Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Landskamper 2019-06-20
Tid Match Resultat Anläggning
Dam VM Grupp F
21:00 Sverige - USA 0 - 2 Stade Océane
21:00 Thailand - Chile 0 - 2 Roazhon Park

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2019-06-20
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra, herrar
18:00 Sollentuna FF - Umeå FC 3 - 2 Sollentunavallen 1
19:00 BK Forward - Karlslunds IF HFK 2 - 0 Trängens IP
Div 1 Södra, herrar
18:00 Oskarshamns AIK - Lindome GIF 4 - 0 Arena Oskarshamn
19:00 Ljungskile SK - Lunds BK 3 - 2 Skarsjövallen
19:00 Skövde AIK - Åtvidabergs FF 4 - 0 Södermalms IP
19:00 Tvååkers IF - FC Trollhättan 1 - 2 Övrevi A
19:00 Utsiktens BK - Assyriska Turabdin IK 2 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
Div 2 Norrland, herrar
19:00 Friska Viljor FC - Umeå FC Akademi 3 - 2 Skyttis IP
19:00 IFK Luleå - Piteå IF FF 4 - 0 Skogsvallen
Div 2 Södra Svealand, herrar
19:00 Arameisk-Syrianska IF - Newroz FC 2 - 2 Brunna IP 1
Div 2 Norra Götaland, herrar
19:00 Grebbestads IF - Vänersborgs IF 0 - 0 Siljevi 1 11-manna
19:00 Sävedalens IF - Lidköpings FK 8 - 2 Vallhamra 1 Gräs
19:30 IFK Åmål - IFK Uddevalla 1 - 1 Örnäsvallens IP
Div 2 Östra Götaland, herrar
19:00 Asarums IF FK - Dalstorps IF 1 - 0 Asarums IP A-plan
19:00 Råslätts SK - Räppe GOIF 0 - 4 Råslätts IP
Div 2 Västra Götaland, herrar
19:00 Eslövs BK - Ängelholms FF 0 - 2 Ekevalla IP, Eslöv A-plan
19:00 FC Rosengård 1917 - Assyriska BK 3 - 2 Rosengårds IP Huvudarenan
19:00 Hittarps IK - KSF Prespa Birlik 1 - 1 Laröds IP A-plan
19:00 Stafsinge IF - IFK Malmö FK 2 - 2 Stafsinge IP 1
19:45 Ullareds IK - Onsala BK 4 - 3 Hedevi 1
Div 3 Norra Norrland, herrar
19:00 IFK Holmsund - Gimonäs Umeå IF 6 - 1 Kamratvallen
19:00 Ohtana/Aapua FF - Kiruna FF 1 - 0 Skolvallen
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
19:00 Ope IF - Alsens IF 0 - 2 Torvallens IP
19:30 Lucksta IF - Iggesunds IK 0 - 4 Sörforsvallen
Div 3 Södra Norrland, herrar
19:30 Forssa BK - Sala FF 0 - 0 Sportfältets konstgräs
19:30 Heby AIF - Avesta AIK 4 - 2 Tegelvallen Konstgräs
19:30 Rengsjö SK - Strömsbergs IF 4 - 3 Rengsjö IP
19:30 Slätta SK - Bollnäs GIF FF 0 - 2 Slätta IP
Div 3 Norra Svealand, herrar
19:00 Syrianska IF Kerburan - Fanna BK 1 - 3 Wenströmska IP
Div 3 Södra Svealand, herrar
19:00 Enhörna IF - Syrianska Eskilstuna IF 1 - 0 Friluftsgården, Enhörna
19:00 Västerhaninge IF - FoC Farsta FF 2 - 2 Hanvedens IP 1
Div 3 Västra Svealand, herrar
19:00 IFK Ölme - IFK Kumla 2 - 2 Ölme IP A-plan
Div 3 Nordöstra Götaland, herrar
19:00 Torstorps IF - IK Tord 0 - 1 Atlaslunden
Div 3 Nordvästra Götaland, herrar
19:00 Hisingsbacka FC - Hestrafors IF 1 - 0 Backavallen 1 Konstgräs
Div 3 Mellersta Götaland, herrar
19:00 Ardala GoIF - Melleruds IF 3 - 2 Ardala IP A
19:00 Trollhättans BoIS - Gerdskens BK 3 - 2 Torsbovallen A-plan
19:30 Tidaholms GoIF - Främmestads IK 2 - 0 Ulvesborg A-plan
Div 3 Sydöstra Götaland, herrar
19:00 Hörvikens IF - IFK Karlshamn 0 - 1 Gröna Vallen A-plan
19:00 Lindsdals IF - Glömminge-Algutsrums IF 4 - 0 Lindsdals IP
Div 3 Sydvästra Götaland, herrar
19:00 IFK Fjärås - Skene IF 3 - 0 Ögärdets IP A
