Tabell och resultat - Pojkar 2005(14 år) Lätt Grupp B

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-18 15:00 Hönö IS Röd - Floda BoIF Vit 7 - 4 Hönö Arena 1
2019-08-17 16:30 Gunnared KIF - Ytterby IS 10 - 2 Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2019-08-17 14:00 IK Zenith Vit - Hisingsbacka FC 8 - 2 Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
2019-08-16 19:15 Utbynäs SK Blå - Torslanda IK Vit 4 - 9 Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-08-16 19:00 Ale United Blå - Kode IF/Kareby IS 5 - 2 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2019-06-26 19:00 Kode IF/Kareby IS - Ale United Blå 0 - 4 Kode IP 3 Konstgräs
2019-06-25 19:00 Floda BoIF Vit - Hönö IS Röd 4 - 2 Flodala IP 3 KG
2019-06-23 17:00 Ytterby IS - Gunnared KIF 8 - 8 Ytterns IP 3 konstgräs
2019-06-23 17:00 Hisingsbacka FC - IK Zenith Vit 5 - 2 Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-06-19 19:30 Lindome GIF Vit - Ytterby IS 5 - 2 Lindevi IP 3 Konstgräs
2019-06-16 12:15 Torslanda IK Vit - Utbynäs SK Blå 3 - 2 Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-06-15 17:00 Hönö IS Röd - Hisingsbacka FC 6 - 12 Hönö Arena 1
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Floda BoIF Vit 11 8 1 2 58-32 26 25 6 5 0 1 38-17 21 15 5 3 1 1 20-15 5 10
Ale United Blå 11 7 0 4 63-29 34 21 6 3 0 3 25-17 8 9 5 4 0 1 38-12 26 12
IK Zenith Vit 11 6 2 3 51-45 6 20 6 3 2 1 28-20 8 11 5 3 0 2 23-25 -2 9
Kode IF/ Kareby IS 11 6 1 4 42-31 11 19 5 3 0 2 15-11 4 9 6 3 1 2 27-20 7 10
Lindome GIF Vit 10 6 0 4 53-36 17 18 6 3 0 3 33-23 10 9 4 3 0 1 20-13 7 9
Hönö IS Röd 11 6 0 5 62-52 10 18 6 4 0 2 41-31 10 12 5 2 0 3 21-21 0 6
Hisingsbacka FC 10 6 0 4 62-57 5 18 5 4 0 1 34-21 13 12 5 2 0 3 28-36 -8 6
Torslanda IK Vit 11 5 1 5 51-46 5 16 3 1 0 2 7-12 -5 3 8 4 1 3 44-34 10 13
Gunnared KIF 10 3 1 6 57-75 -18 10 5 2 0 3 25-44 -19 6 5 1 1 3 32-31 1 4
Ytterby IS 11 2 2 7 41-67 -26 8 6 0 2 4 26-42 -16 2 5 2 0 3 15-25 -10 6
Utbynäs SK Blå 11 0 0 11 33-103 -70 0 5 0 0 5 15-48 -33 0 6 0 0 6 18-55 -37 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-23 19:15 Utbynäs SK Blå - Floda BoIF Vit Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-08-24 13:30 Torslanda IK Vit - Gunnared KIF Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-08-24 14:00 Kode IF/Kareby IS - IK Zenith Vit Kode IP 3 Konstgräs
2019-08-24 16:30 Hisingsbacka FC - Hönö IS Röd Backavallen 2 (GRATTS Arena)
2019-08-29 19:30 Ytterby IS - Lindome GIF Vit Ytterns IP 3 konstgräs
2019-08-30 19:15 Ale United Blå - IK Zenith Vit Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2019-08-31 16:30 Utbynäs SK Blå - Hisingsbacka FC Lemmingvallen 2 Konstgräs
2019-08-31 16:30 Gunnared KIF - Floda BoIF Vit Gunnaredsplan 1 Konstgräs
2019-09-01 15:00 Hönö IS Röd - Kode IF/Kareby IS Hönö Arena 1
2019-09-01 19:30 Torslanda IK Vit - Lindome GIF Vit Torslandavallen 2 Konstgräs
2019-09-03 19:00 Floda BoIF Vit - Lindome GIF Vit Flodala IP 3 KG
2019-09-07 12:30 Torslanda IK Vit - Ytterby IS Torslandavallen 2 Konstgräs