Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Matcher 2019-06-15
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan
16:00 IK Brage - Trelleborgs FF 2 - 0 Domnarvsvallen
16:00 IK Frej Täby - Dalkurd 1 - 3 Vikingavallen/Täby IP 1
16:00 Varbergs BoIS FC - Norrby IF 3 - 2 Påskbergsvallen A
16:00 Östers IF - IF Brommapojkarna 2 - 2 Myresjöhus Arena 1
18:00 Degerfors IF - Västerås SK FK 3 - 2 Stora Valla
Div 1 Norra, herrar
14:00 Rynninge IK - Nyköpings BIS 6 - 4 Grenadjärvallen
16:00 Carlstad United BK - Team TG FF 1 - 1 Tingvalla IP
16:00 Karlslunds IF HFK - Sollentuna FF 2 - 1 Karlslund Arena
17:00 Gefle IF FF - Sandvikens IF 0 - 1 Gavlevallen
Div 1 Södra, herrar
14:00 Lunds BK - Lindome GIF 1 - 1 Klostergårdens IP, centrumplan
15:00 Landskrona BoIS - Skövde AIK 0 - 0 Landskrona IP A-plan
16:00 Assyriska Turabdin IK - Kristianstad FC 0 - 0 Rosenlunds IP 1
16:00 FC Trollhättan - Eskilsminne IF 3 - 2 Edsborgs IP A-plan
16:00 Torns IF - Ljungskile SK 1 - 3 Tornvallen, Stångby A-plan
16:00 Tvååkers IF - Oskarshamns AIK 1 - 1 Övrevi A
16:00 Åtvidabergs FF - IK Oddevold 3 - 1 Kopparvallen
Div 2 Norrland, herrar
14:00 Anundsjö IF - Täfteå IK 1 - 3 Olympia
14:00 Gottne IF - Sandviks IK 3 - 2 Haraldsängen 1
14:00 IFK Umeå - IFK Timrå 1 - 1 Vildmannavallen IP
14:00 Kramfors-Alliansen - IFK Luleå 1 - 2 Kramfors IP A-plan
16:00 Umeå FC Akademi - Skellefteå FF 2 - 0 Nolia 1
16:00 Ytterhogdals IK - IFK Östersund 3 - 1 Svedjevallen
Div 2 Norra Svealand, herrar
14:00 Enköpings SK FK - Hudiksvalls Förenade FF 0 - 2 Enavallen A-plan
14:00 Karlbergs BK - IFK Mora FK 1 - 2 Stadshagens IP 1
16:00 Gamla Upsala SK - IFK Lidingö FK 2 - 0 Gamlis IP
16:00 Kungsängens IF - Sundbybergs IK 2 - 2 Kungsängens IP 1
16:00 Täby FK - IFK Stocksund 3 - 1 Tibblevallen (Täby SC 1)
Div 2 Södra Svealand, herrar
13:00 Newroz FC - Assyriska IF i Norrköping 1 - 3 Sätra IP 1
14:00 FC Stockholm Internazionale - Enskede IK 3 - 0 Kristinebergs IP 1
16:30 Tyresö FF - Huddinge IF 3 - 0 Tyresövallen 1
Div 2 Norra Götaland, herrar
14:00 Vårgårda IK - Grebbestads IF 2 - 3 Tånga Hed A-plan
15:00 Nordvärmland FF - Sävedalens IF 1 - 1 Lillängen
16:00 IFK Uddevalla - IK Gauthiod 1 - 4 Kamratgården
16:00 IFK Åmål - Vänersborgs FK 3 - 4 Örnäsvallens IP
16:00 Stenungsunds IF - Torslanda IK 3 - 2 Wosabplan
16:00 Vänersborgs IF - Örebro Syrianska IF 0 - 4 Vänersvallen Nord Konstgräs
Div 2 Östra Götaland, herrar
14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Nässjö FF 1 - 1 Linneryds IP
14:00 IFK Berga - Råslätts SK 5 - 0 Bergavik IP 1
14:00 IFK Hässleholm - IFÖ Bromölla IF 1 - 3 Österås IP A-plan
14:00 Österlen FF - Asarums IF FK 1 - 3 Skillinge IP
