Spelprogram - Svenska Cupen, damer

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2009-03-19 18:45 Skövde Kvinnliga IK - Sils IF 0 - 1 82 Södermalms IP Konstgräs
2009-03-19 19:00 Brålanda IF - IK Gauthiod 1 - 6 100
2009-03-24 19:30 Bele Barkarby FF - Västerås BK 30 1 - 3 20 Järfällavallen 1
2009-03-28 13:00 IF Team Hudik - IK Huge 1 - 2 e.f. 35
2009-03-28 13:00 Torslanda IK - Stångenäs AIS 7 - 0 50 Torslandavallen 2 Konstgräs
2009-03-29 12:00 Klintehamns IK - Tyresö FF 0 - 8 30 Fardhem IP
2009-04-02 19:30 IF Brommapojkarna - Rimbo IF WO (3 - 0)
2009-04-04 09:00 Umedalens IF - Morön BK 0 - 2 51
2009-04-05 10:00 Rödsle BK - Lindsdals IF 3 - 0 35
2009-04-05 13:00 Kronans FK - Mallbackens IF 0 - 9 35
2009-04-05 13:00 IF Limhamn Bunkeflo - Vittsjö GIK 0 - 1 53 Brovallen, Bunkeflostrand huvudarenan
2009-04-05 13:30 Husums IF - Selånger FK 1 - 7 Husums IP
2009-04-05 14:00 Moheds SK - Korsnäs IF FK 4 - 2 e.f. 80 Lägervallen
2009-04-05 14:00 Tierps IF - Vasalund IF 0 - 5 71 Vegavallen 1
2009-04-05 14:00 Västerås IK - Rågsveds IF 0 - 5 42 Ringvallen 2 (konstgräs)
2009-04-05 14:00 Lörby IF - IFK Kalmar 1 - 0 60
2009-04-05 14:30 Notvikens IK - Burträsk FF 2 - 0 21
2009-04-05 15:00 Betsele IF - IFK Åkullsjön 0 - 3 43
2009-04-05 15:00 IK Tun - Haninge DFF 0 - 1 25
2009-04-05 15:00 Borens IK - IF Eker Örebro 5 - 1 30
2009-04-05 15:00 Ulvåkers IF - Norrstrands IF 2 - 6 50 Åbrovallen 7-manna
2009-04-05 15:00 Hisingsbacka FC - IK Rössö Uddevalla WO (3 - 0) Backavallen 1 Konstgräs
2009-04-05 15:00 Landsbro IF - Östers IF 0 - 4 65 Borovallen
2009-04-05 15:00 Råå IF - Södra Sandby IF 1 - 4 55
2009-04-05 15:00 Lilla Torg FF - Asarums IF FK 1 - 7 40 Mariedals IP A-plan
2009-04-05 16:00 Ope IF - Remsle UIF FF 0 - 4 68
2009-04-05 16:00 BK Tinnis - IFK Norrköping DFK 0 - 4 54
2009-04-05 16:00 Åsa IF - Lerums IS 1 - 2 75
2009-04-05 17:00 IFK Gävle - Kvarnsvedens IK 1 - 4 50 Strömvallen
2009-04-05 17:00 Skattkärrs IF - Mariestads BoIS FF 0 - 4 70 Klasmossen
2009-04-05 18:00 IK Fyris - Bollstanäs SK 1 - 0 45 Stenhagens IP Konstgräs
2009-04-05 18:00 FoC Farsta - Gamla Upsala SK 2 - 3 Farsta IP 1
2009-04-06 20:00 Älmhults IF - Falkenbergs FF WO (3 - 0) Lindvallen A
2009-04-08 19:00 Hörnebo SK - Mariebo IK 1 - 8 50
2009-04-09 19:00 Triangelns IK - IFK Kumla 8 - 3 73
2009-04-10 12:00 IF Norvalla - Dalsjöfors GoIF 0 - 4 100
2009-04-10 14:00 Ullareds IK - IFK Värnamo 1 - 3 85 Hedevi 1
2009-04-21 18:00 Hovås Billdal IF - Holmalunds IF 3 - 2 52
Omgång 2
2009-05-05 18:45 Rödsle BK - Östers IF 9 - 7 e.s. 83
2009-05-05 19:30 Hisingsbacka FC - Hovås Billdal IF 0 - 6 31
2009-05-06 18:30 Borens IK - Mariestads BoIS FF 1 - 4 45 Borens IP A
2009-05-06 18:30 Lörby IF - Södra Sandby IF 2 - 3 50
2009-05-06 18:30 Asarums IF FK - Vittsjö GIK 3 - 5 60
2009-05-06 19:00 Notvikens IK - Piteå IF 1 - 3 250 Tunavallen
2009-05-06 19:00 Remsle UIF FF - IFK Åkullsjön 2 - 1 80
2009-05-06 19:00 Moheds SK - Sundsvalls DFF 0 - 2 142
2009-05-06 19:00 IK Huge - Kvarnsvedens IK 1 - 2 92
2009-05-06 19:00 Gamla Upsala SK - Tyresö FF 2 - 1 55
