Västergårds IP 5, huvudplan (plan 5)

Anläggning
Västergårds IP
Adress
Södra Rangvallagatan 65, 25002 HELSINGBORG
Zon
Helsingborgszonen
Kommun
Helsingborg
Telefon
042-152148 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Naturgräs 
Belysning
Okänd
Storlek
105x65 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Västergårds IP 5, huvudplan

Södra Rangvallagatan 65, 25002 HELSINGBORG
56.04700, 12.75330
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
2020-01-25 12:00 Träningsmatcher Helsingborg damer Eskilsminne IF - BK Astrio Dam A Västergårds IP 7, konstgräs
2020-01-26 15:00 Träningsmatcher Helsingborg damer Eskilsminne DFF - Dösjöbro IF Västergårds IP 7, konstgräs
Februari
2020-02-01 14:00 Träningsmatcher Helsingborg ungdom man Högaborgs BK U19 - Lunds BK U17 Västergårds IP 7, konstgräs
2020-02-02 12:00 Ligacupen P16 B7 Eskilsminne IF (P16) - Helsingborgs IF (P16) Västergårds IP 7, konstgräs
2020-02-29 12:00 DM F16 grp.1 Eskilsminne IF - Fortuna FF Västergårds IP 7, konstgräs
Mars
2020-03-01 14:00 DM P14 grp.10 Högaborgs BK - Vikens IK Västergårds IP 1, 9-manna
2020-03-06 19:00 DM F16 grp.1 Eskilsminne IF - Hittarps IK Västergårds IP 7, konstgräs
2020-03-08 14:00 DM Damer grp.5 Eskilsminne DFF (2) - Ängelholms FF (3) Västergårds IP 7, konstgräs
2020-03-15 13:00 DM F14 grp.1 Eskilsminne IF - Dösjöbro IF Västergårds IP 7, konstgräs
2020-03-15 14:00 DM P14 grp.10 Högaborgs BK - Eskilsminne IF Västergårds IP 1, 9-manna
April
2020-04-05 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Ängelholms FF Västergårds IP 7, konstgräs
2020-04-11 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Kulladals FF Västergårds IP 11
2020-04-18 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Borgeby FK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-04-19 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - Furulunds IK Västergårds IP 9, konstgräs
2020-04-19 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Lilla Torg FF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-04-25 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - FC Trelleborg Västergårds IP 5, huvudplan
2020-04-26 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Kristianstad FC Västergårds IP 11
Maj
2020-05-01 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Åhus IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-02 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - Lunds BOIS Västergårds IP 9, konstgräs
2020-05-06 18:30 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - FC Staffanstorp Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-09 12:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - IF Limhamn Bunkeflo Västergårds IP 11
2020-05-10 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - Lilla Torg FF Västergårds IP 9, konstgräs
2020-05-10 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Falkenbergs FF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-16 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Hittarps IK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-17 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - IFK Trelleborg FK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-23 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - Eskilsminne DFF Västergårds IP 9, konstgräs
2020-05-23 14:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Varbergs BoIS FC Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-24 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Bjärreds IF Västergårds IP 11
2020-05-30 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Asarums IF FK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-31 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Furulunds IK Västergårds IP 5, huvudplan
Juni
2020-06-06 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Varbergs BoIS FC Västergårds IP 11
2020-06-07 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - Uppåkra IF Västergårds IP 9, konstgräs
2020-06-07 12:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Hammenhögs IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-07 14:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Kristianstad FC Västergårds IP 11
2020-06-13 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Lunds BOIS Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-18 19:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Laholms FK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-20 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - Vellinge IF Västergårds IP 9, konstgräs
2020-06-21 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Kullabygdens DFF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-21 14:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Lerkils IF Västergårds IP 11
2020-06-26 19:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Trelleborgs FF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-28 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - IF Limhamn Bunkeflo Västergårds IP 5, huvudplan
Augusti
2020-08-05 19:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Laholms FK Västergårds IP 11
2020-08-08 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Nättraby GoIF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-09 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - Södra Sandby IF Västergårds IP 9, konstgräs
2020-08-09 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - IK Wormo Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-15 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Vellinge IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-15 14:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - FK Karlskrona Västergårds IP 11
2020-08-16 14:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Onsala BK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-22 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - Kullabygdens DFF Västergårds IP 9, konstgräs
2020-08-22 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Ifö Bromölla IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-29 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Lunds BK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-30 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - BK Astrio Västergårds IP 11
2020-08-30 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Uppåkra IF Västergårds IP 5, huvudplan
September
2020-09-05 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Färjestadens GOIF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-06 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - IK Wormo Västergårds IP 9, konstgräs
2020-09-12 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Falkenbergs FF Västergårds IP 11
2020-09-12 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Högaborgs BK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-19 00:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - FC Staffanstorp Västergårds IP 9, konstgräs
2020-09-26 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Dösjöbro IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-27 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Södra Sandby IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-27 15:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Landskrona BoIS Västergårds IP 11
Oktober
2020-10-04 15:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - IFK Trelleborg FK Västergårds IP 9, konstgräs