Matcher idag - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-08-10
Tid Match Resultat Anläggning
Div. 2 Sydvästra Götaland Damer
19:30 Smålandsstenars GoIF - BK Astrio Domarvallen
Tr.matcher Sv.Småland FDK
19:00 Västra Torsås IF (6) - Kånna IF (6) Uppskj. Tornevallen
Div 4 NV Herr
19:00 Forsheda IF - Jönköpings BK Bollagården
Div 4 SÖ Herr
19:00 Smedby BoIK - Ruda IF Tingbyskans
Div 4 SV Herr
19:00 Ingelstads IK - Växjö BK Ingelvi
Div 5 Mellersta
19:00 Moheda IF - Skede IF Moheda IP
Div 5 SV
19:00 Burseryds IF - Bredaryd Lanna IK Granbacken
19:00 Kärda IF - Torpa IF Sträntevallen
Utv A SV Östra
19:00 Växjö Norra IF - IFK Lammhult Åbo Idrottsplats
Utv B Västervik
19:00 Gunnebo IF - Överums IK Gunnebo IP
Utv B Kalmar Norra
19:00 BT20 - Nybro IF Blomstermåla IP
Utv B Emmaboda
19:00 Emmaboda IS - Bergkvara/Söderåkra Emmaboda IP
Div 2 Östra Götaland Dam
19:30 Lindsdals IF - Team Södermöre Fjölebro IP
Div 3 NV Dam
19:00 IF Hallby FK - IFK Värnamo U Skandiamäklarna IP
Div 3 Norra Dam
19:00 Egnahems BK B - Öis/Vista Runnåkra IP
Div 3 SÖ Dam
19:00 Kristianopels GoIF - Emmaboda IS B Fågelmara IP
Div 4 JKPG Dam
19:00 Bankeryds SK B (9-m) - Forserums IF Furuvik
19:00 Tabergs SK/Tenhults IF - Torpa FF (9-m) Tabergs IP
Div 4 Nässjö Dam
19:00 Hultsjö IF B (9-m) - Gripenbergs BK Hultsjövallen
19:00 Sommens AIF - Holsby SK B (9-m) Sommens IP
19:15 FC Vetlanda Dam Komb U - Lommaryds IF Heds Arena, Vetlanda
Div 4 Vimmerby Dam
19:00 Gullringens GoIF - IFK Hult/Höreda GIF (9-m) Gullemon
19:00 HM IS (9-m) - Rosenfors IK Slättvallen
19:00 Tjust IF FF B (9-m) - Frödinge-Brantestad SK B (9-m) Tjustvallen
Div 4 Kalmar/Öland Dam
19:00 IFK Borgholm B (9-m) - Högsby IK Borgholms IP
19:00 Rockneby IK (9-m) - Timmernabbens IF (9-m) Dampevallen
Div 4 Södermöre Dam
19:00 Jämjö GoIF - Team Södermöre C (9-m) Jämjö IP
19:00 Rödeby AIF - FK Karlskrona/KFF U (9-m) Åvallen
Div 4 Tingsryd Dam
19:00 Listerby IK - Hoby GIF (9-m) Åsavallen
19:00 Tingsryd United FC B (9-m) - IFK Grimslöv B (9-m) Tingsryds IP
Div 4 Växjö Dam
19:00 IFK Lammhult (9-m) - Liatorp/Eneryda Norrvalla
19:00 Räppe GOIF - Vederslöv-Dänningelanda IF B (9-m) Räppevallen
19:00 Älmhults IF B - Lagans AIK U (9-m) Älmevallen
Div 4 Västbo Dam
19:00 Burseryds IF (9-m) - Westbo United DFF Granbacken
P04 S
19:00 IFK Grimslöv komb. 9-m - Liatorp/Eneryda IF 9-m Furuskans, Grimslöv
P06 Nv2
18:30 IF Haga 2 - Mullsjö IF Strömsbergsvallen
P06 V
19:00 Gislaveds IS - Skillingaryds IS Ryttarvallen
P09 Nö röd
18:30 Oskarshamns AIK svart - IFK Västervik blå Ernemar IP - konstgräs
P09 Nö vit
18:00 IFK Västervik vit - Rödsle BK/IFK O-hamn Örbäcken
P10 N vit
18:15 Stockaryd/Rörvik - Holsby SK vit Njudungsvallen
P10 S vit
18:30 Vederslöv-Dänningelanda IF - Hovshaga AIF vit Dänningevallen
P10 Sv röd
18:00 Burseryds IF - Gnosjö IF Granbacken
F05 Ö
19:00 Vimmerby IF - Västerviks komb. 9-m Ceosvallen
F10 Sö vit
18:00 Mörbylånga GOIF - IFK Kalmar Skansen
DM F15 (05)
19:00 Madesjö IF - Sandsbro AIK Madesjövallen
19:00 Rödsle BK - Jönköpings Södra IF Fredriksbergs IP