Spelprogram - Elitettan

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-13 13:00 Kvarnsvedens IK - Asarums IF FK Ljungbergsplanen
2019-04-13 14:00 Hammarby IF FF - IF Brommapojkarna Hammarby IP 1
2019-04-13 15:00 Umeå IK FF - IK Uppsala Fotboll Umeå Energi Arena SOL
2019-04-13 16:00 Sundsvalls DFF - AIK NP3 Arena
2019-04-13 16:00 Morön BK - IFK Kalmar Skogsvallen
2019-04-14 12:00 Mallbackens IF Sunne - Borgeby FK Strandvallen, Mallbacken
2019-04-14 13:30 Lidköpings FK - Assi IF Framnäs IP A-plan
2019-04-17 19:00 Asarums IF FK - Morön BK Asarums IP
2019-04-18 19:00 IF Brommapojkarna - Sundsvalls DFF Grimsta IP 1
2019-04-19 15:00 IFK Kalmar - Lidköpings FK Gröndals IP
2019-04-20 15:00 IK Uppsala Fotboll - Kvarnsvedens IK Lötens IP Konstgräs
2019-04-22 13:00 Assi IF - Mallbackens IF Sunne Billerud Korsnäs Arena
2019-04-22 13:00 AIK - Hammarby IF FF Skytteholms IP 1
2019-04-22 14:00 Borgeby FK - Umeå IK FF Borgeby IP A-plan
2019-04-27 13:00 Mallbackens IF Sunne - Umeå IK FF Strandvallen, Mallbacken
2019-04-27 15:00 Lidköpings FK - AIK Framnäs IP A-plan
2019-04-27 15:00 IK Uppsala Fotboll - Hammarby IF FF Lötens IP Konstgräs
2019-04-27 16:00 IFK Kalmar - IF Brommapojkarna Gröndals IP
2019-04-28 13:00 Morön BK - Borgeby FK Skogsvallen
2019-04-28 13:00 Kvarnsvedens IK - Assi IF Ljungbergsplanen
2019-04-28 14:00 Asarums IF FK - Sundsvalls DFF Asarums IP
Maj
2019-05-04 13:00 IF Brommapojkarna - Lidköpings FK Grimsta IP 1
2019-05-04 14:00 Hammarby IF FF - Mallbackens IF Sunne Hammarby IP 1
2019-05-04 14:00 Borgeby FK - Asarums IF FK Borgeby IP A-plan
2019-05-04 15:00 Assi IF - IFK Kalmar Billerud Korsnäs Arena
2019-05-04 16:00 Sundsvalls DFF - Morön BK NP3 Arena
2019-05-05 13:00 Umeå IK FF - Kvarnsvedens IK Umeå Energi Arena SOL
2019-05-05 13:00 AIK - IK Uppsala Fotboll Skytteholms IP 1
2019-05-11 15:00 Morön BK - IK Uppsala Fotboll Skogsvallen
2019-05-11 15:00 Mallbackens IF Sunne - IF Brommapojkarna Strandvallen, Mallbacken
2019-05-11 15:00 Kvarnsvedens IK - Lidköpings FK Ljungbergsplanen
2019-05-11 16:00 IFK Kalmar - AIK Gröndals IP
2019-05-11 18:00 Asarums IF FK - Umeå IK FF Asarums IP
2019-05-12 14:00 Borgeby FK - Sundsvalls DFF Borgeby IP A-plan
2019-05-12 14:00 Assi IF - Hammarby IF FF Billerud Korsnäs Arena
2019-05-18 13:00 AIK - IF Brommapojkarna Skytteholms IP 1
2019-05-18 14:00 Umeå IK FF - IFK Kalmar Umeå Energi Arena SOL
2019-05-18 15:00 Sundsvalls DFF - Kvarnsvedens IK NP3 Arena
2019-05-19 13:00 Morön BK - Mallbackens IF Sunne Skogsvallen
2019-05-19 14:00 Hammarby IF FF - Borgeby FK Hammarby IP 1
2019-05-19 15:00 Lidköpings FK - Asarums IF FK Framnäs IP A-plan
2019-05-19 15:00 IK Uppsala Fotboll - Assi IF Lötens IP Konstgräs
2019-05-25 13:00 Borgeby FK - AIK Borgeby IP A-plan
2019-05-25 14:00 IF Brommapojkarna - Morön BK Grimsta IP 1
2019-05-25 15:00 Mallbackens IF Sunne - Lidköpings FK Strandvallen, Mallbacken