15:00 Dalstorps IF - FK Karlskrona 0 - 1 Dalshov Konstgräs
15:00 Räppe GOIF - Husqvarna FF 1 - 0 Räppevallen
Div 2 Västra Götaland, herrar
12:30 Qviding FIF - IS Halmia 5 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
13:30 Vinbergs IF - Eslövs BK 0 - 1 Vinåvallen A
14:00 BK Olympic - Assyriska BK 2 - 0 Lindängens IP, Malmö A-plan
14:00 Onsala BK - FC Rosengård 1917 2 - 1 Rydets IP A
16:00 KSF Prespa Birlik - Ullareds IK 1 - 2 Heleneholms IP Huvudarena
16:00 Ängelholms FF - Stafsinge IF 8 - 0 Ängelholms IP A-plan
Div 3 Norra Norrland, herrar
14:00 Kiruna FF - Harads IF 2 - 2 Lombia IP
15:00 Gimonäs Umeå IF - Ohtana/Aapua FF 6 - 1 Umeå Energi Arena SOL
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00 Alsens IF - IF Älgarna 0 - 2 Bleckåsvallen IP
14:00 Iggesunds IK - Frösö IF 1 - 1 Movallen
14:00 Söderhamns FF - Sollefteå GIF FF 2 - 1 Helsingehus Arena
16:00 Härnösands FF - Svartviks IF 3 - 3 Högslättens IP
Div 3 Södra Norrland, herrar
14:00 Torsåkers IF - Slätta SK 2 - 2 Torsåkers IP
15:00 Bollnäs GIF FF - Forssa BK 1 - 0 Sävstaås IP
15:00 Fagersta Södra IK - Rengsjö SK 4 - 3 Onsjövallen
Div 3 Norra Svealand, herrar
11:00 IFK Uppsala - IFK Österåker FK 1 - 2 Österängens IP
13:00 Brottby SK - BKV Norrtälje 3 - 3 Össeby IP Konstgräs
14:00 Vallentuna BK - Märsta IK 2 - 1 Vallentuna IP 1
15:00 Fanna BK - Värtans IK 3 - 1 Fanna IP B-plan
Div 3 Södra Svealand, herrar
13:00 Trosa-Vagnhärad SK - Hanvikens SK 3 - 5 Häradsvallen KG
14:00 Tullinge Triangel Pojkar FK - Västerhaninge IF 2 - 2 Brantbrinks IP 2
14:00 Ängby IF - IFK Eskilstuna 2 - 2 Ängby IP 1
Div 3 Västra Svealand, herrar
13:00 FBK Karlstad - IFK Ölme 4 - 6 Örsholmens IP
13:00 Kungsör BK - IFK Sunne 4 - 1 Runevallen
14:00 Nora BK - Adolfsbergs IK 1 - 6 Norvalla
Div 3 Nordöstra Götaland, herrar
13:00 Tranås FF - IK Sleipner 0 - 1 Bredstorps IP - Konstgräs
14:00 Eneby BK - Smedby AIS 1 - 0 MAXIvallen
14:00 Högsby IK - Lindö FF 0 - 1 Frövi IP 1
15:00 Mjölby AI FF - Tenhults IF 1 - 0 Vifolkavallen A
16:00 Vimmerby IF - Torstorps IF 0 - 1 Arena Ceosvallen
Div 3 Nordvästra Götaland, herrar
12:00 Angered BK - Dalen/Krokslätts FF 2 - 1 Hjällbovallen 1 Gräs
14:00 Gårda BK - Västra Frölunda IF 0 - 3 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
14:00 Jonsereds IF - Hisingsbacka FC 4 - 1 Jonsereds IP 1 Gräs
15:00 IK Kongahälla - Lerkils IF 3 - 0 Kongevi 1 Konstgräs
Div 3 Mellersta Götaland, herrar
13:00 Främmestads IK - Skoftebyns IF 3 - 1 Bergevi IP A-plan
14:00 Alingsås IF FF - Trollhättans BoIS 0 - 1 Mjörnvallen, A-plan
Div 3 Sydöstra Götaland, herrar
12:00 Nybro IF - Saxemara IF 1 - 1 Victoriavallen
13:30 Växjö Norra IF - Sölvesborgs GoIF 2 - 1 Åbo Idrottsplats
