Tabell och resultat - SM F17 Mellersta Svealand

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-18 19:00 Västerås BK 30 - IF Brommapojkarna 2 - 4 Ringvallen 2 (konstgräs)
2019-06-16 16:30 P18 IK - Djurgårdens IF FF (1) 0 - 10 Visborgsvallen A plan
2019-06-09 16:30 P18 IK - Eskilstuna United DFF 1 - 0 Säve konstgräs
2019-06-09 12:00 Västerås BK 30 - Gideonsbergs IF 2 - 2 Ringvallen 2 (konstgräs)
2019-06-08 18:00 Hammarby IF FF (2) - IF Brommapojkarna 1 - 5 Hammarby IP 1
2019-06-08 12:00 Örebro SK Söder - Djurgårdens IF FF (1) 2 - 2 Ekängs IP, Konstgräs
2019-06-02 17:00 Gideonsbergs IF - Hammarby IF FF (2) 0 - 2 Solid Park Arena
2019-06-01 16:00 Eskilstuna United DFF - IF Brommapojkarna 0 - 5 Årby IP
2019-05-27 18:00 Västerås BK 30 - Eskilstuna United DFF 2 - 1 Ringvallen 2 (konstgräs)
2019-05-26 17:00 Hammarby IF FF (2) - Djurgårdens IF FF (1) 2 - 2 Hammarby IP 1
2019-05-25 16:30 IF Brommapojkarna - Gideonsbergs IF 2 - 2 Grimsta IP 1
2019-05-19 16:00 Eskilstuna United DFF - Hammarby IF FF (2) 1 - 5 Årby IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Djurgårdens IF FF (1) 7 5 2 0 40-10 30 17 3 3 0 0 23-5 18 9 4 2 2 0 17-5 12 8
IF Brommapojkarna 8 5 2 1 39-13 26 17 3 2 1 0 20-2 18 7 5 3 1 1 19-11 8 10
Hammarby IF FF (2) 7 4 2 1 23-12 11 14 3 1 1 1 5-8 -3 4 4 3 1 0 18-4 14 10
Örebro SK Söder 7 2 4 1 20-13 7 10 4 0 4 0 9-9 0 4 3 2 0 1 11-4 7 6
Västerås BK 30 8 2 3 3 18-19 -1 9 5 2 2 1 15-11 4 8 3 0 1 2 3-8 -5 1
Gideonsbergs IF 7 1 2 4 15-16 -1 5 3 0 0 3 3-10 -7 0 4 1 2 1 12-6 6 5
Eskilstuna United DFF 7 1 1 5 8-30 -22 4 3 1 0 2 3-11 -8 3 4 0 1 3 5-19 -14 1
P18 IK 7 1 0 6 2-52 -50 3 5 1 0 4 1-30 -29 3 2 0 0 2 1-22 -21 0
Täby FK Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-10 16:00 IF Brommapojkarna - Örebro SK Söder Hässelby Gårds BP 1
2019-08-11 14:00 Gideonsbergs IF - P18 IK Önsta IP A
2019-08-18 00:00 P18 IK - IF Brommapojkarna
2019-08-18 13:00 Örebro SK Söder - Hammarby IF FF (2) Ekängs IP, Konstgräs
2019-08-18 16:00 Eskilstuna United DFF - Djurgårdens IF FF (1) Årby IP
2019-08-24 15:00 Gideonsbergs IF - Eskilstuna United DFF Önsta IP A
2019-08-25 13:00 Hammarby IF FF (2) - P18 IK Hammarby IP 1
2019-08-25 15:00 Västerås BK 30 - Örebro SK Söder Ringvallen 2 (konstgräs)
2019-08-31 16:00 Eskilstuna United DFF - Örebro SK Söder Årby IP
2019-09-01 00:00 P18 IK - Västerås BK 30
2019-09-01 16:00 Djurgårdens IF FF (1) - Gideonsbergs IF Östermalms IP 1
2019-09-07 10:30 Hammarby IF FF (2) - Eskilstuna United DFF Hammarby IP 1