Landskampsprogram 2015

Samtliga angivna tider i svensk tid. All times are in CET.

Landskampsprogram
Tid Match Resultat Spelplats Typ Sänds i
Landskamper herr senior A
2015-01-15 18:30 (21:30 lokal tid) Sverige - Elfenbenskusten 2 - 0 Zayed Sports City Stadium Herrar A Landskamp TV12
2015-01-19 19:30 (22:30 lokal tid) Sverige - Finland 0 - 1 Zayed Sports City Stadium Herrar A Landskamp TV12
2015-03-27 20:45 (21:45 lokal tid) Moldavien - Sverige 0 - 2 Zimbru Herrar A EM-kval Kanal5
2015-03-31 19:30 Sverige - Iran 3 - 1 Nationalarenan, Friends Arena Herrar A Landskamp TV4
2015-06-08 20:00 Norge - Sverige 0 - 0 Ullevål Stadion Herrar A Landskamp Kanal5
2015-06-14 20:45 Sverige - Montenegro 3 - 1 Nationalarenan, Friends Arena Herrar A EM-kval Kanal5
2015-09-05 18:00 Avsparkstiden i svensk tid Ryssland - Sverige 1 - 0 Otkrytije Arena Herrar A EM-kval Kanal5
2015-09-08 20:45 Sverige - Österrike 1 - 4 Nationalarenan, Friends Arena Herrar A EM-kval Kanal5
2015-10-09 20:45 Liechtenstein - Sverige 0 - 2 Rheinpark Stadion Herrar A EM-kval Kanal5
2015-10-12 18:00 Sverige - Moldavien 2 - 0 Nationalarenan, Friends Arena Herrar A EM-kval Kanal5
2015-11-14 20:45 Sverige - Danmark 2 - 1 Nationalarenan, Friends Arena Herrar A EM Playoff Kanal 5
2015-11-17 20:45 Danmark - Sverige 2 - 2 Parken Herrar A EM Playoff Kanal 5
Landskamper dam senior A
2015-01-13 18:30 Norge - Sverige 2 - 3 La Manga Club A Damer Landskamp TV12
2015-02-12 15:00 (16:00 lokal tid) Finland - Sverige 0 - 3 Eerikkilä Träningscenter Damer Landskamp http://huuhkaja.tv/
2015-03-04 17:00 Tyskland - Sverige 2 - 4 Estádio Municipal de Vila Real de Santo António Damer Algarve Cup Grupp A Eurosport
2015-03-06 14:30 (13:30 lokal tid) Sverige - Brasilien 0 - 2 Estádio Municipal Damer Algarve Cup Grupp A Eurosport
2015-03-09 18:30 Sverige - Kina 3 - 0 Estádio Municipal de Vila Real de Santo António Damer Algarve Cup Grupp A Eurosport
2015-03-11 13:00 Bronsmatch Sverige - Tyskland 1 - 2 Estádio Municipal Da Bela Vista Damer Algarve Cup placeringsmatcher Eurosport
2015-04-05 18:15 Sverige - Schweiz 1 - 3 Tunavallen Damer Landskamp TV12
2015-04-08 17:30 Sverige - Danmark 3 - 3 Tele2 Arena Damer Landskamp TV4
2015-05-30 22:00 16.00 lokal tid. Sverige - Nederländerna 2 - 1 York University Damer Landskamp TV12
2015-06-08 22:00 (15:00 lokal tid) Sverige - Nigeria 3 - 3 Investors Group Field Damer VM Grupp D TV4
2015-06-13 02:00 (19:00 12 juni lokal tid) USA - Sverige 0 - 0 Investors Group Field Damer VM Grupp D TV4
2015-06-17 02:00 (18:00 16 juni lokal tid) Australien - Sverige 1 - 1 Commonwealth Stadium Damer VM Grupp D TV4
2015-06-20 22:00 (16:00 lokal tid) Tyskland - Sverige 4 - 1 Lansdowne Park Damer VM Slutspel TV4