2019-05-25 15:00 Kvarnsvedens IK - IFK Kalmar Ljungbergsplanen
2019-05-25 16:00 Assi IF - Umeå IK FF Billerud Korsnäs Arena
2019-05-26 14:00 Hammarby IF FF - Sundsvalls DFF Hammarby IP 1
2019-05-26 15:30 Asarums IF FK - IK Uppsala Fotboll Asarums IP
2019-05-29 19:00 Morön BK - Umeå IK FF Skogsvallen
2019-05-29 19:00 Lidköpings FK - Hammarby IF FF Framnäs IP A-plan
2019-05-30 13:00 Sundsvalls DFF - Mallbackens IF Sunne NP3 Arena
2019-05-30 13:00 IF Brommapojkarna - Assi IF Grimsta IP 1
2019-05-30 14:00 IK Uppsala Fotboll - Borgeby FK Lötens IP Konstgräs
2019-05-30 16:00 AIK - Kvarnsvedens IK Skytteholms IP 1
2019-05-30 19:00 IFK Kalmar - Asarums IF FK Gröndals IP
Juni
2019-06-02 12:30 Assi IF - Borgeby FK Billerud Korsnäs Arena
2019-06-02 13:00 Morön BK - Lidköpings FK Skogsvallen
2019-06-02 13:00 Asarums IF FK - Mallbackens IF Sunne Asarums IP
2019-06-02 13:30 Umeå IK FF - AIK Umeå Energi Arena SOL
2019-06-02 14:00 Hammarby IF FF - IFK Kalmar Hammarby IP 1
2019-06-02 15:00 Sundsvalls DFF - IK Uppsala Fotboll NP3 Arena
2019-06-02 15:00 Kvarnsvedens IK - IF Brommapojkarna Ljungbergsplanen
2019-06-06 12:00 Asarums IF FK - Assi IF Asarums IP
2019-06-06 14:00 Lidköpings FK - Sundsvalls DFF Framnäs IP A-plan
2019-06-06 14:00 Hammarby IF FF - Umeå IK FF Hammarby IP 1
2019-06-06 15:00 Mallbackens IF Sunne - Kvarnsvedens IK Strandvallen, Mallbacken
2019-06-06 15:00 Borgeby FK - IFK Kalmar Borgeby IP A-plan
2019-06-06 16:00 AIK - Morön BK Skytteholms IP 1
2019-06-08 13:00 Sundsvalls DFF - Assi IF NP3 Arena
2019-06-09 12:00 Borgeby FK - Kvarnsvedens IK Borgeby IP A-plan
2019-06-09 13:00 IFK Kalmar - Mallbackens IF Sunne Gröndals IP
2019-06-09 13:30 Umeå IK FF - IF Brommapojkarna Umeå Energi Arena SOL
2019-06-09 14:00 Morön BK - Hammarby IF FF Skogsvallen
2019-06-09 15:00 IK Uppsala Fotboll - Lidköpings FK Lötens IP Konstgräs
2019-06-09 16:00 AIK - Asarums IF FK Skytteholms IP 1
2019-06-15 14:00 IFK Kalmar - Sundsvalls DFF Gröndals IP
2019-06-15 15:00 Mallbackens IF Sunne - IK Uppsala Fotboll Strandvallen, Mallbacken
2019-06-16 12:00 Umeå IK FF - Lidköpings FK Umeå Energi Arena SOL
2019-06-16 13:00 Kvarnsvedens IK - Morön BK Ljungbergsplanen
2019-06-16 14:00 IF Brommapojkarna - Borgeby FK Grimsta IP 1
2019-06-16 14:00 Assi IF - AIK Billerud Korsnäs Arena
2019-06-16 16:00 Hammarby IF FF - Asarums IF FK Hammarby IP 1
2019-06-19 18:00 Kvarnsvedens IK - Hammarby IF FF Ljungbergsplanen
2019-06-20 19:00 Sundsvalls DFF - Umeå IK FF NP3 Arena
2019-06-20 19:30 Assi IF - Morön BK Billerud Korsnäs Arena
2019-06-20 19:30 AIK - Mallbackens IF Sunne Skytteholms IP 1
2019-06-23 13:00 Asarums IF FK - IF Brommapojkarna Asarums IP
2019-06-23 15:00 Lidköpings FK - Borgeby FK Framnäs IP A-plan
2019-06-23 15:00 IK Uppsala Fotboll - IFK Kalmar Lötens IP Konstgräs
2019-06-29 14:00 Hammarby IF FF - Lidköpings FK Hammarby IP 1
