Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Matcher 2019-06-23
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan
15:00 Jönköpings Södra IF - Trelleborgs FF 2 - 0 Stadsparksvallen
15:00 Mjällby AIF - IK Brage 1 - 2 Strandvallen A-plan
17:30 Halmstad - IK Frej Täby 4 - 1 Örjans Vall
17:30 IF Brommapojkarna - Örgryte IS FF 0 - 0 Grimsta IP 1
Div 1 Norra, herrar
12:00 Bodens BK FF - Rynninge IK 5 - 2 Boden Arena
15:00 Akropolis IF - Gefle IF FF 3 - 0 Spånga IP 1
15:00 Team TG FF - FC Linköping City 2 - 2 Umeå Energi Arena SOL
16:00 Nyköpings BIS - Carlstad United BK 2 - 1 Rosvalla IP KG A
17:00 Sandvikens IF - Karlstad BK 1 - 2 Jernvallen
17:00 Vasalunds IF - IF Sylvia 5 - 1 Skytteholms IP 1
Div 2 Norrland, herrar
15:00 Skellefteå FF - IFK Timrå 0 - 0 Electrolux Home Arena
15:00 Täfteå IK - Ytterhogdals IK 2 - 5 Täfteborg
Div 2 Norra Svealand, herrar
14:00 Sundbybergs IK - Kvarnsvedens IK 0 - 1 Sundbybergs IP 1
15:00 IFK Stocksund - Karlbergs BK 2 - 0 Danderyd Arena 1
16:00 Hudiksvalls Förenade FF - Täby FK 0 - 1 Glysis Sparbanken Arena
16:00 IFK Mora FK - Gamla Upsala SK 1 - 4 Prästholmens IP
16:30 FC Gute - Enköpings SK FK 1 - 0 Gutavallen
18:00 IFK Lidingö FK - Kungsängens IF 1 - 2 Lidingövallen 2
Div 2 Södra Svealand, herrar
15:00 Tyresö FF - IFK Haninge 2 - 0 Tyresövallen 1
16:00 Assyriska IF i Norrköping - Motala AIF FK 2 - 2 Mamre IP
19:00 AFK Linköping - Assyriska FF 3 - 5 Linköping Arena
Div 2 Östra Götaland, herrar
16:00 Nässjö FF - Österlen FF 1 - 4 Skogsvallen
Div 2 Västra Götaland, herrar
12:00 Qviding FIF - BK Olympic 2 - 3 Valhalla 1 Konstgräs
Div 3 Södra Svealand, herrar
13:00 Eskilstuna City FK - Tullinge Triangel Pojkar FK 4 - 1 Tunavallen
Div 3 Nordöstra Götaland, herrar
16:00 Skärblacka IF - Tranås FF 0 - 2 Skärblacka IP
Div 3 Södra Götaland, herrar
16:00 IF Limhamn Bunkeflo - IFK Trelleborg FK 1 - 1 Brovallen, Bunkeflostrand huvudarenan
Elitettan
13:00 Asarums IF FK - IF Brommapojkarna 3 - 1 Asarums IP
15:00 IK Uppsala Fotboll - IFK Kalmar 2 - 1 Lötens IP Konstgräs
15:00 Lidköpings FK - Borgeby FK 4 - 3 Framnäs IP A-plan
Div 1 Norrland, damer
12:00 Notvikens IK DFF - IF Team Hudik 7 - 2 Tunavallen, Luleå
15:00 Domsjö IF - Härnösands SK 2 - 5 Domsjö IP
15:00 IFK Östersund - Umedalens IF 2 - 2 Jämtkraft Arena
15:00 Infjärdens SK - Team TG FF 9 - 4 IVAB Arena
15:00 Luleå SK - Själevads IK 2 - 4 Åkevallen
16:00 Selånger FK - Sunnanå SK 0 - 6 Selånger IP
Div 1 Norra Svealand, damer
14:00 Enköpings SK UK - Sandvikens IF 0 - 8 Enavallen A-plan
17:00 Gefle IF FF - Gustafs GoIF 8 - 1 Gavlevallen
Div 1 Södra Svealand, damer
11:30 Hässelby SK FF - Södersnäckornas BK 1 - 1 Grimsta IP 1
14:30 P18 IK - Tyresö FF 2 - 3 Visborgsvallen A plan
15:00 Täby FK - Örebro SK Söder 0 - 2 Tibblevallen (Täby SC 1)
18:00 Triangelns IK - FC Djursholm 2 - 1 Tunavallen
Div 1 Norra Götaland, damer
15:00 Hertzöga BK - Orust FC 1 - 0 Ilanda IP A-plan
15:30 Göteborgs DFF - Rävåsens IK Karlskoga 0 - 2 Valhalla 1 Konstgräs
Div 1 Södra Götaland, damer
14:00 Trelleborgs FF - IS Halmia 0 - 2 Vångavallen, Trelleborg A-plan
15:00 IF Böljan Falkenberg - Hammenhögs IF 1 - 0 Falcon Alkoholfri Arena
P19 Div.1 - Region 5
16:00 Sundbybergs IK - Sandvikens IF 2 - 0 Sundbybergs IP 2
P19 Div.1 - Region 4
13:00 Athletic FC Eskilstuna - Huddinge IF 2 - 2 Ekängens IP
