Spelprogram - Elitettan

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2014-04-12 12:00 Kvarnsvedens IK - IF Limhamn Bunkeflo 2 - 1 152 Ljungbergsplanen
2014-04-12 14:00 QBIK - IF Brommapojkarna 3 - 1 207 Tingvalla IP
2014-04-12 15:00 IS Halmia - Djurgårdens IF FF 1 - 3 330 Örjans Vall
2014-04-12 15:00 Hammarby IF DFF - Hovås Billdal IF 3 - 0 409 Hammarby IP 1
2014-04-12 15:00 Bollstanäs SK - Mallbackens IF Sunne 1 - 3 135 Bollstanäs IP 1
2014-04-13 15:30 Umeå Södra FF - Älta IF 3 - 2 96 T3 Arena
2014-04-13 16:30 IK Sirius FK - Sunnanå SK 0 - 3 216 Lötens IP
2014-04-18 13:00 IF Brommapojkarna - Kvarnsvedens IK 0 - 2 131 Grimsta IP 1
2014-04-18 15:00 Hovås Billdal IF - Bollstanäs SK 6 - 0 84 Valhalla 1 Konstgräs
2014-04-21 12:00 Mallbackens IF Sunne - Umeå Södra FF 2 - 1 364 Strandvallen, Mallbacken
2014-04-21 12:30 Sunnanå SK - IS Halmia 3 - 1 301 Electrolux Home Arena
2014-04-21 14:00 IF Limhamn Bunkeflo - Hammarby IF DFF 2 - 5 178 Limhamns IP grusplan
2014-04-21 15:00 Älta IF - IK Sirius FK 2 - 1 303 Älta IP 1
2014-04-21 15:00 Djurgårdens IF FF - QBIK 2 - 2 241 Stockholms Stadion 1
2014-04-26 14:00 Bollstanäs SK - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 4 110 Bollstanäs IP 1
2014-04-26 15:00 Kvarnsvedens IK - Djurgårdens IF FF 1 - 2 193 Ljungbergsplanen
2014-04-26 15:00 Hammarby IF DFF - IF Brommapojkarna 4 - 1 431 Hammarby IP 1
2014-04-26 16:00 QBIK - IS Halmia 0 - 0 227 Tingvalla IP
2014-04-27 15:00 IK Sirius FK - Mallbackens IF Sunne 0 - 4 145 Lötens IP
2014-04-27 15:30 Umeå Södra FF - Hovås Billdal IF 0 - 4 118 T3 Arena
2014-04-27 16:30 Älta IF - Sunnanå SK 0 - 1 203 Älta IP 1
Maj
2014-05-01 16:00 IF Brommapojkarna - Bollstanäs SK 1 - 3 121 Grimsta IP 1
2014-05-03 13:00 IS Halmia - Kvarnsvedens IK 1 - 3 147 Örjans Vall
2014-05-03 15:00 Djurgårdens IF FF - Hammarby IF DFF 2 - 2 563 Stockholms Stadion 1
2014-05-03 15:00 Mallbackens IF Sunne - Älta IF 1 - 0 378 Strandvallen, Mallbacken
2014-05-03 15:00 Hovås Billdal IF - IK Sirius FK 0 - 1 110 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-05-04 13:00 Sunnanå SK - QBIK 2 - 0 224 Electrolux Home Arena
2014-05-04 16:00 IF Limhamn Bunkeflo - Umeå Södra FF 3 - 0 113 Limhamns IP grusplan
2014-05-10 14:00 Hammarby IF DFF - IS Halmia 2 - 1 234 Hammarby IP 1
2014-05-10 14:00 Bollstanäs SK - Djurgårdens IF FF 3 - 2 324 Bollstanäs IP 1
2014-05-10 15:00 Älta IF - Hovås Billdal IF 1 - 0 256 Älta IP 1
2014-05-10 15:00 Kvarnsvedens IK - QBIK 1 - 0 213 Ljungbergsplanen
2014-05-11 13:00 Mallbackens IF Sunne - Sunnanå SK 2 - 1 395 Strandvallen, Mallbacken
2014-05-11 13:00 Umeå Södra FF - IF Brommapojkarna 1 - 0 87 T3 Arena
2014-05-11 15:00 IK Sirius FK - IF Limhamn Bunkeflo 2 - 2 110 Lötens IP
2014-05-17 13:00 Sunnanå SK - Kvarnsvedens IK 0 - 1 197 Electrolux Home Arena
2014-05-17 13:00 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK 1 - 5 55 Grimsta IP 1