2019-06-29 15:00 Umeå IK FF - Asarums IF FK Umeå Energi Arena SOL
2019-06-29 15:00 IFK Kalmar - IK Uppsala Fotboll Gröndals IP
2019-06-29 15:00 IF Brommapojkarna - Kvarnsvedens IK Grimsta IP 1
2019-06-30 12:30 Borgeby FK - Assi IF Borgeby IP A-plan
2019-06-30 13:30 Morön BK - AIK Skogsvallen
2019-06-30 14:00 Mallbackens IF Sunne - Sundsvalls DFF Strandvallen, Mallbacken
Juli
2019-07-03 19:00 IF Brommapojkarna - IK Uppsala Fotboll Grimsta IP 1
2019-07-06 15:00 Kvarnsvedens IK - Mallbackens IF Sunne Ljungbergsplanen
2019-07-06 15:00 Asarums IF FK - Borgeby FK Asarums IP
2019-07-06 16:00 Lidköpings FK - IFK Kalmar Framnäs IP A-plan
2019-07-06 16:00 AIK - Sundsvalls DFF Skytteholms IP 1
2019-07-07 14:00 IK Uppsala Fotboll - Morön BK Lötens IP Konstgräs
2019-07-07 14:00 Assi IF - IF Brommapojkarna Billerud Korsnäs Arena
2019-07-07 15:00 Umeå IK FF - Hammarby IF FF Umeå Energi Arena SOL
Augusti
2019-08-02 19:30 Morön BK - Assi IF Skogsvallen
2019-08-03 15:00 Sundsvalls DFF - Hammarby IF FF NP3 Arena
2019-08-03 15:00 Mallbackens IF Sunne - AIK Strandvallen, Mallbacken
2019-08-03 15:00 Lidköpings FK - Kvarnsvedens IK Framnäs IP A-plan
2019-08-03 15:00 Borgeby FK - IK Uppsala Fotboll Borgeby IP A-plan
2019-08-04 17:30 IF Brommapojkarna - Umeå IK FF Grimsta IP 1
2019-08-06 18:00 Asarums IF FK - IFK Kalmar Asarums IP
2019-08-09 19:00 Umeå IK FF - Morön BK Umeå Energi Arena SOL
2019-08-10 14:00 AIK - Lidköpings FK Skytteholms IP 1
2019-08-10 15:00 IK Uppsala Fotboll - IF Brommapojkarna Lötens IP Konstgräs
2019-08-10 15:00 IFK Kalmar - Borgeby FK Gröndals IP
2019-08-10 16:00 Kvarnsvedens IK - Sundsvalls DFF Ljungbergsplanen
2019-08-11 13:00 Mallbackens IF Sunne - Asarums IF FK Strandvallen, Mallbacken
2019-08-11 15:00 Hammarby IF FF - Assi IF Hammarby IP 1
2019-08-17 13:00 Kvarnsvedens IK - Umeå IK FF Ljungbergsplanen
2019-08-17 15:00 Sundsvalls DFF - IFK Kalmar NP3 Arena
2019-08-17 15:00 Lidköpings FK - Mallbackens IF Sunne Framnäs IP A-plan
2019-08-18 14:00 Morön BK - IF Brommapojkarna Skogsvallen
2019-08-18 14:00 Assi IF - IK Uppsala Fotboll Billerud Korsnäs Arena
2019-08-18 15:00 Borgeby FK - Hammarby IF FF Borgeby IP A-plan
2019-08-18 15:30 Asarums IF FK - AIK Asarums IP
2019-08-24 14:00 Hammarby IF FF - Kvarnsvedens IK Hammarby IP 1
2019-08-24 15:00 Lidköpings FK - Umeå IK FF Framnäs IP A-plan
2019-08-24 15:00 IK Uppsala Fotboll - Sundsvalls DFF Lötens IP Konstgräs
2019-08-25 12:00 IFK Kalmar - Assi IF Gröndals IP
2019-08-25 13:00 Mallbackens IF Sunne - Morön BK Strandvallen, Mallbacken
2019-08-25 14:00 AIK - Borgeby FK Skytteholms IP 1
2019-08-25 16:00 IF Brommapojkarna - Asarums IF FK Grimsta IP 1
September
2019-09-07 13:00 IF Brommapojkarna - AIK Grimsta IP 1
2019-09-07 15:00 Kvarnsvedens IK - IK Uppsala Fotboll Ljungbergsplanen
2019-09-07 15:00 Assi IF - Asarums IF FK Billerud Korsnäs Arena
