Spelprogram - Elitettan

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-13 13:00 Kvarnsvedens IK - Asarums IF FK 1 - 1 249 Ljungbergsplanen
2019-04-13 14:00 Hammarby IF FF - IF Brommapojkarna 4 - 0 776 Hammarby IP 1
2019-04-13 15:00 Umeå IK FF - IK Uppsala Fotboll 2 - 0 362 Umeå Energi Arena SOL
2019-04-13 16:00 Sundsvalls DFF - AIK 0 - 3 167 NP3 Arena
2019-04-13 16:00 Morön BK - IFK Kalmar 3 - 2 464 Skogsvallen
2019-04-14 12:00 Mallbackens IF Sunne - Borgeby FK 1 - 2 335 Fryxellska skolan
2019-04-14 13:30 Lidköpings FK - Assi IF 1 - 1 245 Framnäs IP A-plan
2019-04-17 19:00 Asarums IF FK - Morön BK 1 - 0 227 Asarums IP
2019-04-18 19:00 IF Brommapojkarna - Sundsvalls DFF 1 - 2 86 Grimsta IP 1
2019-04-19 15:00 IFK Kalmar - Lidköpings FK 1 - 2 284 Gröndals IP
2019-04-20 15:00 IK Uppsala Fotboll - Kvarnsvedens IK 2 - 0 162 Lötens IP Konstgräs
2019-04-22 13:00 Assi IF - Mallbackens IF Sunne 1 - 1 284 Billerud Korsnäs Arena
2019-04-22 13:00 AIK - Hammarby IF FF 1 - 1 1 066 Skytteholms IP 1
2019-04-22 14:00 Borgeby FK - Umeå IK FF 0 - 4 132 Borgeby IP A-plan
2019-04-27 13:00 Mallbackens IF Sunne - Umeå IK FF 0 - 1 236 Fryxellska skolan
2019-04-27 15:00 Lidköpings FK - AIK 2 - 8 263 Framnäs IP A-plan
2019-04-27 15:00 IK Uppsala Fotboll - Hammarby IF FF 1 - 2 301 Lötens IP Konstgräs
2019-04-27 16:00 IFK Kalmar - IF Brommapojkarna 1 - 1 236 Gröndals IP
2019-04-27 22:00 Matchen har flyttas med anledning av flygstrejken. Morön BK - Borgeby FK 4 - 1 230 Skogsvallen
2019-04-28 13:00 Kvarnsvedens IK - Assi IF 2 - 2 334 Ljungbergsplanen
2019-04-28 13:00 Asarums IF FK - Sundsvalls DFF 1 - 1 167 Asarums IP
Maj
2019-05-04 13:00 IF Brommapojkarna - Lidköpings FK 2 - 2 89 Grimsta IP 1
2019-05-04 14:00 Hammarby IF FF - Mallbackens IF Sunne 1 - 0 487 Hammarby IP 1
2019-05-04 14:00 Borgeby FK - Asarums IF FK 0 - 1 82 Borgeby IP A-plan
2019-05-04 16:00 Sundsvalls DFF - Morön BK 2 - 5 62 NP3 Arena
2019-05-04 17:00 Assi IF - IFK Kalmar 2 - 2 189 Billerud Korsnäs Arena
2019-05-04 18:00 AIK - IK Uppsala Fotboll 2 - 2 811 Nationalarenan, Friends Arena
2019-05-05 13:00 Umeå IK FF - Kvarnsvedens IK 2 - 1 317 Umeå Energi Arena SOL
2019-05-11 15:00 Morön BK - IK Uppsala Fotboll 1 - 2 367 Skogsvallen
2019-05-11 15:00 Mallbackens IF Sunne - IF Brommapojkarna 0 - 0 277 Strandvallen, Mallbacken
2019-05-11 15:00 Kvarnsvedens IK - Lidköpings FK 6 - 2 290 Ljungbergsplanen
2019-05-11 16:00 IFK Kalmar - AIK 4 - 2 249 Gröndals IP
