Spelprogram - P19 Allsvenskan Norra - vår

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Mars
2019-03-29 19:45 Assyriska FF - Hammarby IF FF 1 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2019-03-29 20:15 IFK Lidingö FK - Vasalunds IF 0 - 0 66 Lidingövallen 2
2019-03-30 13:00 Örebro SK FK - FC Djursholm 2 - 4 100 Behrn Arena
2019-03-30 13:00 GIF Sundsvall - IF Brommapojkarna 1 - 1 NP3 Arena
2019-03-30 18:30 IK Sirius FK - AIK 6 - 1 68 Lötens IP Konstgräs
2019-03-31 14:30 Gefle IF FF - Täby FK 1 - 5 50 Gavlevallen
2019-03-31 17:00 IFK Norrköping FK - Djurgården 2 - 1 67 Östgötaporten
April
2019-04-05 19:30 Vasalunds IF - Örebro SK FK 4 - 0 79 Skytteholms IP 1
2019-04-06 13:00 IF Brommapojkarna - Gefle IF FF 3 - 0 90 Grimsta IP 1
2019-04-06 14:00 Täby FK - IFK Norrköping FK 3 - 0 69 Tibblevallen (Täby SC 2)
2019-04-06 15:00 Djurgården - Assyriska FF 2 - 1 69 Kaknäs 2
2019-04-06 16:00 AIK - GIF Sundsvall 1 - 3 120 Skytteholms IP 1
2019-04-07 13:00 Hammarby IF FF - IFK Lidingö FK 3 - 0 Hammarby IP 1
2019-04-07 16:30 FC Djursholm - IK Sirius FK 0 - 0 114 Djursholms IP 2
2019-04-12 19:00 Örebro SK FK - Hammarby IF FF 1 - 2 47 Behrn Arena
2019-04-12 19:30 Vasalunds IF - FC Djursholm 4 - 4 75 Skytteholms IP 1
2019-04-13 12:30 Gefle IF FF - AIK 4 - 7 53 Gavlevallen
2019-04-13 13:00 Assyriska FF - Täby FK 3 - 5 Södertälje Fotbollsarena
2019-04-14 14:30 IFK Norrköping FK - IF Brommapojkarna 2 - 3 Östgötaporten
2019-04-14 17:00 IFK Lidingö FK - Djurgården 0 - 2 37 Lidingövallen 2
2019-04-14 17:00 GIF Sundsvall - IK Sirius FK 3 - 1 NP3 Arena
2019-04-18 14:00 FC Djursholm - GIF Sundsvall 1 - 2 77 Djursholms IP 2
2019-04-19 13:00 IF Brommapojkarna - Assyriska FF 7 - 1 50 Grimsta IP 1
2019-04-19 14:15 IK Sirius FK - Gefle IF FF 9 - 0 75 Lötens IP Konstgräs
2019-04-19 17:00 Täby FK - IFK Lidingö FK 1 - 2 130 Tibblevallen (Täby SC 2)
2019-04-20 12:00 AIK - IFK Norrköping FK 3 - 2 65 Skytteholms IP 1
2019-04-20 13:00 Hammarby IF FF - Vasalunds IF 2 - 2 150 Hammarby IP 1
2019-04-20 16:00 Djurgården - Örebro SK FK 2 - 2 30 Stadshagens IP 1
2019-04-26 19:30 Vasalunds IF - Djurgården 1 - 2 125 Skytteholms IP 1
2019-04-27 13:00 Assyriska FF - AIK 1 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2019-04-27 13:00 Hammarby IF FF - FC Djursholm 2 - 0 115 Hammarby IP 1
2019-04-27 13:30 IFK Norrköping FK - IK Sirius FK 3 - 1 120 Östgötaporten
2019-04-28 13:00 Örebro SK FK - Täby FK 4 - 3 85 Behrn Arena
2019-04-28 17:00 IFK Lidingö FK - IF Brommapojkarna 1 - 2 50 Lidingövallen 2
2019-04-28 17:00 Gefle IF FF - GIF Sundsvall 0 - 1 77 Gavlevallen
Maj
2019-05-04 14:00 IK Sirius FK - Assyriska FF 5 - 2 72 Lötens IP Konstgräs
2019-05-04 14:00 AIK - IFK Lidingö FK 4 - 1 50 Skytteholms IP 1
2019-05-04 15:00 Djurgården - Hammarby IF FF 1 - 0 75 Kaknäs 2
2019-05-05 13:00 IF Brommapojkarna - Örebro SK FK 3 - 3 48 Grimsta IP 1
2019-05-05 14:00 Täby FK - Vasalunds IF 2 - 0 73 Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-05-05 15:00 GIF Sundsvall - IFK Norrköping FK 0 - 2 93 NP3 Arena
2019-05-05 16:30 FC Djursholm - Gefle IF FF 7 - 0 Djursholms IP 2
2019-05-10 19:00 Örebro SK FK - AIK 0 - 2 77 Behrn Arena
2019-05-10 19:30 Vasalunds IF - IF Brommapojkarna 1 - 0 100 Skytteholms IP 1
2019-05-11 13:00 Assyriska FF - GIF Sundsvall 0 - 3 Södertälje Fotbollsarena
