Tabell och resultat - Pojkar Division 3 Grupp 3

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-24 11:00 Bullermyrens IK - IFK Grängesberg FK 15 - 0 Skvalet
2019-08-21 18:00 Smedjebackens FK - Bullermyrens IK 3 - 2 Hagvallen
2019-08-18 10:00 IK Brage vit - Falu BS FK Vit 2 - 3 Sportfältet 6
2019-08-14 18:00 Bullermyrens IK - Slätta SK Svart 0 - 8 Skvalet
2019-08-11 18:00 Avesta AIK vit - Bullermyrens IK 8 - 2 Avestavallen C
2019-08-11 10:00 IK Brage vit - Ludvika FK 3 - 1 Sportfältet 6
2019-08-10 13:30 Slätta SK Svart - IFK Grängesberg FK 17 - 3 Slätta IP Konstgräs
2019-08-07 18:00 Smedjebackens FK - Slätta SK Svart 0 - 8 Hagvallen
2019-08-04 12:00 IFK Grängesberg FK - Avesta AIK vit 0 - 15 Grängesvallen
2019-08-03 11:00 Bullermyrens IK - IK Brage vit 0 - 6 Skvalet
2019-08-02 18:30 Ludvika FK - Falu BS FK Vit 1 - 8 Stensveden 11-manna 2
2019-06-23 16:00 Falu BS FK Vit - Ludvika FK 7 - 0 Kopparvallen Konstgräs 9-m
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Falu BS FK Vit 9 8 0 1 73-20 53 24 4 3 0 1 35-7 28 9 5 5 0 0 38-13 25 15
Slätta SK Svart 7 6 0 1 71-13 58 18 2 2 0 0 32-5 27 6 5 4 0 1 39-8 31 12
Avesta AIK vit 8 5 2 1 46-17 29 17 4 2 1 1 14-10 4 7 4 3 1 0 32-7 25 10
IK Brage vit 10 5 0 5 42-32 10 15 5 3 0 2 17-9 8 9 5 2 0 3 25-23 2 6
Bullermyrens IK 11 4 1 6 44-50 -6 13 7 3 1 3 29-33 -4 10 4 1 0 3 15-17 -2 3
Ludvika FK 9 3 1 5 25-41 -16 10 4 2 0 2 20-27 -7 6 5 1 1 3 5-14 -9 4
Smedjebackens FK 8 2 0 6 23-34 -11 6 6 2 0 4 23-27 -4 6 2 0 0 2 0-7 -7 0
IFK Grängesberg FK 8 0 0 8 7-124 -117 0 3 0 0 3 3-40 -37 0 5 0 0 5 4-84 -80 0
IF Tunabro Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-09-01 11:00 Slätta SK Svart - Falu BS FK Vit Bågskytteplan 15
2019-09-01 12:00 IFK Grängesberg FK - Ludvika FK Grängesvallen
2019-09-01 16:00 Avesta AIK vit - IK Brage vit Avestavallen C
2019-09-06 18:00 Ludvika FK - Bullermyrens IK Stensveden 11-manna 2
2019-09-06 19:00 Avesta AIK vit - IFK Grängesberg FK Avestavallen C
2019-09-07 10:00 IK Brage vit - Slätta SK Svart Sportfältet 6
2019-09-08 17:00 Falu BS FK Vit - Smedjebackens FK Kopparvallen Konstgräs 9-m
2019-09-11 18:00 Smedjebackens FK - IK Brage vit Hagvallen
2019-09-11 18:30 IFK Grängesberg FK - Slätta SK Svart Grängesvallen
2019-09-15 12:00 IFK Grängesberg FK - Falu BS FK Vit Grängesvallen
2019-09-15 13:30 Slätta SK Svart - Avesta AIK vit Slätta IP Konstgräs
2019-09-21 12:30 Falu BS FK Vit - Bullermyrens IK Kopparvallen Konstgräs 9-m