2019-05-11 18:00 Asarums IF FK - Umeå IK FF 0 - 4 242 Asarums IP
2019-05-12 12:00 Borgeby FK - Sundsvalls DFF 5 - 1 102 Borgeby IP A-plan
2019-05-12 14:00 Assi IF - Hammarby IF FF 1 - 3 73 Billerud Korsnäs Arena
2019-05-18 13:00 AIK - IF Brommapojkarna 1 - 0 478 Skytteholms IP 1
2019-05-18 14:00 Umeå IK FF - IFK Kalmar 1 - 0 421 Umeå Energi Arena SOL
2019-05-18 15:00 Sundsvalls DFF - Kvarnsvedens IK 0 - 4 85 NP3 Arena
2019-05-19 13:00 Morön BK - Mallbackens IF Sunne 1 - 3 264 Skogsvallen
2019-05-19 14:00 Hammarby IF FF - Borgeby FK 4 - 2 575 Hammarby IP 1
2019-05-19 15:00 Lidköpings FK - Asarums IF FK 3 - 3 203 Framnäs IP A-plan
2019-05-19 15:00 IK Uppsala Fotboll - Assi IF 1 - 1 212 Lötens IP Konstgräs
2019-05-25 13:00 IF Brommapojkarna - Morön BK 3 - 2 2 206 Grimsta IP 1
2019-05-25 13:00 Borgeby FK - AIK 1 - 3 99 Borgeby IP A-plan
2019-05-25 15:00 Mallbackens IF Sunne - Lidköpings FK 2 - 3 248 Strandvallen, Mallbacken
2019-05-25 15:00 Kvarnsvedens IK - IFK Kalmar 3 - 4 310 Ljungbergsplanen
2019-05-25 16:00 Assi IF - Umeå IK FF 1 - 1 207 Billerud Korsnäs Arena
2019-05-26 14:00 Hammarby IF FF - Sundsvalls DFF 5 - 0 1 255 Hammarby IP 1
2019-05-26 15:30 Asarums IF FK - IK Uppsala Fotboll 0 - 6 179 Asarums IP
2019-05-29 19:00 Morön BK - Umeå IK FF 1 - 2 353 Skogsvallen
2019-05-29 19:00 Lidköpings FK - Hammarby IF FF 1 - 0 207 Framnäs IP A-plan
2019-05-30 13:00 Sundsvalls DFF - Mallbackens IF Sunne 0 - 3 69 NP3 Arena
2019-05-30 13:00 IF Brommapojkarna - Assi IF 1 - 2 120 Grimsta IP 1
2019-05-30 14:00 IK Uppsala Fotboll - Borgeby FK 2 - 0 266 Lötens IP Konstgräs
2019-05-30 16:00 AIK - Kvarnsvedens IK 1 - 1 317 Skytteholms IP 1
2019-05-30 19:00 IFK Kalmar - Asarums IF FK 3 - 0 301 Gröndals IP
Juni
2019-06-02 12:30 Assi IF - Borgeby FK 3 - 3 304 Billerud Korsnäs Arena
2019-06-02 13:00 Morön BK - Lidköpings FK 1 - 2 191 Skogsvallen
2019-06-02 13:00 Asarums IF FK - Mallbackens IF Sunne 2 - 1 233 Asarums IP
2019-06-02 13:30 Umeå IK FF - AIK 1 - 2 345 Umeå Energi Arena SOL
2019-06-02 14:00 Hammarby IF FF - IFK Kalmar 4 - 0 394 Hammarby IP 1
2019-06-02 15:00 Sundsvalls DFF - IK Uppsala Fotboll 1 - 3 101 NP3 Arena
2019-06-02 15:00 Kvarnsvedens IK - IF Brommapojkarna 2 - 2 314 Ljungbergsplanen
2019-06-06 12:00 Asarums IF FK - Assi IF 1 - 3 233 Asarums IP
2019-06-06 14:00 Lidköpings FK - Sundsvalls DFF 1 - 0 192 Framnäs IP A-plan
2019-06-06 14:00 Hammarby IF FF - Umeå IK FF 3 - 2 1 811 Hammarby IP 1
2019-06-06 15:00 Mallbackens IF Sunne - Kvarnsvedens IK 3 - 0 325 Strandvallen, Mallbacken