2019-09-07 16:00 IFK Kalmar - Hammarby IF FF Gröndals IP
2019-09-08 13:00 Umeå IK FF - Mallbackens IF Sunne Umeå Energi Arena SOL
2019-09-08 14:00 Sundsvalls DFF - Lidköpings FK NP3 Arena
2019-09-08 14:00 Borgeby FK - Morön BK Borgeby IP A-plan
2019-09-14 15:00 Mallbackens IF Sunne - IFK Kalmar Strandvallen, Mallbacken
2019-09-14 15:00 Lidköpings FK - IF Brommapojkarna Framnäs IP A-plan
2019-09-14 15:00 IK Uppsala Fotboll - AIK Lötens IP Konstgräs
2019-09-15 13:00 Sundsvalls DFF - Borgeby FK NP3 Arena
2019-09-15 13:00 Morön BK - Kvarnsvedens IK Skogsvallen
2019-09-15 15:30 Asarums IF FK - Hammarby IF FF Asarums IP
2019-09-15 16:30 Umeå IK FF - Assi IF Umeå Energi Arena SOL
2019-09-21 13:00 IFK Kalmar - Kvarnsvedens IK Gröndals IP
2019-09-21 14:00 AIK - Umeå IK FF Skytteholms IP 1
2019-09-21 15:00 IF Brommapojkarna - Mallbackens IF Sunne Grimsta IP 1
2019-09-21 15:00 Borgeby FK - Lidköpings FK Borgeby IP A-plan
2019-09-22 14:00 Assi IF - Sundsvalls DFF Billerud Korsnäs Arena
2019-09-22 16:00 Hammarby IF FF - Morön BK Hammarby IP 1
2019-09-22 17:00 IK Uppsala Fotboll - Asarums IF FK Lötens IP Konstgräs
2019-09-27 19:00 Umeå IK FF - Sundsvalls DFF Umeå Energi Arena SOL
2019-09-28 15:00 Mallbackens IF Sunne - Hammarby IF FF Strandvallen, Mallbacken
2019-09-28 15:00 Lidköpings FK - IK Uppsala Fotboll Framnäs IP A-plan
2019-09-28 16:00 Morön BK - Asarums IF FK Skogsvallen
2019-09-28 16:00 IF Brommapojkarna - IFK Kalmar Grimsta IP 1
2019-09-29 12:00 Kvarnsvedens IK - Borgeby FK Ljungbergsplanen
2019-09-29 14:00 AIK - Assi IF Skytteholms IP 1
Oktober
2019-10-12 13:00 IK Uppsala Fotboll - Umeå IK FF Lötens IP Konstgräs
2019-10-12 13:00 Borgeby FK - Mallbackens IF Sunne Borgeby IP A-plan
2019-10-12 13:00 Asarums IF FK - Kvarnsvedens IK Asarums IP
2019-10-12 14:00 Hammarby IF FF - AIK Hammarby IP 1
2019-10-12 15:00 Sundsvalls DFF - IF Brommapojkarna NP3 Arena
2019-10-13 13:00 IFK Kalmar - Morön BK Gröndals IP
2019-10-13 13:00 Assi IF - Lidköpings FK Billerud Korsnäs Arena
2019-10-19 13:00 IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF Grimsta IP 1
2019-10-19 15:00 IK Uppsala Fotboll - Mallbackens IF Sunne Lötens IP Konstgräs
2019-10-19 16:00 AIK - IFK Kalmar Skytteholms IP 1
2019-10-20 12:00 Umeå IK FF - Borgeby FK Umeå Energi Arena SOL
2019-10-20 13:00 Lidköpings FK - Morön BK Framnäs IP A-plan
2019-10-20 13:30 Sundsvalls DFF - Asarums IF FK NP3 Arena
2019-10-20 16:30 Assi IF - Kvarnsvedens IK Billerud Korsnäs Arena
2019-10-27 13:00 Morön BK - Sundsvalls DFF Skogsvallen
2019-10-27 13:00 Mallbackens IF Sunne - Assi IF Strandvallen, Mallbacken
2019-10-27 13:00 Kvarnsvedens IK - AIK Ljungbergsplanen
2019-10-27 13:00 IFK Kalmar - Umeå IK FF Gröndals IP
2019-10-27 13:00 Hammarby IF FF - IK Uppsala Fotboll Hammarby IP 1
2019-10-27 13:00 Borgeby FK - IF Brommapojkarna Borgeby IP A-plan
2019-10-27 13:00 Asarums IF FK - Lidköpings FK Asarums IP