Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Landskamper 2019-10-12
Tid Match Resultat Anläggning
Herrar A EM-kval
18:00 Färöarna - Rumänien 0 - 3 Tórsvöllur
20:45 Malta - Sverige 0 - 4 National Stadium Ta' Qali
20:45 Norge - Spanien 1 - 1 Ullevål Stadion
U21 Herr EM-kval
15:45 Sverige - Island 5 - 0 Olympia, Helsingborg
P20 3-nations
17:00 Frankrike - Sverige 1 - 0 Estadio de Marbella
P17 3-nations
11:00 Sverige - Turkiet 1 - 1 MFK Kravare

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2019-10-12
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra, herrar
14:00 Nyköpings BIS - IF Sylvia 3 - 0 Rosvalla IP KG A
14:00 Rynninge IK - Sollentuna FF 1 - 3 Pettersbergs IP, konstgräs
15:00 Karlstad BK - Sandvikens IF 2 - 0 Tingvalla IP
Div 1 Södra, herrar
13:00 Lindome GIF - IFK Värnamo 5 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
14:00 Torns IF - FC Trollhättan 0 - 0 Tornvallen, Stångby A-plan
15:00 Assyriska Turabdin IK - Landskrona BoIS 2 - 2 Rosenlunds IP 1
15:00 Eskilsminne IF - Skövde AIK 2 - 0 Harlyckans IP 1
16:00 Lunds BK - Oskarshamns AIK 3 - 1 Klostergårdens IP, centrumplan
16:00 Utsiktens BK - Ljungskile SK 0 - 0 Ruddalen 1 Konstgräs
Div 2 Södra Svealand, herrar
14:00 Assyriska FF - Enskede IK 5 - 1 Södertälje Fotbollsarena
14:00 FC Stockholm Internazionale - Södertälje FK 13 - 0 Kristinebergs IP 1
14:00 IFK Haninge - Huddinge IF 3 - 3 Torvalla IP 1
14:00 Motala AIF FK - IFK Aspudden-Tellus 3 - 0 Idrottsparken Motala A
14:00 Newroz FC - AFK Linköping 2 - 5 Sätra IP 1
14:00 Tyresö FF - Arameisk-Syrianska IF 3 - 0 Tyresövallen 1
14:00 Värmbols FC - Assyriska IF i Norrköping 3 - 1 Värmbols IP
Div 2 Östra Götaland, herrar
14:00 Dalstorps IF - Hässleholms IF 3 - 0 Dalshov Konstgräs
14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Asarums IF FK 2 - 2 Kullbergsplan
14:00 IFK Berga - Husqvarna FF 3 - 1 Bergavik IP 1
14:00 IFK Hässleholm - Råslätts SK 3 - 0 Österås IP A-plan
14:00 Nosaby IF - IFÖ Bromölla IF 1 - 1 Nya Vallbjörka A-plan
14:00 Räppe GOIF - Nässjö FF 1 - 0 Värendsvallen
14:00 Österlen FF - FK Karlskrona 2 - 4 Skillinge IP
Div 2 Västra Götaland, herrar
14:00 BK Olympic - IS Halmia 5 - 3 Lindängens IP, Malmö A-plan
14:00 IFK Malmö FK - Ullareds IK 4 - 2 Malmö Stadion
14:00 KSF Prespa Birlik - FC Rosengård 1917 3 - 2 Heleneholms IP Huvudarena
14:00 Onsala BK - Assyriska BK 1 - 1 Rydets IP A
14:00 Qviding FIF - Eslövs BK 6 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
14:00 Vinbergs IF - Stafsinge IF 2 - 1 Vinåvallen A
14:00 Ängelholms FF - Hittarps IK 2 - 1 Ängelholms IP A-plan
OBOS Damallsvenskan
13:45 Piteå IF DFF - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 2 LF Arena
15:00 Djurgårdens IF FF - Kungsbacka DFF 3 - 0 Stockholms Stadion 1
Elitettan
13:00 Asarums IF FK - Kvarnsvedens IK 1 - 4 Asarums IP
13:00 Borgeby FK - Mallbackens IF Sunne 2 - 6 Borgeby IP A-plan
13:00 IK Uppsala Fotboll - Umeå IK FF 0 - 2 Lötens IP Konstgräs
14:00 Hammarby IF FF - AIK 2 - 1 Hammarby IP 1
15:00 Sundsvalls DFF - IF Brommapojkarna 1 - 5 NP3 Arena
Kval till div 2 herrar, omg. 1
11:30 Gerdskens BK - Landvetter IS 1 - 3 Gerdskenvallen A-plan
13:00 Frösö IF - Notvikens IK 2 - 1 Länsförsäkringar AC 1
14:00 Laholms FK - GIF Nike 2 - 1 Glänninge Park A
14:00 Trosa-Vagnhärad SK - FBK Karlstad 4 - 2 Häradsvallen KG
15:00 Pukebergs BK - Smedby AIS 0 - 0 Pukevallen
Kval till div 3 herrar, grupp 1
13:00 Skogså IF - Infjärdens SK 1 - 3 Boden Arena
14:00 Harads IF - Lycksele IF 1 - 3 Kamrums IP
Kval till div 3 herrar, grupp 2
14:00 Lucksta IF - Arnäs IF 6 - 1 Sörforsvallen
