P14) - IFK Haninge (P14) 7 - 1 Karlslund Arena
2019-09-28 10:30 120889173 Karlslunds IF HFK (P14) - Lillån FK (P14) Karlslund Arena
2019-09-29 10:00 120889174 Karlslunds IF HFK (P14) - IF Brommapojkarna (P14) Karlslund Arena
2019-10-12 14:30 120889172 Örebro (F03) - Dalsland FF (F03) Sköllervallen IP
2019-11-06 18:00 120889175 Örebro (P04) - Örebro (P04) Sörbyvallen Örebro Konstgräs