2019-06-06 15:00 Borgeby FK - IFK Kalmar 1 - 2 110 Borgeby IP A-plan
2019-06-06 16:00 AIK - Morön BK 4 - 2 264 Skytteholms IP 1
2019-06-08 13:00 Sundsvalls DFF - Assi IF 1 - 3 75 NP3 Arena
2019-06-09 12:00 Borgeby FK - Kvarnsvedens IK 0 - 4 109 Borgeby IP A-plan
2019-06-09 13:00 IFK Kalmar - Mallbackens IF Sunne 3 - 0 244 Gröndals IP
2019-06-09 13:30 Umeå IK FF - IF Brommapojkarna 3 - 1 283 Umeå Energi Arena SOL
2019-06-09 14:00 Morön BK - Hammarby IF FF 3 - 2 353 Skogsvallen
2019-06-09 15:00 IK Uppsala Fotboll - Lidköpings FK 2 - 1 184 Lötens IP Konstgräs
2019-06-09 16:00 AIK - Asarums IF FK 2 - 0 193 Skytteholms IP 1
2019-06-15 14:00 IFK Kalmar - Sundsvalls DFF 4 - 0 216 Gröndals IP
2019-06-15 15:00 Mallbackens IF Sunne - IK Uppsala Fotboll 0 - 3 272 Strandvallen, Mallbacken
2019-06-16 12:00 Umeå IK FF - Lidköpings FK 3 - 0 310 Umeå Energi Arena SOL
2019-06-16 13:00 Kvarnsvedens IK - Morön BK 1 - 1 275 Ljungbergsplanen
2019-06-16 14:00 IF Brommapojkarna - Borgeby FK 2 - 1 103 Grimsta IP 1
2019-06-16 14:00 Assi IF - AIK 1 - 1 203 Billerud Korsnäs Arena
2019-06-16 16:00 Hammarby IF FF - Asarums IF FK 4 - 1 915 Hammarby IP 1
2019-06-19 18:00 Kvarnsvedens IK - Hammarby IF FF 2 - 0 320 Ljungbergsplanen
2019-06-20 19:00 Sundsvalls DFF - Umeå IK FF NP3 Arena
2019-06-20 19:30 Assi IF - Morön BK Billerud Korsnäs Arena
2019-06-20 19:30 AIK - Mallbackens IF Sunne Skytteholms IP 1
2019-06-23 13:00 Asarums IF FK - IF Brommapojkarna Asarums IP
2019-06-23 15:00 Lidköpings FK - Borgeby FK Framnäs IP A-plan
2019-06-23 15:00 IK Uppsala Fotboll - IFK Kalmar Lötens IP Konstgräs
2019-06-29 14:00 Hammarby IF FF - Lidköpings FK Hammarby IP 1
2019-06-29 15:00 Umeå IK FF - Asarums IF FK Umeå Energi Arena SOL
2019-06-29 15:00 IFK Kalmar - IK Uppsala Fotboll Gröndals IP
2019-06-29 15:00 IF Brommapojkarna - Kvarnsvedens IK Grimsta IP 2
2019-06-30 12:30 Borgeby FK - Assi IF Borgeby IP A-plan
2019-06-30 13:30 Morön BK - AIK Skogsvallen
2019-06-30 14:00 Mallbackens IF Sunne - Sundsvalls DFF Strandvallen, Mallbacken
Juli
2019-07-03 19:00 IF Brommapojkarna - IK Uppsala Fotboll Grimsta IP 2
2019-07-06 15:00 Kvarnsvedens IK - Mallbackens IF Sunne Ljungbergsplanen
2019-07-06 15:00 Asarums IF FK - Borgeby FK Asarums IP
2019-07-06 16:00 Lidköpings FK - IFK Kalmar Framnäs IP A-plan
2019-07-06 16:00 AIK - Sundsvalls DFF Skytteholms IP 1
2019-07-07 14:00 IK Uppsala Fotboll - Morön BK Lötens IP Konstgräs
