Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Landskamper 2019-10-13
Tid Match Resultat Anläggning
P18 3-nations
13:00 14.00 lokal tid. Finland - Sverige 0 - 3 Fabriksstadion

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2019-10-13
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norra, herrar
13:00 Team TG FF - BK Forward 3 - 0 Umeå Energi Arena SOL
15:00 Carlstad United BK - Umeå FC 2 - 1 Tingvalla IP
15:00 Gefle IF FF - Akropolis IF 2 - 3 Gavlevallen
15:00 Karlslunds IF HFK - Bodens BK FF 2 - 5 Karlslund Arena
17:00 Vasalunds IF - FC Linköping City 0 - 3 Skytteholms IP 1
Div 1 Södra, herrar
17:00 Kristianstad FC - Åtvidabergs FF 1 - 2 Kristianstads Fotbollsarena
Div 2 Norrland, herrar
14:00 Anundsjö IF - IFK Östersund 0 - 2 Olympia
14:00 Gottne IF - Täfteå IK 2 - 1 Haraldsängen 1
14:00 IFK Umeå - Sandviks IK 1 - 1 Vildmannavallen IP
14:00 Kramfors-Alliansen - Friska Viljor FC 1 - 0 Kramfors IP A-plan
14:00 Piteå IF FF - Skellefteå FF 0 - 2 LF Arena
14:00 Umeå FC Akademi - IFK Timrå 1 - 4 Nolia 1
14:00 Ytterhogdals IK - IFK Luleå 1 - 0 Svedjevallen
Div 2 Norra Svealand, herrar
13:00 Enköpings SK FK - IFK Stocksund 3 - 3 Enavallen A-plan
13:00 Gamla Upsala SK - Sundbybergs IK 6 - 2 Lötens IP Konstgräs
13:00 Karlbergs BK - IFK Lidingö FK 5 - 4 Stadshagens IP 1
13:00 Kungsängens IF - Kvarnsvedens IK 1 - 4 Kungsängens IP 1
13:00 Skiljebo SK - Hudiksvalls Förenade FF 1 - 2 Hamre 1
13:00 Täby FK - IFK Mora FK 3 - 1 Tibblevallen (Täby SC 2)
13:00 Valbo FF - FC Gute 1 - 2 Träffen Konstgräs
Div 2 Norra Götaland, herrar
14:00 IFK Uddevalla - Vänersborgs FK 5 - 2 Kamratgården
14:00 IFK Åmål - Sävedalens IF 4 - 2 Örnäsvallens IP
14:00 Lidköpings FK - Torslanda IK 0 - 1 Framnäs IP A-plan
14:00 Nordvärmland FF - IFK Tidaholm 0 - 0 Lillängen
14:00 Stenungsunds IF - Grebbestads IF 3 - 0 SIF-gården
14:00 Vårgårda IK - Örebro Syrianska IF 2 - 6 Tånga Hed C-plan Konstgräs
14:00 Vänersborgs IF - IK Gauthiod 1 - 1 Vänersvallen Nord Konstgräs
OBOS Damallsvenskan
14:00 Vittsjö GIK - Kristianstads DFF 2 - 0 Vittsjö IP A-plan
14:00 Växjö DFF - KIF Örebro DFF 2 - 1 Myresjöhus Arena
16:00 FC Rosengård - Linköpings FC 3 - 3 Malmö IP
17:00 Eskilstuna United DFF - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 0 Tunavallen
Elitettan
13:00 Assi IF - Lidköpings FK 0 - 0 Billerud Korsnäs Arena
13:00 IFK Kalmar - Morön BK 4 - 2 Gröndals IP
Kval till div 2 herrar, omg. 1
14:00 IFK Österåker FK - Sala FF 1 - 0 Österåkers Friidrottsarena
Kval till div 3 herrar, grupp 2
14:00 Offerdals IF - Tegs SK Fotboll 2 - 7 Krokoms Sportcentrum
Kval till Elitettan
14:00 Bollstanäs SK - Sunnanå SK 3 - 2 Bollstanäs IP 1
P19 Allsvenskan Slutspelsserie
13:00 GIF Sundsvall - Djurgården 3 - 0 NP3 Arena
15:30 Helsingborgs IF - Hammarby IF FF 2 - 3 Olympiafältet Plan 6
P19 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie
19:00 FC Djursholm - IFK Lidingö FK 2 - 2 Djursholms IP 2
P17 Allsvenskan Slutspelsserie
13:00 Malmö FF - Djurgården 7 - 0 Malmö Stadionområdet plan 7
16:00 IK Sirius FK - AIK FF 4 - 5 Lötens IP Konstgräs
16:30 Bele Barkarby FF - BK Häcken 0 - 4 Veddestavallen 1
P17 Allsvenskan Södra Nedflyttningsserie
14:00 IF Elfsborg - Degerfors IF 4 - 0 Sjöbo Arena B konstgräs
15:00 Lunds BK - Örebro SK FK 1 - 2 Klostergårdens IP, centrumplan
17:00 IK Oddevold - Örgryte IS FF 2 - 3 Rimnersvallen
P17 Allsvenskan Norra Nedflyttningsserie
16:00 GIF Sundsvall - IFK Lidingö FK 1 - 1 NP3 Arena
Kval till P17 Allsvenskan - Grupp 2
14:00 Jönköpings Södra IF - GAIS 3 - 2 Junebäckens IP - Konstgräs
P16 Nationell B1
14:00 FK Karlskrona - Mjällby AIF 5 - 1 Västra Mark IP
P16 Nationell B3
14:30 IK Zenith - Degerfors IF 7 - 2 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
16:00 Skultorps IF - Jönköpings Södra IF 3 - 3 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
P16 Nationell B8
14:00 Kiruna FF - Munksund-Skuthamns SK 0 - 0 Lombia IP
15:00 IFK Luleå - Gammelgårdens IF 1 - 0 Skogsvallen
P16 Nationell Slutspel
14:30 IF Brommapojkarna - Malmö FF 0 - 3 Grimsta IP 1
Svenska Spel F19 Norra
13:00 Hammarby IF FF - Piteå IF DFF 1 - 3 Hammarby IP 1
14:00 Morön BK - Eskilstuna United DFF 7 - 2 Skogsvallen
15:00 Djurgårdens IF FF - IF Brommapojkarna 3 - 0 Kristinebergs IP 1
16:30 Umeå IK FF - Sundsvalls DFF 1 - 0 Umeå Energi Arena SOL
17:00 IK Uppsala Fotboll - Kvarnsvedens IK 2 - 3 Årsta IP Konstgräs
Svenska Spel F19 Södra
15:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Asarums IF FK 10 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
16:45 Växjö DFF - KIF Örebro DFF 2 - 0 Värendsvallen
SM F17 år Slutspel
10:30 Hammarby IF FF (1) - AIK FF 2 - 3 Hammarby IP 1
14:45 Lerums IS - FC Rosengård 2 - 1 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Svenska Futsalligan
16:00 Borås AIK - Örebro SK Futsalklubb 3 - 3 Boråshallen
17:00 Athletic FC Eskilstuna - Skoftebyns IF 3 - 1 Stiga Sports Arena A
17:00 Örebro Futsal Club - Strängnäs Futsal Club 5 - 5 Gamla Idrottshuset, Örebro
19:00 Hammarby IF FF Futsal - Nacka Juniors FF 9 - 0 Eriksdalshallen