Spelprogram - Träningsmatcher Ungdomar Höst 2019

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås IF FF (P05) Alingsås IF FF(Föreningen)
Askims IK (P05) Askims IK(Föreningen) Svart/Röd, Svart, Röda
Athletic FC Göteborg (P05) Athletic FC Göteborg (Föreningen)
Azalea BK (P05) Azalea BK(Föreningen) Orange, Svart, Orange
Backatorp IF (P05) Backatorp IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Bergums IF (P03) Esad Alic 0707342817 Blå, Blå, Blåa
Björndammens BK (P04) Mattias Törnkvist 0702378828 Blå, Blå, Blå
BK Häcken (F04) BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
BK Häcken (P05) BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
BK Häcken (P06) BK Häcken(Föreningen) gul-svart randig, svart, svarta
Dalen/Krokslätts FF (P05) Dalen/Krokslätts FF(Föreningen) Gul/Blå, Blå, Gul
FC Rödeby (P05) FC Rödeby(Föreningen)
Fässbergs IF (P07) Fässbergs IF(Föreningen) Lila, Vit, Lila
GAIS (P07) GAIS(Föreningen) Grön/svart, Vit, Vit
Guldhedens IK (HJ) Guldhedens IK(Föreningen) Röd, Svart, vit
Hermansby IF (P03) Hermansby IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Hisingsbacka FC (P00) Hisingsbacka FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hovås Billdal IF (F03) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF (P03) Sebastian Myrin 0739024680 Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF (P04) Sebastian Myrin 0739024680 Vit, Vit, Vita
Hovås Billdal IF (P06) Hovås Billdal IF(Föreningen) Vit, Vit, Vita
IF Brommapojkarna (P05) IF Brommapojkarna(Föreningen) Röd/Svart, Svarta, Svarta
IF Böljan Falkenberg (P06) IF Böljan Falkenberg(Föreningen) blå, Blå, Vit
IF Elfsborg (P05) IF Elfsborg(Föreningen) Gul, Svart, Gul
IF Väster (P05) IF Väster(Föreningen) Orange, Svart, Orange
IFK Göteborg (F05) IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Göteborg (P03) IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Göteborg (P05) IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Göteborg (P06) IFK Göteborg(Föreningen) Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Stocksund (F05) Niclas Rodin 0708400400 Vit, Blå, Vit
IFK Örby (F05) IFK Örby(Föreningen) Blå/Vit, blå, Blå
IK Kongahälla (P04) IK Kongahälla(Föreningen) Röd, Vit, Röd
IK Sirius FK (P06) IK Sirius FK(Föreningen) Blå/Svart randig, Svart, Svart
IK Zenith (P00) IK Zenith(Föreningen) Grön, Vit, grön
Jonsereds IF (P05) Johan Wahlberg 0709481086 Gul/Svart, Blå, Gul/svart
Kareby IS /Kongahälla IK (P03) Kareby IS(Föreningen) Röd. (svart Kareby/Kode), Blå. (svart Kareby/Kode), Röda.(svart Kareby/Kode)
Kungsbacka IF (P05) Kungsbacka IF(Föreningen) Vit, Blå, Vita
Kärra Dragons FC (P07) Kärra Dragons FC(Föreningen)
Kärra KIF (P03) Samuel Castellon 0705472929 Gul, Blå, Gula
Kärra KIF (P05) Kärra KIF(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Laholms FK (P06) Laholms FK(Föreningen) Vit, svart, Vit
Landvetter IS (P06) Landvetter IS(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Lerkils IF (P03) Lerkils IF(Föreningen) Blå, Röd, Blå
Lerums IS (P05) Lerums IS(Föreningen) lila, vit, lila
Lundby IF (P04) Lundby IF(Föreningen) Grön, vit, gröna
Masthuggets BK (P06) Masthuggets BK(Föreningen) Röd, Blå, Röda/blå
Masthuggets BK (P07) Masthuggets BK(Föreningen) Röd, Blå, Röda/blå
Mossens BK (P06) Mossens BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Mölnlycke IF (P05) Mölnlycke IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Näsets SK (P04) Näsets SK(Föreningen) vinröda, Vita, Vinröda
Näsets SK (P07) Näsets SK(Föreningen) vinröda, Vita, Vinröda
Onsala BK (F03) Onsala BK(Föreningen) vit, blå, blå