2015-09-17 15:00 (16:00 lokal tid) Moldavien - Sverige 0 - 3 Complexul sportiv raional Damer EM-kval TV12
2015-09-22 18:45 Sverige - Polen 3 - 0 Gamla Ullevi Damer EM-kval TV12
2015-10-27 18:45 Sverige - Danmark 1 - 0 Gamla Ullevi Damer EM-kval TV12
Landskamper herr senior U21
2015-03-27 16:00 Ryssland - Sverige 0 - 4 Bellis Stadium Herrar U21 Yngre Landskamp
2015-03-27 18:15 Serbien - Sverige 0 - 1 FK Vojvodina-stadion Herrar U21 Landskamp TV12
2015-03-31 16:00 17.00 lokal tid Ryssland - Sverige 0 - 2 Bellis Stadium Herrar U21 Landskamp TV12
2015-03-31 19:00 Norge - Sverige 0 - 6 Estadio Cartagonova Herrar U21 Yngre Landskamp
2015-06-11 18:00 Danmark - Sverige 2 - 2 Lyngby stadion Herrar U21 Landskamp TV12
2015-06-13 14:00 15.00 lokal tid Finland - Sverige 0 - 0 Tölö Bollplan Herrar U21 Yngre Landskamp
2015-06-16 19:00 Sverige - Albanien 4 - 1 Sollentunavallen 1 Herrar U21 Yngre Landskamp
2015-06-18 18:00 Italien - Sverige 1 - 2 Andruv Stadion Herrar U21 EM Grupp B TV12
2015-06-21 18:00 Sverige - England 0 - 1 Andruv Stadion Herrar U21 EM Grupp B TV12
2015-06-24 20:45 Portugal - Sverige 1 - 1 Mestský fotbalový stadion Miroslava Valenty Herrar U21 EM Grupp B TV12
2015-06-27 21:00 Semifinal Danmark - Sverige 1 - 4 Stadión Letná Herrar U21 EM-slutspel TV12
2015-06-30 20:45 EM-final Portugal - Sverige 3 - 4 e.s. Eden Arena Herrar U21 EM-slutspel TV4
2015-09-03 18:00 Sverige - San Marino 3 - 0 Strandvallen A-plan Herrar U21 EM-kval TV12
2015-09-08 18:00 Polen - Sverige 0 - 0 Kolporter Arena Herrar U21 Landskamp
2015-10-09 18:45 Sverige - Estland 5 - 0 Studenternas Herrar U21 EM-kval TV12
2015-10-13 18:45 (17:45 lokal tid) Spanien - Sverige 1 - 1 Estadio Heliodoro Rodríguez López Herrar U21 EM-kval TV12
2015-11-17 11:00 14.00 lokal tid. Georgien - Sverige 0 - 1 Tengiz Burjanadze-stadion Herrar U21 EM-kval
Landskamper dam senior WU23
2015-02-26 12:00 Sverige - England 1 - 3 La Manga Club A Damer U23 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/live/26-2-sweden-england
2015-02-28 18:20 Japan - Sverige 2 - 3 La Manga Club A Damer U23 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/live/28-2-japan-sweden
2015-03-02 Sverige - Kina La Manga Club A Damer U23 La Manga-turnering
2015-05-27 17:00 USA - Sverige 2 - 1 Fredrikstad Stadion Damer U23 4-nations
2015-05-29 17:00 Sverige - England 3 - 1 Fredrikstad Stadion Damer U23 4-nations
2015-05-31 13:00 Norge - Sverige 1 - 2 Fredrikstad Stadion Damer U23 4-nations
2015-10-21 18:30 Sverige - Norge 2 - 2 Fredriksskans Damer U23 Landskamp TV4 Play
Landskamper herr ungdom U19
2015-03-26 18:00 Sverige - Litauen 1 - 1 Östgötaporten P19 Elite Round TV4 Play Premium
2015-03-28 14:00 Belgien - Sverige 2 - 0 Kopparvallen P19 Elite Round TV4 Play Premium