Kval till div 3 herrar, grupp 3
14:00 Dala-Järna IK - Hille IF 2 - 1 Dala Järna IP A
14:00 Delsbo IF - Säters IF FK 7 - 0 Delsbo IP
Kval till div 3 herrar, grupp 4
14:00 IFK Sunne - IK Sturehov 2 - 0 Fryxellska skolan
14:00 KB Karlskoga FF - Arboga Södra IF 2 - 3 Nobelstadion
Kval till div 3 herrar, grupp 5
13:00 Håbo FF - Spånga IS FK 1 - 6 Gröna Dalens IP Konstgräs
14:00 Vaksala SK - Levide IF 1 - 1 Årsta IP Konstgräs
Kval till div 3 herrar, grupp 6
14:00 Boo FF - Assyriska United IK 0 - 0 Myrsjö IP 1
15:00 Enhörna IF - AC Primavera 1 - 1 Friluftsgården, Enhörna
Kval till div 3 herrar, grupp 7
13:00 Tranås FF - Malmslätts AIK 3 - 1 Bredstorps IP
14:00 Aneby SK - Norrköpings IF Bosna 2 - 1 Furulid IP
Kval till div 3 herrar, grupp 8
14:00 IFK Skövde FK - Munkedals IF 4 - 0 Södermalms IP
14:00 Jonsereds IF - KF Velebit 1 - 3 Jonsereds IP 1 Gräs
Kval till div 3 herrar, grupp 9
14:00 Melleruds IF - Kortedala IF 0 - 1 Dalslands Sparbanks Arena
15:00 Straffar 1-4 Kinna IF - Åsarp-Trädet FK 1 - 1 Kunskapens Hus, konstgräs
Kval till div 3 herrar, grupp 10
14:00 Glömminge-Algutsrums IF - Nättraby GoIF 2 - 1 Glömmingelunden
14:00 Lagans AIK - Lindås-Långasjö FF 6 - 1 Ringvallen
Kval till div 3 herrar, grupp 11
14:00 Kungsbacka IF - FK Besa 1 - 0 Tingbergsvallen A
14:00 Åsa IF - Waggeryds IK 2 - 1 Åsa IP A
Kval till div 3 herrar, grupp 12
14:00 BK Flagg - VMA IK 1 - 0 Kirsebergs IP, konstgräs
14:00 Veberöds AIF - Rydsgårds AIF 1 - 0 Romelevallen A-plan
Kval till Elitettan
13:30 Alingsås FC United - Älvsjö AIK FF 0 - 0 Alströmervallen konstgräs
15:00 Dösjöbro IF - Jitex Mölndal BK 0 - 3 Dösjöbro IP A-plan
P19 Allsvenskan Slutspelsserie
14:00 Östers IF - IF Elfsborg 2 - 3 Värendsvallen
16:00 IFK Göteborg - AIK 1 - 4 Kamratgården 2 hybrid
17:15 IK Sirius FK - BK Häcken 4 - 3 Lötens IP Konstgräs
P19 Allsvenskan Södra Nedflyttningsserie
16:00 Trelleborgs FF - Åtvidabergs FF 3 - 0 Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
P19 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie
14:00 Täby FK - Gefle IF FF 9 - 0 Tibblevallen (Täby SC 1)
Kval till P19 Allsvenskan - Grupp 1
14:00 Friska Viljor FC - IK Frej Täby FK 2 - 6 Skyttis IP
P17 Allsvenskan Slutspelsserie
14:00 Helsingborgs IF - IF Brommapojkarna 2 - 1 Olympiafältet Plan 6
14:00 IFK Norrköping FK - IFK Göteborg 1 - 3 Östgötaporten
16:00 IK Frej Täby FK - Kalmar FF 3 - 6 Vikingavallen/Täby IP 1
17:00 Hammarby IF FF - Halmstads BK 3 - 2 Hammarby IP 1
P17 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie
14:00 Skiljebo SK - Vasalunds IF 0 - 0 Hamre 1
14:00 Umeå FC Akademi - Älvsjö AIK FF 1 - 1 Umeå Energi Arena SOL
Kval till P17 Allsvenskan - Grupp 1
15:30 Kubikenborgs IF - IFK Stocksund 0 - 4 Kubikenborgs IP konstgräs
P16 Nationell B1
14:00 Kalmar FF - Ystads IF FF 1 - 3 Gasten IP
14:00 Östers IF - Trelleborgs FF 1 - 6 Fagrabäck Konstgräs
P16 Nationell B2
13:30 Örgryte IS FF - Ängelholms FF 3 - 3 Åbyvallen 1 Konstgräs
15:00 Helsingborgs IF - Lunds BK 0 - 2 Olympiafältet Plan 8
P16 Nationell B7
12:00 Selånger FK - Strands IF 1 - 3 Baldershovs IP Konstgräs
14:00 Östersunds FK - Kubikenborgs IF 7 - 0 Jämtkraft Arena B-plan
P16 Nationell Slutspel
14:30 AIK FF - IFK Norrköping FK 4 - 1 Skytteholms IP 1
Svenska Spel F19 Södra
14:00 Lidköpings FK - Kristianstads DFF 1 - 6 Lockörns IP A
SM F17 år Slutspel
15:00 Djurgårdens IF FF (1) - Örebro SK Söder 1 - 0 Essinge IP 1
16:30 Umeå IK FF - Notvikens IK DFF 3 - 2 Umeå Energi Arena SOL
Svenska Futsalligan 2019/20
18:30 IFK Göteborg Futsal - Djurgårdens IF FF 6 - 2 Lundenhallen