Tabell och resultat - Pojkar Division 3 Grupp 3

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-15 11:00 Bullermyrens IK - Avesta AIK vit 5 - 5 Skvalet
2019-06-14 18:30 Bullermyrens IK - Smedjebackens FK 3 - 0 Skvalet
2019-06-09 18:00 Avesta AIK vit - Ludvika FK 1 - 1 Avestavallen C
2019-06-08 11:00 Falu BS FK Vit - IK Brage vit 2 - 1 Kopparvallen C
2019-06-02 19:00 Avesta AIK vit - Falu BS FK Vit 3 - 6 Avestavallen C
2019-06-02 12:00 IFK Grängesberg FK - Bullermyrens IK 0 - 11 Grängesvallen
2019-05-29 18:00 Smedjebackens FK - Ludvika FK 0 - 1 Hagvallen
2019-05-25 11:00 Falu BS FK Vit - Slätta SK Svart 3 - 6 Kopparvallen Konstgräs 9-m
2019-05-25 10:00 IK Brage vit - Avesta AIK vit 2 - 5 Sportfältet 6
2019-05-24 18:00 Ludvika FK - IFK Grängesberg FK 13 - 1 Stensveden 11-manna 2
2019-05-19 11:00 Slätta SK Svart - IK Brage vit 15 - 2 Slätta IP Konstgräs
2019-05-18 11:00 Bullermyrens IK - Ludvika FK 3 - 2 Skvalet
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Falu BS FK Vit 6 5 0 1 55-17 38 15 3 2 0 1 28-7 21 6 3 3 0 0 27-10 17 9
Avesta AIK vit 6 3 2 1 23-15 8 11 3 1 1 1 6-8 -2 4 3 2 1 0 17-7 10 7
Bullermyrens IK 5 3 1 1 25-19 6 10 4 2 1 1 14-19 -5 7 1 1 0 0 11-0 11 3
Ludvika FK 4 2 1 1 17-5 12 7 1 1 0 0 13-1 12 3 3 1 1 1 4-4 0 4
Slätta SK Svart 3 2 0 1 22-7 15 6 1 1 0 0 15-2 13 3 2 1 0 1 7-5 2 3
IK Brage vit 5 2 0 3 23-25 -2 6 2 1 0 1 6-5 1 3 3 1 0 2 17-20 -3 3
Smedjebackens FK 5 0 0 5 4-24 -20 0 3 0 0 3 4-17 -13 0 2 0 0 2 0-7 -7 0
IFK Grängesberg FK 4 0 0 4 4-61 -57 0 2 0 0 2 3-25 -22 0 2 0 0 2 1-36 -35 0
IF Tunabro Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-06-17 18:00 Smedjebackens FK - IFK Grängesberg FK Hagvallen
2019-06-19 18:00 IK Brage vit - Bullermyrens IK Sportfältet 6
2019-06-20 19:00 Avesta AIK vit - IFK Grängesberg FK Avestavallen C
2019-06-23 16:00 Falu BS FK Vit - Ludvika FK Kopparvallen Konstgräs 9-m
2019-06-26 19:00 Slätta SK Svart - Smedjebackens FK Dalavallen
2019-08-02 18:30 Ludvika FK - Falu BS FK Vit Stensveden 11-manna 2
2019-08-03 11:00 Bullermyrens IK - IK Brage vit Skvalet
2019-08-04 12:00 IFK Grängesberg FK - Avesta AIK vit Grängesvallen
2019-08-07 18:00 Smedjebackens FK - Slätta SK Svart Hagvallen
2019-08-10 13:30 Slätta SK Svart - IFK Grängesberg FK Slätta IP Konstgräs
2019-08-11 10:00 IK Brage vit - Ludvika FK Sportfältet 6
2019-08-11 18:00 Avesta AIK vit - Bullermyrens IK Avestavallen C