Tabell och resultat - Div 3 Södra Dam

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-25 19:00 Älmhults IF B - IFK Grimslöv 3 - 5 Älmekulla
2019-06-24 19:00 Kallinge SK - SGOIF/Lörby U 2 - 1 Jernvallen
2019-06-24 19:00 Alvesta GIF - Åseda IF 6 - 2 Virdavallen
2019-06-24 19:00 Växjö DFF B - Växjö BK B 2 - 1 Östra IP
2019-06-19 19:00 Tingsryd United FC - Hällaryds IF 1 - 3 Björkvalla IP (Väckelsång)
2019-06-16 17:00 WO-anmäld! IFK Grimslöv - SGOIF/Lörby U WO (3 - 0) Furuskans, Grimslöv
2019-06-16 17:00 Älmhults IF B - Tingsryd United FC 1 - 1 Älmekulla
2019-06-16 17:00 OW-anmäld! Växjö DFF B - Hällaryds IF OW (0 - 3) Östra IP
2019-06-16 17:00 Kallinge SK - Åseda IF 1 - 2 Jernvallen
2019-06-09 17:30 Växjö BK B - Kallinge SK 1 - 2 Sportfältet Teleborg
2019-06-09 17:00 Hällaryds IF - Alvesta GIF 4 - 1 Klockarebacken
2019-06-09 17:00 SGOIF/Lörby U - Älmhults IF B 4 - 4 Lörby Park
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Hällaryds IF 10 9 1 0 40-8 32 28 4 4 0 0 17-3 14 12 6 5 1 0 23-5 18 16
IFK Grimslöv 10 7 1 2 41-16 25 22 6 5 0 1 31-6 25 15 4 2 1 1 10-10 0 7
Kallinge SK 10 6 1 3 21-18 3 19 6 4 1 1 14-7 7 13 4 2 0 2 7-11 -4 6
Åseda IF 10 6 0 4 38-28 10 18 4 3 0 1 19-7 12 9 6 3 0 3 19-21 -2 9
Växjö DFF B 10 5 1 4 23-22 1 16 6 3 1 2 14-9 5 10 4 2 0 2 9-13 -4 6
Alvesta GIF 10 5 0 5 27-22 5 15 5 4 0 1 20-8 12 12 5 1 0 4 7-14 -7 3
SGOIF/ Lörby U 10 3 1 6 22-28 -6 10 5 2 1 2 14-13 1 7 5 1 0 4 8-15 -7 3
Växjö BK B 10 3 0 7 15-31 -16 9 4 1 0 3 6-16 -10 3 6 2 0 4 9-15 -6 6
Tingsryd United FC 10 2 1 7 16-37 -21 7 5 1 0 4 9-17 -8 3 5 1 1 3 7-20 -13 4
Älmhults IF B 10 0 2 8 14-47 -33 2 5 0 1 4 8-19 -11 1 5 0 1 4 6-28 -22 1
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-08 19:00 Åseda IF - Växjö DFF B Stena Parken
2019-08-11 17:00 Hällaryds IF - Älmhults IF B Klockarebacken
2019-08-11 17:00 SGOIF/Lörby U - Alvesta GIF Lörby Park
2019-08-11 17:00 Kallinge SK - IFK Grimslöv Jernvallen
2019-08-14 19:00 Växjö DFF B - SGOIF/Lörby U Östra IP
2019-08-18 14:00 Älmhults IF B - Kallinge SK Älmekulla
2019-08-18 17:00 Alvesta GIF - IFK Grimslöv Virdavallen
2019-08-18 17:00 Tingsryd United FC - Åseda IF Tingsryds IP
2019-08-18 17:00 Hällaryds IF - Växjö BK B Klockarebacken
2019-08-20 19:00 Växjö BK B - Tingsryd United FC Sportfältet Teleborg
2019-08-22 19:00 IFK Grimslöv - Växjö DFF B Furuskans, Grimslöv
2019-08-25 17:00 Alvesta GIF - Kallinge SK Virdavallen