Ållevi (plan 171)

Anläggning
Ållevi/Odenvi
Adress
Falköping
Zon
04
Kommun
Falköping
Plantyp
7 mot 7 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja
Omklädningsrum
6 st
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Ållevi

Falköping
58.16476, 13.57251
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Februari
2020-02-23 15:30 Pojkar Träningsmatcher IFK Falköping FF Junior - IFK Mariestad Odenvi Konstgräs
2020-02-29 10:00 Herrar, Träningsmatcher Valtorps IF - IFK Falköping FF Junior Odenvi Konstgräs
2020-02-29 10:00 Damer, Träningsmatcher Stenstorps IF (9-manna) - Skara FC u-lag Ållevi Konstgräs
2020-02-29 12:00 Herrar, Träningsmatcher Åsarp-Trädet FK - Södra Vings IF Odenvi Konstgräs
2020-02-29 14:00 Herrar, Träningsmatcher Grolanda/Floby A - Falköpings FK Odenvi Konstgräs
2020-02-29 16:00 Herrar, Träningsmatcher Grolanda/Floby U - Hössna/Timmele U Odenvi Konstgräs
Mars
2020-03-01 14:00 Damer, Träningsmatcher Vartofta SK - Vedums AIS Ållevi Konstgräs
2020-03-07 10:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 3 Grolanda/Floby - Vara SK Odenvi Konstgräs
2020-03-07 12:00 Herrar, Träningsmatcher IFK Falköping FF - Främmestads IK Odenvi Konstgräs
2020-03-07 14:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 11 Åsarp-Trädet FK - Säven/Hol Odenvi Konstgräs
2020-03-07 14:00 Damer, InterSport Cup - Grupp 1 Vartofta SK - Arentorp Helås FK Ållevi Konstgräs
2020-03-07 16:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 13 Kinnarp-Slutarps IF - BK Trix Odenvi Konstgräs
2020-03-08 10:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 18 Vartofta SK - Töreboda IK Odenvi Konstgräs
2020-03-08 12:00 Damer, InterSport Cup - Grupp 4 Falköpings KIK - Åsarp-Trädet/Redväg Ållevi Konstgräs
2020-03-08 14:20 Herrar, InterSport Cup - Grupp 12 Borgunda IK - Tymer/Väring Odenvi Konstgräs
2020-03-08 16:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 12 Falköpings FK - Dalsjöfors GoIF Odenvi Konstgräs
2020-03-08 18:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 14 Stenstorps IF - Tidavads IF Ållevi Konstgräs
2020-03-14 10:15 Pojkar Träningsmatcher IFK Falköping FF Junior - Skara FC Junior Ållevi Konstgräs
2020-03-14 12:00 Herrar, Träningsmatcher IFK Falköping FF - IF Haga Herr Odenvi Konstgräs
2020-03-14 14:00 Damer, InterSport Cup - Grupp 4 Åsarp-Trädet/Redväg - Skövde KIK Odenvi Konstgräs
2020-03-14 14:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 8 Valtorps IF - IFK Mariestad Ållevi Konstgräs
2020-03-15 10:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 13 Tomtens IF - Kinnarp-Slutarps IF Odenvi Konstgräs
2020-03-15 14:00 Damer, InterSport Cup - Grupp 9 Stenstorps IF - IFK Hjo Odenvi Konstgräs
2020-03-21 12:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 13 Tomtens IF - BK Trix Odenvi Konstgräs
2020-03-21 14:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 3 Grolanda/Floby - Sparsörs AIK Odenvi Konstgräs
2020-03-22 12:00 Pojkar Träningsmatcher IFK Falköping FF Junior - Skövde AIK U 19 Odenvi Konstgräs
2020-03-22 14:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 12 Falköpings FK - Borgunda IK Odenvi Konstgräs
2020-03-22 14:00 Herrar, InterSport Cup - Grupp 8 Valtorps IF - IFK Trollhättan Ållevi Konstgräs
2020-03-28 10:00 Damer, Träningsmatcher Stenstorps IF A - Vartofta SK Odenvi Konstgräs
2020-03-28 12:00 Herrar, Träningsmatcher IFK Falköping FF - Trollhättans BoIS Odenvi Konstgräs
2020-03-28 14:00 Herrar, Träningsmatcher Valtorps IF - IFK Falköping FF U Odenvi Konstgräs
2020-03-29 14:00 Herrar, Träningsmatcher Grolanda/Floby A - IFK Värsås Odenvi Konstgräs
2020-03-29 16:00 Herrar, Träningsmatcher Grolanda/Floby U - IFK Värsås U Odenvi Konstgräs
April
2020-04-04 10:00 Herrar, Träningsmatcher Valtorps IF - Åsarp-Trädet FK Odenvi Konstgräs
2020-04-04 10:00 Damer, Träningsmatcher Södra Ving/Timmele - Åsarp-Trädet/Redväg Odenvi Konstgräs
2020-04-04 12:00 Herrar, Träningsmatcher Grolanda/Floby A - Levene-Skogslunds IF Odenvi Konstgräs
2020-04-04 14:00 Herrar, Träningsmatcher Falköpings FK - Hovslätts IK Odenvi Konstgräs
2020-04-04 14:00 Herrar, Träningsmatcher Grolanda/Floby U - Levene-Skogslunds IF B Ållevi Konstgräs
2020-04-04 16:00 Damer, Träningsmatcher Södra Ving/Timmele U - Stenstorps IF A Ållevi Konstgräs
2020-04-05 12:00 Damer, Träningsmatcher Falköpings KIK - Älvsborg FF A-lag Odenvi Konstgräs
2020-04-10 10:15 Pojkar Träningsmatcher IFK Falköping FF Junior - Floby/ Grolanda IF U Odenvi Konstgräs
2020-04-10 12:00 Herrar, Träningsmatcher Grolanda/Floby A - Fagersanna IF Ållevi Konstgräs
2020-04-10 12:00 Herrar, Träningsmatcher Valtorps IF - Fröjereds IF Odenvi Konstgräs
2020-04-10 15:00 Div 3 Nordvästra Götaland, herr 2020 IFK Falköping FF - Främmestads IK Odenvi Konstgräs
2020-04-15 19:00 Damer, Div 3 Östra Åsarp-Trädet/Redväg - Ulvåkers IF Odenvi Konstgräs
2020-04-19 16:00 Damer, Div 2 Norra Götaland Falköpings KIK - Skultorps IF Odenvi Konstgräs
Juni
2020-06-17 19:00 Damer, Div 3 Östra Falköpings KIK U - Jung-Kvänum 10 IF Odenvi Konstgräs