Matcher idag - Göteborgs Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-10-20
Tid Match Resultat Anläggning
OBOS Damallsvenskan
15:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Växjö DFF Valhalla 1 Konstgräs
P17 Allsvenskan Slutspelsserie
14:00 BK Häcken - Helsingborgs IF Bravida Arena
14:00 IFK Göteborg - Bele Barkarby FF Kviberg 5 konstgräs
SM F17 år Slutspel
14:45 Lerums IS - Djurgårdens IF FF (1) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Division 6C Herrar
16:15 Azalea BK - Styrsö BK Majvallen 1 Konstgräs
16:15 Göteborgs SIF - SK Argo/Masthuggets BK Guldheden Södra 1 Konstgräs
16:15 Hällesåker IF - Önnereds IK Lindevi IP 1 Konstgräs
16:15 Järnbrotts IF - Tynnered FC Ruddalen 2 Konstgräs
16:15 Slottsskogen/Godhem IF - Vrångö IF Ruddalen 1 Konstgräs
16:15 Solängens BK - Landala IF Eklandavallen Konstgräs 1
Division 7A Herrar
14:15 Gunnared KIF - Partille IF SC Gunnaredsplan 1 Konstgräs
Reservklass 4 Höst
15:00 Bjurslätts IF - FC Härlanda Tuvevallen 2 Konstgräs
Motionsfotboll 7m7 Dam Höst
15:00 Ale United - Ösets BK Svenska Stenhus Arena 21 Gräs
Juniorer Pojkar Div 3A
13:00 Hönö IS - Bergsjön SK Hönö Arena 1
14:15 IF Warta - Älvängens IK Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
Juniorer Pojkar Div 3B
18:00 Dalen/Krokslätts FF - Lunden Överås BK Krokslättsvallen konstgräs
Junior Flickor Div 2
14:15 IF Mölndal Fotboll/Mossens BK - Tölö IF Åbyvallen 1 Konstgräs
17:00 Älvängens IK - Öckerö IF Älvevi 2 Konstgräs
Junior Flickor Div 3A
12:00 Kode IF - Torslanda IK Kode IP 3 Konstgräs
12:15 Bergums IF/Hjuviks AIK - Qviding FIF Bergumsvallen Konstgräs
16:00 Ytterby IS - Kärra KIF Ytterns IP 3 konstgräs
18:30 Sävedalens IF - Ljungskile SK/Ödsmåls IK/Groheds IF Vallhamra 2 Konstgräs
Junior Flickor Div 3B
12:15 Jitex Mölndal BK - IF Väster/Näsets SK Åbyvallen 1 Konstgräs
13:30 Donsö IS - Älvsborg FF Donsövallen
14:15 Askims IK - Lindome GIF Kobbegården 1 Konstgräs
Pojkar 2003(16 år) Klass 1
12:30 IK Zenith Grön - Lerkils IF Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
Pojkar 2003(16 år) Klass 2
15:00 Bergums IF - Floda BoIF Bergumsvallen Gräs
Pojkar 2003(16 år) Klass 3A
12:15 Torslanda IK Svart - Donsö IS Torslandavallen 2 Konstgräs
Pojkar 2003(16 år) Klass 3B
12:00 Kållered SK Blå - Näsets SK Kållered Sportcenter 1
Pojkar 2004(15 år) Klass 2
14:30 BK Häcken Svart - Vallens IF Slättadamm 2 konstgräs
Pojkar 2004(15 år) Klass 3A
12:30 Kärra KIF - Örgryte IS FF Blå Klarebergsvallen 2 Konstgräs
Pojkar 2004(15 år) Klass 3B
10:30 Azalea BK Svart - BK Häcken Gul Majvallen 1 Konstgräs
15:00 Onsala BK - IK Kongahälla Rydets IP Konstgräs
Pojkar 2004(15 år) Klass 4A
16:00 Kode IF /Kareby IS - Qviding FIF Vit Kareby Hed
Pojkar 2004(15 år) Klass 5
15:15 Älvängens IK - Ale United Svart Älvevi 2 Konstgräs
Pojkar 2005(14 år) Svår
Sävedalens IF Röd - Västra Frölunda IF Vit Vallhamra 2 Konstgräs
16:30 IF Väster Orange - Älvsborg FF Blå Önneredsplan 1 Konstgräs
Pojkar 2005(14 år) Medel Grupp B
