Tabell och resultat - Division 4A Herrar

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-16 19:15 Guldhedens IK - Lunden Överås BK 4 - 2 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-08-16 19:00 Lerums IS - United Africa FC 1 - 3 Aspevallen 1 Gräs
2019-08-16 19:00 Kode IF - Nol IK 2 - 5 Kode IP 1 Gräs
2019-08-15 19:00 FC Komarken - IK Zenith 1 - 0 Kongevi 1 Konstgräs
2019-08-15 19:00 SKIF Semberija - Serbiska KoIK Kozara 4 - 1 Bergsjövallen 1 Gräs
2019-08-15 19:00 Kortedala IF - Stenkullen GoIK 0 - 3 Kortedalavallen 1 Gräs
2019-08-10 14:15 United Africa FC - SKIF Semberija 1 - 3 Bergsjövallen 2 Konstgräs
2019-08-09 19:30 FC Komarken - Kode IF 4 - 1 Kongevi 1 Konstgräs
2019-08-09 19:15 Lunden Överås BK - Lerums IS 1 - 4 Överåsvallen 1 Konstgräs
2019-08-09 18:45 Stenkullen GoIK - Nol IK 1 - 1 Stenkullens IP 1 Gräs
2019-08-08 19:00 Serbiska KoIK Kozara - Kortedala IF 1 - 2 Gamlestadsvallen 1 Gräs
2019-08-02 19:00 Nol IK - Serbiska KoIK Kozara 0 - 2 Hedboms Måleri Arena
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D FP P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
FP
= Fair play-poäng,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
SKIF Semberija 16 11 1 4 42-25 17 46 34 9 5 0 4 18-16 2 15 7 6 1 0 24-9 15 19
Kortedala IF 16 10 2 4 30-18 12 69 32 8 4 1 3 11-10 1 13 8 6 1 1 19-8 11 19
Stenkullen GoIK 16 9 4 3 39-16 23 29 31 7 4 3 0 22-6 16 15 9 5 1 3 17-10 7 16
Kode IF 16 10 0 6 56-43 13 29 30 8 5 0 3 34-23 11 15 8 5 0 3 22-20 2 15
Lerums IS 16 7 2 7 29-29 0 35 23 8 3 2 3 17-15 2 11 8 4 0 4 12-14 -2 12
FC Komarken 15 5 6 4 34-32 2 41 21 9 3 3 3 18-17 1 12 6 2 3 1 16-15 1 9
Guldhedens IK 15 7 0 8 25-31 -6 24 21 7 3 0 4 13-15 -2 9 8 4 0 4 12-16 -4 12
Nol IK 16 5 6 5 24-30 -6 39 21 8 4 1 3 11-13 -2 13 8 1 5 2 13-17 -4 8
IK Zenith 16 4 3 9 28-31 -3 37 15 7 2 1 4 9-13 -4 7 9 2 2 5 19-18 1 8
Lunden Överås BK 16 4 3 9 24-42 -18 48 15 8 2 1 5 10-21 -11 7 8 2 2 4 14-21 -7 8
Serbiska KoIK Kozara 16 4 2 10 20-45 -25 47 14 7 2 2 3 10-14 -4 8 9 2 0 7 10-31 -21 6
United Africa FC 16 4 1 11 23-32 -9 72 13 9 3 1 5 18-20 -2 10 7 1 0 6 5-12 -7 3
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-22 18:45 Serbiska KoIK Kozara - Lerums IS Gamlestadsvallen 1 Gräs
2019-08-22 18:45 IK Zenith - Kode IF Hovgårdsvallen 1 Gräs
2019-08-23 18:45 Stenkullen GoIK - SKIF Semberija Stenkullens IP 1 Gräs
2019-08-23 19:15 Lunden Överås BK - FC Komarken Överåsvallen 1 Konstgräs
2019-08-24 14:15 United Africa FC - Guldhedens IK Bergsjövallen 2 Konstgräs
2019-08-24 15:00 Nol IK - Kortedala IF Hedboms Måleri Arena
2019-08-29 18:15 IK Zenith - Lunden Överås BK Hovgårdsvallen 1 Gräs
2019-08-29 18:15 SKIF Semberija - Nol IK Bergsjövallen 1 Gräs
2019-08-29 19:45 Guldhedens IK - Serbiska KoIK Kozara Guldheden Södra 1 Konstgräs
2019-08-30 19:30 FC Komarken - United Africa FC Kongevi 1 Konstgräs
2019-08-31 13:00 Kode IF - Kortedala IF Kode IP 1 Gräs
2019-08-31 14:00 Lerums IS - Stenkullen GoIK Aspevallen 1 Gräs