Tabell och resultat - P16 Nationell Grupp 8

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-28 19:00 Sandåkerns SK - Ersmarks IK 0 - 5 Grubbevallen
2019-06-24 20:00 IFK Luleå - Munksund-Skuthamns SK 4 - 2 Skogsvallen
2019-06-23 18:00 Gammelgårdens IF - Ersmarks IK 1 - 4 Gammelgårdens IP
2019-06-23 14:00 Sandåkerns SK - Luleå SK 2 - 1 Grubbevallen
2019-06-18 19:30 Bodens BK FF - Gammelgårdens IF 2 - 1 Boden Arena
2019-06-16 12:30 Kiruna FF - Gammelgårdens IF 0 - 2 Lombia IP
2019-06-14 19:00 Ersmarks IK - Sandåkerns SK 10 - 0 Nolia 1
2019-06-09 17:00 Gammelgårdens IF - Luleå SK 1 - 2 Gammelgårdens IP
2019-06-09 14:00 Sandåkerns SK - Bodens BK FF 0 - 4 Grubbevallen
2019-06-09 12:00 Ersmarks IK - Kiruna FF 9 - 0 Nolia 1
2019-06-08 17:00 Sandåkerns SK - Kiruna FF 1 - 1 Grubbevallen
2019-06-08 16:00 Gammelgårdens IF - IFK Luleå 6 - 1 Gammelgårdens IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Ersmarks IK 8 7 0 1 44-8 36 21 4 4 0 0 31-3 28 12 4 3 0 1 13-5 8 9
Bodens BK FF 6 5 0 1 19-10 9 15 3 3 0 0 9-5 4 9 3 2 0 1 10-5 5 6
IFK Luleå 8 5 0 3 23-22 1 15 3 2 0 1 11-7 4 6 5 3 0 2 12-15 -3 9
Gammelgårdens IF 9 4 1 4 22-17 5 13 5 2 1 2 12-8 4 7 4 2 0 2 10-9 1 6
Luleå SK 7 4 0 3 17-14 3 12 4 3 0 1 13-6 7 9 3 1 0 2 4-8 -4 3
Kiruna FF 9 2 1 6 7-26 -19 7 3 1 0 2 2-4 -2 3 6 1 1 4 5-22 -17 4
Sandåkerns SK 7 1 1 5 7-30 -23 4 6 1 1 4 7-20 -13 4 1 0 0 1 0-10 -10 0
Munksund-Skuthamns SK 6 0 1 5 5-17 -12 1 2 0 0 2 1-5 -4 0 4 0 1 3 4-12 -8 1
Skellefteå FF Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-07-27 13:00 IFK Luleå - Sandåkerns SK Skogsvallen
2019-08-01 19:00 Munksund-Skuthamns SK - Gammelgårdens IF Idrottsparken, Munksund
2019-08-01 19:30 Bodens BK FF - IFK Luleå Boden Arena
2019-08-03 14:00 IFK Luleå - Ersmarks IK Skogsvallen
2019-08-03 16:00 Gammelgårdens IF - Sandåkerns SK Furuvallen
2019-08-07 19:00 Munksund-Skuthamns SK - Luleå SK Idrottsparken, Munksund
2019-08-10 13:00 IFK Luleå - Gammelgårdens IF Skogsvallen
2019-08-10 16:00 Munksund-Skuthamns SK - Kiruna FF Idrottsparken, Munksund
2019-08-10 16:00 Luleå SK - IFK Luleå Hertsö IP
2019-08-10 16:00 Ersmarks IK - Bodens BK FF Umeå Energi Arena SOL
2019-08-14 19:30 Bodens BK FF - Luleå SK Boden Arena
2019-08-17 13:30 Luleå SK - Ersmarks IK Åkevallen