2019-07-07 14:00 Assi IF - IF Brommapojkarna Billerud Korsnäs Arena
2019-07-07 15:00 Umeå IK FF - Hammarby IF FF Umeå Energi Arena SOL
Augusti
2019-08-02 19:30 Morön BK - Assi IF Skogsvallen
2019-08-03 15:00 Sundsvalls DFF - Hammarby IF FF NP3 Arena
2019-08-03 15:00 Mallbackens IF Sunne - AIK Strandvallen, Mallbacken
2019-08-03 15:00 Lidköpings FK - Kvarnsvedens IK Framnäs IP A-plan
2019-08-03 15:00 Borgeby FK - IK Uppsala Fotboll Borgeby IP A-plan
2019-08-04 14:00 IF Brommapojkarna - Umeå IK FF Grimsta IP 1
2019-08-06 18:00 Asarums IF FK - IFK Kalmar Asarums IP
2019-08-09 19:00 Umeå IK FF - Morön BK Umeå Energi Arena SOL
2019-08-10 14:00 AIK - Lidköpings FK Skytteholms IP 1
2019-08-10 15:00 IK Uppsala Fotboll - IF Brommapojkarna Lötens IP Konstgräs
2019-08-10 15:00 IFK Kalmar - Borgeby FK Gröndals IP
2019-08-10 16:00 Kvarnsvedens IK - Sundsvalls DFF Ljungbergsplanen
2019-08-11 13:00 Mallbackens IF Sunne - Asarums IF FK Strandvallen, Mallbacken
2019-08-11 15:00 Hammarby IF FF - Assi IF Hammarby IP 1
2019-08-17 13:00 Kvarnsvedens IK - Umeå IK FF Ljungbergsplanen
2019-08-17 15:00 Sundsvalls DFF - IFK Kalmar NP3 Arena
2019-08-17 15:00 Lidköpings FK - Mallbackens IF Sunne Framnäs IP A-plan
2019-08-18 14:00 Morön BK - IF Brommapojkarna Skogsvallen
2019-08-18 14:00 Assi IF - IK Uppsala Fotboll Billerud Korsnäs Arena
2019-08-18 15:00 Borgeby FK - Hammarby IF FF Borgeby IP A-plan
2019-08-18 15:30 Asarums IF FK - AIK Asarums IP
2019-08-23 16:30 Lidköpings FK - Umeå IK FF Framnäs IP A-plan
2019-08-24 14:00 Hammarby IF FF - Kvarnsvedens IK Hammarby IP 1
2019-08-24 15:00 IK Uppsala Fotboll - Sundsvalls DFF Lötens IP Konstgräs
2019-08-25 12:00 Mallbackens IF Sunne - Morön BK Strandvallen, Mallbacken
2019-08-25 12:00 IFK Kalmar - Assi IF Gröndals IP
2019-08-25 14:00 AIK - Borgeby FK Skytteholms IP 1
2019-08-25 16:00 IF Brommapojkarna - Asarums IF FK Grimsta IP 1
September
2019-09-07 13:00 IF Brommapojkarna - AIK Grimsta IP 1
2019-09-07 15:00 Kvarnsvedens IK - IK Uppsala Fotboll Ljungbergsplanen
2019-09-07 15:00 Assi IF - Asarums IF FK Billerud Korsnäs Arena
2019-09-07 16:00 IFK Kalmar - Hammarby IF FF Gröndals IP
2019-09-08 13:00 Umeå IK FF - Mallbackens IF Sunne Umeå Energi Arena SOL
2019-09-08 14:00 Sundsvalls DFF - Lidköpings FK NP3 Arena
2019-09-08 14:00 Borgeby FK - Morön BK Borgeby IP A-plan
2019-09-14 15:00 Mallbackens IF Sunne - IFK Kalmar Strandvallen, Mallbacken
2019-09-14 15:00 Lidköpings FK - IF Brommapojkarna Framnäs IP A-plan
