TV-sändningar Superettan 2013

Samtliga 240 matcher från Superettan kommer att sändas live på C Mores streamingtjänst på webben - csports.se.
TV4 Sport utökar dessutom antalet matcher som sänds från 70 till 90 stycken. Listan nedan över matcher i TV4 Sport kompletteras efter hand som det blir klart.

Sortera spelprogram på:

Veckodag Datum Tid Match Sänds i
Lördag 6/4 14:30 Varbergs BoIS FC - GAIS TV4 Sport
Söndag 7/4 16:20 Ljungskile SK - Hammarby TV4 Sport
Tisdag 9/4 19:20 Örgryte IS - Falkenbergs FF TV4 Sport
Fredag 12/4 19:20 Landskrona BoIS - Ängelholms FF TV4 Sport
Söndag 14/4 14:00 Hammarby - IFK Värnamo TV4 Sport
Måndag 15/4 19:20 Örebro - GIF Sundsvall TV4 Sport
Torsdag 18/4 19:20 Degerfors IF - Jönköpings Södra IF TV4 Sport
Fredag 19/4 19:20 Ängelholms FF - GAIS TV4 Sport
Söndag 21/4 16:20 Hammarby - Örebro TV4 Sport
Måndag 22/4 19:20 Örgryte IS - IK Brage TV4 Sport
Torsdag 25/4 19:00 Falkenbergs FF - Hammarby TV4 Sport
Fredag 26/4 19:20 GAIS - Östersunds FK TV4 Sport
Måndag 29/4 19:20 Jönköpings Södra IF - Ängelholms FF TV4 Sport
Torsdag 2/5 19:00 Hammarby - Assyriska FF TV4 Sport
Fredag 3/5 19:20 Ängelholms FF - GIF Sundsvall TV4 Sport
Måndag 6/5 19:20 Örgryte IS - GAIS TV4 Sport
Torsdag 9/5 17:00 IK Brage - Hammarby TV4 Sport
Måndag 13/5 19:20 Örebro - Degerfors IF TV4 Sport
Fredag 17/5 19:20 Falkenbergs FF - IK Brage TV 4 Sport
Lördag 18/5 16:00 Örgryte IS - GIF Sundsvall TV 4 Sport
Söndag 19/5 14:00 Assyriska FF - Örebro TV 4 Sport
Måndag 20/5 19:00 Hammarby - Landskrona BoIS TV 4 Sport
Torsdag 23/5 19:00 GAIS - Hammarby TV 4 Sport
Fredag 24/5 19:20 IK Brage - Assyriska FF TV 4 Sport
Söndag 26/5 16:00 Falkenbergs FF - GAIS TV 4 Sport
Måndag 27/5 19:00 Hammarby - Jönköpings Södra IF TV 4 Sport
Lördag 1/6 18:00 Ängelholms FF - Örgryte IS TV4 Sport
Söndag 2/6 15:45 GIF Sundsvall - Hammarby TV4 Sport
Torsdag 6/6 19:00 IK Brage - GAIS TV4 Sport
Måndag 10/6 19:00 Hammarby - Varbergs BoIS FC TV4 Sport
Fredag 14/6 19:20 Örebro - Örgryte IS TV4 Sport
Lördag 15/6 17:00 Degerfors IF - Hammarby TV4 Sport
Söndag 16/6 15:45 GAIS - Landskrona BoIS TV4 Sport
Måndag 17/6 19:00 GIF Sundsvall - Assyriska FF TV4 Sport
Torsdag 20/6 19:00 Örgryte IS - IFK Värnamo TV4 Sport
Söndag 23/6 18:15 Hammarby - Ängelholms FF TV4 Sport
Måndag 24/6 19:20 Falkenbergs FF - Degerfors IF TV4 Sport
Fredag 28/6 19:20 Degerfors IF - Assyriska FF TV4 Sport