2014-05-17 14:00 QBIK - Hammarby IF DFF 1 - 1 185 Tingvalla IP
2014-05-17 15:00 IF Limhamn Bunkeflo - Älta IF 3 - 2 96 Limhamns IP grusplan
2014-05-17 15:00 IS Halmia - Bollstanäs SK 5 - 1 143 Örjans Vall
2014-05-18 15:00 Hovås Billdal IF - Mallbackens IF Sunne 1 - 2 50 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-05-18 15:00 Djurgårdens IF FF - Umeå Södra FF 4 - 0 152 Stockholms Stadion 1
2014-05-24 13:00 Mallbackens IF Sunne - IF Limhamn Bunkeflo 4 - 1 289 Strandvallen, Mallbacken
2014-05-24 14:00 Bollstanäs SK - QBIK 1 - 1 100 Bollstanäs IP 1
2014-05-24 15:30 Umeå Södra FF - IS Halmia 4 - 0 84 T3 Arena
2014-05-25 14:20 Hovås Billdal IF - Sunnanå SK 1 - 0 80 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-05-25 15:00 Älta IF - IF Brommapojkarna 6 - 1 232 Älta IP 1
2014-05-25 15:00 Hammarby IF DFF - Kvarnsvedens IK 1 - 1 284 Hammarby IP 1
2014-05-25 17:00 IK Sirius FK - Djurgårdens IF FF 3 - 1 152 Studenternas IP 1
2014-05-28 19:00 Sunnanå SK - Hammarby IF DFF 4 - 0 202 Electrolux Home Arena
2014-05-28 19:30 Djurgårdens IF FF - Älta IF 2 - 2 293 Stockholms Stadion 1
2014-05-29 13:00 IS Halmia - IK Sirius FK 0 - 2 263 Örjans Vall
2014-05-29 14:00 Kvarnsvedens IK - Bollstanäs SK 3 - 1 185 Ljungbergsplanen
2014-05-29 15:00 IF Limhamn Bunkeflo - Hovås Billdal IF 0 - 0 138 Limhamns IP grusplan
2014-05-29 16:00 IF Brommapojkarna - Mallbackens IF Sunne 1 - 2 98 Grimsta IP 2
2014-05-29 18:00 QBIK - Umeå Södra FF 3 - 0 142 Tingvalla IP
2014-05-31 18:00 IF Limhamn Bunkeflo - Sunnanå SK 0 - 2 67 Limhamns IP grusplan
Juni
2014-06-01 12:00 Umeå Södra FF - Kvarnsvedens IK 0 - 2 64 T3 Arena
2014-06-01 14:00 Älta IF - IS Halmia 4 - 2 173 Älta IP 1
2014-06-01 15:00 Hovås Billdal IF - IF Brommapojkarna 2 - 2 110 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-06-01 15:00 Mallbackens IF Sunne - Djurgårdens IF FF 3 - 0 603 Strandvallen, Mallbacken
2014-06-01 17:00 IK Sirius FK - QBIK 1 - 0 138 Studenternas IP 1
2014-06-02 19:00 Bollstanäs SK - Hammarby IF DFF 2 - 3 150 Bollstanäs IP 1
2014-06-06 14:00 IF Brommapojkarna - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 2 107 Grimsta IP 2
2014-06-06 14:15 IS Halmia - Mallbackens IF Sunne 0 - 1 125 Örjans Vall
2014-06-07 15:00 QBIK - Älta IF 1 - 0 186 Tingvalla IP
2014-06-07 15:00 Djurgårdens IF FF - Hovås Billdal IF 4 - 1 145 Kristinebergs IP 1
2014-06-08 15:00 Hammarby IF DFF - Umeå Södra FF 3 - 3 387 Hammarby IP 1
2014-06-08 15:00 Kvarnsvedens IK - IK Sirius FK 1 - 2 207 Ljungbergsplanen
2014-06-08 15:00 Sunnanå SK - Bollstanäs SK 4 - 1 212 Electrolux Home Arena
2014-06-11 19:00 IF Limhamn Bunkeflo - Djurgårdens IF FF 1 - 6 103 Limhamns IP grusplan
2014-06-14 15:00 Hovås Billdal IF - IS Halmia 1 - 0 88 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-06-15 15:00 Umeå Södra FF - Bollstanäs SK 0 - 3 110 T3 Arena