2019-05-11 13:00 Hammarby IF FF - Täby FK 1 - 0 100 Hammarby IP 1
2019-05-11 13:30 IFK Norrköping FK - Gefle IF FF 1 - 1 78 Östgötaporten
2019-05-11 15:00 Djurgården - FC Djursholm 5 - 3 123 Kaknäs 2
2019-05-12 17:00 IFK Lidingö FK - IK Sirius FK 0 - 4 22 Lidingövallen 2
2019-05-18 12:00 Gefle IF FF - Assyriska FF 0 - 1 88 Gavlevallen
2019-05-18 13:00 IK Sirius FK - Örebro SK FK 2 - 2 35 Lötens IP Konstgräs
2019-05-18 13:00 IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF 5 - 3 143 Grimsta IP 1
2019-05-18 14:00 Täby FK - Djurgården 3 - 2 130 Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-05-18 16:00 AIK - Vasalunds IF 4 - 1 130 Skytteholms IP 1
2019-05-19 14:00 FC Djursholm - IFK Norrköping FK 1 - 3 75 Djursholms IP 1
2019-05-19 15:30 GIF Sundsvall - IFK Lidingö FK 5 - 0 42 NP3 Arena
2019-05-22 17:00 Örebro SK FK - GIF Sundsvall 1 - 2 67 Behrn Arena
2019-05-25 13:00 Hammarby IF FF - AIK 3 - 1 67 Hammarby IP 1
2019-05-25 14:00 Djurgården - IF Brommapojkarna 1 - 4 69 Kaknäs 2
2019-05-26 13:00 Assyriska FF - IFK Norrköping FK 3 - 3 Södertälje Fotbollsarena
2019-05-26 14:00 Täby FK - FC Djursholm 1 - 1 118 Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-05-26 16:00 Vasalunds IF - IK Sirius FK 4 - 2 Skytteholms IP 3
2019-05-26 17:00 IFK Lidingö FK - Gefle IF FF 1 - 1 35 Lidingövallen 2
Juni
2019-06-01 13:00 GIF Sundsvall - Vasalunds IF 1 - 1 64 NP3 Arena
2019-06-01 13:00 IK Sirius FK - Hammarby IF FF 1 - 3 38 Lötens IP Konstgräs
2019-06-01 14:00 IFK Norrköping FK - IFK Lidingö FK 6 - 1 50 Östgötaporten
2019-06-01 14:00 AIK - Djurgården 2 - 1 100 Skytteholms IP 1
2019-06-01 15:00 Gefle IF FF - Örebro SK FK 3 - 2 Gavlevallen
2019-06-01 16:00 IF Brommapojkarna - Täby FK 6 - 2 97 Grimsta IP 1
2019-06-02 12:00 FC Djursholm - Assyriska FF 8 - 1 Djursholms IP 1
2019-06-06 14:00 Djurgården - IK Sirius FK 3 - 2 50 Kaknäs 2
2019-06-07 19:30 Vasalunds IF - Gefle IF FF 6 - 1 22 Skytteholms IP 1
2019-06-08 12:00 Täby FK - AIK 4 - 4 250 Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-06-08 13:00 Örebro SK FK - IFK Norrköping FK 2 - 2 Behrn Arena
2019-06-08 16:00 Hammarby IF FF - GIF Sundsvall 5 - 0 100 Hammarby IP 1
2019-06-08 17:30 IFK Lidingö FK - Assyriska FF 6 - 4 Lidingövallen 2
2019-06-09 13:00 IF Brommapojkarna - FC Djursholm 2 - 1 75 Grimsta IP 1
2019-06-15 13:00 Assyriska FF - Örebro SK FK 0 - 9 53 Södertälje Fotbollsarena
2019-06-15 13:00 IK Sirius FK - Täby FK 2 - 1 40 Lötens IP Konstgräs
2019-06-15 14:00 AIK - IF Brommapojkarna 2 - 2 107 Skytteholms IP 1
2019-06-15 14:00 FC Djursholm - IFK Lidingö FK 3 - 0 54 Djursholms IP 1
2019-06-15 15:00 GIF Sundsvall - Djurgården 1 - 4 64 NP3 Arena
2019-06-15 16:00 IFK Norrköping FK - Vasalunds IF 2 - 1 100 Östgötaporten
2019-06-16 15:00 Gefle IF FF - Hammarby IF FF 1 - 8 112 Gavlevallen
2019-06-19 16:00 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK 0 - 1 117 Grimsta IP 1
2019-06-19 18:00 Örebro SK FK - IFK Lidingö FK 2 - 1 80 Behrn Arena
2019-06-19 19:30 Vasalunds IF - Assyriska FF 1 - 2 55 Skytteholms IP 3
2019-06-20 13:00 AIK - FC Djursholm 4 - 3 Skytteholms IP 1
2019-06-20 14:00 Hammarby IF FF - IFK Norrköping FK 0 - 0 Hammarby IP 1
2019-06-20 18:00 Täby FK - GIF Sundsvall 2 - 2 20 Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-06-20 19:00 Djurgården - Gefle IF FF 4 - 0 43 Kaknäs 2