Lördag 29/6 16:00 Östersunds FK - Hammarby TV4 Sport
Lördag 20/7 20:00 Hammarby - Örgryte IS TV4 Sport
Fredag 26/7 19:20 Varbergs BoIS FC - Landskrona BoIS TV4 Sport
Måndag 29/7 19:20 Örgryte IS - Hammarby TV4 Sport
Fredag 2/8 19:20 IFK Värnamo - Örebro TV4 Sport
Lördag 3/8 16:20 Jönköpings Södra IF - GIF Sundsvall TV4 Sport
Söndag 4/8 18:45 Hammarby - Ljungskile SK TV4 Sport
Måndag 5/8 19:20 Degerfors IF - Landskrona BoIS TV4 Sport
Måndag 12/8 19:20 GIF Sundsvall - Örebro TV4 Sport
Torsdag 15/8 19:20 GAIS - Ängelholms FF TV4 Sport
Fredag 16/8 19:20 IK Brage - Örgryte IS TV4 Sport
Måndag 19/8 19:20 Örebro - Hammarby TV4 Sport
Söndag 25/8 16:20 Varbergs BoIS FC - Örebro TV4 Sport
Måndag 26/8 19:20 Hammarby - Falkenbergs FF TV4 Sport
Onsdag 28/8 19:20 GIF Sundsvall - Ängelholms FF TV4 Sport
Torsdag 29/8 20:00 GAIS - Örgryte IS TV 4 Sport Extra
Lördag 31/8 15:00 Östersunds FK - GIF Sundsvall TV4 Sport
Söndag 1/9 17:30 Degerfors IF - Örebro TV4 Sport
Måndag 2/9 19:20 Falkenbergs FF - Assyriska FF TV4 Sport
Torsdag 12/9 19:20 Örebro - Assyriska FF TV4 Sport
Fredag 13/9 18:30 IK Brage - Falkenbergs FF TV4 Sport
Lördag 14/9 15:00 Landskrona BoIS - Hammarby TV4 Sport
Tisdag 17/9 19:20 Ljungskile SK - GIF Sundsvall TV4 Sport
Onsdag 18/9 19:20 Falkenbergs FF - Landskrona BoIS TV4 Sport
Fredag 20/9 19:20 Ängelholms FF - Örebro TV4 Sport
Söndag 22/9 18:45 Jönköpings Södra IF - Hammarby TV4 Sport
Måndag 23/9 19:20 GIF Sundsvall - IFK Värnamo TV4 Sport
Fredag 27/9 19:20 Örgryte IS - Ängelholms FF TV4 Sport
Söndag 29/9 18:45 Hammarby - GIF Sundsvall TV4 Sport
Måndag 30/9 19:20 Östersunds FK - Örebro TV4 Sport
Fredag 4/10 19:20 Degerfors IF - IFK Värnamo TV4 Sport
Lördag 5/10 15:00 Varbergs BoIS FC - Hammarby TV4 Sport
Måndag 7/10 19:20 GIF Sundsvall - Falkenbergs FF TV4 Sport
Lördag 19/10 14:20 Falkenbergs FF - Varbergs BoIS FC TV4 Sport
Söndag 20/10 16:30 Assyriska FF - GIF Sundsvall TV4 Sport
Söndag 20/10 18:45 Hammarby - Degerfors IF TV4 Sport
Måndag 21/10 19:20 Örgryte IS - Örebro TV4 Sport
Lördag 26/10 15:00 Degerfors IF - Falkenbergs FF TV4 Sport
Söndag 27/10 14:00 GIF Sundsvall - IK Brage TV4 Sport
Söndag 27/10 16:20 Örebro - GAIS TV4 Sport
Tisdag 29/10 18:45 Örgryte IS - Ljungskile SK TV4 Sport Extra
Lördag 2/11 15:00 Ljungskile SK - Örebro TV4 Sport Extra
Lördag 2/11 15:00 Falkenbergs FF - Ängelholms FF TV4 Sport