2014-06-15 15:00 Älta IF - Kvarnsvedens IK 1 - 1 297 Älta IP 1
2014-06-15 16:30 IF Brommapojkarna - Sunnanå SK 0 - 0 126 Grimsta IP 2
2014-06-17 19:00 IK Sirius FK - Hammarby IF DFF 1 - 2 306 Studenternas IP 1
2014-06-18 19:00 Djurgårdens IF FF - IF Brommapojkarna 2 - 0 147 Kristinebergs IP 1
2014-06-19 19:00 Kvarnsvedens IK - Mallbackens IF Sunne 1 - 0 229 Ljungbergsplanen
2014-06-22 13:15 IS Halmia - IF Limhamn Bunkeflo 2 - 6 146 Örjans Vall
2014-06-22 15:00 QBIK - Hovås Billdal IF 1 - 0 176 Tingvalla IP
2014-06-23 19:00 Bollstanäs SK - IK Sirius FK 2 - 1 100 Bollstanäs IP 1
2014-06-23 19:00 Hammarby IF DFF - Älta IF 5 - 0 163 Hammarby IP 1
2014-06-24 19:00 Umeå Södra FF - Sunnanå SK 0 - 5 109 T3 Arena
2014-06-28 13:00 IF Limhamn Bunkeflo - QBIK 1 - 1 98 Limhamns IP grusplan
2014-06-28 13:00 Hovås Billdal IF - Kvarnsvedens IK 3 - 0 108 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-06-28 15:00 IF Brommapojkarna - IS Halmia 2 - 0 78 Grimsta IP 1
2014-06-28 15:00 Mallbackens IF Sunne - Hammarby IF DFF 5 - 2 354 Strandvallen, Mallbacken
2014-06-29 15:00 Älta IF - Bollstanäs SK 0 - 3 189 Älta IP 1
2014-06-29 16:00 IK Sirius FK - Umeå Södra FF 1 - 2 100 Lötens IP
2014-06-29 16:00 Sunnanå SK - Djurgårdens IF FF 2 - 2 363 Electrolux Home Arena
Juli
2014-07-03 19:00 Hammarby IF DFF - IK Sirius FK 1 - 1 230 Hammarby IP 1
2014-07-03 19:00 QBIK - Mallbackens IF Sunne 0 - 0 1 088 Tingvalla IP
2014-07-05 14:00 Djurgårdens IF FF - IF Limhamn Bunkeflo 6 - 1 139 Kristinebergs IP 1
2014-07-05 15:00 Kvarnsvedens IK - Älta IF 3 - 0 168 Ljungbergsplanen
2014-07-06 13:00 Sunnanå SK - IF Brommapojkarna 0 - 0 195 Electrolux Home Arena
2014-07-06 13:15 IS Halmia - Hovås Billdal IF 0 - 1 167 Örjans Vall
2014-07-06 15:00 Bollstanäs SK - Umeå Södra FF 5 - 2 120 Bollstanäs IP 1
2014-07-23 19:00 Mallbackens IF Sunne - QBIK 1 - 1 1 584 Strandvallen, Mallbacken
2014-07-26 13:00 IF Limhamn Bunkeflo - IF Brommapojkarna 6 - 1 343 Limhamns IP grusplan
2014-07-26 14:30 Hovås Billdal IF - Djurgårdens IF FF 1 - 0 95 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-07-26 15:00 Mallbackens IF Sunne - IS Halmia 5 - 1 372 Strandvallen, Mallbacken
2014-07-27 14:00 Älta IF - QBIK 2 - 2 123 Älta IP 1
2014-07-29 19:00 IK Sirius FK - Kvarnsvedens IK 2 - 1 182 Studenternas IP 1
2014-07-30 16:00 Umeå Södra FF - Hammarby IF DFF 1 - 3 102 Nolia 1
Augusti
2014-08-02 12:00 Kvarnsvedens IK - Umeå Södra FF 3 - 0 173 Ljungbergsplanen
2014-08-02 14:00 Hammarby IF DFF - Bollstanäs SK 4 - 0 214 Hammarby IP 1
2014-08-02 15:00 QBIK - IK Sirius FK 2 - 1 146 Tingvalla IP
2014-08-02 15:00 IF Brommapojkarna - Hovås Billdal IF 0 - 3 72 Grimsta IP 1
2014-08-02 16:00 Sunnanå SK - IF Limhamn Bunkeflo 2 - 3 303 Electrolux Home Arena
2014-08-03 14:00 IS Halmia - Älta IF 1 - 5 143 Örjans Vall