19:00 Varbergs GIF FK - Laholms FK 3 - 0 Påskbergsvallen A
19:30 Högaborgs BK - Anderstorps IF 2 - 3 Harlyckans IP 1
Div 3 Södra Götaland, herrar
18:30 BK Flagg - GIF Nike 0 - 1 Dalhems IP A-plan
19:00 FC Trelleborg - IF Lödde 1 - 3 Ymorvallen A-plan
19:00 Malmö City FC - Kulladals FF 2 - 1 Kirsebergs IP, konstgräs
Elitettan
19:00 Sundsvalls DFF - Umeå IK FF 0 - 3 NP3 Arena
19:30 AIK - Mallbackens IF Sunne 6 - 0 Skytteholms IP 1
19:30 Assi IF - Morön BK 3 - 1 Billerud Korsnäs Arena
Div 1 Norra Svealand, damer
19:00 Gamla Upsala SK - Bollstanäs SK 4 - 3 Gamlis IP
19:30 Ljusdals IF - Hille IF 4 - 0 Erik Hamréns plan
Div 1 Mellersta Götaland, damer
19:00 Mariebo IK - Vimmerby IF 8 - 1 Stadsparksvallen
19:00 Nittorps IK - Valinge-Derome DFF 2 - 2 Åsavallen A
19:00 Onsala BK - Sjömarkens IF 4 - 2 Rydets IP A
19:15 IFK Örby - Husqvarna FF 1 - 1 Örby IP A
Div 1 Norra Götaland, damer
19:30 IK Gauthiod - Qviding FIF 0 - 1 Lunnevi IP A-plan
Div 1 Södra Götaland, damer
19:00 Växjö DFF Akademi - Hittarps IK 1 - 2 Värendsvallen
19:15 Dösjöbro IF - Eskilsminne IF 1 - 1 Dösjöbro IP A-plan
P19 Allsvenskan Södra - vår
18:00 Halmstads BK - Örgryte IS FF 6 - 0 Halmstad Arena P2
18:00 IF Elfsborg - Kalmar FF 1 - 1 Borås Arena
19:00 Mjällby AIF - Ängelholms FF 2 - 1 Strandvallen A-plan
P19 Allsvenskan Norra - vår
13:00 AIK - FC Djursholm 4 - 3 Skytteholms IP 1
14:00 Hammarby IF FF - IFK Norrköping FK 0 - 0 Hammarby IP 1
18:00 Täby FK - GIF Sundsvall 2 - 2 Tibblevallen (Täby SC 1)
19:00 Djurgården - Gefle IF FF 4 - 0 Kaknäs 2
P19 Div.1 - Region 4
19:30 Huddinge IF - Syrianska FC 7 - 0 Källbrinks IP 1
P17 Allsvenskan Södra - vår
17:00 Halmstads BK - Örgryte IS FF 3 - 2 Halmstad Arena P3
18:00 Örebro SK FK - IK Oddevold 3 - 1 Behrn Arena
P17 Allsvenskan Norra - vår
14:00 FC Djursholm - IK Sirius FK 2 - 3 Djursholms IP 2
16:00 IF Brommapojkarna - Skiljebo SK 2 - 1 Grimsta IP 1
16:00 Vasalunds IF - Älvsjö AIK FF 4 - 3 Skytteholms IP 1
P17 Div.1 - Region 3
18:30 Husqvarna FF - Jönköpings Södra IF 0 - 1 Zinkensdamm - Konstgräs
19:00 IFK Värnamo - Växjö Norra IF 7 - 2 Finnvedsvallen
P17 Div.1 - Region 1
19:00 Kristianstad FC - Landskrona BoIS 3 - 3 Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
P16 Nationell Grupp 1
15:00 Mjällby AIF - Malmö FF 1 - 6 Strandvallen
17:00 Kalmar FF - Trelleborgs FF 1 - 3 Gasten IP
19:00 FK Karlskrona - Hässleholms IF 4 - 2 Västra Mark IP
P16 Nationell Grupp 2
18:30 Örgryte IS FF - Landskrona BoIS 3 - 2 Hammarviken Arena
P16 Nationell Grupp 3
19:30 IK Zenith - IFK Göteborg 2 - 0 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
P16 Nationell Grupp 5
19:30 IF Brommapojkarna - Västerås SK FK 2 - 1 Grimsta IP 2
P16 Nationell Grupp 6
19:10 IK Sirius FK - Gefle IF FF 3 - 0 Lötens IP Konstgräs
SM F17 Norra Svealand
18:10 IK Uppsala Fotboll - Sunnersta AIF 4 - 2 Ärentunaskolans Konstgräs
Träningsmatcher Elit, herr
12:00 IK Sirius FK - Djurgården Studenternas IP 1
13:30 IF Elfsborg - Örebro SK 2 - 1 Brahevallen - Visingsö
14:00 Malmö FF - Sönderjyske Stadion
16:00 Helsingborgs IF - IFK Göteborg Österås IP A-plan
17:30 Östersunds FK - GIF Sundsvall Jämtkraft Arena