15:30 Mölnlycke IF 1 - Landvetter IS Vit Mölnlycke IP
16:00 IF Warta - IK Kongahälla Röd Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
Pojkar 2005(14 år) Lätt Grupp A
15:00 Kärra KIF Gul - Dalen/Krokslätts FF Klarebergsvallen 2 Konstgräs
15:00 Öckerö IF - Qviding FIF Röd Prästängen 3 9M9 Konstgräs
Pojkar 2005(14 år) Lätt Grupp B
14:00 Torslanda IK Vit - Ale United Blå Torslandavallen 2 Konstgräs
16:00 Torslanda IK Vit - IK Zenith Vit Torslandavallen 2 Konstgräs
Pojkar 2005(14 år) Nybörjare
14:00 Mölnlycke IF 3 - Lekstorps IF Mölnlycke IP
14:00 Näsets SK Gul - Guldhedens IK Ruddalen 1 Konstgräs
15:00 Nol IK - Kungsladugårds BK Röd Nolängens IP 9-manna Konstgräs
Pojkar 2006(13 år) Höst Medel Grupp A
11:00 Ale United - Lekstorps IF Vimmervi 21 Konstgräs
12:00 Mölnlycke IF Svart - Eriksbergs IF Mölnlycke IP
13:00 Assyriska BK - Gunnilse IS Ruddalen 21 Konstgräs
14:00 Ytterby IS Vit - Mossens BK Ytterns IP 31
Pojkar 2006(13 år) Höst Medel Grupp B
14:00 Örgryte IS FF Blå - Partille IF FK Hammarviken Arena 31
15:15 Hovås Billdal IF 1 - Finlandia/Pallo AIF Vit Hovås Billdal Arena 1
Pojkar 2006(13 år) Höst Medel Grupp C
12:00 Angered MBIK - Lindome GIF svart Lövgärdesplan 21 Konstgräs
12:00 IK Kongahälla - BK Häcken Gul Kongevi 1 Konstgräs
15:00 IF Väster - Fässbergs IF Lila Önneredsplan 11 Konstgräs
Pojkar 2006(13 år) Höst Lätt Grupp A
11:00 Lundby IF Vit - Näsets SK Vinröd Färjenäsplan
12:00 Bergsjö IF - Öckerö IF Bergsjövallen 21 Konstgräs
Pojkar 2006(13 år) Höst Lätt Grupp C
10:30 Hjuviks AIK - Lerums IS 2 Torslandavallen 2 Konstgräs
12:00 Älvsborg FF Blå - Fässbergs IF Vit Påvelund 11 Konstgräs
Pojkar 2007(12 år) Grupp C Höst
15:00 Älvsborg FF Blå - IK Zenith Svart Påvelund 12 Konstgräs
15:00 Älvsborg FF Guld - IK Zenith Vit Påvelund 11 Konstgräs
Pojkar 2007(12 år) Grupp E Höst
12:30 Stenkullen GoIK - Mölnlycke IF Vit Stenkullens IP 21 KG
Flickor 2004(15 år) Klass 1
13:00 Onsala BK - Skepplanda BTK/LNIK Rydets IP Konstgräs
Flickor 2004(15 år) Klass 2
14:00 Utbynäs SK - Örgryte IS FF Lemmingvallen 2 Konstgräs
Flickor 2005(14 år) Grupp A
14:30 IK Zenith Grön - IF Väster Svart Hovgårdsvallen 2 Konstgräs (Bjurforsplanen)
Flickor 2006(13 år) Höst Medel Grupp B
13:30 Hjuviks AIK Vit - Mossens BK Tuvevallen 2 Konstgräs
18:00 Askims IK Svart - Älvsborg FF Vit Kobbegården Övre 21
Flickor 2006(13 år) Höst Lätt Grupp B
11:00 Jitex Mölndal BK Lila - Sävedalens IF Blå Åbyvallen 21 Konstgräs
Flickor 2007(12 år) Grupp B Höst
11:00 Stenkullen GoIK - Kärra KIF Gul Stenkullens IP 22 KG
Flickor 2007(12 år) Grupp C Höst
10:00 IF Väster - Näsets SK Vinröd Önneredsplan 11 Konstgräs
Flickor 2008(11 år) Grupp D Höst
10:00 IF Väster Svart - Lerums IS Lag 2 Önneredsplan 12 Konstgräs
11:15 IF Väster Orange - Lerums IS Lag 1 Önneredsplan 12 Konstgräs
Träningsmatcher Futsal Senior
14:00 GAIS Futsal (RFL) - Vetlanda United IF (RFL) Inst. Lundby Strand 2
Pojkar, Div 9 Alingsås
17:45 Lerums IS - Floda BoIF Flodala IP 31 KG