14:00 Pukebergs BK - IFK Grimslöv 3 - 2 Pukevallen
15:00 FK Karlshamn United - Hörvikens IF 2 - 1 Marieborg
15:00 IFK Karlshamn - Lindsdals IF 2 - 2 Vägga IP 1
Div 3 Sydvästra Götaland, herrar
14:00 Anderstorps IF - Höganäs BK 3 - 1 Idrottsparken
14:00 Gnosjö IF - IFK Fjärås 2 - 0 Töllshov
14:00 Skene IF - Högaborgs BK 1 - 1 Vävarevallen A-plan
15:00 Markaryds IF - Älmhults IF 2 - 1 Skärsjövallen
15:00 Råå IF - Varbergs GIF FK 1 - 2 Råå IP A-plan
Div 3 Södra Götaland, herrar
13:00 FBK Balkan - IF Limhamn Bunkeflo 2 - 3 Rosengård, Tävlingsarena
15:00 IF Lödde - Södra Sandby IF 5 - 0 Tolvans IP A-plan
Elitettan
14:00 IFK Kalmar - Sundsvalls DFF 4 - 0 Gröndals IP
15:00 Mallbackens IF Sunne - IK Uppsala Fotboll 0 - 3 Strandvallen, Mallbacken
Div 1 Norrland, damer
12:00 Sunnanå SK - IFK Östersund 3 - 1 Electrolux Home Arena
13:00 Härnösands SK - Infjärdens SK 1 - 0 Högslättens IP
Div 1 Norra Svealand, damer
13:00 Gustafs GoIF - Västerås BK 30 0 - 6 Morbyvallen
14:00 Bele Barkarby FF - Ljusdals IF 2 - 1 Veddestavallen 1
14:00 Hille IF - Gamla Upsala SK 0 - 6 Hille IP
14:30 Bollstanäs SK - Gefle IF FF 2 - 0 Bollstanäs IP 1
15:00 Sollentuna FK - Enköpings SK UK 2 - 0 Norrvikens IP 1
Div 1 Södra Svealand, damer
12:00 Älvsjö AIK FF - P18 IK 6 - 0 Älvsjö IP 1
14:00 Enskede IK - Triangelns IK 2 - 0 Enskede IP 1
14:00 Södersnäckornas BK - Sätra SK 4 - 2 Hammarby IP 1
14:00 Tyresö FF - Täby FK 2 - 2 Tyresövallen 1
14:00 Örebro SK Söder - Hässelby SK FF 1 - 3 Grönpepparparkens IP A
Div 1 Mellersta Götaland, damer
13:00 IFK Norrköping FK - Onsala BK 3 - 1 Östgötaporten
13:00 Valinge-Derome DFF - Jitex Mölndal BK 1 - 5 Valinge IP
14:00 Sjömarkens IF - Nittorps IK 2 - 0 Idrottsgården A-plan
Div 1 Norra Götaland, damer
14:00 Rävåsens IK Karlskoga - Hertzöga BK 5 - 0 Kilsta IP A-plan
15:00 IK Friscopojkarna - Göteborgs DFF 3 - 2 Katebovallen A
Div 1 Södra Götaland, damer
12:00 Hittarps IK - IF Böljan Falkenberg 1 - 3 Laröds IP A-plan
14:00 Ifö Bromölla IF - Växjö DFF Akademi 2 - 0 Strandängens IP A-plan
14:00 Karlskrona FF - Dösjöbro IF 0 - 3 Hästö IP 1
P19 Allsvenskan Södra - vår
13:00 Örgryte IS FF - BK Häcken 5 - 3 ÖIS-gården 1 Gräs
P19 Allsvenskan Norra - vår
13:00 Assyriska FF - Örebro SK FK 0 - 9 Södertälje Fotbollsarena
13:00 IK Sirius FK - Täby FK 2 - 1 Lötens IP Konstgräs
14:00 AIK - IF Brommapojkarna 2 - 2 Skytteholms IP 1
14:00 FC Djursholm - IFK Lidingö FK 3 - 0 Djursholms IP 1
15:00 GIF Sundsvall - Djurgården 1 - 4 NP3 Arena
16:00 IFK Norrköping FK - Vasalunds IF 2 - 1 Östgötaporten
P19 Div.1 - Region 5
15:00 Vaksala SK - FC Gute 0 - 1 Årsta IP 1
16:30 Hammarby TFF - Sundbybergs IK 1 - 3 Hammarby IP 1
17:00 Akropolis IF - Bele Barkarby FF 4 - 4 Bromstens IP 1