Partille IF FK (P07) Partille IF FK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Qviding FIF (P03) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Qviding FIF (P05) Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Solängens BK (F06) Solängens BK(Föreningen) Vit, Vit, Vita
Sävedalens IF (P05) Sävedalens IF(Föreningen) Röd, Blå, Röda
Torslanda IK (P06) Torslanda IK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Utbynäs SK (P05) Utbynäs SK(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Vallens IF (P07) Vallens IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
VBR Star Viginia USA (F05) Niclas Rodin 0708400400 Vit, Blå, Vit
VBR Star Virginia USA (P03) Sebastian Myrin 0739024680 Vit, Vit, Vita
VBR Star Virginia USA (P04) Sebastian Myrin 0739024680 Vit, Vit, Vita
Västra Frölunda IF (P06) Västra Frölunda IF(Föreningen) Grön, vit (senior) grön(juniorer) , vit (senior) grön(juniorer)
Ytterby IS (P07) Ytterby IS(Föreningen) Röd/Vit, Blå, Röd
Älvsborg FF (F04) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF (F06) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF (P03) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF (P04) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvsborg FF (P05) Älvsborg FF(Föreningen) Blå/Svart, Svart, Svart
Älvängens IK (HJ) Älvängens IK(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Örgryte IS FF (P04) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Örgryte IS FF (P05) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Örgryte IS FF (P06) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Örgryte IS FF (P07) Örgryte IS FF(Föreningen) Röd, Blå, Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-07-10 20:00 060909002 Bergums IF (P03) - Kärra KIF (P03) Bergumsvallen Gräs
2019-07-12 16:00 060909006 IF Väster (P05) - Kungsbacka IF (P05) 7 - 2 Apelsinplan 1 Gräs
2019-07-12 17:00 060909007 Jonsereds IF (P05) - Alingsås IF FF (P05) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-07-13 17:15 060909001 Hovås Billdal IF (F03) - Onsala BK (F03) 3 - 1 Hovås Billdal Arena 1
2019-07-14 10:00 060909003 IFK Stocksund (F05) - VBR Star Viginia USA (F05) Hovåsvallen 1 Gräs
2019-07-14 11:00 060909004 Hovås Billdal IF (P04) - VBR Star Virginia USA (P04) 0 - 0 Hovås Billdal Arena 1
2019-07-14 12:00 060909005 Hovås Billdal IF (P03) - VBR Star Virginia USA (P03) Hovås Billdal Arena 1
2019-08-06 19:30 060909008 Älvängens IK (HJ) - Guldhedens IK (HJ) 4 - 1 Älvevi 2 Konstgräs
2019-08-11 15:00 060909012 Älvsborg FF (P03) - Älvsborg FF (P04) 0 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
2019-08-11 17:00 060909010 Hermansby IF (P03) - Kareby IS /Kongahälla IK (P03) 3 - 8 Kärnavallen 2 Konstgräs
2019-08-14 20:30 060909011 IK Kongahälla (P04) - Näsets SK (P04) 2 - 0 Kongevi 1 Konstgräs
2019-09-22 10:30 060909014 Torslanda IK (P06) - Landvetter IS (P06) Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-10-08 19:45 060909013 Hovås Billdal IF (P06) - IFK Göteborg (P06) Kobbegården 1 Konstgräs
2019-10-12 13:00 060909009 Athletic FC Göteborg (P05) - FC Rödeby (P05) 0 - 2 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2019-10-19 10:00 060909021 Storvorde Sejlflod Boldklub (P05) - Backatorp IF (P05) Heden 3 Konstgräs
2019-10-26 12:30 060909015 Qviding FIF (P03) - IFK Göteborg (P03) 6 - 2 Valhalla 1 Konstgräs
2019-10-26 14:30 060909023 IFK Göteborg (P06) - IK Sirius FK (P06) Kviberg 5 konstgräs
2019-10-27 10:00 060909016 Örgryte IS FF (P06) - IK Sirius FK (P06) Heden 3 Konstgräs
2019-10-30 19:15 060909024 Hovås Billdal IF (P03) - Qviding FIF (P03) 0 - 4 Ruddalen 1 Konstgräs
