Tabell och resultat - Division 4A Herrar

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-18 19:00 Stenkullen GoIK - United Africa FC 2 - 0 Stenkullens IP 1 Gräs
2019-06-15 14:15 United Africa FC - Serbiska KoIK Kozara 4 - 1 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2019-06-14 19:30 FC Komarken - Kortedala IF 0 - 1 Kongevi 1 Konstgräs
2019-06-14 19:15 Lunden Överås BK - Stenkullen GoIK 3 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2019-06-14 19:00 Nol IK - IK Zenith 1 - 1 Hedboms Måleri Arena
2019-06-14 19:00 Kode IF - Lerums IS 4 - 2 Kode IP 1 Gräs
2019-06-13 19:00 SKIF Semberija - Guldhedens IK 0 - 1 Bergsjövallen 1 Gräs
2019-06-09 14:00 Lerums IS - SKIF Semberija 1 - 4 Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2019-06-08 14:15 United Africa FC - Kode IF 5 - 3 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2019-06-07 19:30 FC Komarken - Nol IK 2 - 2 Kongevi 1 Konstgräs
2019-06-07 19:15 Lunden Överås BK - Serbiska KoIK Kozara 3 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2019-06-05 19:45 Guldhedens IK - Kortedala IF 1 - 3 Guldheden Södra 1 Konstgräs
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D FP P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
FP
= Fair play-poäng,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Kortedala IF 11 8 1 2 25-11 14 49 25 4 3 0 1 8-4 4 9 7 5 1 1 17-7 10 16
Kode IF 11 8 0 3 41-28 13 17 24 5 4 0 1 24-13 11 12 6 4 0 2 17-15 2 12
Stenkullen GoIK 12 7 2 3 30-13 17 26 23 6 4 2 0 21-5 16 14 6 3 0 3 9-8 1 9
SKIF Semberija 11 7 1 3 30-20 10 35 22 6 3 0 3 10-12 -2 9 5 4 1 0 20-8 12 13
Lerums IS 12 5 2 5 23-24 -1 26 17 6 3 2 1 16-11 5 11 6 2 0 4 7-13 -6 6
Guldhedens IK 12 5 0 7 19-25 -6 20 15 5 2 0 3 8-9 -1 6 7 3 0 4 11-16 -5 9
IK Zenith 13 4 2 7 27-28 -1 33 14 6 2 1 3 9-12 -3 7 7 2 1 4 18-16 2 7
Nol IK 11 3 4 4 15-23 -8 26 13 6 3 1 2 9-10 -1 10 5 0 3 2 6-13 -7 3
FC Komarken 11 2 6 3 26-28 -2 34 12 6 1 3 2 13-15 -2 6 5 1 3 1 13-13 0 6
Lunden Överås BK 11 3 3 5 18-29 -11 31 12 7 2 1 4 9-17 -8 7 4 1 2 1 9-12 -3 5
Serbiska KoIK Kozara 11 3 1 7 14-31 -17 21 10 5 2 1 2 8-11 -3 7 6 1 0 5 6-20 -14 3
United Africa FC 12 3 0 9 18-26 -8 51 9 7 3 0 4 16-16 0 9 5 0 0 5 2-10 -8 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-06-19 19:00 Lerums IS - Guldhedens IK Aspevallen 1 Gräs
2019-06-19 19:00 Nol IK - Lunden Överås BK Hedboms Måleri Arena
2019-06-19 19:00 Kode IF - Serbiska KoIK Kozara Kode IP 1 Gräs
2019-06-20 19:00 SKIF Semberija - FC Komarken Bergsjövallen 1 Gräs
2019-06-20 19:00 Kortedala IF - IK Zenith Kortedalavallen 1 Gräs
2019-06-25 19:45 Guldhedens IK - Kode IF Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-06-27 18:30 Kortedala IF - Lunden Överås BK Kortedalavallen 1 Gräs
2019-06-27 19:00 Serbiska KoIK Kozara - Stenkullen GoIK Gamlestadsvallen 1 Gräs
2019-06-27 19:00 IK Zenith - SKIF Semberija Hovgårdsvallen 1 Gräs
2019-06-28 19:30 FC Komarken - Lerums IS Kongevi 1 Konstgräs
2019-06-29 14:15 United Africa FC - Nol IK Bergsjövallen 2 Konstgräs
2019-07-01 19:00 SKIF Semberija - Lunden Överås BK Bergsjövallen 1 Gräs