P19 Div.1 - Region 4
12:00 Karlslunds IF HFK - Boo FF 1 - 2 Karlslund Arena
13:00 Carlstad United BK - Syrianska FC 1 - 3 Klasmossen IP Konstgräs
13:30 Huddinge IF - Degerfors IF 0 - 4 Källbrinks IP 3
P19 Div.1 - Region 2
13:00 Utsiktens BK - Sävedalens IF 1 - 4 Ruddalen 1 Konstgräs
14:00 GAIS - Torslanda IK 2 - 0 Gaisgården 2 Konstgräs 1
14:00 IK Oddevold - Skövde AIK 1 - 1 Thordengården
P19 Div.1 - Region 1
13:00 Eskilsminne IF - Varbergs BoIS FC 2 - 1 Västergårds IP 5, huvudplan
P17 Allsvenskan Södra - vår
12:00 IK Oddevold - IFK Norrköping FK 0 - 3 Thordengården
P17 Allsvenskan Norra - vår
16:45 AIK FF - GIF Sundsvall 6 - 1 Skytteholms IP 1
P17 Div.1 - Region 4
17:30 Västerås SK FK - Nyköpings BIS 5 - 2 Solid Park Arena
P17 Div.1 - Region 3
14:00 Jönköpings Södra IF - Östers IF 0 - 1 Jordbrovallen
14:00 Växjö Norra IF - Nässjö FF 0 - 2 Fagrabäck Konstgräs
15:00 Hovshaga AIF - Oskarshamns AIK 7 - 0 Hagavallen, konstgräs
P17 Div.1 - Region 2
13:00 Norrby IF - Stenkullen GoIK 3 - 3 Ramnavallen konstgräs
P16 Nationell Grupp 1
12:00 Hässleholms IF - Östers IF 5 - 2 Österås IP C-plan
13:00 Husie IF - FK Karlskrona 1 - 2 Husiegårds IP A-plan
P16 Nationell Grupp 2
11:30 GAIS - Örgryte IS FF 0 - 7 Gaisgården 2 Konstgräs 1
14:00 Kinna IF - Vinbergs IF 7 - 3 Viskavallen A
P16 Nationell Grupp 3
12:00 Skoftebyns IF - BK Häcken 3 - 7 Nysätra IP
14:00 Degerfors IF - IF Elfsborg 0 - 2 Stora Valla
16:15 IK Zenith - Skultorps IF 4 - 0 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
P16 Nationell Grupp 4
13:00 Örebro SK FK - IFK Nyköping 9 - 3 Behrn Arena
16:30 IFK Haninge - Hammarby IF FF 1 - 10 Torvalla IP 1
18:30 IFK Norrköping FK - Karlslunds IF HFK 8 - 0 Östgötaporten
P16 Nationell Grupp 5
12:30 FC Gute - Vasalunds IF 0 - 8 Säve konstgräs
14:00 Djurgårdens IF FF - Nacka United FF 2 - 2 Hjorthagens IP 1
P16 Nationell Grupp 6
11:00 Gefle IF FF - Sandvikens IF 3 - 1 Gavlevallen
11:15 AIK FF - IK Sirius FK 6 - 0 Skytteholms IP 1
14:10 Dalkurd FF - Bollstanäs SK 0 - 2 Sävja IP Konstgräs
P16 Nationell Grupp 7
13:45 IFK Östersund Ungdom - Östersunds FK 2 - 0 Jämtkraft Arena
SM F17 Norra Norrland
13:00 Arnäs IF/Björna IF - Lira BK 6 - 1 HumanResurs Arena A 11
14:00 Piteå IF FF/Munksund Skuthamns SK - Sunderby SK 1 - 3 Idrottsparken, Munksund
SM F17 Mellersta Norrland
15:00 Själevads IK/BK Örnen - Ås IF 6 - 0 Själevads IP A-Plan
SM F17 Norra Svealand
18:40 IK Uppsala Fotboll - Sandvikens IF 2 - 0 Österängens IP
SM F17 Södra Svealand
11:00 Hammarby IF FF (1) - AIK FF 4 - 2 Hammarby IP 1
16:00 Älvsjö AIK FF - Linköping Kenty DFF 3 - 1 Älvsjö IP 1
SM F17 Södra Götaland
12:00 Furulunds IK - FC Rosengård 1 - 4 Ljungvalla IP A-plan