2014-08-03 15:00 Djurgårdens IF FF - Mallbackens IF Sunne 7 - 1 178 Kristinebergs IP 1
2014-08-08 19:00 Bollstanäs SK - Älta IF 1 - 2 132 Bollstanäs IP 1
2014-08-09 13:00 Kvarnsvedens IK - Hovås Billdal IF 1 - 1 161 Ljungbergsplanen
2014-08-09 15:00 QBIK - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 1 137 Tingvalla IP
2014-08-09 15:00 IS Halmia - IF Brommapojkarna 2 - 0 108 Örjans Vall
2014-08-10 14:00 Umeå Södra FF - IK Sirius FK 0 - 1 78 T3 Arena
2014-08-10 15:00 Hammarby IF DFF - Mallbackens IF Sunne 5 - 0 973 Hammarby IP 1
2014-08-10 16:30 Djurgårdens IF FF - Sunnanå SK 3 - 3 183 Kristinebergs IP 1
2014-08-14 19:00 Sunnanå SK - Umeå Södra FF 2 - 0 305 Electrolux Home Arena
2014-08-16 13:00 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF FF 1 - 6 75 Grimsta IP 1
2014-08-16 15:00 IF Limhamn Bunkeflo - IS Halmia 5 - 0 353 Limhamns IP grusplan
2014-08-16 15:00 Hovås Billdal IF - QBIK 2 - 1 105 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-08-16 15:00 Mallbackens IF Sunne - Kvarnsvedens IK 3 - 0 415 Strandvallen, Mallbacken
2014-08-16 16:00 IK Sirius FK - Bollstanäs SK 1 - 1 203 Studenternas IP 1
2014-08-17 15:00 Älta IF - Hammarby IF DFF 1 - 2 413 Älta IP 1
2014-08-23 13:00 Kvarnsvedens IK - Sunnanå SK 0 - 1 258 Ljungbergsplanen
2014-08-23 14:00 Bollstanäs SK - IS Halmia 3 - 0 102 Bollstanäs IP 1
2014-08-23 14:00 Hammarby IF DFF - QBIK 3 - 0 278 Hammarby IP 1
2014-08-23 14:00 Älta IF - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 1 90 Älta IP 1
2014-08-23 15:00 Ny anläggning (i Sunne) p g a regnsjuk plan. Mallbackens IF Sunne - Hovås Billdal IF 6 - 1 310 Fryxellska skolan
2014-08-24 16:00 Umeå Södra FF - Djurgårdens IF FF 1 - 0 105 T3 Arena
2014-08-24 17:00 IK Sirius FK - IF Brommapojkarna 2 - 2 180 Studenternas IP 1
2014-08-27 17:30 Matchändring pga. att Bollstanäs har 2 spelare uttagna i F19 EM. Bollstanäs SK - Sunnanå SK 0 - 3 50 Bollstanäs IP 1
2014-08-30 13:00 QBIK - Bollstanäs SK 1 - 0 113 Tingvalla IP
2014-08-30 13:00 IF Limhamn Bunkeflo - Mallbackens IF Sunne 2 - 2 135 Limhamns IP grusplan
2014-08-30 15:00 Kvarnsvedens IK - Hammarby IF DFF 3 - 2 433 Ljungbergsplanen
2014-08-31 15:00 IS Halmia - Umeå Södra FF 4 - 3 81 Örjans Vall
2014-08-31 19:00 IF Brommapojkarna - Älta IF 3 - 1 90 Grimsta IP 1
September
2014-09-01 19:00 Djurgårdens IF FF - IK Sirius FK 2 - 2 187 Stockholms Stadion 1
2014-09-06 14:00 Bollstanäs SK - Kvarnsvedens IK 1 - 1 102 Bollstanäs IP 1
2014-09-06 15:00 Hovås Billdal IF - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 3 105 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-09-06 15:00 Mallbackens IF Sunne - IF Brommapojkarna 6 - 0 389 Strandvallen, Mallbacken
2014-09-07 14:00 IK Sirius FK - IS Halmia 5 - 2 110 Studenternas IP 1
2014-09-07 15:00 Älta IF - Djurgårdens IF FF 3 - 4 247 Älta IP 1
2014-09-07 16:00 Umeå Södra FF - QBIK 2 - 0 104 T3 Arena