2019-11-09 10:15 060909034 IFK Göteborg (P06) - Laholms FK (P06) 8 - 0 Kviberg 5 konstgräs
2019-11-09 12:00 060909018 Qviding FIF (P05) - Sävedalens IF (P05) 2 - 4 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-09 12:00 060909027 Örgryte IS FF (P07) - Fässbergs IF (P07) Kobbegården 1 Konstgräs
2019-11-09 14:00 060909026 Örgryte IS FF (P07) - Partille IF FK (P07) Kobbegården 1 Konstgräs
2019-11-10 13:00 060909017 Mölnlycke IF (P05) - Dalen/Krokslätts FF (P05) 4 - 1 Djupedalsplan B Konstgräs
2019-11-10 13:00 060909033 Örgryte IS FF (P05) - Qviding FIF (P05) Hammarviken Arena
2019-11-10 13:00 060909035 IF Väster (P05) - Lerums IS (P05) Ruddalen 1 Konstgräs
2019-11-10 14:00 060909032 Mossens BK (P06) - Masthuggets BK (P06) 12 - 1 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-11-16 12:00 060909022 Qviding FIF (P05) - IF Väster (P05) 1 - 5 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-16 12:00 060909029 Örgryte IS FF (P07) - Näsets SK (P07) Hammarviken Arena
2019-11-16 13:00 060909036 Mölnlycke IF (P05) - Kärra KIF (P05) 4 - 5 Djupedalsplan B Konstgräs
2019-11-16 14:00 060909031 Örgryte IS FF (P07) - Kärra Dragons FC (P07) Hammarviken Arena
2019-11-17 17:30 060909039 Örgryte IS FF (P05) - Lerums IS (P05) Hammarviken Arena
2019-11-17 18:00 060909038 Qviding FIF (P03) - Lerkils IF (P03) 2 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
2019-11-23 12:00 060909020 Qviding FIF (P05) - IF Elfsborg (P05) Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-23 12:00 060909028 Örgryte IS FF (P07) - Masthuggets BK (P07) 3 - 6 Kobbegården 1 Konstgräs
2019-11-23 13:00 060909040 Mölnlycke IF (P05) - Sävedalens IF (P05) Djupedalsplan B Konstgräs
2019-11-23 14:00 060909019 Qviding FIF (P05) - IF Elfsborg (P05) Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-23 14:00 060909030 Örgryte IS FF (P07) - GAIS (P07) 7 - 1 Kobbegården 1 Konstgräs
2019-11-24 12:30 060909037 IFK Göteborg (P06) - IF Böljan Falkenberg (P06) Kviberg 5 konstgräs
2019-11-24 15:00 060909044 Jonsereds IF (P05) - Utbynäs SK (P05) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2019-11-24 18:30 060909042 Lundby IF (P04) - Björndammens BK (P04) 5 - 6 Bravida Arena
2019-11-30 10:30 060909047 Älvsborg FF (P05) - Azalea BK (P05) Hagenplan
2019-11-30 12:00 060909025 Qviding FIF (P05) - BK Häcken (P05) 0 - 3 Härlanda Park 1 Konstgräs
2019-11-30 13:00 060909041 Mölnlycke IF (P05) - Askims IK (P05) 2 - 1 Djupedalsplan B Konstgräs
2019-11-30 15:15 060909043 BK Häcken (F04) - Älvsborg FF (F04) Bravida Arena
2019-12-01 12:00 060909049 BK Häcken (P06) - Västra Frölunda IF (P06) 3 - 4 Slättadamm 2 konstgräs
2019-12-01 13:30 060909050 BK Häcken (P06) - Västra Frölunda IF (P06) 6 - 4 Slättadamm 2 konstgräs
2019-12-02 18:30 060909052 IFK Göteborg (P06) - Telemark Idrettskole 7 - 3 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-02 20:00 060909046 Utbynäs SK (P05) - Jonsereds IF (P05) 1 - 8 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-12-02 20:30 060909051 IFK Göteborg (P05) - Telemark Idrettskole 10 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-07 13:00 060909045 Hisingsbacka FC (P00) - IK Zenith (P00) Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-12-07 15:00 060909056 IFK Göteborg (F05) - IFK Örby (F05) Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2019-12-08 12:00 060909053 BK Häcken (P06) - Örgryte IS FF (P06) Slättadamm 2 konstgräs
2019-12-08 13:30 060909054 BK Häcken (P06) - Örgryte IS FF (P06) Slättadamm 2 konstgräs
2019-12-08 13:30 060909055 IF Väster (P05) - Mölnlycke IF (P05) Ruddalen 1 Konstgräs
2019-12-10 18:30 060909048 Ytterby IS (P07) - Vallens IF (P07) Ytterns IP 3 konstgräs