Matcher idag - Göteborgs Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-05-26
Tid Match Resultat Anläggning
U21 Allsvenskan Mellersta 2020
BK Häcken - Östers IF Uppskj. Bravida Arena
Pojkar 2004(16 år) Svår
19:45 Älvsborg FF - Utbynäs SK Blå Påvelund 1 Konstgräs
20:15 Torslanda IK 1 - Kullavik IF Inst. Torslandavallen 2 Konstgräs
Pojkar 2004(16 år) Lätt Grupp A
19:45 Askims IK - IFK Hindås Kobbegården 1 Konstgräs
Pojkar 2005(15 år) Medel Grupp B
20:15 IF Väster Svart - Sävedalens IF Blå Önneredsplan 1 Konstgräs
20:15 IK Kongahälla - Torslanda IK Vit Kongevi 1 Konstgräs
Pojkar 2011(9 år) Hisingen + Öckerö Grupp A Vår
17:30 BK Häcken Röd - Kärra KIF Blå Färjenäsplan 11:1
18:15 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Blå - IF Warta Svart Färjenäsplan 11:2
18:15 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF Vit - IF Warta Vit Färjenäsplan 12:2
18:15 Hisingsbacka FC Vit - Brämaregårdens FC Färjenäsplan 12:1
18:15 KF Velebit - Hisingsbacka FC Svart Backavallen 4:1 (Carlos plan)
18:15 Torslanda IK Grön - Lundby IF grön Torslandavallen 41 Gräs
18:15 Torslanda IK Röd - Lundby IF svart Torslandavallen 42 Gräs
18:30 BK Häcken Svart - Kärra KIF Grön Färjenäsplan 11:1
Pojkar 2011(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp A Vår
17:30 Kungsladugårds BK Röd - Näsets SK Messi Sjöbaren Arena
17:30 Kungsladugårds BK Vit - Näsets SK Modric Sjöbaren Arena
18:00 Älvsborg FF Blå - Hovås Billdal IF 1 Hagenplan 11
18:10 Askims IK Röd - Södra Skärgårdens IK Styrsö Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
19:00 Älvsborg FF Guld - Hovås Billdal IF 2 Hagenplan 12
Pojkar 2011(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp B Vår
18:00 Azalea BK Orange - Västra Frölunda IF Röd Lilla Majvallen
18:00 Azalea BK Svart - Västra Frölunda IF Grön Lilla Majvallen
18:00 Älvsborg FF Vit - Masthuggets BK 1 Hagenplan 12
19:00 Näsets SK Ronaldo - Sandarna BK Svart Stavdal Arena
19:00 Näsets SK Zlatan - Sandarna BK Röd Stavdal Arena
19:00 Älvsborg FF Svart - Masthuggets BK 2 Hagenplan 11
Pojkar 2011(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp C Vår
18:30 Fässbergs IF Djurgårdens IF - Guldhedens IK Svart Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
18:30 Fässbergs IF Hajduk Split - Guldhedens IK Röd Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
18:45 Landvetter IS Blå - Mossens BK Svart Landvetter IP A-plan 12
18:45 Landvetter IS Grön - Mossens BK Gul Landvetter IP A-plan 12
Pojkar 2011(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp D Vår
18:00 IF Mölndal Fotboll Blå - Sjövalla FK Mölnlycke IS Svart-Vit Enerbacksplan 11 5M5
18:00 IF Mölndal Fotboll Röd - Sjövalla FK Mölnlycke IS Vit Enerbacksplan 12 5M5
18:00 Örgryte IS Fotboll Blå - Kållered SK Blå ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
18:00 Örgryte IS Fotboll Röd - Kållered SK Grön ÖIS-gården 7M7 Konstgräs
18:45 Landvetter IS Gul - Hovås Billdal IF 6 Landvetter IP A-plan 12
18:45 Landvetter IS Vit - Hovås Billdal IF 5 Landvetter IP A-plan 12
Pojkar 2011(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp E Vår
18:15 Balltorps FF - IFK Hindås Förbovallen 12
18:15 Lindome GIF Vit - BK Bifrost Lindevi 6
18:45 Kållered SK Vit - Sjövalla FK Mölnlycke IS Svart Kållered Sportcenter 2
Pojkar 2011(9 år) Centrum+Härryda+Mölndal+Väster Grupp F Vår
18:15 Assyriska BK - Fässbergs IF Manchester City Välen gräs 5M5
18:30 IF Väster Vit - Västra Frölunda IF Vit Önneredsplan 2
19:00 Azalea BK Vit - IF Mölndal Fotboll Vit Lilla Majvallen
Pojkar 2011(9 år) Lerum+Partille+Öster Grupp A Vår
18:00 Bergums IF 3 - Partille IF FK Vit Bergumsvallen 12 Gräs
Pojkar 2011(9 år) Lerum+Partille+Öster Grupp B Vår
17:30 Björndammens BK - Utbynäs SK Blå Furulundsplan 12 Konstgräs
17:30 Lerums IS 5 - Qviding FIF Röd Hulan 11
18:15 Gunnilse IS Röd - GAIS svart Hjällbovallen 5 Gräs 7M7
18:15 Sävedalens IF Vit - Utbynäs SK Gul Vallhamra Skola 1 5M5
Pojkar 2011(9 år) Lerum+Partille+Öster Grupp C Vår
18:15 Sävedalens IF Röd - Stenkullen GoIK Röd Vallhamra Skola 2 5M5
Flickor 2006(14 år) Lätt Grupp B
19:30 Öckerö IF - Landvetter IF 2003 Prästängen 3 9M9 Konstgräs