2014-09-07 17:00 Hammarby IF DFF - Sunnanå SK 2 - 0 448 Hammarby IP 1
2014-09-20 13:00 IF Brommapojkarna - Umeå Södra FF 1 - 0 58 Stora Mossens IP 1
2014-09-20 13:15 IS Halmia - Hammarby IF DFF 1 - 1 110 Örjans Vall
2014-09-20 14:00 IF Limhamn Bunkeflo - IK Sirius FK 0 - 3 97 Limhamns IP grusplan
2014-09-21 13:00 Sunnanå SK - Mallbackens IF Sunne 1 - 1 322 Sörvalla A
2014-09-21 14:00 QBIK - Kvarnsvedens IK 3 - 4 83 Tingvalla IP
2014-09-21 14:45 Hovås Billdal IF - Älta IF 0 - 1 58 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-09-21 15:00 Djurgårdens IF FF - Bollstanäs SK 3 - 2 194 Stockholms Stadion 1
2014-09-27 14:00 Bollstanäs SK - IF Brommapojkarna 2 - 0 165 Bollstanäs IP 1
2014-09-27 15:00 Hammarby IF DFF - Djurgårdens IF FF 2 - 0 873 Hammarby IP 1
2014-09-27 16:00 Kvarnsvedens IK - IS Halmia 5 - 1 174 Ljungbergsplanen
2014-09-27 17:30 Umeå Södra FF - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 6 62 T3 Arena
2014-09-28 12:00 QBIK - Sunnanå SK 0 - 2 118 Tingvalla IP
2014-09-28 14:30 IK Sirius FK - Hovås Billdal IF 1 - 1 142 Studenternas IP 1
2014-09-28 15:00 Älta IF - Mallbackens IF Sunne 0 - 1 101 Älta IP 1
Oktober
2014-10-01 18:30 Sunnanå SK - Hovås Billdal IF 0 - 1 253 Sörvalla A
2014-10-04 13:00 Djurgårdens IF FF - Kvarnsvedens IK 4 - 0 219 Stockholms Stadion 1
2014-10-04 13:00 IF Brommapojkarna - Hammarby IF DFF 0 - 1 467 Grimsta IP 1
2014-10-04 15:00 IS Halmia - QBIK 1 - 2 80 Örjans Vall
2014-10-04 15:00 IF Limhamn Bunkeflo - Bollstanäs SK 1 - 1 160 Limhamns IP grusplan
2014-10-05 13:00 Hovås Billdal IF - Umeå Södra FF 6 - 0 85 Hovåsvallen 1 Gräs
2014-10-05 14:45 Sunnanå SK - Älta IF 4 - 1 228 Sörvalla A
2014-10-05 15:00 Mallbackens IF Sunne - IK Sirius FK 0 - 0 619 Strandvallen, Mallbacken
2014-10-11 14:00 Hammarby IF DFF - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 0 442 Hammarby IP 1
2014-10-11 14:00 QBIK - Djurgårdens IF FF 1 - 1 132 Tingvalla IP
2014-10-11 14:30 Bollstanäs SK - Hovås Billdal IF 0 - 2 100 Bollstanäs IP 1
2014-10-11 15:00 Kvarnsvedens IK - IF Brommapojkarna 3 - 1 109 Ljungbergsplanen
2014-10-12 13:00 Umeå Södra FF - Mallbackens IF Sunne 1 - 3 68 T3 Arena
2014-10-12 13:00 IS Halmia - Sunnanå SK 1 - 7 85 Halmstad Arena P1
2014-10-12 17:00 IK Sirius FK - Älta IF 4 - 2 114 Studenternas IP 1
2014-10-18 14:00 Djurgårdens IF FF - IS Halmia 5 - 1 157 Stockholms Stadion 1
2014-10-18 14:00 IF Brommapojkarna - QBIK 1 - 0 103 Grimsta IP 1
2014-10-18 14:00 IF Limhamn Bunkeflo - Kvarnsvedens IK 4 - 1 85 Limhamns IP grusplan
2014-10-18 14:00 Hovås Billdal IF - Hammarby IF DFF 1 - 0 84 Hovås Billdal Arena 1
2014-10-18 14:00 Mallbackens IF Sunne - Bollstanäs SK 2 - 1 678 Strandvallen, Mallbacken
2014-10-18 14:00 Älta IF - Umeå Södra FF 4 - 0 85 Älta IP 1
2014-10-18 14:00 Sunnanå SK - IK Sirius FK 0 - 1 162 Electrolux Home Arena