2015-03-31 17:00 Sverige - Ryssland 1 - 3 Östgötaporten P19 Elite Round TV4 Play Premium
2015-06-09 17:30 Makedonien - Sverige 0 - 1 FFM Training Centre P18 Landskamp
2015-06-11 17:30 Makedonien - Sverige 3 - 2 FFM Training Centre P18 Landskamp
2015-09-03 17:00 Sverige - Norge 2 - 1 Stålringen P18 3-nations
2015-09-03 19:00 Sverige - Norge 1 - 2 Helsingehus Arena P17 4-nations fotbollskanalen.se
2015-09-05 15:00 Sverige - Slovakien 2 - 2 Sävstaås IP P17 4-nations Fotbollskanalen.se
2015-09-07 13:00 Danmark - Sverige 5 - 0 Kastvallen P18 3-nations
2015-09-07 19:00 Sverige - Portugal 3 - 1 Erik Hamréns plan P17 4-nations fotbollskanalen.se
2015-10-06 17:00 (18:00 lokal tid) Rumänien - Sverige 2 - 2 Stadionul Nicolae Dobrin P17 Landskamp (U19)
2015-10-07 15:00 Sverige - Vitryssland 2 - 0 Stedelijk Sportcentrum P19 EM-kval 1
2015-10-08 14:00 (15:00 lokal tid) Rumänien - Sverige 2 - 1 Stadionul Nicolae Dobrin P17 Landskamp (U19)
2015-10-09 15:00 San Marino - Sverige 0 - 1 Van De Wiele-stadion P19 EM-kval 1
2015-10-12 18:00 Spelare födda 1995 & 1996. Danmark - Sverige 1 - 0 Casa Arena P19 Landskamp
2015-10-12 19:00 Sverige - Belgien 0 - 2 Van De Wiele-stadion P19 EM-kval 1
2015-11-13 18:00 Tyskland - Sverige 3 - 0 Hermann-Neuberger-Stadion P18 4-nations
2015-11-15 13:00 Frankrike - Sverige 1 - 1 Sportpark Husterhöhe P18 4-nations
2015-11-17 18:00 Sverige - Serbien 1 - 1 Waldstadion P18 4-nations
Landskamper dam ungdom WU19
2015-03-05 15:00 Sverige - Tyskland 1 - 2 La Manga Club A F19 Landskamp
2015-03-07 12:00 England - Sverige 0 - 0 La Manga Club A F19 Landskamp
2015-03-09 16:00 Sverige - USA 0 - 2 La Manga Club A F19 Landskamp
2015-04-04 15:00 Sverige - Österrike 0 - 0 Stadion FK Srem Jakovo F19 Elite Round
2015-04-06 15:00 Sverige - Serbien 4 - 2 Sportski centar Suvaca F19 Elite Round
2015-04-09 15:00 Italien - Sverige 1 - 2 Sportski centar Suvaca F19 Elite Round
2015-07-01 13:00 Sverige - Norge 1 - 0 Bosön 1 F19 Landskamp
2015-07-15 19:10 (20:10 lokal tid) Israel - Sverige 0 - 3 Municipal Stadium F19 EM-slutspel Grupp A
2015-07-18 18:30 (19:30 lokal tid) Sverige - Danmark 1 - 0 Haberfeld Stadium F19 EM-slutspel Grupp A
2015-07-21 18:40 (19:40 lokal tid) Sverige - Frankrike 0 - 1 Netanya Stadium F19 EM-slutspel Grupp A
2015-07-24 18:00 Semifinal (19:00 lokal tid) Tyskland - Sverige 5 - 7 e.s. Netanya Stadium F19 EM-slutspel Eurosport
2015-07-27 18:40 Final. 19:40 lokal tid. Sverige - Spanien 3 - 1 Netanya Stadium F19 EM-slutspel Eurosport och TV12
2015-09-15 11:00 Sverige - Makedonien 3 - 0 Boris Trajkovski F19 EM-kval 1
2015-09-17 11:00 Sverige - Montenegro 5 - 0 FFM Training Centre F19 EM-kval 1
2015-09-20 11:00 Nordirland - Sverige 0 - 4 FFM Training Centre F19 EM-kval 1