13:00 Syrianska FC - BK Forward 0 - 2 Östertälje IP
15:00 FBK Karlstad - Boo FF 0 - 2 Örsholmens IP
16:00 Enskede IK - Carlstad United BK 2 - 1 Enskede IP 2
P19 Div.1 - Region 2
14:15 Qviding FIF - GAIS 3 - 2 Härlanda Park 1 Konstgräs
15:30 Vänersborgs FK - Vänersborgs IF 3 - 2 Vänersvallen Syd Konstgräs
P19 Div.1 - Region 1
13:00 Eskilsminne IF - Falkenbergs FF 4 - 2 Västergårds IP 5, huvudplan
15:00 IFK Hässleholm - Varbergs BoIS FC 2 - 5 Österås IP B-plan
17:00 Bjärreds IF - IF Limhamn Bunkeflo 4 - 4 Borgeby IP A-plan
P17 Allsvenskan Södra - vår
14:00 Kalmar FF - Degerfors IF 8 - 1 Gasten IP
P17 Div.1 - Region 6 (Norr)
12:00 Tegs SK Fotboll - Gimonäs Umeå IF 5 - 1 Tegstunets IP
P17 Div.1 - Region 6 (Söder)
15:00 Friska Viljor FC - Kubikenborgs IF 1 - 0 Skyttis IP
15:00 IF Älgarna - Sollefteå GIF FF 1 - 2 Ängevallen
18:00 GIF Sundsvall U16 - IFK Östersund Ungdom U 17 0 - 3 NP3 Arena
P17 Div.1 - Region 5
13:00 IK Brage - IF Stockholms Fotbollsakademi 2 - 4 Kvarnsvedens IP
13:00 Sollentuna FK - Forssa BK 2 - 0 Edsbergs Sportfält 3
13:30 Roslagsbro IF - Sandvikens IF 7 - 1 Vårlyckan 2
14:00 Gefle IF FF - Täby FK 6 - 2 Gavlevallen
16:30 FC Gute - Dalkurd FF 4 - 3 Säve konstgräs
P17 Div.1 - Region 4
15:00 IFK Kumla - Assyriska FF 6 - 3 Kumla IP
15:30 Athletic FC Eskilstuna - Huddinge IF 3 - 2 Skogsängens IP
15:30 IFK Haninge - Tullinge Triangel Pojkar FK 1 - 3 Torvalla IP 1
15:30 Syrianska FC - BK Forward 0 - 10 Östertälje IP
16:00 Nyköpings BIS - IK Franke 1 - 3 Rosvalla IP A
17:30 Tyresö FF - Karlstads BK 1 - 2 Tyresövallen 1
P17 Div.1 - Region 3
16:00 Oskarshamns AIK - FC Linköping City 0 - 11 Ernemar IP - Konstgräs
17:00 Nässjö FF - Åtvidabergs FF 5 - 0 Skogsvallen
P17 Div.1 - Region 2
13:00 IFK Mariestad - Utbynäs SK 3 - 4 Vänershofs IP A
18:00 Skoftebyns IF - GAIS 0 - 3 Nysätra IP
P17 Div.1 - Region 1
14:00 Varbergs BoIS FC - IF Limhamn Bunkeflo 3 - 0 Håstens IP A
14:00 Varbergs GIF FK - Ängelholms FF 2 - 3 Påskbergsvallen A
15:00 FK Karlskrona - IFK Fjärås 1 - 1 Västra Mark IP
P16 Nationell Grupp 1
13:00 Ystads IF FF - Husie IF 1 - 4 Sandskogens IP A-plan
P16 Nationell Grupp 2
14:00 Kinna IF - Ängelholms FF 2 - 0 Viskavallen A
14:00 Lunds BK - Qviding FIF 1 - 3 Klostergårdens IP plan 8
P16 Nationell Grupp 3
14:00 Jönköpings Södra IF - Skultorps IF 1 - 2 Jordbrovallen
14:00 Karlstads BK - Degerfors IF 3 - 2 Våxnäs IP
P16 Nationell Grupp 4
13:00 FC Linköping City - BK Forward 2 - 0 Stångebro sportfält A
13:00 Hammarby IF FF - IFK Norrköping FK 2 - 2 Hammarby IP 1
P16 Nationell Grupp 5
14:00 Vasalunds IF - Athletic FC Eskilstuna 6 - 1 Skytteholms IP 3
15:00 Nacka United FF - BK Sport 3 - 0 Nacka IP 2
P16 Nationell Grupp 6
12:30 Forssa BK - Dalkurd FF 1 - 2 Sportfältets konstgräs
P16 Nationell Grupp 7
14:00 Strands IF - Selånger FK 2 - 3 Glysisvallen
P16 Nationell Grupp 8
14:00 Sandåkerns SK - Luleå SK 2 - 1 Grubbevallen
18:00 Gammelgårdens IF - Ersmarks IK 1 - 4 Gammelgårdens IP
Svenska Spel F19 Norra
13:00 Piteå IF DFF - Hammarby IF FF 3 - 2 LF Arena
15:00 Sundsvalls DFF - Umeå IK FF 0 - 4 NP3 Arena
Svenska Spel F19 Södra
14:00 Kristianstads DFF - Lidköpings FK 7 - 4 Vilans IP A-plan
SM F17 Norra Norrland
13:00 Sunderby SK - Mariehem SK 0 - 3 Sundis
14:00 Piteå IF FF/Munksund Skuthamns SK - Arnäs IF/Björna IF Uppskj. Idrottsparken, Munksund