2019-09-14 15:00 IK Uppsala Fotboll - AIK Lötens IP Konstgräs
2019-09-15 13:00 Sundsvalls DFF - Borgeby FK NP3 Arena
2019-09-15 13:00 Morön BK - Kvarnsvedens IK Skogsvallen
2019-09-15 15:30 Asarums IF FK - Hammarby IF FF Asarums IP
2019-09-15 16:30 Umeå IK FF - Assi IF Umeå Energi Arena SOL
2019-09-21 13:00 IFK Kalmar - Kvarnsvedens IK Gröndals IP
2019-09-21 14:00 AIK - Umeå IK FF Skytteholms IP 1
2019-09-21 15:00 IF Brommapojkarna - Mallbackens IF Sunne Grimsta IP 1
2019-09-21 15:00 Borgeby FK - Lidköpings FK Borgeby IP A-plan
2019-09-22 14:00 Assi IF - Sundsvalls DFF Billerud Korsnäs Arena
2019-09-22 16:00 Hammarby IF FF - Morön BK Hammarby IP 1
2019-09-22 17:00 IK Uppsala Fotboll - Asarums IF FK Lötens IP Konstgräs
2019-09-27 19:00 Umeå IK FF - Sundsvalls DFF Umeå Energi Arena SOL
2019-09-28 15:00 Mallbackens IF Sunne - Hammarby IF FF Strandvallen, Mallbacken
2019-09-28 15:00 Lidköpings FK - IK Uppsala Fotboll Framnäs IP A-plan
2019-09-28 16:00 Morön BK - Asarums IF FK Skogsvallen
2019-09-28 16:00 IF Brommapojkarna - IFK Kalmar Grimsta IP 1
2019-09-29 12:00 Kvarnsvedens IK - Borgeby FK Ljungbergsplanen
2019-09-29 14:00 AIK - Assi IF Skytteholms IP 1
Oktober
2019-10-12 13:00 IK Uppsala Fotboll - Umeå IK FF Lötens IP Konstgräs
2019-10-12 13:00 Borgeby FK - Mallbackens IF Sunne Borgeby IP A-plan
2019-10-12 13:00 Asarums IF FK - Kvarnsvedens IK Asarums IP
2019-10-12 14:00 Hammarby IF FF - AIK Hammarby IP 1
2019-10-12 15:00 Sundsvalls DFF - IF Brommapojkarna NP3 Arena
2019-10-13 13:00 IFK Kalmar - Morön BK Gröndals IP
2019-10-13 13:00 Assi IF - Lidköpings FK Billerud Korsnäs Arena
2019-10-19 13:00 IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF Grimsta IP 1
2019-10-19 15:00 IK Uppsala Fotboll - Mallbackens IF Sunne Lötens IP Konstgräs
2019-10-19 16:00 AIK - IFK Kalmar Skytteholms IP 1
2019-10-20 12:00 Umeå IK FF - Borgeby FK Umeå Energi Arena SOL
2019-10-20 13:00 Lidköpings FK - Morön BK Framnäs IP A-plan
2019-10-20 13:30 Sundsvalls DFF - Asarums IF FK NP3 Arena
2019-10-20 16:30 Assi IF - Kvarnsvedens IK Billerud Korsnäs Arena
2019-10-27 13:00 Morön BK - Sundsvalls DFF Skogsvallen
2019-10-27 13:00 Mallbackens IF Sunne - Assi IF Strandvallen, Mallbacken
2019-10-27 13:00 Kvarnsvedens IK - AIK Ljungbergsplanen
2019-10-27 13:00 IFK Kalmar - Umeå IK FF Gröndals IP
2019-10-27 13:00 Hammarby IF FF - IK Uppsala Fotboll Hammarby IP 1
2019-10-27 13:00 Borgeby FK - IF Brommapojkarna Borgeby IP A-plan
2019-10-27 13:00 Asarums IF FK - Lidköpings FK Asarums IP