2015-10-21 16:00 Tyskland - Sverige 0 - 1 Auestadion U20 dam Landskamp
Landskamper herr ungdom U17
2015-02-11 13:00 Danmark - Sverige 1 - 1 La Manga Club A P17 La Manga-turnering
2015-02-13 16:00 Polen - Sverige 4 - 0 La Manga Club A P17 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/live/13-2-poland-sweden
2015-02-15 16:00 Sverige - Norge 4 - 1 La Manga Club A P17 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/live/15-2-sweden-norway
2015-03-04 13:00 Belgien - Sverige Future Team 1 - 0 Centre National de Football P16 Landskamp FT
2015-03-05 11:00 Sverige Future Team - Danmark 1 - 1 Centre National de Football P16 Landskamp FT
2015-03-20 18:00 Spanien - Sverige 2 - 0 Estadio Municipal de Guillermo Amor P17 Elite Round
2015-03-22 12:00 Sverige - Frankrike 1 - 7 Estadio Municipal de Guillermo Amor P17 Elite Round
2015-03-25 18:00 Israel - Sverige 2 - 0 Estadio El Collao P17 Elite Round
2015-04-27 10:00 Sverige - Litauen 3 - 0 KFP Stadion P16 4-nationsturnering
2015-04-28 14:00 Estland - Sverige 0 - 2 KFP Stadion P16 4-nationsturnering
2015-04-30 11:30 Vitryssland - Sverige 6 - 5 e.s. KFP Stadion P16 4-nationsturnering
2015-08-04 16:30 Sverige - Island 3 - 0 Hagforsvallen P16 Nordisk pojk Grp A
2015-08-05 18:00 Färöarna - Sverige 0 - 4 Solviksvallen P16 Nordisk pojk Grp A
2015-08-07 18:00 Sverige - USA 2 - 1 Tingvalla IP P16 Nordisk pojk Grp A
2015-08-09 17:00 Final Sverige - Polen 1 - 0 Kolsvik P16 Nordisk pojk Placeringsmatcher
2015-08-18 18:30 Sverige - Finland 2 - 0 Ulvesborg A-plan P15 Landskamp
2015-08-20 13:30 Sverige - Finland 5 - 1 Guldkroksvallen Konstgräs, Hjo P15 Landskamp
2015-09-01 16:00 Sverige - Luxemburg 7 - 2 Drukarz P16 Syrenka Cup
2015-09-03 16:00 Rumänien - Sverige 2 - 1 Drukarz P16 Syrenka Cup
2015-09-05 11:00 (Om 3:e plats) Georgien - Sverige 3 - 5 e.s. Stadion Victoria P16 Syrenka Cup
2015-09-15 17:30 Norge - Sverige 2 - 4 Vind Idrettsplass P15 Landskamp
2015-09-17 17:30 Norge - Sverige 3 - 1 Brumunddal stadion P15 Landskamp
2015-09-24 13:00 14.00 lokal tid. Sverige - Malta 5 - 1 Eerikkillä P17 EM-kval 1 http://huuhkaja.tv/
2015-09-26 15:00 16.00 lokal tid. Sverige - Finland 1 - 1 Harjun Idrottsplan P17 EM-kval 1
2015-09-29 15:45 (16.45 lokal tid) Irland - Sverige 1 - 1 Harjun Idrottsplan P17 EM-kval 1 http://huuhkaja.tv/
Landskamper dam ungdom WU17
2015-04-08 17:00 (16:00 lokal tid) Sverige - Frankrike 1 - 2 St George's Park F16 4-nationsturnering
2015-04-10 14:00 (13:00 lokal tid) England - Sverige 0 - 1 St George's Park F16 4-nationsturnering
2015-04-11 11:00 Danmark - Sverige 1 - 1 Sportschule Lindabrunn F17 Elite Round
2015-04-13 13:00 (12:00 lokal tid) Schweiz - Sverige 0 - 2 St George's Park F16 4-nationsturnering