2009-05-06 19:00 Triangelns IK - Västerås BK 30 3 - 5 59
2009-05-06 19:00 IK Fyris - Vasalund IF 1 - 4 30
2009-05-06 19:00 Norrstrands IF - Mallbackens IF 2 - 1 70
2009-05-06 19:00 Mariebo IK - IK Gauthiod 0 - 1 112
2009-05-06 19:00 Lerums IS - Dalsjöfors GoIF 1 - 2 30
2009-05-06 19:00 IFK Värnamo - Älmhults IF 2 - 1 50
2009-05-06 19:15 Sils IF - Torslanda IK 3 - 1 70 Silbohof D-plan
2009-05-06 19:30 Selånger FK - Östersunds DFF 0 - 4 50
2009-05-06 19:30 IFK Norrköping DFK - IF Brommapojkarna 6 - 4 e.s. 72
2009-05-06 19:45 Morön BK - Alviks IK 4 - 0 e.f. 83 Norrvalla
2009-05-06 20:15 Haninge DFF - Rågsveds IF 0 - 1 52
Omgång 3
2009-05-20 19:00 IFK Värnamo - Dalsjöfors GoIF 1 - 0 75 Finnvedsvallen
2009-05-20 19:00 Hovås Billdal IF - IK Gauthiod 2 - 1 50
2009-05-21 11:00 Vasalund IF - Hammarby IF DFF 1 - 2 102 Skytteholms IP 1
2009-05-21 12:00 Mariestads BoIS FF - KIF Örebro DFF 1 - 7 201 Lekevi IP
2009-05-21 13:00 Gamla Upsala SK - AIK 0 - 4 196 Gamlis IP
2009-05-21 13:30 IFK Norrköping DFK - Rågsveds IF 4 - 2 104
2009-05-21 14:00 Norrstrands IF - Kvarnsvedens IK 1 - 0 ICA Maxi Välsviken Arena A-plan
2009-05-21 15:00 Södra Sandby IF - Kristianstads DFF 0 - 9 157
2009-05-21 15:00 Rödsle BK - Linköpings FC 0 - 10 1 147 Fredriksbergs IP
2009-05-21 15:00 Västerås BK 30 - Djurgården 0 - 7 425 Solid Park Arena
2009-05-21 15:00 Remsle UIF FF - Umeå IK 0 - 16 420
2009-05-21 15:00 Morön BK - Sunnanå SK 1 - 8 346 Skogsvallen
2009-05-21 15:30 Piteå IF - Umeå Södra FF 3 - 0 338 LF Arena
2009-05-21 16:00 Vittsjö GIK - LdB FC Malmö 0 - 2 602 Vittsjö IP
2009-05-21 17:30 Östersunds DFF - Sundsvalls DFF 0 - 4 270 Jämtkraft Arena
2009-05-21 18:00 Sils IF - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 4 600 Silbohof D-plan
Omgång 4
2009-06-09 19:00 Hovås Billdal IF - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 8 350
2009-06-10 17:30 Sundsvalls DFF - Umeå IK 0 - 6 240 Kubikenborgs IP
2009-06-10 18:30 Piteå IF - Sunnanå SK 2 - 1 e.f. 147 LF Arena
2009-06-10 19:00 Hammarby IF DFF - AIK 3 - 0 93 Hammarby IP 1
2009-06-10 19:00 IFK Norrköping DFK - Djurgården 0 - 4 133 Norrköpings Idrottspark
2009-06-10 19:00 Norrstrands IF - KIF Örebro DFF 0 - 7 85 ICA Maxi Välsviken Arena A-plan
2009-06-10 19:00 IFK Värnamo - Linköpings FC 0 - 14 80 Finnvedsvallen
2009-06-10 19:00 Kristianstads DFF - LdB FC Malmö 1 - 2 215 Vilans IP A-plan
Omgång 5
2009-06-23 19:00 Matchen kommer att spelas tidgare med anledning av Linköpings FC:s deltagande i UEFA Womens Champions League. Linköpings FC - LdB FC Malmö 3 - 0 344 Folkungavallen
2009-07-14 19:15 Matchen har framflyttats till 19:15. Piteå IF - Djurgården 1 - 2 607 LF Arena
2009-07-29 19:00 KIF Örebro DFF - Hammarby IF DFF 1 - 0 Behrn Arena
2009-07-30 18:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Umeå IK 0 - 1 451
Omgång 6
2009-09-13 15:00 Umeå IK - KIF Örebro DFF 4 - 1 532 Dragon 1
2009-09-13 15:00 Djurgården - Linköpings FC 3 - 4 182 Kristinebergs IP 1
Omgång 7
2009-10-13 19:15 TV4 Sport Linköpings FC - Umeå IK 2 - 0 1 086 Folkungavallen