2015-04-13 18:00 Sverige - Österrike 1 - 0 Voithplatz F17 Elite Round
2015-04-16 18:00 Norge - Sverige 1 - 1 Stadtsportanlage F17 Elite Round
2015-06-29 15:00 Sverige - Island 1 - 0 Nørre Åby Stadion F16 Nordisk Flick Grupp B
2015-06-30 18:00 Tyskland - Sverige 3 - 1 Kolding Stadion F16 Nordisk Flick Grupp B
2015-07-02 15:00 Sverige - Norge 2 - 2 Mosevej Stadion F16 Nordisk Flick Grupp B
2015-07-04 13:00 Match om 5:e plats Finland - Sverige 2 - 0 Kolding Stadion F16 Nordisk Flick Placeringsmatcher
2015-09-18 19:00 Norge - Sverige 4 - 1 Tønsberg Gressbane F16 Landskamp
2015-09-20 12:00 Norge - Sverige 1 - 1 Tønsberg Gressbane F16 Landskamp
2015-09-22 17:00 Norge - Sverige 2 - 2 Fart Kunstgress F15 Landskamp
2015-09-24 12:00 Norge - Sverige 2 - 0 Briskeby Stadion F15 Landskamp
2015-10-12 10:00 (11:00 lokal tid) Sverige - Slovakien 3 - 1 Centrul de Fotbal Buftea F17 EM-kval 1
2015-10-14 14:00 (15:00 lokal tid) Plan 2 Sverige - Rumänien 13 - 0 Centrul de Fotbal Mogosoaia F17 EM-kval 1
2015-10-17 10:00 (11:00 lokal tid) Ryssland - Sverige 0 - 2 Centrul de Fotbal Buftea F17 EM-kval 1
Landskamper futsal herr senior Futsal A
2015-01-07 19:00 Sverige - Turkiet 4 - 0 Baltiska Hallen Futsal Landskamp
2015-01-08 19:00 Sverige - Turkiet 0 - 3 Baltiska Hallen Futsal Landskamp
2015-01-14 19:45 Sverige - Armenien 3 - 4 Arena Skövde Futsal EM-kval Preliminary Round
2015-01-15 19:45 Sverige - Skottland 13 - 0 Arena Skövde Futsal EM-kval Preliminary Round
2015-01-17 18:30 Israel - Sverige 0 - 4 Arena Skövde Futsal EM-kval Preliminary Round
2015-02-27 20:30 (20:30 lokal tid) England - Sverige 1 - 3 The Copper Box Futsal Landskamp
2015-02-28 18:00 (17:00 lokal tid) England - Sverige 7 - 3 The Copper Box Futsal Landskamp
2015-09-15 17:00 (18:00 lokal tid) Turkiet - Sverige 4 - 4 Nilüfer Sport Complex Futsal Landskamp
2015-09-16 17:00 (18:00 lokal tid) Turkiet - Sverige 5 - 3 Nilüfer Sport Complex Futsal Landskamp
2015-10-22 19:00 Sverige - Montenegro 3 - 3 Agnebergshallen Futsal VM-kval Preliminary Round svt.se/sport
2015-10-23 19:00 Sverige - San Marino 9 - 4 Agnebergshallen Futsal VM-kval Preliminary Round svt.se/sport
2015-10-25 17:00 Grekland - Sverige 1 - 4 Agnebergshallen Futsal VM-kval Preliminary Round svt.se/sport
2015-11-21 19:00 Norge - Sverige 2 - 2 Ammerudhallen Futsal Landskamp
2015-11-22 18:00 Norge - Sverige 3 - 4 Ammerudhallen Futsal Landskamp
2015-12-10 17:00 Azerbajdzjan - Sverige 8 - 2 Dvorana Gradski vrt Futsal VM-kval Main Round
2015-12-11 20:00 Kroatien - Sverige 5 - 1 Dvorana Gradski vrt Futsal VM-kval Main Round
2015-12-13 17:00 Sverige - Vitryssland 2 - 2 Dvorana Gradski vrt Futsal VM-kval Main Round

Landskampsprogrammet 2014